2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Şey... test yapıcak pek bişey olmuyo çok sıkıntı yaptı ama bende bu iş. Duygusal iniş çıkış, ani parlamalar yaşıyorum. Bel kasık ağrısı oluyo her ay, bide gitmeyen bitmeyen şişlik hissi... sanki balonum. Adet söktürücü alsam mı ki? 9.ayda dr.a göründüm adet olmamak normal ama rahatsız oluyorsan iğne yapalım dedi, hormon almak istemedim yaptırmadım ama şimdi de alsam mı diyorum

Paşam bugün 1 yaşına girdi. Geçen sene bu saatlerde kucağımda hastane odasındaydık. Bugün adımlarımızı sayıyoruz rabbim sağlık versinde zaman geçiyor küçük kuzular büyüyor şükürler olsun. Nedense bi duygusallık oldu bugün bende sanki evlendirdim oğlanı :))
Haftaya cumartesi doğumgünü kutlamamız, hazırlıklar devam ediyor bakalım.
Pastayı 20 kişi şeker hamurlu 160 liraya verdik 20 tane de 1 yaş kurabiyesi 3 liradan 60 ta o. Afişe 45 tl anı panosu yaptırıcam bide. Tabaklar bardak çatalı bıçağı örtüsü balonu peçetesi 24 kişilik 48 liraydı. Üstümüze başımıza aldık derken 750 yi geçecek :) büyüdükce arkadaşları çoğaldıkca ne paralar harcıcaz bakalım :)
Temaya da 5 ağaç bağışı yaptık beraber büyüsünler diye :)
Boyumuz 82 kilo 11.700 yürüyoruz ama çok uzun değil 2 mt kadar sonra hop oturuyor :)

Haberler böyle bizde

Ya banyo yaptırırken agzına su kacmaması icin napıyorsun,benimki biara su yuttu,simdi cok korkuyor.artık muzik acıyoruz tepesinde,yukarı bakınca suytp dökuveriyorum.işkence yani onu sakinleştirmek

Böyle pano yaptırdık fikir olsun,photoshpla galiba oluyor belki kendiniz yaparsınız siz de.bu arada bi yere dokunmadan ayakta dikiliyo bazen ama farketmiyo:)yaşında yürümeyecek galiba,emeklerken keyfi yerinde maymun niye yürusun yavaşlayacak:)

Anneler benim oğlan 1 buçuk haftadır arka dişlerini çıkartıyor. Çok zor ama.. Yavrum nasıl dayanıyor hayret ediyorum. Birde üstüne hasta oldu.

Sizin bebekleriniz ne durumdalar ?? Bizimkisi yavaş yavaş düşe kalka yürüyor. Kilosu 10.200 boyu 77 . Doktor doğum oranlarına göre iyi diyor ama tabi bana iyi gelmiyor.

1 yaş için doğum kilosunun 3 katına ulaşmışsa normal kiloda demektir diyo bizim doktorumuz

Ya banyo yaptırırken agzına su kacmaması icin napıyorsun,benimki biara su yuttu,simdi cok korkuyor.artık muzik acıyoruz tepesinde,yukarı bakınca suytp dökuveriyorum.işkence yani onu sakinleştirmek
Aslinda hicbir sey yapmiyorum.agzina burnuna gozune sular giriyo. Bazen yuzunu yukari dogru ceviriyo iyice suratina su gelsin diye.

Önceden nefesini hızlıca çekiyordu korkmuyordu ama bi tuhaftı ben o zamanlar için başına takılan bşy var ondan kullanmıştım ama artk alkıştı hoşuna gidiyor çokta seviyor maşallah bi kez korkutacak bşy olduysa başlarda ondan dolayı olabilir belki korkması istememesi inşallah düzelir

Gayet boyuda kilosuna iyi canım sağlığı gelişimi iyi oldunda kilo önemli değil bizimki de 11 kilo filan 77cm boyu 11 gün snra yaşına girecek hayırlısıyla yemesi de iyi ne az ne çok çokta kafaya takma bnce

İşte ben evham yapiyorum.. Birde yavrum çok hata iştah yok bisi yok daha da küçüldü geliyor gözüme.

İşte ben evham yapiyorum.. Birde yavrum çok hata iştah yok bisi yok daha da küçüldü geliyor gözüme.
Hasta iken insan oyle hissediyor. Ama kilosu boyu gayet iyi. Biz de 10.100 gramiz. Surekli hareketliler zaten. Cok kilolu cocuk saglikli diye de birsey yok acikcasi.
Surekli hastalaniyorsa bagisiklik sistemini guclendirmeye calis. Kombiyotik ve probiyotik ev yapimi yogurtlar tavsiye ederim

Diş çıkarıyor normal canım bizimki de diş çıkarırken hiç bşy yemiyordu sadece emiyordu geçecek oda inşallah açılır iştahı o zmn bağışıklığını güçlendirmek lazım c vitamini probiyotik yoğurt gibi az da olsa hem soğuk dişlerini rahatlatır ağrısını

Doğum günü yapan anneler haftya pazar doğum gününü yapıcaz kısmetse inşallah sizler evde yapanlar bayanlar arasında mı oldu yoksa erkekler de varmıydı o gün nasıl ilerledi ilk fotoğraf çekicez ama erkekleri çağırsam mı yani eşlerde katıldı mı napsam yoksa gün gibi fotoğraf çekimi sonrası bayanlar arası mı olsak sizler nasıl yaptınız program nasıl ilerledi

Biz de erkekler de vardi canim.erkekleri calisma odasina aldik direkt.cocuklari cocuk odasina gonderdik.bayanlari salona aldik.kucuk bebekliker de yatak odasindaydi.
Biz aksam yaptik dogum gununu.pasta kesmeden once fotograf cekildik sira sira ailelerle.en son sadece cocuklarla cekildik.

Cnm bizde erkeklerde vardı bütün odalar doluydu herkes istediği yerde takılıyordu ama salonum baya büyük hepimiz sığdık cocuklar her odaya giriyordu :) pastayı kesmeden resimler çekildi hediyeler verildi sonra yeme kısmına geçtik

Teşekkürler kızlar yani haklısınız adamcağızlar nereye gidecek pazar pazar onlarda gelsin takılsınlar sıkılırlarsa ayrı odaya geçerler hep akrabalar tanışıklar herkes gelmeden oğlum ben babası dışarda içerde fotoğrafımızı çekeriz herkes gelince yine bi çekim sonra yeme içme sohbet muhabbet zaten açık büfe gibi herşeyi masaya koyacağım isteyen istediğini alabilecek ben koşuşturmamış olurum diye bebekli bi ablam var 20 günlük bebişle gelecek yorulmadan eğlenerek geçer inşallah

Yürüme yardımcısının hakkını yemişim bu arada, söyleyeyim istedim:) kendi başına ayakta durabilir olduktan sonra elinden düşürmüyo, sürekli onunla geziyo, yani gereksiz bişey olduğu yönündeki tüm fikrim değişti, gerçekten adının hakkını verdi şu ara

yakın aıle uyelerının hepsı vardı akşam yaptık bır kısmı kaldı hatta sehır dısından geldıklerı ıcın toplamda 23-24 kısıydık ve herkes vardı sonucta babası olacaksa dıger erkekler de olmalı ne o oyle ayrı gayrı hıc gerek yok...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…