2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Sende atalesin baş avukatı falansın sanırım aslında ÖĞRETMEN HANIM kendini gayet güzel savunmuştu ama
Csnim anlamadim niye hic yoktan birbirinize laf sokuyorsunuz, kimi bebek konusur kimi yurur kimi yer,ay benimki yemiyoda,konusmada bi dede diyo, insallah yakinda yurur ne zormis cocuk buyutmek, simdi bide di scikiyo sabirim of of

Arkadaşlar durduk yere birbirinizi üzmeye değmez heleki mübarek ramazan gelmiş birbirimizi görmeyip tanımasakta az mı şey paylaştık bu 13-14 ayda dertlerimizi anlattık çare bulduk her bebek her anne herkes farklıdır ki bence durduk yere üzmeyin birbirinizi de kendinizi de

Bu kadar kaba ve kırıcı olmanın muhakkak bir sebebi vardır.

Oğlumun iki gündür burnu tıkalıydı, şimdi bu gece bayağı bayağı öksürmeye başladı. Keyfi yerinde, yemek de yiyor, ateşi de yok şükür.. ama ilk defa oldu bunlar, içim gidiyo gördükçe onu. Burnu da tıkalı, zor emiyor, zor uyuyor.. doktora gitsek mi bilemedim, ilaç fln vericek kesin, kendi kendinede zorlanır atlatırken diyorum. Bilmiyorum çok zor onu böyle görmek

Birinci azılar da geliyor, o da oğlumu güçsüz bıraktı biraz herhalde, yoksa böyle olmazdı herhalde diyorum. Nerden kaptı mikrobu da bilmiyorum.
Bu arada dişlerde köpek dişlerinden önce birinci azılar geliyormuş, yanyana sıralanmıyormuş yani. Ben yeni öğrendim, bilginiz olsun sizinde..
Offfff yine çok fena öksürüyo kuzum yaaa(((

Canım burnuna serum fizyolojik sıkıp otribebeyle açmayı denedin mi rahatlatır belki az da olsa dediğin gibi doktorlar genelde ilaçla çözmeye çalışıyorlar herşeyi c vitamini bol bol veriyorsundur zaten öksürük için bi elma çayını biliyorum kabuklarını soyup doğrayım 5 dk filan kaynatıp suyunu içiriyoruz kendimiz içinde iyi geliyormuş zor valla hasta bebek yaa derdini de anlatamıyor ya kıyamam şükür ateşi yok yemesi iyi buharcım mevsim geçişinden olmuştur kesin çevremde de hasta bebekler 1 günde 4 mevsim geçiriyoruz sanki buharcım inşallah çabuk atlatırsınız

Otribebeyi kullanıyodum ama dün birkaç damla kan geldi burnundan bi daha kullanmıycam dedim, çok ağlıyodu zaten, sadece serum fizyolojik damlatıp kendi çıksın diye bekleticem.
C vitamini veremiyorum aslında, yemeğine limon sıkıyorum sadece. Elma çayını bi deneyeyim ama, teşekkürler.

Anladım canım rahat durmuyorlar ki çekerken kanaması normal c vitamini dediğimde meyve canım ben hergun düzenli saatlerde meyve ne olursa şeftali muz bazen muz çilek elma içinede çeviz ezip koyuyorum yiyor eğer yerse deneyebilirsin bağışıklığını güçlendirdiğini düşünüyorum bunun hem c hem demir içerikli ya hoşuma gidiyor elma çayı inşallah biraz yumuşatır rahatlatır meyve zaten zararlı bşy değil inşallah düzelir yaa insanın içi gidiyor hastalandıklarında çok geçmiş olsun Allah şifa versin yavrulamıza

Atales canını sıkma canım boşver, benim kız da hala tek başına yurumuyor ama işaretlerle her istediğini gösteriyor, belli kelimeleri söylüyor , sordugunda kulak agız burun vs gosterıyor ve muzıge muzık aletlerıne asırı ılgısı var benim en çok istediğim evde koşturması aslında yalnız adım atıp yuruyebılıyor ama emeklemeyı yada bırının elınden tutup gıtmeyı tercıh edıyor sanırım henuz yeterlı özguvenı yok....
demekkı senınkınınde dıl gelısımıyle ılgılı yatkınlıgı var, bence hazır cocugun beynı dile yatkın iken ikinci bir eğitimine başla mesela nesneelrin ingilizce karşılıklarını falan öğret ... ilerisi için iyi olur..

Aynı şey kızımdada var dün akşam başladı doktora gidicez gece hiç yatmadı

Camaron allah razı olsun Allah kimseye yaşatmasın

yeni yasınız kutlu olsun da
1 yaşında bebek kaç yaşındasın sorusuna parmağıyla 1 yaparak mı cevap veriyor

Teşekkür ediyoruz canım. Bizden de sevgiler sana. Hem anne hem ögretmen olarak boşuna demiyormuşum vicdanlı çocuklar yetiştirin diye.bir kez daha ne kadar önemli olduğunu anladım.
13/14 aylık bir bebeğin doydum demesi menude ne varsa onu ıstemesi vs bıraz abartı geliyor yada anlatıs sekli abartarak oldugu ıcın bu kadar dıkkat cekmiş olabılır. yoksa neden kıskanılsın hepimizin cocukları var ve hepimizin cocuklarının ayrı ayrı özellikleri var. sizlerde bence tanımadıgınız insanlara KISKANÇLIK ibaresini yapıştırmayın buda cok kaba bir adavranış bence....haa bir de şu var eşime tutupta bır kadın sıtesınde tanımadıgım kımdır nedır necıdır ismini bile bilmediğim bir hatunun kızını konusuyor dıye anlatmak hiç ama hiç aklıma gelmedi bu kadar onemsemedım bu konuyu yani....

B buharkazani bizde de öksürk var burun tıkalı değil ama hırıltı mevcut. Bizde daha öncede olduğı için doktora götürmedimo zaman doktor ventolin+serum vermişti günde 4 kere buharla veriyordum aynısnı yapıyorum şimdide. Ama sizin ilk olduysa doktora götür

atales elifin herşeyi bukadar net anlaması ile ilgili bir kaygın var mı yok mu?
2. çocuğumu büyütüyorum
çok şükür ikiside yeterince akıllılar.
ancak şöyle bir durum var eğer sağlıklı birer bireyse bu çocuklar senin dediğini anlasa bile kendi istediğini (yanlış ta olsa!) yapmalı ki benimkiler öyle yapıyor..
alınmaması gereken bir obje yada eşya yada bişey bişey neyse artık hayır annnecim dediğime gözüme bakarak alabiliyor ve seçiminin yanlış olduğunu o şekilde anlıyor
çok düz sürekli söz dinleyen direktif alan bir birey sonrasında sıkıntı olmasın??

Yazılanları okuyunca çok şaşırdım. Atales neden yalan söylesin bundan ne gibi çıkarı olabilir? Madalya mı veriliyor burada?
Bu kadar yadırgayan arkadaşlar 14 aylık bebeğin bunları yapamayacağından ne gibi bir araştırma yaptınızda bu kadar eminsiniz? Hangi Literatürleri taradınız?

Misal Çocuklar yaşını karşılayınca yürür deriz arkadaşımın kardeşi 7 aylık yürüdü bunu burada yazsa inanmazsınız.

Başka bir mevzu varsa hıncınızı buradan çıkarıyorsanız bilemem öğretmen hanım felan yazılmış imalı şekilde ama hoş olmamış dalga geçer bi uslupla yazılması.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…