2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Y YESIMBOZ dün akşam bi göz okudum,nasıl söylediniz ailelere?
Bizde eşimle konuştuk; eşimin ailesi uzak benimki yakın,ben aynı anda öğrensinler istediğim için kurarız bir whapp grubu,video göndeririz diye düşünmüştüm. Eşimde gözlerine bakarak söylemek daha iyi olur,hepsini çağıralım bir akşam öyle söyleyelim diyor. Napıcaz bilmem. Daha 4+5'im ,niyetim kalp atışını duyduktan sonra söylemek, 27 Kasım da evlilik yıl dönümümüz belki o zamana kadar da bekleriz diye düşünüyoruz.

Bugün doktora gidecektim,uymadı gidemedim.Çarşamba öğleden sonra gideceğim inşallah.
Sağlıklı beslenmeye dikkat ediyorum ancak henüz çaydan vazgeçemedim,günde 7-8 bardak içiyorum. Çok demli değil ama açık da değil. Bulantılar başlayınca belki hiç içemem diye korkuyorum :KK23:
canim bende cayi daha birakamadim.mide bulantim da yokki.napucam bilmoyorum:KK6:

bu arada benimde ilk gebeliğimde edindiğim tecrübe çok fazla doktora gitmenin iyi olmadığını düşünüyorum ben biliyormusunuz Amerikada gebelik boyunca sadece 5 kere ultrasona girerlermiş doktorum söylemişti bende merak edip araştırmıştım şimdi düşünüyorum gerçekten de abartmaya gerek yok

Merhaba bayanlar bende hiç süt içemiyorum muzlu veya kakolu o da ikinci gün ondan nefret ediyorum. Kendimi bildim bileli süt içmem yumurta yiyorum şuan . birde turpta folik asit çokmuş yemenizi tavsiye ederim.
süt yerine hetgün yoğurt tüketiyorum sadece içecek ayran içerim kola vs içmem yeter mi acaba iş yerinde herün kahve içerdim kestim. Ama iki fincan çay içiyorum onun yerine. Allah yardımcımız olsun.

Canım aynen süt içemiyorum içim almıyor ama süt ürünleri tüketmek lazımmış süt içemiyorsak sen yoğurt ayran falan tüketiyormuşsun ne güzel.Ben de çaya kahveye limit getirdim ama bazen aklıma geliyor annem bana hamileyken bu kadar özendi mi diye :anne:bazen canım çok tatlı şeyler istiyor yiyemiyorum şeker falan çıkar diye :63:

Y YESIMBOZ dün akşam bi göz okudum,nasıl söylediniz ailelere?
Bizde eşimle konuştuk; eşimin ailesi uzak benimki yakın,ben aynı anda öğrensinler istediğim için kurarız bir whapp grubu,video göndeririz diye düşünmüştüm. Eşimde gözlerine bakarak söylemek daha iyi olur,hepsini çağıralım bir akşam öyle söyleyelim diyor. Napıcaz bilmem. Daha 4+5'im ,niyetim kalp atışını duyduktan sonra söylemek, 27 Kasım da evlilik yıl dönümümüz belki o zamana kadar da bekleriz diye düşünüyoruz.

Bugün doktora gidecektim,uymadı gidemedim.Çarşamba öğleden sonra gideceğim inşallah.
Sağlıklı beslenmeye dikkat ediyorum ancak henüz çaydan vazgeçemedim,günde 7-8 bardak içiyorum. Çok demli değil ama açık da değil. Bulantılar başlayınca belki hiç içemem diye korkuyorum :KK23:
Ya aslinda baya kivrandik sonra ben dedim ki bizim size soylemek istedigimiz birsey var. Kayinvalidem gulmeye basladi gozleri doldu benim saf annem o kadar beklemiyodu ki ' ne olduu tatile mi gidiyosunuz?' diyo :KK70: Bende Allah kismet ederse bizim bi bebegimiz olcak dedim anneler baya agladi babalarin agzi kulaklarinda sarildilar optuler. 9.haftasinda dedik icleri rahatladi yani sonra soylemek daha iyi oluyor inan, yoksa kalp atisi derdi onlari da alacakmis onu anladik.
O yuzden insallah 7.haftaya girince kalp atislarini gorup oyle haber verin ve bence yuzyuze soylemek her zaman daha iyi eger imkaniniz varsa. Yildonumune de nasil guzel denk gelmis yaa super olur :) Bizde de esimin dogum gununde 16.haftaya girmis olcak insallah, belki cinsiyetini ogreniriz diyoruz :)

kizlar cok sukur kalp atislarini duydum.:dua: ama doktor 1 ay sonraya cagirdi.cok uzun geldi bana sizinde boylemi:KK76:
Evet canim bende 7+3 te gittim son kontrolume,kanama yok sukur, ilaca igneye devam 11.-14. haftalar arasinda goruselim dedi. Kalp atisindan sonra ikili test icin cagiriyorlarmis genelde. O yuzden arasi uzun.

Panik yapma canim değerlerin normal geldi bana çünkü igg ler bağışıklığını gösteriyor igm suan geçirip geçirmediğini gosteriyor benimde rubella igg ve igm negatifti hemen asimi oldum en son değerimde rubella igg pozitif igm negatif olmadı gereken bu diye biliyorum toksoplazmada ikiside negatif dr daha doğru bilgi verecektir zaten
Him evet canim doktor henuz cevap vermedi aksama dogru vercek ama sanirim haklısın.igg lerin pozitif igm lerin negatif olmasi iyi bir seymis. Bir anda yuksek deger.gorunce cok korktum bu ne diye. Hayirlsi bakalim ins doktor da sıkıntı gormez

Ya aslinda baya kivrandik sonra ben dedim ki bizim size soylemek istedigimiz birsey var. Kayinvalidem gulmeye basladi gozleri doldu benim saf annem o kadar beklemiyodu ki ' ne olduu tatile mi gidiyosunuz?' diyo :KK70: Bende Allah kismet ederse bizim bi bebegimiz olcak dedim anneler baya agladi babalarin agzi kulaklarinda sarildilar optuler. 9.haftasinda dedik icleri rahatladi yani sonra soylemek daha iyi oluyor inan, yoksa kalp atisi derdi onlari da alacakmis onu anladik.
O yuzden insallah 7.haftaya girince kalp atislarini gorup oyle haber verin ve bence yuzyuze soylemek her zaman daha iyi eger imkaniniz varsa. Yildonumune de nasil guzel denk gelmis yaa super olur :) Bizde de esimin dogum gununde 16.haftaya girmis olcak insallah, belki cinsiyetini ogreniriz diyoruz :)
Bizim de bebek, yıldönümümüzde yaptığımız ilişki sonrasında oldu. Evrenin bize buyuk bir hediyesi gibi yani ❤

X