2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Merhaba kızlar,
Ben oğluma yapacak degısık yemekler çorbalar bulamıyorum. Yoğurt mercımek tarhana domatesli sehrıye sürekli tekrara düşüyorum. Sizlerin yaptığı farklı birşeyler var mı ?

* Sebzeli enginar,
* Ara öğünde pekmezli yoğurt çok sevdi,
* Pizza :) haftada 1 defa
Hamuru malzemeleri herşeyi ben yapıyorum , hamura tuzsuz salçalı sos,
üstüne
Menü 1 ;
kuru soğan, kuzu kıyma, ıspanak, kaşar,
Menü 2;
Beyaz peynir, maydonoz, dere otu, yumurta,

Hemde ne şirin heyecanladıp sırıta sırıta hop diye bi oturuyo popo üstü gülüyoruz hepimiz:) geçmiş olsun canım dişler oyle yaa hep bizimde üst yanlar çıkıyor biri patlamış

pisgor
4 tane azı birden kabardı, birisinde siyah kist var günümüz günümüzü tutmuyor , ufaklığa her akşam 1 çay bardağı doğal papatya çayı içirmeni tavsiye ederim , sakinleştiriyor...

ya canım bize doktorumuz yoğurda pekmezin katılmayacağını söylemişti. beraber tüketildiğine demir emilimini azaltıcı etkisinden dolayı özelliğini kaybediyomuş diye biliyorum araştırmıstım o zamanlar. sende bi bak istersen

Kızlar hasta olan yegenimi kaybettik burada babası ölen bir arkadas vardı herşey anlamsız geliyor demişti aynen öyle dünya malının hepsi anlamsız boş o benim çocugum gibiydi beraber büyümüştük minicik kalbi dayanamadı durdu bu pis dünyadan çekti gitti hakkınızj helal edin giremem heralde artık dertleştik paylaştık burada

Başınız sağolsun canım üzüldüm Allah mekanını cennet etsin inşallah

Canım başınız sağolsun, hepimiz günü geldiğinde tekrar buluşucaz kaybettiklerimizle. Allah sabır versin. Anne babasına dayanma gücü versin.
Yaşı kaçtı, rahatsızlığı neydi?

Canım aklında bulunsun.hergün çokça süt ve bitki çaylari o kadar da yararlı değil. Elif daha hiç icmedi. Sütü de bitki açılarından da.bildiğim kadarıyla emziriyorsun sen. Yemedi diye üzülme sakın. Bırak emsin.bir gün sonra yer muhakkak.ve galiba sen blw den vazgectin.keşke öyle devam etsen. Elif istediği kadar kendi başına yiyor.canı neyi neden kadar isterse veriyorum.zaten konuştuğu için her şeyin adını söyleyip istiyor.bazen sofrada olmayanı istiyor. En sonunda da. Doooydum dooydum diye şarkı soylüyor.

Evet, sütün fazlasının zararlarını biliyorum okumuştum da, ama her sabah ıhlamur çayı veriyorum ben de yarım çay bardağı kadar, zararı var mıdır ki acaba? Hiç araştırmamıştım, şimdi sen böyle yazınca kafama takıldı

Hergün ihlamur kansızlık yapıyor sanki canım.bi arastir sen. Ben dediğim gibi sağlıklı bulmadigim için hiç vermedim. Allah korusun hasta falan olsa evet belki ihtiyaç duyarız ama o kadar.bence her gün verme yine de. Ekmeği de tek tip yemeyinn mesela siz de.yani hergün çavdar veya hergün kepekli olmaz.bu şekilde zararlı oluyor.Ben elif in yogurduna ceviz rendeliyorum ve çok da yararlı.ama bir gün arayla bu şekilde yapıyorum.diğerlerinde sade tüketiyor. Denemediysen tavsiye ederim. Vücut direncini arttırıyor.

başınız sağ olsun canım..

Canım ben o cevabı eftelyaya yazmıştım karıştı galiba:) ben blw yapıyorum hala arada kaşıkla destekliyorum süt içiyor ama çok az emdiği için fazla vermiyorum bende çeşit çeşit herşey yiyor çok şükür yemek konusunda güzel ilerliyoruz maşallah doyduğunda bizimki eliyle hayır yapıyo daha tam anlamıyla konuşamıyor zamanı var heralde yürümüyor diyordum birden yürümeye başladı herşey bir anda oluveriyor dün akşam saçını kestik ilk kez anne diye ağladı yavrum kıyamam ilk anne deyişi bilinçli ilk kez duydum

Bu testi yaptım bisey gorememistim bir kaç saat sonra pembe çıkmış acaba beklediği için mi çıkmıştır arkadaşlar

Eklentiler

• P_20170524_082830.jpg
    29,3 KB · Görüntüleme: 52
Tatlım biraz abartmissin sanki hepimizin bebekleri 13 14 aylık ve grupta kimsenin bebeği 3 yaşında ki bebek gibi konuşmuyor. Şimdi elif etli kabak dolmasi isteyince anne git bana etli kabak dolması mı getir diyor :) çok çok ilginç ve komik :)

Bu testi yaptım bisey gorememistim bir kaç saat sonra pembe çıkmış acaba beklediği için mi çıkmıştır arkadaşlar
Bence bi kan testi yaptırin genellikle çok yeni gebeliklerde aşırı silik cikio gorunmuo kuruyunca belli oluo kornuomuydunuz benimde böle bisi başıma geldi ben bugün kan verdim yarın cikicak sonucu

Bende bi şaşırdım o kadar konuşuyosa maşallah bizimki anne baba git gel başka bişey bilmiyo

Her gün ıhlamurun zararlığı olduğunu kim söyledi doktormusun?

Her gün ıhlamurun zararlığı olduğunu kim söyledi doktormusun?
Herşeyin fazlası zarar ya ondan öyle demiştir canım bi yerde bizlerde doktor gibi oluyoruz araştıra araştıra deneyerek gözlemleyerek doktor gibi oluyoruz valla :) bana lakap taktılar profesör diye herşeyi araştırıyorum diye

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…