2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Bizim doğum günleri aynı olabilir valla. tabi hala şoktayiz.mucize bu başka bisi değil ne diyelim.hayırlısı.

Ben doğum sonrası ilk adetimi 10 gün önce oldum. Çok da sevinmedim açıkçası, rahattı öyle:)
Ama 2 yıl kadar olmayanlar var, emzirme süresince yani, ve normal kabul ediliyor.
Canım ben doğum sonrasi düzenli oldum günü gününe bı sıkıntı yoktu takı ertesi gün hapini alana kadar şimdi kendi kendime adet olamiyorum

gekeneksel yontemle korunuyorduk ama gebelik durumu sağlayacak bir kaza vs olmadı bizde anlamadık, gecen aylarda ufak bır kaza yasamıstık o zaman beklemıstım ama gebelık durumu olusmadı adetım gecıkmelıde olsa geldı , kan testı yaptıracagım bugun kesınlestırmek ıcın sonrasına bakacagız artık eksısını artısını dusunup son kararı oyle vermek ıstıyorum eşim dogurursun modunda ama ben kendımı her anlamda yeterlı hıssetmıyorum bılemıyorum artık ne olacagını..

Anladım canım hakkınızda hayırlısı neyse o olsun hayırlı olmayacaksa olmasın rabbim kolaylık versin size

Anladım canım hakkınızda hayırlısı neyse o olsun hayırlı olmayacaksa olmasın rabbim kolaylık versin size
ya benım dogurmaktan yana korkum yok aslında ama esım cok sorumluluk sahıbı bır adam degıl rahatına duskun, kızıma annemler bakıyor ve bızımle yasıyorlar arada kendı evlerıne gıdıyorlar gecıcı surelı ama kızım krese baslayana kadar bızımle olacaklar dogursam seneye kızım krese gıdecek bebekte o zamana kadar yakalsık 6 aylık falan olacak bende ıse gerı donmek zorundayım kredı odemem falan var ...
yıne dogacak bebege annemler bakacak bu da demekkı fazladan 2-3 yıl daha bızım yanımızda olmaları demek - onlar gonullu- yasadıgımız yerden ev alma dusuncelerı bıle var- ve bırlıkte yasamaya ılk baslarda sıkıntılar olsada alıstık ama ben bu surecın uzamasını ıstemıyorum ama bakıcıya ayırcak butcemız suanda yok o zamanda olmayacak ve kres masrafı eklenecek gıderlere..
kıyafet bebek esyasıdır vs ıhtıyacımız olmaz o konuda da rahatım herseyımız var hatta kız olursa ablasının esyalarını kullanırız sadece cınsıyet farklı olursa kıyafet almak gerekır o kadar...kızımın odası var yatak oda derdıde olmayacak ıkı kısı rahat sıgar odaya....
sevgı anlamında sevgımı sunabılecegımden suphemde yok, ılk bır yıl zor gecer sonrası kendılıgınden gecer..
asıl sıkıntım maddıyat cunku ben gelecekte ıyı bır egıtım sunmak , ıhtıyaclarını her anlamda eksıksız karsılamak ısterım evlatlarımın.
borcumuz 7,5 yıl sonra bıtecek, esım 5 yıl sonra emeklı olacak çalışmaya devam ederse eve artı maaş gırecek... uzun vadelı gelecekte evımız zaten var, borcumuz bıtecek, gelırımız kotu sayılmaz yasar gıderız... aılemde her daım arkamda ama işte ınsan dusunuyor yınede...

Canım maddiyat konusunda haklısın bende o konuda tereddutteyim asgari ücret 1450₺ zaten evemi yetişcen çocuklara mı eşlerin geneli aynı ama şanslı olduğun annenler var ne güzel hem gönüllülermiş bakmaya hazırmışsın aslında yazdıklarına göre bi maddiyatı sıkıntı görüyoruz Allah rızkını verir doğunca ona

evet maddiyat en buyuk sıkıntı ;(
canım bu arada kan testıne gerek kalmadı... gecen adet gecıkmesı ıcın doktora gıtmıstım kan ve ıdrar tahlılı ıstemıstı ve bugunde kontrole gıdecektım hatta gıdınce soylerım gebelık için test yaptırır dıye dusunuyordum ama ben sonucları netten eksık cıkarmısım beta hcg ye de baktırmıs zaten ve sonucum 2154.56 yanı kesin hamileyim ....

Canım yazdıklarına göre aslında ideal bi dönem ikinci çocuk için. BAkıcıdansa kesinlikle ailenin bakması çok daha iyi, imkan olsa dahi bence kendi aileni tercih et. Hazır buradalar, biraz daha kalmış olurlar işte. Ayrıca iki çocık yakın yaşta oldumu giderleri nispeten azalıyor.

Biliyorum canım bnm eşine söylemiştin dimi o nasıl tepki verdi peki hayırlısı olsun ya bide şöyle düşün 3-5 yıl sonra rahata erince tekrar başa sarmak zor gelebilirdi hepten istemeyebilirdin şimdi olması 1 yol zorluk olacak ama bida hep rahat olursun artık 1 yaş araları olacak anlaşırlar hele kız olursa oda

Bakacak kimsem olsa en azından hafta da bir bile olsa bırakacak kimsem olsa ikinciyi hemen düşünebilirdim gerçekten oğlum bebekleri çok seviyor sallıyor bakardım da öyle böyle büyürdü maddiyat sıkıntı olurdu belki ama büyürdü yalnız olmak gözümü çok korkutuyor Allah hakkımızda hayırlısı neyse onu nasip etsin canım

evet dun soyledım o dogurursun modunda bırazda ınanmadı aslında gecenlerde de boyle bır suphelı durum olmustu ama sımdı tahlıl sonuclarına bakınca ve kesın oldugunu gorunce aradım testın sonucu dogruymus dedım gercı uyku sersemı ıdı pek bısı demedı ama bakalım
bugun annemlerın yanına gıdecegım kızımda onların yanında tatılde haftasonu kızımla vakıt gecırıp bıraz dusunmek ıstıyorum donustede esımle son bırkez konusup kararımı verecegım artık ve dogurmaktan yana karar verırsem aıleme de acıklayacagım durumu ama suan kımse bılsın ıstemıyorum...

aslında tam ıkı yas olacak .

aslında tam ıkı yas olacak .
Anladım canım evet ailene söylersen onlar kesinlikle aldırmanı istemezler bakarız biz derler destek oluruz derler olsun iki yaşta fena değil yine de sen en doğru kararı verirsin

ilk kızımda beklenen 21 nısandı 05 nisanda doğdu, dogurursam bununda 29 mart beklenen tarıh ama ben henuz kararımı vermedım .
Canım ben kürtaja çok karşıyım yaşayan bı canlıyı parçalara ayirarak öldürüyorlar suanki evladını düşün kolunu bacağını parcalayarak öldürülmesine izin verirmisin vermezsin karnindakide bı canlı ve yaşıyor onu parçalayarak oldurmelerine razı olma Allah vermiş vardır bi bildiği rabbimin yardimiyla onu buyutursun Allah kolaylık versin ıı düşün karar ver

ben karşı değilim daha öncede kürtaj oldum zorunlu sebeplerden ötürü kürtajda ehil ellerde yapıldıktan sonra basit ve zararsız bir işlem yani Allah verdi deyipte geleceğini düşünmeden doğurmak asıl yanlış olan bu geliyor bana, o nedenle şuan düşünme aşamasındayım...
Kızım planlı gebelikti istedik oldu ama bu plansız bır gebelık, işin tuhafı gebelik oluşması için neredeyse hiç imkan yokken gebeyim şu an herşeyi düşünmem gerek o nedenle..

Bak olması gereken hicbisi yokken oldu diosun
Yani mucize bebek belki sana şans uğur getircek bence çok ıı düşün annemde benden önce bı bebek aldırmış bende plansız olmusum zarın içinde olduğum için anlayamamista hamile olduğunu anlasa benide aldircakti :) 5 aydan sonra anlasilmis ama şimdi iyiki dior iyiki dogurmusum iyiki olmussun uğur getirdin dio ne bilim bence mucizeler uğur getirir

Bu azı dişleri çok zorladı oğlumu. Bir de üstüne nezle oldu, kuru öksürüğüde var, hırıltı gibi sesler de çıkıyor. Gece uykusu yok neredeyse, dört dönüyor yatağın içinde uykudayken. Dişlerin 4ü birden geliyor, uçlarıda birer ikişer görünüyor, salyalar sümüklere karıştı, bende nezleyim, boğazım da acıyor, eşimde nezle oldu.. berbat haldeyiz.. önceki nezlelerinde yemek yerdi, meme emerdi. Şimdi iştahı da yok, memeyi bile ittiriyor, o yüzden endişeliyim bu sefer. Bakalım inşallah çabuk atlatırız

canım sana da hak verıyorum ama ben duygularımla hareket edemem su an mantıgım ön planda olmalı...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…