2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Gece hiç uyumadım sürekli takip ettim gece tekrar şurup verdim emzirmeye çalıştım gene bissüru ağladı. Herhalde iyi ağrı yapıyor bu iğneler yoksa gece uyku sersemi olurdu emerken uyur kalirdi

şimdide üzerine bi zibin giydirdim çıplak yatirinca iyi gazlanmis :) aman gazına razıyım ateş olmasında :)
Gece atesi normaldi simdide normal insallah tekrar etmeZ
annelik zor zanaat :anne:
@alya90
@yesiltazenane
@Bir garip
@zehrayalcin87
A Acemianne42
@efsunsuz
@Orangutann

Hadi geçmiş canım ya, ama bu aşı sanki bebeklerin huyunu suyunu ds değiştiriyor benimkinin düzeni alt üst oldu, bir nazlı bir nazlı anlatamam

Hadi geçmiş canım ya, ama bu aşı sanki bebeklerin huyunu suyunu ds değiştiriyor benimkinin düzeni alt üst oldu, bir nazlı bir nazlı anlatamam
Sorma ya aynen öyle oldu bu sabah normalde kendi kendine konuşan gülen bebek yerine mizildayan bi bebek vardı Bn de herhalde kolu çok ağrıyor diye tekrar calpol verdim ağlayarak uyudu kaldı göz çevresini ovusturmaktan kizartti uykusu var ama uyuyamiyo niye anlamadım bu aşılar bitseydi bebislerimiz derdini anlatacak kadar büyüseydi hayirlisiyla

Aşıyı olduk, ateşinin çıkmasını beklemene gerek yok, eve gidince yarım fitil at dedi dr. 4-6 saatte bir atabilirsin dedi. Yarım fitil attık az önce, şimdilik herşey yolunda, cadılıklar yapıyor :)
omzundan aşağıya bamyo yaptırabilirsiniz sorun olmaz dedi.
Havalar çok sıcak o yüzden günde 1-2 çay kaşığı su verebilirmişiz.
Kendi dr umuz bugün izinliydi o yüzden başka bir dra gittik. Bebek yoğun bakım dr.u..

Sütünüzü sağdığınızda iki göpsünüzden kaç CC çıkıyor deneyen var mı
Bnm birinden 60 70 arası bisey çıkmıştı bi sefer sma
Benimkinin bu kadar çok değil ama benimkinde de var. Boğumların arası kızarıyo, krem gibi beyaz ve peynir kokan bişey çıkıyo elimle sıyırınca. Ama ben sıcaktan diye düşünüyodum.
BEN o aralara nişasta sürüyorum elimle çok iyi geliyor

Aşıyı olduk, ateşinin çıkmasını beklemene gerek yok, eve gidince yarım fitil at dedi dr. 4-6 saatte bir atabilirsin dedi. Yarım fitil attık az önce, şimdilik herşey yolunda, cadılıklar yapıyor :)
Kendi dr umuz bugün izinliydi o yüzden başka bir dra gittik. Bebek yoğun bakım dr.u..
Bak ben gecenlerde demıstım kafası ıslanmaz dıye
Dr da sıze oyle demıs
Gecmıs olsun
Bıze hemsıre 37.7 uzerıne calpol ver dedı
Calpol yogun oldugundan sulandırıp verebılırsın dedı
Ben vucudu savassın dıye bekelyecegım
Akşam yatırırken verırım

Bak ben gecenlerde demıstım kafası ıslanmaz dıye
Dr da sıze oyle demıs
Gecmıs olsun
Bıze hemsıre 37.7 uzerıne calpol ver dedı
Calpol yogun oldugundan sulandırıp verebılırsın dedı
Ben vucudu savassın dıye bekelyecegım
Akşam yatırırken verırım
Ben zaten pimpirikliyim, birde ateşi çıkarsa iyice pimpirikli olurum o korkuyla verdim hemen :)

Gunaydın kızlar
Ikıncı ayda bebeklerınız kaç kg aldı?
Ben dıyet yapıyrm dıye mı az aldı acaba ya
Ama daha saglıklı beslenmıyrm meyve falan

Kaç kilo almış canım, ama senin oğlanın kilosu iyiydi diye hatırlıyorum.ayrıca diyet yapıyosun ama gayet iyi besleniyosun bence.
Bu ay benim kız 1200 gr almış 6200 gr, 4-5 cm uzamış 61 cm ölçtüler

İşte bu dediğim doktor öyle bişey olamaz diyor. Annenin diyet yapmasına gerek yok, yenidoğan döneminde besin alerjisi olmaz diyor annenin yediklerinden. Benimle aynı şikayetleri yazan her hastasına hep aynı cevabı vermiş mukuslu kaka için "fazla yemektendir" diyor
Sadece bir doktora nasıl güvenebiliriz? Ya kanlı kakaya çevirirse? Kafam karıştı açıkçası.

kizlar bebegimin yuzunde dogdugundan beri boyle fisir fisir kirmizi seyler oluyor bazen geciyor sonra tekrar cikiyor sicaktan sanirim ne yapmaliyim sizde boyle oluyor mu ne suruyorsunuz doktorunuz ne onerdi y
Sütünü sür canım. Başka bir şey sürme.

Kızlar ya şimdi genel hep beslenmeden falan bahsediyoruz da hepimiz neredeyse ikinci ayı doldurduk, benim kızım yarın 70 günlük olacak, benim sorum bu aralar bebeklerimizde ne gibi farkindaliklar oluştu, mesela agulamaya başladı mı sizin melekler?
Benimki agu agu konuşuyor sürekli. Onunla konuşulsun sürekli, o da cevap versin istiyor. Sürekli dikkatle çevreyi seyrediyor.

En iyisini yapmışsın erken fitil vermekle bana bekle vücudu savaşsın dediler çocuk halden hale girdi

X