2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Nazar degdirdin yok yere kendine :) öyle oluyor genelde hamilikte de bebekte de. Bende ilay ne zaman çok güzel uyur desem 1 hafta bozuluyor uyku düzeni . Benim bulantılar azaldı artik cok şükür. Hayatıma devam edebiliyorum artık. Koku hassasiyetim var bitek
Vallahi kotuyu cagirmakta uzerime yok sekerim artik buna inaniyorum. Ama en azindan diyorum 2-3 haftaya gecer insallah. Sabah servis konusuna bi cozum bulmam lazim o cok korkuttu beni :KK43:
Super yaa cok sevindim senin adina bulanti fena bisey.

Ben normalde rahat bi insanım hiç takmam ama bunda baktım gerilmeye başlıyorum Dr um sen gel hafta sonu dedi :)) allahdan Dr um pozitif ve beni anlıyor inşallah sağlıkla ilerler hepimizin hamileliğimiz ve eli ayagi duzgun

sağlıklı bebisler alırız kucağımıza
Aynen oyle vallahi anlayisli doktor olmasa isimiz cok zor. Hayirlisiyla guzelce buyuyecek tontikler :)

Insallah bir daha yasamayiz oyle birseyi. Benim de basima geldi ve bu gebeligimde 8.haftaya nasil geldim bi ben biliyorum bir de Allah. Insanin eli yureginde oluyor. Doktor dunku kontrolde 'en son kalp atislarini duymustuk dimi?' dediginde 'birsey mi olmus? Yok mu kalp atisi?' diye sicradim yatarken.
Ama insallah saglikla dogacaklar. Guzel haberler almak dilegiyle :)

Cok cok tesekkur ederim canim, insallah hepimiz guzel haberler alalim hep boyle mutlu olalim. Dun doktorum 'biraz rahatlamaya calis,kendini cok dinleme. gebelik 9 aylik cok uzun bi yolculuk, yolun sonunu gordugunde bebegine kavusacak enerjin psikolojin kalmaz' dedi. Cokta hakli,keske basarabilsek :)

Aman hep öyle diyorlar. Ama öyle değil bence. Gebeligin en zorlu süreci ilk 3 ay. Ve bu ilk 3 ay da ınanilmaz düşünceli oluyoruz ve bence bu konuda da çok haklıyiz. Ben bu gebeligimde ne kadar aman takma kızım ya desem de olmadı davulun sesi uzaktan hoş geliyor. İnsan içine girdiğinde ve kesesinden hala kanama olduğunda sürekli panik halinde yaşıyor. Evet biliyorum onu orada o istemedigi sürece kimse tutamaz ama bunu bilmek bana ne yazıkki yetmiyor. Kalsın istiyorum gitmesin ıstiyirum. İlk 3 ayi bir atlatsak o zaman rahatlayacagiz biliyorum. İlk 3 ay bitmediği sürece yok yeaa takmıyorum diyen bile takıyor çünkü annelik hormonlarimiz tavanda şu siralar.

Vallahi kotuyu cagirmakta uzerime yok sekerim artik buna inaniyorum. Ama en azindan diyorum 2-3 haftaya gecer insallah. Sabah servis konusuna bi cozum bulmam lazim o cok korkuttu beni :KK43:
Super yaa cok sevindim senin adina bulanti fena bisey.
Dedim demez olaydım benimde başladı bulantım :) ama yine iyim ya öyle çok berbat bir durumda değilim şükür

Kizlarr bende haziran annesi olucam insallhhhhh :) dun kan verdim 3119 ciktii sat a gore 4+4 haftalk gornuyorum sizce doktra nezmn gtmeliyim kalp ats ve keseyi nezmn goruurzz

günaydın kızlar. bulantılarınız çıkarmalarınız başladı mı ? ben dünden beri çok kötüyüm ne yediysem 5 dk içinde çıkarıyorum, akşam eşim zorla 3 kaşık çorba içirdi 3 dk sürmedi çıkarmam. yakınmak için değil ben razıyım herşeye de korkmaya başladım bebek beslenemeyecek diye.
Caniim hic korkma. ilk 3 ay bebeklerimiz bizim depolarimizdan besleniyormus. Bebeginin beslenememesi icin ancak bayilmaya varan acliklar fazlaca kilo kayiplari olmasi gerekiyormus ki onda da serumla hastanede cozebiliyorlarmis bu sorunu. Icin rahat olsun o yuzden. Su evrede en onemli sey folik asitimizi icebilmek. Yiyecek konusu zamanla hallolacak insallah. Ben 7+3 teyim bu sabah korkunc bi bulantim oldu kusmaya varacak kadar. Ama soylenene gore 10. en gec 12. haftada bitiyormus.

Aman hep öyle diyorlar. Ama öyle değil bence. Gebeligin en zorlu süreci ilk 3 ay. Ve bu ilk 3 ay da ınanilmaz düşünceli oluyoruz ve bence bu konuda da çok haklıyiz. Ben bu gebeligimde ne kadar aman takma kızım ya desem de olmadı davulun sesi uzaktan hoş geliyor. İnsan içine girdiğinde ve kesesinden hala kanama olduğunda sürekli panik halinde yaşıyor. Evet biliyorum onu orada o istemedigi sürece kimse tutamaz ama bunu bilmek bana ne yazıkki yetmiyor. Kalsın istiyorum gitmesin ıstiyirum. İlk 3 ayi bir atlatsak o zaman rahatlayacagiz biliyorum. İlk 3 ay bitmediği sürece yok yeaa takmıyorum diyen bile takıyor çünkü annelik hormonlarimiz tavanda şu siralar.
Tabi caniiim kim takmiyor ki? Ben eminim ki her anne adayinin odu kopuyor kaybetmekten,basina birsey gelmesinden. Benim bir kaybim oldu 6.haftasinda kalbi durdu. Doktorum o zaman 'eger anormali varsa rahmini de diksem durmaz, kalbi durur yine de hayati sonlanir bu bi dogal secilim,saglikli olan yasar sagliksiz olan 97% ihtimalle hayatini sonlandirir' demisti. Evet biz ne yaparsak yapalim olacak olan oluyor ama endiselenmemek mumkun degil. Bana ilk 2 ay en kritik zaman dusuk tehlikeleri icin, simdilik bi sorun yok 2.ay bitti sayilir demisti. Senin de icin bi nebze de olsa rahat olsun arkadasim, bebeklerimiz icin mumkun oldugunca pozitif dusunelim. Kismetse 2 aya cinsiyet konusuyo olcaz :)Simdiden heyecanlandim inan

Arkadaslar biz bu haftasonu ailelerimizi pazar kahvaltisina cagirip mujdeyi nihayet verelim istiyoruz. Ama nasil soyleyecegimizi bilemiyoruz :) Sizler ailelerinize nasil soylediniz minnak suprizinizi?

Günaydın güzel anne adayı arkadaşlarım, nasılsınız :) Bir süredir forumdan uzak kaldım sizleri epey özledim. Umarım herşey yolundadır hepinizin bebişleri sağlıklı sağlıklı gelişmeye devam ediyordur:anneadayı: Benim de başta ne bulantı, ne baş dönmesi, ne yiyeceklerden tiksinme vardı ne güzel rahattım. Ne olduysa artık sabahları bir bulantıyla kalkıyorum ve tüm gün tost,kraker,haşlanmış patates gibi kuru besinleri bile zorla yiyorum tüm yiyecekler itici geliyor. Yemek saatleri iyice eziyete dönüştü anlayacağınız:KK61:Bu durum düzelir mi sizce, yoksa hep böyle aç mı geçireceğim hamilelğimi :KK43:

Kizlarr bende haziran annesi olucam insallhhhhh :) dun kan verdim 3119 ciktii sat a gore 4+4 haftalk gornuyorum sizce doktra nezmn gtmeliyim kalp ats ve keseyi nezmn goruurzz

Hayırlı uğurlu olsun canım Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin. Biz keseyi 5+2 de kalp atışlarını da 6+2 de duymuştuk.Her doktor farklı zamanlarda çağırıyor bazıları daha erken bazıları daha geç.Her ikisi için de biraz geç gitmek daha iyi oluyor çünkü erkense görülmeyebiliyor ve haliyle stres oluyoruz:)

Cnm 3119 5 haftayi gecmis olmuyor mu acaba 5000 üstünde kese görülüyordu galiba yani sen 2 gün sonra keseyi görürsün ki benim de dün 2384 e 5 haftalik gibi dendi persembe kese icin doktora gidecem...

Tabi caniiim kim takmiyor ki? Ben eminim ki her anne adayinin odu kopuyor kaybetmekten,basina birsey gelmesinden. Benim bir kaybim oldu 6.haftasinda kalbi durdu. Doktorum o zaman 'eger anormali varsa rahmini de diksem durmaz, kalbi durur yine de hayati sonlanir bu bi dogal secilim,saglikli olan yasar sagliksiz olan 97% ihtimalle hayatini sonlandirir' demisti. Evet biz ne yaparsak yapalim olacak olan oluyor ama endiselenmemek mumkun degil. Bana ilk 2 ay en kritik zaman dusuk tehlikeleri icin, simdilik bi sorun yok 2.ay bitti sayilir demisti. Senin de icin bi nebze de olsa rahat olsun arkadasim, bebeklerimiz icin mumkun oldugunca pozitif dusunelim. Kismetse 2 aya cinsiyet konusuyo olcaz :)Simdiden heyecanlandim inan
Cok şükür yeşim ya aynen öyle. Ben bu hafta 3. Aya giriyorum. Cumartesi randevum var. Henüz daha erkene almadım. Eğer cumartesi gününe kadar bebeğim yaşıyor olursa en zorlu süreci atlatmış olacağım. Umarım her şey çok iyi olacak

Arkadaslar biz bu haftasonu ailelerimizi pazar kahvaltisina cagirip mujdeyi nihayet verelim istiyoruz. Ama nasil soyleyecegimizi bilemiyoruz :) Sizler ailelerinize nasil soylediniz minnak suprizinizi?
Ben pat diye söyledim valla :) sonra da gidip kutlama yaptık. Kayinpederim.bu hafta sonu geliyor bize kalmaya. gerçi kayinvalideyle daha görüşüp kutlama yapamadık ama olsun uzaktan da olsa çok sevindiğini anladım :)

Benm ilk gebeligim ucuzduu nasip olmadii smdii cogl olrmu diye endiseleniyorm cnku tasiyamiyorm :KK43: banada biraz yuksk geldi hyirliii bu hafta beklym gidicem doktra bakalm ne cikicakk

Cnm 3119 5 haftayi gecmis olmuyor mu acaba benim 2384 e 5 haftalik gibi dendi ...
Benm ilk gebeligim ucuzduu nasip olmadii smdii cogl olrmu diye endiseleniyorm cnku tasiyamiyorm :KK43: banada biraz yuksk geldi hyirliii bu hafta beklym gidicem doktra bakalm ne cikicakk
Hic korkma cnm cok yüksek değil ki bemce cogul değil cok yuksek degil icini ferah tut allah yardimcin olsun inss sıkıntısız atlatirsin benim de 2 bebek kaybettim bu 3.bende tedirginim allah hepimizin yardımcısı olsun

1) Yabandogru Antalya 26 23 Ağustos 30 Mayıs 44,5 - 2 -
2) Kuzugiller Balıkesir 27 sat - 60 cinsiyet 1 bebek ismi
3) Fener50 Adana 32 1 Eylül 8 Haziran 69 cinsiyet 2 bebek ismi
4) Neshas Kilis 35 15 Eylül 22 Haziran 64 cinsiyet 3 bebek ismi
5) Ruhimucerret Ankara yaş 13 Eylül 20 Haziran 54 cinsiyet 2 Melek- Barış
6) Efsunsuz Balıkesir 32 23 Ağustos 30 Mayıs 48,5 cinsiyet 1 bebek ismi
7) Meltemsmh Çanakkale 27 1 Eylül 8 Haziran 57 cinsiyet kaçıncı çocuk bebek ismi
8) Ela2411 Almanya 28 4 Eylül 11 Haziran 65 cinsiyet 2 bebek ismi
9) isim şehir yaş sat doğum başlangıç kilosu cinsiyet kaç çocuk bebek ismi
10) isim şehir yaş sat doğum başlangıç kilosu cinsiyet kaç çocuk bebek ismi
11) isim şehir yaş sat doğum başlangıç kilosu cinsiyet kaç çocuk bebek ismi
12) isim şehir yaş sat doğum başlangıç kilosu cinsiyet kaç çocuk bebek ismi
13) isim şehir yaş sat doğum başlangıç kilosu cinsiyet kaç çocuk bebek ismi
14) isim şehir yaş sat doğum başlangıç kilosu cinsiyet kaç çocuk bebek ismi
15) isim şehir yaş sat doğum başlangıç kilosu cinsiyet kaç çocuk bebek ismi
  • Merhaba güzel anneler ve anne adayları...
2017 Haziran anneleri olarak umarım ki hepimiz bebeklerimizi sağlıkla kucaklarımıza alırız.
Bu platformda en başından tee en sonuna kadar 9 ayı birlikte geçirmek dileğiyle :KK200:
Bu platformun kuruluş amacı öncelikle 9 ayı beraber geçirirken bilmediklerimizi birbirimizle paylaşmak ve yine bu vesile ile güzel arkadaşlık oluşturmaktır. Belki de bebeklerimiz de büyür ve birbiriyle arkadaş olur dimi :KK74:evet pek ala olabilir:KK9:

Burada kurduğumuz dostlukların 9 ay ile sınırlı kalmaması ve uzun uzun yıllar boyunca beraberliklerimizin bozulmaması dileğiyle :anne:

Herkese 9 ay boyunca güzel güzel anılar biriktirmesini ve 9 ay sonunda yavrularımızı sağlıkla kucaklamamızı diliyorum. :dua:

Hepiniz 2017 haziran anneleri topiğine hoş geldiniz, sefalar getirdiniz :KK200:

[td] ANNE İSMİ:KK200: [/td]
[td]ŞEHİR[/td]
[td]YAŞ[/td]
[td]SON ADET TARİHİ[/td]
[td]BEKLENEN DOĞUM TARİHİ[/td]
[td]BAŞLANGIÇ KİLOSU[/td]
[td]CİNSİYET[/td]
[td]KAÇINCI ÇOCUK/td]
[td]BEBEK İSMİ[/td]

[/tr]
[/td] [/td] [td][td]

[/td][/td]
[td][td][/td][/td]

Merhaba bende aranıza katılmaktan büyük mutluluk duyacağım.
İstanbulda yaşıyorum sat 12 eylül beklenen doğum tarihi 20 haziran :nazar: 26 yaşındayım başlangıç kilom 63 ve ilk çocuğum inşallah:dua:

X