2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Him evet canim doktor henuz cevap vermedi aksama dogru vercek ama sanirim haklısın.igg lerin pozitif igm lerin negatif olmasi iyi bir seymis. Bir anda yuksek deger.gorunce cok korktum bu ne diye. Hayirlsi bakalim ins doktor da sıkıntı gormez

benim doktor sadece igmlere tik atmış onlarda negatif

mcrhelena sat 27 ağustos mu? benim de muhtemel doğum 3 haziran ama ilki sezeryan olduğu için 20 Mayıs gibi doğar diye düşünüyorum.

kızlar benim gibi su içemeyenlere tavsiye....
dün limonlu su denedim çok ekşi geldi
bugün de yarım mandalina sıktım bir bardak suya içimi daha kolay oldu
bir de nar suyu sıkıp koymayı düşünüyorum
yoksa günü 1 bardak su ile bitiriyorum o da zorla:KK43:

Ben günlük süt içiyorum marketten aldığımız :)) çok da ince düşünme. Yıllar önce annelerimiz bu kadar sık eleyip dokumanıştır canım. Hiç bir vitaminden eksik bırakma da
Bende Dün Hazir Sütü Direk Ictim Kaynatmadan Sonra icime bi korku girdi keske bi kaynatsaydim diye,, Orasi öylede canim bu zamanda malasef hastaliklar cogaldi hersey hormonlu icinde bir sürü katki maddesi olan gidalarla besleniyoz

Canim nar konusunda dikkatli ol,bi arastir bak gebelikte ozellikle ilk 3 ayda onerilmiyor ne yazik ki:KK43:

Canim nar konusunda dikkatli ol,bi arastir bak gebelikte ozellikle ilk 3 ayda onerilmiyor ne yazik ki:KK43:

canım araştırmıştım..abartılmadığı sürece sorun yok...kaldı ki benim yiyeceğim nar sadece çeyrekten ibaret...
7. ve 8. haftada yedim hiçbir sıkıntım olmamıştı
sadece suyun içine katabileceğim alternatifler arıyorum
yoksa bunun sonu idrar yolları iltihabı biliyorum

Ay ben o dediğin şeylerin hiç birisini görmek bile istemiyorum :KK43:

Canım genelde cam şişede günlük süt öneriliyor onu da çok fazla tüketmemek gerekiyor fazla süt tüketimi kansızlık yapıyormuş doktoruna da danış istersen günde belli bir miktar kadar önerecektir o da :anneadayı:
Günlük süt Dedigin hazir kutudaki sütlermi canim?? Ben bi uzun süre dayanan süt bide daha dogala yakin aldim paket hazir süt yani persembe kontrol var artik bi sorayim kafam karisti dün direk kaynatmadan bardaga koyup ictim sonra icime sinmedi dedim en azindan bi kaynatsaydim

Hay aklınla bin yaşa..Şuan içebiliyorum su ama kimi zaman almıyo içim.Limon istemiyorum farklı bi seçenek nedense hiç düşünmemişim.Sanki birtek limon konulur gibi.Evet ya mandalina portakal birsürü ihtimal var süpersin :KK9:

Bu evlilik yildönümleri ne bereketli gecmis öyle bende 10.yil dönümümüzde hamile oldugumu ögrendim :anneadayı::KK200::emir_bebek::anne::nazar:
En güzeli senin ki olmuş keşke bende 1 ay önce ogrenseydim. Bundan daha güzel yıldönümü hediyesi olamazdi. Ama şöyle birşey var İlay'da yıldönümümüzden hemen 1 gün önce doğdu oda bize hediye gibi geli mesela :) 2 sene önce yildonumuzu hastanede kutlamistık böylece ❤

Kızlar merhaba , ya ben çok sulugöz oldum hamilelikten yani olup olmayacak her seye gözüm doluyor ve eşime çok sinir olmaya başladım. Ay dövesim geliyo resmen bazen aşırı gıcık oluyorum ya o da beni sinir etmek için elinden geleni yapıyo:KK43:
Canım nasılsın bi belirtin falan varmı ben de hiç bi değişiklik yok hamileliğe dair ...yarın randevu aldım doktor inşallah güzel şeyler söyler

Kizlaaarrr :))) ben bugun ilk kontrolume gittim.. neyse doktorla gorusmemizi yaptık zaten beni taniyan bi doktor.. 6+1deyim su an.. iyi iyi keseyi görürüz o zaman dedi. Ultrasonla bi bakti ki ne gorelimmmmm iki tane kese var :))))) subhanallah elhamdullilah.. birinin kalp atisini duyduk bileee :))).. digeri bi kac gun geriden geliyormuş haftaya da onun kalp atisi icin gidicez insallah.. elhamdullilah ya hala şoktayim hic beklemiyordum ikiz gebelik.. esimin tarafında da benim tarafımda da hic ikiz yok.. biz ilk olacagiz insallah :))).. allah evlatlarımızı sag salim hayirla kucagimiza alip büyütmeyi nasip etsin insallah..

Ilk gebeligim boş gebelikti kürtaj olmuştum 3 ay önce.. rabbim simdi cifte mutluluk yasatti.bize :)))
Muhteşem bi haber Rabbim sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin meleklerini

Canim bende biraz arastirdim da narin cekirdegindeki bir madde rahmin kasilmasina neden oldugu.icin dusuk riski vs yapabiliyomus. Ama dedigin gibi cok abartilmadigi surece sıkıntı olcagini sanmiyorum :KK66:

benim geçen hafta cumartesi kahverengi akıntılarım başladı sonra pembeye sonra ara ara kırmızı lekelere dönüştü , kasıklarım belim kopuyodu ağrıdan , hemen doktora gittim karın usg ile keseyi gördü sağ yumurtalığımda kist varmış o ağrı yapıyo olabilir dedi , pazar günü lekeler kırmızıya dönünce pazartesi tekrar çağırdı doktor vaginal usg baktı kese güzel , güzelde yere tutunmuş ama bebeği göremem şu an dedi progestanı iki doza çıkardı birde iğnesini oldum cumartesi günğne kadar kahverengi pembe kırmızı lekeler hep oldu ağrılarda , cumartesi sabah kırmızı ve pembeler kesildi kahverengiye döndü ve bayağı hafifledi , bu arada bulantılarım onbin katına çıktı nefes alamıcak gibi 24 saat uykumda bile öğürüyorum, bugün doktora gittim tekrar karın usg ile bebeğimin kalp atışını duydum gelişimi boyutu haftasına uygun bir bebek dedi çok çok çok şükür Rabbime , sol yumurtalığımda çaglamamış yumurtalar varmış hala , onlar kanama yapıyor olabilir dedi ayrıca dokuz ay sonunda bebeği evinize götürmeden hiç bişeyin garantisi yok o yüzden biraz özen gösterin kendinize dedi , şu an progestana devam bulantılar yüzünden kapsül olarak yuttuğum ilacı vaginal fitil olarakta kullanabilirmişim , ama yapamam onu ben dedim , bulanırsam bulanayım bulantım için premesis hap verdi, bitkisel hem bulantı hem b12 hem folik asit içeriyormuş içtim bi tane veee şu an inanamıyorum ama iyiyim bi tost yedim hiç böğrünmeden hamdolsun , kızıma gebeliğimde dokuz ay kustum ben hayattan soğumuştum ama hiç kanama vs olmamıştı o yüzden bu seferkinde lekelenmeler vs olunca bulantı hiç takılmadığım bir konuydu açıkcası ama oda azaldı ilaç sayesinde bende haberler bunlar Rabbim ne eylerse güzel eyler hepinize kolay sağlıklı sıhhatli huzur dolu bşr gebelik dönemi dilerim sevgilerimle

hadi canım müjdelerle gel...dualarım bebişinle
kizlaaar.
Bebegimin Minicik kalbi pit pit atiyodu :))))

Kese iyi, bebek iyi kizlar.. O keseciklerin bir kismi erimis kana donusmus. Bir kismi da duruyor ama bebegin etrafinda degil.
Cok mutluyummm.

2 hafta sonra gel dedi..
Iliski yasak, agir kaldirma dedi..

Tansiyonum yine yuksekti 0 tuz yicekmisim. Yoksa tansiyon hapina baslarmisiz.

Bizden boyle. :)

Hepinizi seviyorum.. Dualarim sizinle..

kizlaaar.
Bebegimin Minicik kalbi pit pit atiyodu :))))

Kese iyi, bebek iyi kizlar.. O keseciklerin bir kismi erimis kana donusmus. Bir kismi da duruyor ama bebegin etrafinda degil.
Cok mutluyummm.

2 hafta sonra gel dedi..
Iliski yasak, agir kaldirma dedi..

Tansiyonum yine yuksekti 0 tuz yicekmisim. Yoksa tansiyon hapina baslarmisiz.

Bizden boyle. :)

Hepinizi seviyorum.. Dualarim sizinle..

Çok sevindim arkadaşım. İnşallah kalanı da düzelir.
Şu grupta hepimizin hamileliği iyi geçer umarım..

X