2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Gecmis olsun canim yeni oyun demissn onceki neydi ki bu zamanda ne oyunlar oynaniyor simdik
Her gün ellerini ayaklarını filan gösteriyorum, bunlar senin ellerin diyip, ellerine dokunuyorum.
Banyoda sunoyunumuz var, aynı şekilde, şimdi kollarını yıkıyorum diye anlatıyorum.
Emzirme yastığında yüzüstü/ sırtüstü çalıştırıyorum, kollarının üzerinde kalkıyor, kafasını dik tutuyor artık.
Yatağında beyaz/gri renkli bir oyuncak var, onun seslerini takip ettiriyorum.
Bizim oğlan sürekli çalışıyor yani:)

beatrices beatrices maşallah ne güzelmiş kilosu, boyu :nazar:
Sen nasılsın, muayene oldun mu?
Canım sağol, boyu da 61 cm olmuş.

Beni oğlanın doktoru muayene etti, göğsün kızarmış, fazla süt üretiminden mastit olmuşsun dedi. minoset ve sıcak/soğuk kompres verdi, oğlan bol bol emsin dedi. Eğer düzelmezse meme cerrahisine gideceksin dedi.
Ama daha iyiyim, minoset içtim, bol bol emzirdim. Dışarda olduğum için kompres/banyo yapamadım daha.

Benim kızın saçları dökülmeye başladı yastığı boynu elbiseleri ful saçlarıyla kaplı. .
Bide uyurken artık kulakları kıvrılmaya başladı öyle kepçe kulak olur diye korktum saç bandanasini taktım sinirlendi bağırdı hemen çıkardım :ıslık:

Her gün ellerini ayaklarını filan gösteriyorum, bunlar senin ellerin diyip, ellerine dokunuyorum.
Banyoda sunoyunumuz var, aynı şekilde, şimdi kollarını yıkıyorum diye anlatıyorum.
Emzirme yastığında yüzüstü/ sırtüstü çalıştırıyorum, kollarının üzerinde kalkıyor, kafasını dik tutuyor artık.
Masallah enige biz pek tembelmisiz o zaman bende ellerima ayaklarima singirak yapmistm oek ilgisni cekmedi belki bu aydam sonra o zaman ama dediklerini yaoacagim tesekkurler beat

Hmm tamam canım bende öyle yapayım. Oyalayim biraz. Bide diyorlar ki bana. Mamayi bi ölçek az koy. Ama ben öyle yapamiyorum ya onu aldatmış gibi hissediyorm nedense. Bi bilgin var mi bununla ilgili
Mamanın hazırlığı çok önemli ölçeği öyle kafamıza göre az veya çok koyamayız canım az koyarsan tam beslenemz çok koyarsanda kabızlık yapar üzerinde yazam ölçü neyse onu vermelisin çocuk zaten fazlasını yesede çıkarır yani yedikten sonra kusmuyorsa doyuyo demektir..

Ben meme genelde günde 1 yada 2 mama veriyorum 60 cc veriyordum yenilerde 90 yaptık ama çok geliyor kusuyor yada hazmedemiyor sen kac veriyorsun tabi benim bebek daha 5 kilo bile olmadı ilk ay az aldı ondanmıdırki mamayı bazen emdikten iki saat sonra bazen emiyor bakıyorum süt yok az zaten öyle olunca beni dövmeye başlıyor o_Oüstüne mama veriyorum iki aylıgız
Benim oğlumda 90 içiyor genelde..çok nadir gece verince 120 içiyor..tabi ki kiloylada alakalı şuan 90 içiyorsa çok iyi bizimki 6 kilo dediğim gibi 120yi herzaman içmiyor..bende emdikten sonra doymuyorsa veriyorum bizde iki buçuk aylık olduk..

Beni oğlanın doktoru muayene etti, göğsün kızarmış, fazla süt üretiminden mastit olmuşsun dedi. minoset ve sıcak/soğuk kompres verdi, oğlan bol bol emsin dedi. Eğer düzelmezse meme cerrahisine gideceksin dedi.
Ama daha iyiyim, minoset içtim, bol bol emzirdim. Dışarda olduğum için kompres/banyo yapamadım daha.
Oncelıkle gecmıs olsjn cnm
Senın gıttıgın doktolar ne kadar ıyı ya

Kızlar bebeğinizi bir kimse iyi veya kötü başka bebekle kıyaslıyor mu? Kıyaslıyorsa tepkiniz ne oluyor.
Dün akşam komşu vardı
Onunda torunu oldu 2 ay büyük oğlumdan
Oğluma kilosu üst seviyede benim torun bu kadar yok dedi.
Değil abla ayına göre normal diyorum
Yok yok baya baya üst seviyede diyo
Sonra boynunu tutuyo bizim ki 4 aylık geçen yeni yeni tutuyordu diyo
Sonra laf atınca gülüyo senin ki diyo.
Habire kıyaslama çabasında
Ne ile besliyorsun dedi. Anne sütü sadece abla dedim. Gözlerini belertip bakıyo.
Dalgınlığıma geldi aslında soranlara mama da veriyorum dicektim bi an ağZımdan kaçtı kendime de sinir oldum

Asıl sıkıntım zaten aşı dan dolayı Huzursuz iki gün geçirdik bi de nazarla uğraşmak istemiyorum yaaa oğlum sürekli ağladı bugün memeyi de almadı :KK43: okuyorum bol bol rabbim nazardan korusun yavrularımızı inş.

Hiç cerrahiye gitmeden düzelir inşallah canım.
Demek şuursuzca 3 ekler yedin he :)
Kıyamam ya o da burnundan gelmiş, eniğin alerjisi yüzünden.
Enik enik diyoruzda adı ne :)

Kızlar bebeğinizi bir kimse iyi veya kötü başka bebekle kıyaslıyor mu? Kıyaslıyorsa tepkiniz ne oluyor.
Dün akşam komşu vardı
Onunda torunu oldu 2 ay büyük oğlumdan
Oğluma kilosu üst seviyede benim torun bu kadar yok dedi.
Değil abla ayına göre normal diyorum
Yok yok baya baya üst seviyede diyo
Sonra boynunu tutuyo bizim ki 4 aylık geçen yeni yeni tutuyordu diyo
Sonra laf atınca gülüyo senin ki diyo.
Habire kıyaslama çabasında
Ne ile besliyorsun dedi. Anne sütü sadece abla dedim. Gözlerini belertip bakıyo.
Dalgınlığıma geldi aslında soranlara mama da veriyorum dicektim bi an ağZımdan kaçtı kendime de sinir oldum

Asıl sıkıntım zaten aşı dan dolayı Huzursuz iki gün geçirdik bi de nazarla uğraşmak istemiyorum yaaa oğlum sürekli ağladı bugün memeyi de almadı :KK43: okuyorum bol bol rabbim nazardan korusun yavrularımızı inş.
Aşıdan dolayı o huzursuzluk bizdede var, acaip sinirli ağlıyor, elleri yumruk yapıp sıkıyor ne meme ne mama hiç biley gözü görmüyor. Nazardan korkma allah koruyor bebeklerimizi, dua oku arada tamamdır. Öyle düşündükçe insan kötü şeyleri çekiyor. Aşıdan dolayıdır 1-2 güne geçer o zamana kadar biraz çekeceğiz

Bizimkide artık rahat emzirme yastığımda :)

Eklentiler

• IMG_9189.PNG
    IMG_9189.PNG
    265,5 KB · Görüntüleme: 113
Aşıdan dolayı o huzursuzluk bizdede var, acaip sinirli ağlıyor, elleri yumruk yapıp sıkıyor ne meme ne mama hiç biley gözü görmüyor. Nazardan korkma allah koruyor bebeklerimizi, dua oku arada tamamdır. Öyle düşündükçe insan kötü şeyleri çekiyor. Aşıdan dolayıdır 1-2 güne geçer o zamana kadar biraz çekeceğiz
Ay aman aşı olsun canım inş geçer o.
Ama elalemin nazarından çok korkarım. Maşallah deseler nerde.

Anneler bisey soracam. Çoğunuzun bebeğinin kilosu 6 kiloyu aşkin benim kizin ki de 6 kilo civari. Doktorlarıniz anne sütü aldığı için sorun değil demiş ama acaba bizim için sıkıntı mı. Vermesem olmaz kıyametleri kopartiyo. 150 cc içiyor neredeyse 3 4 saatte bir. Gece de öyle 5 ve ya 6 saat uyuyayim demiyor. 3 saatte uyanıyor 120yi bi çırpıda içip uyuyor. Ne yapmam lazım acaba. Doktor en son kontrolden sonra 2 ay sonra gel demişti. Bi sıkıntımız da yok. 1 ay sonra gitmeyi düşünüyorum. Napsam
Mama içiyor değil mi 150 cc?Benimkilerde aynı durumda hiç korkma ben daha doktoradan döndüm normalmiş.

Nutricia nın mamasını kardeşim 5 aylık.yeğenime kullanıyor ama yeğenimin kalbi delik ameliyat olacak bu sebeple kalp fazla çalışıyor ve diğer organlara da etkisi çok ve kilo alamıyor şuan 4 kg. Bu özel mamaların kalorisi daha fazlaymış hızla kilo aldırmak için vermişti drları. Hoş gerçi onun bile faydası olmadı. Bu arada dua ederseniz sevinirim salı günü muayene olacak ve ameliyat tarihi verilecek. Çok zor bir.durum allah kötüsünü yaşatmasın riski de var

Allah,Şafi Adinin hurmetine acil şifalar versin.dilerim guzel gunlere tum yakinladiyla tez vakit kavuşsun.
Benim kizin,boyu,kilosu normal.
Mamagi pek begenmedi zaten.henuz vanilya surubu almadim.belki onla begenir.kusmasi daha cok oldu.
Yine eski mama ya devam ediyorum.evolvia almistim son olarak.en cok aptamil kullandim ama.

Ay aman aşı olsun canım inş geçer o.
Ama elalemin nazarından çok korkarım. Maşallah deseler nerde.
Biri gelince bebek için hemen dilimi ısırıp, kıçımı kaşıyorum, içimdende allahım nazardan koru diyorum çaktırmadan :)
Misafir gidincede nas suresi okuyorum
Benim gönlüm ferahlıyor, işe yarar mı bilemem

Allah,Şafi Adinin hurmetine acil şifalar versin.dilerim guzel gunlere tum yakinladiyla tez vakit kavuşsun.
Benim kizin,boyu,kilosu normal.
Mamagi pek begenmedi zaten.henuz vanilya surubu almadim.belki onla begenir.kusmasi daha cok oldu.
Yine eski mama ya devam ediyorum.evolvia almistim son olarak.en cok aptamil kullandim ama.
Bende evolvia kullanıyorum canım bi sıkıntısını görmedim. İnşallah da olmaz.

X