2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Antalyada isen bulusalim dertleselim. Degisiklik iyi gelir her zaman. Ben de bunalima giemistim. Evliligim de kotuye gitmeye baslamisti. Senin gibi cok bunalip yorulmustum. Ailemle gecirdigim uc hafta cok iyi geldi. Kac git evden bie sure
Teşekkür ederim canım, istanbuldayım ama ben, ama ilgin için ayrıca teşekkür ederim, mutlu oldum.
Birşeyler yapmam lazım benimde.. hakikaten bunaldım ve yoruldum

18 aya kadar yurur merak etem annesı ayrıca kulaktan dogma hurafelere gerek yok ıp baglama falan fılan lutfen yapmayın boyle seyler , baktınız hala tık yok 17 ayda falan doktora goturun yurumeme problemı ıcın...

Gercekten haklisiniz aslinda. Basimdan gecen birseyi anlatayim size bende inanmiyorum boyle seylere. Ilk gebeligimdi dusukle sonuclaniyordu hastanede hungur hungur aglarken bir kadin ayse hocaya git dedi bir daha hamilr kalirsan sana kilit taksin gobegine dedi. Ne diyor bu kadin diye aklimdan gecirdim ve umursamadim. Ikinci hamileligimdi yine kanama falan devam ediyor o kadinin dedigi aklima geldi insan caresiz kalinca herseyi yapiyorsun. Kilit alfim gittim hocaya okudu ufledi belime ip baglayip kilit takti:)) neyse evde kiliti bi gevsetiyorim bi bollastiriyorim derken kilit yere dustu yine kanama devam ediyor neyse hocaya gittim aglaya sizlaya aman hocam ben ettim bi halt sen beni duzelt falan kadin birsey olmaz dedi gonderdi. Neyse sorun devam ediyor tabi kanamam var devamli gitmedigim doktor kalmadi derken 16 haftada aniden sancilar derken kese inmis asagiya dikis atilamiyor rahime ve 2 gun sonra suyum geldi kese patladi ve biz yine cocugu kaybettik. Doguma alicaklar beni kilit hala gobegimde o an cok sinirlenmistim o kiliti cikarip attim doguma girdim. Bana iyi bir ders oldu yani ne isteyeceksen Allahtan isteyeceksin.

Ip baglama olayida soyle oldu aslinda basinda yine rabbimden istiyorsunda camiye gidip ilk cikan kisiye ipi kestirmek kismini bende anlayamamistim. Gecen hafta yaptim eve hocalari cagirdim kizima dualar ettiler 21 defa ayetel kursi okudular sonra gittik camiye ipi cozdurduk ayaklarindan ama inanmayacaksiniz belki erteso gun yurumehe basladi yani pazar gununden beri yuruyor artik kizlar

Bu arada cocugunu yataktan dusuren anneler kervanina benide alin

1 saat boyunca korkudan titreti agzindan kanlar akti ustum basim kan oldu. Agzindaki emzik dis etine carpti sanirim yeni cikan ust disinin dis eti kanadi. Ben hic sogukkanli olamiyormusum onu anlafim. Bu arada eger dusme durumu olursa, kusma, ates, hareketlerde tuhaflik, uzuvlari kullanamama, kanama olursa beklemeyin doktora gidin. Benim tek yapmayi unuttugum sey sizinde aklinizda olsun kanayan yere soguk tampon yaparal kani durdurmak ve sisme morarmayi onlemeye calismamak oldu... doktoruna anlattim yazin dusmeyen cocuk yok dedi..

puyenime cok gecmiş olsun,alerji zor bi süreç,aşı ile kafam karısık demişsin bi şey anlatacagım. 20günlük bebek,birisi onu öptü diye ölmüş,sebebi bu kişide uçuk olması.menenjit mikrobundan ölmuş cocuk.yani ne zaman ne bulaşacagı belli olmuyor biz önlemimizi alsak da agır seyredebilir bazen hastalıklar.meningokok yaptırdım o yuzden hic duşunmeden

B buharkazani bende depresyondayım çocuk benim çocugum tabiki ben bakacagım ama yoruluyorum fazlasıyla hergün banyoya gir yemek yedir hiç şikayet etmiyorum bunlardan ama yardım etmiyorsan ayak bagıda olma diyorum etrafımdakilere geçen hafta yemege gittik 7 de gittik toplasan 30 dk falan oturmuşturum masada oda yemek yemek için hep ben peşindeyim herkes oturuyor yoruldum 9 u geçiyodu kalk gidelim diyorum eşime eniştem yok oturacaksanız daha erken gel sen bana sor erken mi degilmi akşamda kvga ettim eşimle ne olur biraz erken gelse ama yok işini bırakıp gelemez o iş kurtaracak çünkü bizi ya insanlar ne kadar bencil aşalık kimseden bişey beklemiyorum benden herkes uzak dursun ben kimseden bişey göremiyorum kendi ablalarımda dahil naparlarsa yapsınlar allah herkese yardım etsin iki lokma yemegi zor yiyorum kaynamam sen yaptın diyor tabi canım ben yaptım alerjiyi ben yaptım her bez açmada kan görmekten bozulan psikolojiyide ben yaptım rabbim kızıma güzel ömürler versin baska hiç bişey istemiyorum dayanıyoruz bakalım allah güç versin ben baya doluyum asla isyan etmiyorum Allah ın çok sanslı kuluymusum ki beni anneliğe layık gördü ben etrafımdaki bencil insanlardan yoruldum fazlaca yoruldum hemde

Asilar tabiki bazi seylerin tedbirini almak icin yaptirilmasi lazim ama ben 1 yas asilarinin benim kizimin bunyesine biraz agir geldigini ve belkide belli bir sure sut urunleri kullanmamasi gerektigini dusunuyorum. Tabi tip doktoru degilim ama gozlemledigim bu sekilde. Cunku cocuk inek sutu icip inek sutunden yogurt yerken bir anda hepsi reaksiyon vermeye basladi. Her cocugun bunyesi farkli tabi. Mesela suan ne peynir yedirecegimi sasirmis durumdayim. Keci peyniri aldim acayip tuzlu birsey dun heryeri kabardi yine. Hergun deneme yapiyoruz cnm.

Simdi menenjit asisi olmasi lazim cok kararsizim ama haberlere bakincada yaptirmak gerektigini anliyorsun. Yuksek ihtimal yaptiricam ama korka korka...

Çok iyi anlıyorum seni. Benzer sorunlar bende de var hep. Geçen mesela annem gelmiş kuzenim fln dediler tıkıldın kaldın eve, hadi yemeğe bi yere gidelim, biz varız nasılsa dediler. Gittik oturduk, e durmuyo benimki, merdiven gördümü hele hiç dayanamıyor. Biz sürekli merdiven inip çıkıyoruz, ben koşturuyorum yani peşine, arada bakıp bay bay yapıyolar, onların muhabbet devam... ben evde olsam daha az yorulacaktım. Birşey de diyemiyorum, kimse mecbur değil elbette ama kendileri farkında bile değil hiçbir yardımları olmadığının. Bilmiyorum şükür tabi yine çok zorluklarla hastalıklarla uğraşanlar var, bunlar bişey değil belki ama bunaldım. Alışık değildim ben, evlenmeden önce de sonrasında da çok rahattı herşey, hiçbir sorumluluğum ya da yapmak zorunda olduğum hiçbirşey yoktu, bu kadar kısıtlanmadım hiç. Adapte olamıyorum, zor geliyor. Geçici bir süreç bunlar umarım

Canım keçi peyniri çok tuzlu oluyor evet, akşamdan yiyeceği kadarını yıkayıp sabaha kadar suda beklet dolapta. Ama kabardı yine diyosan o da alerji yaptı galiba?? Neyseki alerji mamalarını yiyor diyosun, olmazsa bir süre sadece onunla idare eder süt ürünleri yerine

Aynen canim bu kadar tuzlu olabilecegini tadina bakmasam bilmezdim. Dedigin givi geceden suda bekleteyim. Gecen hafta vermistim dokunmamisti bu hafta aldigimda dokundu valla bende anlamadim artik ya elimde de i devletin verdigi sutlerden o kadar cok varki onlarida ne yapicagimi anlamadim.

Kizzlar selam ne var ne yok bakalim
puyenime gecmis olsun canim hepimiz dusurduk bebeleri uzulme :))

Iki bebeyle hayat zindan oldu bana kizlar. Bu yetmiyo gibi esimle de bosanma surecine girmis bulunmaktayiz. Hatta gonderdim bile. Yani suan ayriyiz. Bende anneme geldim malumunuz buyuk kiz uykusuzdu hala oyle. Ufaklikta gitgide ablasi kilikli olmaya basladi.
Bugunlerde sık sık evini barkini kocasini cocuklarini birakip kacan ya da kendini camdan asagi atip intahar eden kadinlari anar oldum :)))

Canim biz bi cocugu idare edemiyoruz. Sen ikisini ediyorsun kolay degil tabiki. Istisnalar haric eslerimiz malesef Turk annelerimizin yetistirdigi erkekler. Yani beklenilen sabir ve yardimi goremememizde onlarin payi cok. Bu nedenle oglumu yardimsever, anlayisli ve centilmen yetistiricem ahd ettim omrum yeterse.
Sizin de insallah gecici bir durumdur duzelirsiniz. Aslinda biraz ayri kalmak da iyi gelebilir bu donemde

Duanin acamayacagi kapi yok demisler. Ama ip olayina asla inanmiyorum.

Kizlar geceleri artik sutum yetmiyor ve goguslerimin ucu aciyor artik agizda gevcelemekten. Bu nedenle gece mamaya alistirmaya calisacagim.
Bebelac gold kullanan varmi aranizda. Fermentasyon oldugu icin sicak bakiyorum. Deneyimi olan varsa paylasabilirmi. Yada hangi urunu onerirsiniz.

B buharkazani ya hem yardım etmiyorlar hemde kalkalım dediğimde sinirleniyorlar çok degil 10 dk her biri ilgilense bende yorulmam demi yok ama herkes kendi keyfinde amann Allah hepimize yardım etsin

agresifportakal canım beni hatırlarmısın bilmem şiddete kadar gitti daha geçen gün kavga ettik millette sıkıldı alıp basımı kaçasım var da kızım az daha büyüsün simdi onlar benim burnumdan getiyolar ozamanda ben onlara gösterecem sabırrr

Forumda 3 5 kişi kaldık ama kızlar ögünlerinizi bana yazarmısınız ölçüleriyle beraber rica etsem

Bizimki

Sabah alerji mamasıyla yulaflı kaşık maması 120 cc onu yiyor 1 saat sonra 120 cc yogurt 1 saat sonra 90 cc su öglen uykusuna geçiyor uyanınca etli sebze yemegi 120 cc içerse su 2 saat sonra muhallebi 1 çay bardagından az 1 saat sonra 120 cc mama 2 ssat sonra öglenki sebze yemegi aynı miktar ve gece uykuya dalmadan 120 cc mama alerji oldugu için hep tekrara düşüyorum ama yavaş yavaş açıyoruz mesela meyve yemeye baslıyor bu hfta bu ögünler nasıl su ben zorlarsam içiyor

puyenime geçmiş olsun canım benim kızımda bu gece düştü yataktan. Emzirmek için yanıma aldım iyice dalsın uykuya da yatağına yatırıyım dedim ama ben dalmışım o ara. Benim kızımda çok deli yatıyo yatağın dibine kadar gitmiş ordan düştü ama o benim kadar korkmadı. Zaten kafasını falan çarpmadı emekleme pozisyonundaydı. Bi ağlar gibi oldu kucağıma aldım sarıldı bana uyudu tekrar Uyku sersemi düştüğünü bile farketmedi.

agresifportakal valla ben 1 taneyle zar zor yapıyorum 2 çocuk gerçekten çok zor Allah yardımcın olsun canım. Eşinlede inşallah sorunlarınızı aşabilirsiniz tabi aranızda neler geçti bilmediğim için çok yorum yapamıcam.

B buharkazani canım isilik için banyosuna bişey katmamızı yazmıştın ama hatırlayamadım. Sendin galiba yazan. Kızımın kollarında oldu

Bizim ögünlerimiz şöyle:
Sabah haşlanmış yumurta (ama kızım sadece beyazını yiyor)
Bahçeden organik salatalık bide burgu peyniri çok seviyo yanındada ıhlamur küçük bi çay bardağı kadar.
Ara ögünde bi çeşit meyve daha sonra emiyo ve öğle uykusuna yatıyo
Uyanınca çorbası var sevdiği çorbalar şehriye yoğurt tarhana ve tavuk
Ara ögünde bü kase yoğurt
Akşamada evde ne varsa bizimle beraber yiyor (bulgur pilavı köfte taze fasulye etli türlü sulu köfte et haşlama...) 1 saat sonra tekrar bizimle meyve yiyor emip gece uykusuna yatıyor

Maşallah canım salçaya gecmeye korkuyorum ama bu hafta onuda denicem malum alerjik ya bizimkinin tatlıyla hiç arası yok tükürüyor mesela karpuzu şeftaliyi sevdi kırmızı erigide sevdi tatile çıkana kadar çeşitlendirmem lazım tam 1 ayım var

Yavaş yavaş dene canm inşallah sorun olmaz. Ben salçayı kızımın çoğu yemeğine koymuyorum geçen yaz sonu domates ve kapya biberden salça gibi sos yapmıştım onu koyuyorum . Bu yaz yine yapıcam

Canım gece öğününü 6. 7. Aydan sonra alışkanlık olarak görüyorlar zaten, ihtiyaç değilmiş yani. Bizimkide emiyor gece ama bişey geliyormu bilmem, benimde göğs uçlarım acıyor, arada yanıyor gibi oluyor hatta.
Gece mama takviyesi yerine, gece öğününü kesebilsen bu bahaneyle daha iyi olmaz mı? Bi doktoruyla da konuşsan

Karbonattı canım. Durulama suyuna attım, doktoru önermişti. Geçti birkaç gün içinde. Ama karbonattanmı yoksa havalarda serinlemişti o ara ondan mı bilemedim. Ama arada hala atıyorum karbonat durulama suyuna

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…