2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Bende çok araştran biriyim yinede emin knuşmam ondan dedm cnm ve öyle bişi olmadığını gördüm ztn yarım çay bardağı demiş veren herşei çokda takmaya gerek yok her anne kendi çocuğuna ne ii ne kötü geldğni bilir ama emin olmadan bişi diip yanltmayalım en iyi bilgyi biz biliyomuş en sağlklı biz besliyomuşuz en zeki bzm çocuğumu gbi göstermeye gerek yok

Her bebek kendine özeldir tabi deneyerek yaşayarak tecrübe ediniyoruz canım daha neler neler öğretecek bu sıpalar bize bizde onlarla birlikte büyüyoruz

Kabızlık, gaz sorunu, uykusuzluk gibi sorunlara iyi gelen ıhlamur, mükemmel bir yatıştırıcıdır. Gelelim bunca güzel özelliğiyle ıhlamurun bebeklerimize ve çocuklarımıza nasıl faydalı olabileceğine…

Ihlamur, tedavi edici özellikleriyle en faydalı bitkilerden biridir. Hazımsızlık, kabızlık, uykusuzluk gibi rahatsızlıklara karşı tedavi edici olmasıyla beraber, ıhlamurun bir de yatıştırıcı özelliği vardır. Gelelim bunca güzel özelliğiyle ıhlamurun bebeklerimize ve çocuklarımıza nasıl faydalı olabileceğine…

Bebekler ve çocuklar büyürken zaman zaman gaz sorunu yaşayabilir. Ihlamur, sindirim sistemini çok iyi çalıştırır, dolayısıyla gaz çıkarmayı da kolaylaştırır. Bu durumda püf noktası, ıhlamurdan nasıl faydalanılacağını bilmekte… Bebekler için ıhlamur hazırlarken yapraklar kullanılmamalı, ıhlamurun yalnızca çiçekleri kullanılmalıdır. Alacağınız bir tutam ıhlamur çiçeğini bir fincanda, üzerine kaynar su ekleyip 10 dakika demleyin. Sonrasında bebeğinizin içebileceği ılıklığa ulaşmış ıhlamur çayından bebeğinize en fazla üç çay kaşığı verebilirsiniz.

Ihlamur muhteşem bir sakinleştirici ve rahatlatıcıdır. Bebeğinize vereceğiniz ıhlamur çayı ile huysuzlandığı günlerde, rahatlamasını ve sakin bir uykuya kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

Hepimizin bildiği üzere, ıhlamur soğuk algınlığına da bire birdir. Altı aydan büyük ve anne sütü almayan bebeklerin bağışıklık sistemini güçlendirmek için soğuk kış aylarında ıhlamur içirerek, bebeğinizi soğuk algınlığına karşı koruyabilirsiniz.

Ihlamurun faydalarından yararlanırken kullanılan miktara dikkat etmelisiniz, özellikle söz konusu bebek ve çocuklarsa… Altı aydan ufak bebeklere günde en fazla üç defa, üçer çay kaşığı verilebilir. Altı ay ve üzeri bebeklerde ufak bir çay bardağı kadar ıhlamur çayı kullanılabilir.
IHLAMURUN KANSIZLIK YAPMA GİBİ BİR DURUMU YOKTUR VE HER GÜN VERİLEBİLİR.
BEN KIZIMA 6. AYDAN İTİBAREN ANNE SÜTÜ ALMADIĞI İÇİN KAHVALTISININ YANINDA İÇECEK OLARAK VERİYORUM VE ÇOK ŞÜKÜR AKSİ BİR DURUM YAŞAMADIM.

ELLERİNE SAĞLIK ANNECİĞİM HERŞEY COK GUZEL OLMUS DA DİYOR MU ANNESİİİİİ

Her şeyin adını söyleyip istiyor. Maşallah maşallahh kaç yaşında sizin kız?

Selam kizlarr guzel annisler

Baya uzun zamandir yazmiyorum buraya hamileyken yazmistim galiba en son. Bugun girip forumun hala eskisi gibi canli oldugunu gorunce cok hosuma gitti duygulandim nedense. Biz 13 aylik olduk. 6 disimiz var. Emiyo hala. Yurumeye basladi bikac gundur kendi kendine kalkip yurur oldu. Dede diyo. Biseyler daha diyo ama anlamiyoruz bebekce:) kati gidaya 6. Aydan sonra basladim. Genelde istahli ara sira yemedigi oluyo. Biz ne yersek veriyorum ayri yemek yapmiyorum pek. Bu ara biraz mizmiz 1 yas atagimi ne varmis onu yasiyoruz heralde. Bi yandan yoruyo bi yandan dusunuyorum en tatli zamanlari oyle boyle gecinip gidiyoruz. Hepinizi opuyorum guzel sabirli sefkatli guclu nisan anneleri

Evet bu gün canlandı biraz :)maşallah bebişine aynı biz gibi evet bu zamanlar en tatlı zamanları çok hızlı büyüyorlar bizde sizi öptük

Papatya cayını deneyecegm.zaten ilk defa agzına lokma koymuyor.emzirebiliyorum sadece.bugun yogurt bile yemedi.şurubunu kavga ede ede veriyoruz.morardı mı diş eti,normal olabilecegni,kendilignden gececegni okumusttm,uzun sürerse doktor mudahale ediyomuş.atlatsınlar şu günleri tez zamanda

Benim adımı bile bilmiyorsunuz ya hani neyi neyle yarıştırayım arkadaslar. Benim kız yürümüyor diyorum mesela siz ooohhh benimki yurüyor diyor musunuz ki.ben elifçik baya bi konuşuyor diyince oohhh sizinki konuşmuyor mu demiş oluyorum.
Mesela bazılarımız bırakın 3 yaşını 15 yaşında bile annenizden Etli kabak dolmasını isterken.bana etli kabak dolması verir misin demiyorduk zannımca sadece dolma diyorduk.kızımda sadece dolma diyor eğer onun menüde olduğunu bilirse.
Kaldı ki ben elifin konuşmasının önde olduğunu zaten hep söylüyorum.bunu şimdi niye garipsediniz. Niye bu kadar dalga geçme gereği duydunuz.
Benim için dalga geçmeniz hiç problem değil.ben kızımi dinlerken çok mutlu oluyorum ve bana yetiyor.
Örneğin siz eşinize bile yaaa biri var kadınlar kulübünde kızının konuştuğunu söylüyor dediniz muhtemelen.evet BİRİ var.yani ben sizin için sadece biriyim. Adımı okulumu yaşadığım şehri yüzümü gözümü bilmiyorsunuz.tıpkı benim sizi bilmediğim gibi.

Noldu canim neye kizdin

Bende sasirdim insanlarin boyle tepki vermesine anlam veremedim. Basindan beri grupla bagini koparmayan 2-3 kisiden birisin. Ben cok aktif olmasam da devamli takipteyim. Elif cok erken konusmaya basladi hep soyluyorsun. Ben senin ilginle desteginle onunla cok konusmanla ve tabiki elifin ilgi alaniyla alakali oldugunu dusunuyorum ve cok hosuma gidiyor. Her bebek farklidir kimi cok erken yurur, kimi cok erken konusur. Sanirim inanamayan arkadaslar hic erken konusan bebek görmemişler. Benim yegenim de yasina girdiğinde bir cok seyi soyluyordu derdini cok guzel anlatabiliyordu. Yazilanlari cok ayipliyorum ve tamamen kıskançlık duygulariyla yazildigini dusunuyorum.

İnan içimdekileri anlatmışsın canım.yazilarinlari ve bunları begenmelerini çok kaba buldum.çünkü ben tanımadığım halde burda nasıl konuşmaya teşvik ederim konusunda elimden geldiğince yaptıklarımı anlattım.hiç saklamadim.
Yazılanları az önce okudum.hem şok yaşadım hem çok çok çok fazla üzüldüm.

Hic uzulme canim. En yakinlarimizdan bile neler duyuyoruz, tanimadigin insanlar icin hic kendini uzmeye degmez. Herkes kendinden sorumlu, yazdiklari seyler kendi problemleri senin degil. Eglensinler kendi aralarinda bosver sen Elif'le ilgilen. Cok opuyorum ikinize de. Sevgiler ❤

Teşekkür ediyoruz canım. Bizden de sevgiler sana. Hem anne hem ögretmen olarak boşuna demiyormuşum vicdanlı çocuklar yetiştirin diye.bir kez daha ne kadar önemli olduğunu anladım.

Bizi bilmene gerek yok ZANNIMCA bizde seni bilmeyelim öğretmen hanım.. elifcik istediği kadar öğretmen annesinden etli kabak dolması istesin :) yaninada cacık Ohh miss.. sanırım sende şu an EŞİNE yaa KK da bi kadın var elifi çok kıskanıyor diyorsundur

Sende atalesin baş avukatı falansın sanırım aslında ÖĞRETMEN HANIM kendini gayet güzel savunmuştu ama

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…