2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Merhaba bende aranıza katılmaktan büyük mutluluk duyacağım.
İstanbulda yaşıyorum sat 12 eylül beklenen doğum tarihi 20 haziran :nazar: 26 yaşındayım başlangıç kilom 63 ve ilk çocuğum inşallah:dua:
Merhaba. Özelden yazarsanız bilgilerinizi sevinirim. Sayfalar arasında kaybolabilir. Aramiza hosgeldiniz bu arada :)

Herkese merhaba... hem forumda hem de annelikte yeniyim :) yaklasik 2 haftadir takip ediyorum yazdiklarinizi ve artik araniza katilmamin zamani geldi diye dusunuyorum tabi siz de kabul ederseniz :)
Merhaba. Sende hoşgeldin aramıza :)

Aman hep öyle diyorlar. Ama öyle değil bence. Gebeligin en zorlu süreci ilk 3 ay. Ve bu ilk 3 ay da ınanilmaz düşünceli oluyoruz ve bence bu konuda da çok haklıyiz. Ben bu gebeligimde ne kadar aman takma kızım ya desem de olmadı davulun sesi uzaktan hoş geliyor. İnsan içine girdiğinde ve kesesinden hala kanama olduğunda sürekli panik halinde yaşıyor. Evet biliyorum onu orada o istemedigi sürece kimse tutamaz ama bunu bilmek bana ne yazıkki yetmiyor. Kalsın istiyorum gitmesin ıstiyirum. İlk 3 ayi bir atlatsak o zaman rahatlayacagiz biliyorum. İlk 3 ay bitmediği sürece yok yeaa takmıyorum diyen bile takıyor çünkü annelik hormonlarimiz tavanda şu siralar.
Aynen canım sana katılıyorum aynı şeyleri bende yaşıyorum burda 8-9.haftada bebeğimin kalp atışı durdu haberlerini okudukça acaba diyorum inşallah bizimle olurlar bizi. Bırakmazlar

Merhaba, benim sat 18 eylül. Henüz kan testi de yaptırmadım gerçi ama bu 2. hamileliğim olacak ve hamile olduğumu hissediyorum. bugün regl olmam gerekiyordu olmadım.. İnşallah şu 3-4 gün içinde de olmam..İnşallah hislerim yanıltmıyordur. Eğer öyle olursa kızım da 20 haziran doğumlu bu bebişte haziran doğumlu olacak :))

Hoşbuldum :) benim hikayem de şöyle; sat 12 eylüldü, geçtiğimiz cumartesi ilk doktor kontrolümüze gittik eşimle ve şok olduk. Doktor bir bebek kesin dedi ve %80 ihtimalle ikinci bebek de var dedi :S isteyip de olmayanlar da var tabi ama hayatım boyunca en korktuğum şeydi ikiz annesi olmak ve cumartesiden beri resmen moralim sıfır bir şekilde geziyorum. yarın tekrar kontrolümüz var bakalım netleşecek diye bekliyoruz artık tek mi çift mi olduğu :) haftasonu da aileleri çağırdık onlara açıklayacağız ama doktor ikiz derse nasıl bir ruh halinde söylerim bilmiyorum

Hoşbuldum :) benim hikayem de şöyle; sat 12 eylüldü, geçtiğimiz cumartesi ilk doktor kontrolümüze gittik eşimle ve şok olduk. Doktor bir bebek kesin dedi ve %80 ihtimalle ikinci bebek de var dedi :S isteyip de olmayanlar da var tabi ama hayatım boyunca en korktuğum şeydi ikiz annesi olmak ve cumartesiden beri resmen moralim sıfır bir şekilde geziyorum. yarın tekrar kontrolümüz var bakalım netleşecek diye bekliyoruz artık tek mi çift mi olduğu :) haftasonu da aileleri çağırdık onlara açıklayacağız ama doktor ikiz derse nasıl bir ruh halinde söylerim bilmiyorum
Valla benim bu hayatta en çok istediğim şeylerden birisi ikiz annesi olmak ama olmadı. Bence keyfine bak. Süper bir şey şuan ki yaşadığın inanılmaz sanslisin :)

Aynen canım sana katılıyorum aynı şeyleri bende yaşıyorum burda 8-9.haftada bebeğimin kalp atışı durdu haberlerini okudukça acaba diyorum inşallah bizimle olurlar bizi. Bırakmazlar
Umarım arkadaşım şu bir iki haftayı bir atlatsak da rahatlasak. O zaman bebeğimiz daha iyi tutunur bize

Merhaba arkadaşlar araniza yeni katildim. bnm daha once iki kürtajim oldu kal atisi alinamadigi icin. Daha sonra histeraskopi ve pihtilasma tesgi yaptirdik . rahimde kucukluk tespit edildi ve kanda pihtilasma cikti . şu an tekrar gebe kaldim Sat 7 eylul . iki hafta sonra kalp atisi icin gidicez . doktorumuz gec döllenme olmus bir hafta geriden takip ediyo dedi

Cok şükür yeşim ya aynen öyle. Ben bu hafta 3. Aya giriyorum. Cumartesi randevum var. Henüz daha erkene almadım. Eğer cumartesi gününe kadar bebeğim yaşıyor olursa en zorlu süreci atlatmış olacağım. Umarım her şey çok iyi olacak

Ben pat diye söyledim valla :) sonra da gidip kutlama yaptık. Kayinpederim.bu hafta sonu geliyor bize kalmaya. gerçi kayinvalideyle daha görüşüp kutlama yapamadık ama olsun uzaktan da olsa çok sevindiğini anladım :)

Yasayacak kismetse canim benim icini ne olur rahat tut. Doktorum bana bi sorun yok 11.-14. hafta arasinda goruselim dedi ama sanirim 2 hafta sonra kontrole giderim yine de.
Yaa bilmiyorum cok utaniyorum soyleyemezmisim gibi geliyo. Bi de bu aralar herseye agliyorum bi baslarsam susmam gibi geliyo :KK70:

Yasayacak kismetse canim benim icini ne olur rahat tut. Doktorum bana bi sorun yok 11.-14. hafta arasinda goruselim dedi ama sanirim 2 hafta sonra kontrole giderim yine de.
Yaa bilmiyorum cok utaniyorum soyleyemezmisim gibi geliyo. Bi de bu aralar herseye agliyorum bi baslarsam susmam gibi geliyo :KK70:
Ben kayinvalideye soyledigimde Kayinpederime söyleyemem utanırım dedim. Oda bana hayırlı olsun diye mesaj atmış :).halbuki ne var utanacak dimi? Hepimiz anne ve babalarımızın birlikte olmasından geliyoruz aslında ve bu çok doğal bir şey ama insan utanıyor işte. Ben bi Kayinpederden utanıyorum o kadar :)

Merhaba, benim sat 18 eylül. Henüz kan testi de yaptırmadım gerçi ama bu 2. hamileliğim olacak ve hamile olduğumu hissediyorum. bugün regl olmam gerekiyordu olmadım.. İnşallah şu 3-4 gün içinde de olmam..İnşallah hislerim yanıltmıyordur. Eğer öyle olursa kızım da 20 haziran doğumlu bu bebişte haziran doğumlu olacak :))
inşallah hamilesindir canım :)

haftaya salı benim de randevum, umarım duyarız. :dua:
Ben 6+2 de duymustum canim insallah saglikla gorursun minnaginin kalp atislarini. duyamayabilirsin cok kucuk oldugu icin bazen cihaz yakalayamiyor ama yanip sonuyor minicik isik gibi :) Mesela biz dun cok cok daha net bi sekilde duyduk 7+2 idi.

Merhaba arkadaşlar araniza yeni katildim. bnm daha once iki kürtajim oldu kal atisi alinamadigi icin. Daha sonra histeraskopi ve pihtilasma tesgi yaptirdik . rahimde kucukluk tespit edildi ve kanda pihtilasma cikti . şu an tekrar gebe kaldim Sat 7 eylul . iki hafta sonra kalp atisi icin gidicez . doktorumuz gec döllenme olmus bir hafta geriden takip ediyo dedi
hayırlı olsun . inş bu sefer herşey çok güzel olacak. benim de bir kez kalp atışı alamamıştır bu sefer attı şükür. inş seninki de atacak.

5+2 deyim ama hiçbir belirtim yok, internette okuduklarıma göre ikiz olunca belirtiler de iki kat fazla olurmuş ama erken mi acaba? ya da ikiz değil mi (inşallah tektir). sanırım tek belirtim uykusuzluk ama o da ters bir belirti galiba, uyku yapması gerekmez miydi :) genelde mide bulantılarınız ne zaman başladı? gerçi hiçbir belirti olmaması benim için çok daha iyi çünkü sabah 9 akşam 8 çalışıyorum ve bazen su içmeye bile kalkacak zaman bulamıyorum, midem bulanırsa neyaparım düşünemiyorum bile :)

X