2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Sagolun kizlar ama bizim prob. Gecici degil malesef. 8. Senesi biten evliligimizin her dk'sında mevcuttu. Eski eşin cocuk kullanarak ailemizi huzursuz etmesi. Tam esimi dize getirdim az bucuk derken cok bilmia sulalesi kadina o kadar yuz verdiki bazi mevzularda sil basa donduk. Zaten ayrilmayi kafama koymustum daha ilkine hamile kalmadan. Ama araya hamilelikler dogumlar vs girdi. Sanirim nasip buguneymis. Ikinci bebegimde o kadar aglamamin mutsuz olmamin da sebebi buydu.
Hepimiz icin hayirlisi olsun gece gece rabbimden dilerim ki herkes hepimiz ne duaunuyorsak onu bulalim.

normal sut verın ben bır yas sonrası devam sutu ve normal ınek sutu karısık verıyorum (devam sutu formul mama degıl cocuklar ıcın ozel kutu sut)

agresifportakal canım öncelikle geçmiş olsun, ve umarım bu biraz zor olan günleri kolaylıkla atlatmanı dilerim.
Doğumla ilgili bişeyler merak ediyorum, onları sormak istedim. Nasıldı genel olarak, ilkine göre daha mı zordu daha mı rahat geçirdin? Bir de kesi yeri ikinci bebekte de aynı yer mi oluyor, yoksa farklı mı?

Hamileyim.adetim 3 gün gecikince idrar testi yaptım bugün.epey bir sürpriz oldu bize.bir süre banyodan çıkamadım çubuğa bakıp kaldım. Kan verdim beta 2291 çıktı.yarın dr a gidicem.
Nasil olacak nasıl yapi cam hic bilmiyorum.öğrendiğimden beri ayaklarım yere basmıyor sanki.
Elif bana asiri duskun.evde surekli peşimde.bacaklarima yapisiyor.emmeye çok düşkün.yanımda beşikte yatiyor. Eşim çok yoğun çalışıyor. Yardıma gelecek anneanne babaanne yok.

Atales canim gecmis olsun mu desem hayurli olsun mu desem bilemedim. Ben kizim 5 aylikken hamile kaldigim icin neler hissettigini cok iyi anlayabiliyorum. Sana sadece su kadarini soyleyebilirim hicbisey gulluk gulistanlik olmuyor hayat ailedeki herkes icin cehenneme donuyor (gecici bir sure belki 2 3 yil) dibe dibe vurdugunu hissediyorsun (ki dogru hissediyosun cunku diptesin) ama bir koku veriyoki rabbim o minicik seylere nasil tasfir edilir neye benzetilir kelimeler yetmiyor. Şöyle gıdısına burnumu bi dayiyorum hayat duruyo, tum stres bedenimden uzaklasiyo sankki aralik bir kapidan cennetin serinligini hissediyosun bambaska bisey...

B buharkazani sagol canim.
Ilk dogumu yapistirmali dedikleri sezeryanla yaptik ve bende ters tepti bunyem o teknigi kabul etmemis ic dikislerim iylesmedi dış goruntu sanki ameliyattan 5 dk once cikmisim gibi kaldi taa obur doguma kadar hicbisekilde duzelmedi. Agrim sancim hic dinmedi. Ilk gun dogumdan nasil ciktim o aciyla obur doguma kadar devam ettim. 2.dogumda estetik dikisli sezeryan yaptik onceki dikisli yeri cerceve gibi kesip atiyorlar. Dogumdan ciktim sanki ben dogurmamisim gibiydim agri sanci ehhh biraz vardi hatta 2 gece hasta yataginda annem yatti ben kizimla cekyatta uyudum. (Buyugu yanimdan hic ayirmadim)Dikislerimle ilgili hala bir sorun yasamadim 3.aya girdik. Her isimi kendim yapiyorum. Iz kalmamasi açisindan contractubex diye bir ilac var onu suruyorum cok iyi geldi. Sanki ameliyat yerim taze yara gibi degilde gecmisten izi kalmis yanık gibi pembemsi bi hal aldi. Baska aklina takilan bisey varsa yazarsin

Canım sende ben gibi yalnızsın çok iyi anlıyorum Allah kolaylık versin inşallah benim oğlumda elif gibi bacaklarıma yapılıyor çok düşkün kimsecikler yok umarım hayırlısı olur sizin için bebek doğana kadar baya bişeyler öğrenir bağımlılığı azalır belki sana ona göre hazırlarsın elifi de akıllı kızın belki yardım bile eder sana canım kardeşini sever olumlu tarafından bakmaya çalışıyorum elbette zor olacak ama işe başlayamazsın da artık tek eşinin çalışmasıyla maddi açıdan zorlanabilirsinz belki Allah rızkını verir mutlaka çok fazla üzme kendini herşey hakkınızda hayırlısı olsun umarım herşey güzel ve kolay olur

Yeni bebek haberleri okurken bile heyecanlandırıyor beni, istiyorum aslında ama henüz cesaretim yok sanırım.. seneye yaza inşallah o haberi alırım bende.. o zaman bile herşeye nasıl sıfırdan başlıycam bilmiyorum:)

Gece mama olayını doktoruna danış bence.gece beslenmesini,anne sütü haricinde,sagliklı bulmuyorlar.hem diş çürügü hem obeziteye sebebiyet verdigi icin..

Sakin relaxaslında 2.yi düşünüyorsan güzel zamanlama olmuş.artık yürüyorlar,biraz laftan anlıyorlar.emzirmeye izin vercektir doktorun bence.ama aile büyüklerinden biri arada gelebilse iyi olurmuş.çalışmıyosan sen git biraz
Ben de,oglan 2yasına girsin,ikinci bebek nasip olursa istiyorum

agresifportakal hakkında hayırlısı olsun canım. 2 kızın var sırtın yere gelmez allahın izmiyle :)
Atales tebrik ederm canım. Doğurmak istiyorsan allah yardım eder kolaylığını verir inşallah. Benimde bu ay bi paniğim var merakla bekliyorum inşallah hamile değilimdir. Şuan 2. Bir bebek demek kendimide oğlumuda 2. Yide yazık etmek demek. 16 aydır uykusuzum memeye çok düşkün bir çocuk. Allah isteyene versin bizede istediğimizde inşallah.

Dişlerimiz geliyor bizimde 4 azı çıktı 2 hafta içinde köpeklerde balon gibi çocuğun ağzından salyalar su gibi akıyor. 2 yaşına bi girselerdi hayırlısıyla

Teşekkür ederim canım. Yani biz 2. Bebek düşünmüyorduk aslında. Olursa hani çok ilerde elif okula başlayınca.o da belki. Şimdiye kısmet oldu diyelim. Çok garip 3 gün geçirdim.artık alıştım.

Kizlar on gundur regl olmuyirdum sebebini tatil icin adet geciktirici kullandim ona bagliyordum ama biraz once test yaptim ve pozitif, cok karisigim ikinci bir cocuk istemiyordum ana nedeni maddi sikintilarimiz ve esimin cok sorumluluk sahibi bir es olmamasiydi ama simdi bir yanim dogur dogdugunda buyuk 2 yi bitircek birbirlerine arkadas olacaklar diyor, diger yanim bakamazsin hep hayatinda birseyleri kismak zorunda kalacaksin hem kendinden hem kizindan dogurma diyor , biraz dusunuo kararimi verip doktorada oyle gitmek istiyorum.. Hakkimizda hayirlisi olsun..

Hayırlısı olsun canım kazayla mı oldu korunma yokmuydu Allah hakkınızda hayırlısını versin yaa empati yapıyorum aldıramazdım ama o şoku nasıl atardım bilemiyorum ikisi de evlat iyi düşünmek lazım ha içerdeki ha dışardaki en doğru kararı vereceğine inanıyorum seneye nisan anneleri olacaksınız Atales ile rabbim hayırlısını versin

Canım ertesi günü hapı almıştın sende adet oldun mu m.ettim

Kızlar maşallah bayadir foruma giremiyorum bı çok kişi tekrardan hamile kalmış ben daha doğru düzgün adet olamiyorum aslında 40 günun sonunda adet oldum duzenliydide takı ertesi gün hapini alana kadar yaklaşık 6 ay geçti üstünden ve Ogün bugündür kendi kendime adet olamiyorum bıraksam 3 ay gelmio adetim ve iki seferdir tarlusal kullanıyorum halim ne olacak bilmiorum

Ben doğum sonrası ilk adetimi 10 gün önce oldum. Çok da sevinmedim açıkçası, rahattı öyle:)
Ama 2 yıl kadar olmayanlar var, emzirme süresince yani, ve normal kabul ediliyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…