2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Saniirm bizim gibi iştah tan kesilen var. Dış dönemi var bizde de. Hem dış hem ağır soğuk algınlığı perişan etti ya

Aynen ya o hasta olmasın derdini de anlatamıyorya yavrum için gidiyor

Bizde hasta olduğumuzda sadece anne sütü aldı. Hiçbişey yemedi ben işe başlayana kadarda ek gıdayı tam almadı şimdi mecbur alıyor 3 gündür :)) takmayın kafanıza normal kolaya kaçıyorlar 1 ay bile devam edebilir öyle yavaş yavaş yemeye başlar ısrar etmeyin hiç

anladım canım. çok güzel geçer inşallahh.
doğum günü kutlayan arkadaşlar fotoğraf paylaşalım ilk doğum günlerimizden:)

anladım canım. çok güzel geçer inşallahh.
doğum günü kutlayan arkadaşlar fotoğraf paylaşalım ilk doğum günlerimizden:)
İnşallah canım çok heyecanlıyım süslemeleri kendim yaptım hep tuna uyudukça tek tek yaptım bi pastası kaldı netten sticker sipariş ettim magnet filan üstünde de resmi var çokta uygundu bide erik fidanı alcam bahçeye dikmeye umarım bulurum onuda

6 ayına yeni girmişti yaptık .. ilkgün zordu ondan sonra hiçbişey olmamış gibi davranıyordu.. bizim pipiyi uyuşturdular sanırım öyle yaptılar tam hatırlamıyorum

Ben 58 günlüktü yaptırdığım da narkoz vermediler lokal ile sadece orayı uyusturdular. Artık kaç dj sürmüşse sünnet 15 dk içinde yanıma geldi. 4 saat aç kalmıştı çıkar çıkmaz hemen emzirdim yavrumu.. Bana ne yaptınız der gibiydi bakışları.

Fakat ben hiç zorluk çekmedim o kadar kolaydı ki sonrası sünnet olmuş mu olmamış mı hiç anlamadım. Zaten ilacda vermediler bize bı ağrı kesici dedi o bende vardı almadım. Birde batikon. Agrı kesiciyi sadece ilk iki gün verdim sonra kestim. Batikonuda dikisler düşene kadar damlattım.

Arkadaşlar merhabaaaa

Yazamıyorum uzun zamandır sizlere ama okuyorum ,hamilelik heyecanlarımızı korkularımızı birlikte yaşayıp paylaştıktan sonra şimdide kuzucuklarımızın büyüme evrelerini paylaşıyor olmamız çok güzel

Bu arada blog hesabı açtım ve son olarak doğum maceramı paylaştım ,okumak isterseniz linki aşağıda yazıyorum.

Hepinizi ve kuzucuklarınızı kocaman öpüyorum

http://aysunyazici.blogspot.com.tr/2017/04/ve-masal-dogdu-part-1.html

okudum canım ama yarıda kesmıssın en heyecanlı anları anlatmamıssın

İlk defa duyuyorum cok sacma geldi aa.dalini duş jeli gibi kullanıyorum ben,olmadı beyaz sabunla mis gibi.böyle bi sey olsa bizim doktor da söylerdi.yıkayın bence mahrum bırakmayın cocugu o guzelim sabun kokusundan

1yaşındaki kilosu,dogum kilosunun üç katı olmalıymış diye okumuştm.benim oglan fazla mı kilolu diyodum 13kg.ama zaten iriydi dogdugunda 4300.böyle duşununce normal geliyo.
Gecen kayınvaldem aldı kucagna.zayıflamış bu cocuk demez mi üzülerek(!).keşke öyle olsa.üzülmesine ayrı güldüm,kızmıyorum artık.her türlü yaranamıyoruz etraftaki insanlara anlayacagın,dert etme:)

İlk defa duyuyorum cok sacma geldi aa.dalini duş jeli gibi kullanıyorum ben,olmadı beyaz sabunla mis gibi.böyle bi sey olsa bizim doktor da söylerdi.yıkayın bence mahrum bırakmayın cocugu o guzelim sabun kokusundan
Canım msjda sordum bende doktora tekrar, kafama takıldı. Bizimki biraz alerjik bebek, zaten süt alerjiside devam ediyor hala.. yedikleride arada dokunuyor, kolunun üst kısmında egzema çıktı geçen mesela, yada kaşıntısı oluyor.. o medenle yani cildi ekstra hassas olduğu için bu tip bebeklerde önermiyoruz dedi, kurutuyomuş bir miktar her koşulda. Hatta nemlendirici önerdi, hergün düzenli nemlendirecekmişim o da ayrı dert bana şimdi, en sevmediğim iş, üşütücem diyede korkuyorum kremlerlen çocuğu..

Kızlar mastit gibi bişey oldum sağ göğsüm şiş emziriyorum sıcak su yapıyorum inmiyor acıyorda dokununca. Memeden gündüz fazla uzak kaldığı için oldu bide bugün iş yerinde bişeyler yedim süt oldu şişti.
Napabilirim emziriyorum sürekli uçları tahriş oldu ama mastit daha betermiş. Sağ göğsümün sağ tarafı şiş memem yamuk duruyor resmen

Bizim akrabalarda hep kadinlar yasiyo erkekler meftaa :)) o nedenle d.gunumuz h.icine denk geldi ve gununde yaptim. Sadece pastamiz gelene kadar bekledi eşim bir kac foto cekilip onu isine gonderdik evi kadinlar matinasina cevirdik... zaten kizimin d.gunuydu ama tek bebek cocuk sifatiyla kizim vardi yas ortalamasi 50 55 civariydi katilimcilarin :))

Kardesim kizinda bir hevesle cok fazla sampuan bebr sabunu vs vs kullandi ve bebegi egzama oldu. Dr u tum urunleri yasakladi ve ilacli bir sampuan aldirdi. Meger hassas bir cildi varmis bebisin bu urunlerde egzamaya davetiye cikarmis.. bende onun vesilesiyle tecrube kazandim kesinlikle sacindaki sampuan haric vucuduna birsey kullanmiyorum. Basindan asagi dokulenle yikiyorum. Banyo sonrasida hicbir yag pudra masaj sütü vs kullanmiyorum. Bazen cildi kurumus gbi olursa asidini aldigim zeytinyagiyla masaj yapiyorum. Ama artik hamilelik yuzunden totomu kaldirmakta zorlandigim icin z.yagi yerine mustela nemlendirici kacamaklarida yapmiyor degilim hani:)))

Duşta tarakla masaj yapabilirsin canim tarayabilirsin.bunu duymustum ben.sağma işini normalde nasil yapiyorsun bilmiyorum ama ben sagmadan once hep lansinoh krem suruyodum azcik.hic tahris olmuyordu. Benim dogumdan sonraki 5.gun oldu.

Sampuan olarak biz dogdugundan beri mustela kullaniyoruz. Ilk basta yenidogan köpük olaniydi ama sonra egzamali cildi olunca yine mustelanin stelophia serisine gectik.sacini vucudunu hep yikiyorumama elimle suruyorum vucuduna da lif sünger gibi bişi kullanmiyorum. Bu seri sayesinde cocugun vucudu rahat.

Mustelanin stelopia serisini denedin mi canim.sampuani var sac ve vucut icin.bir de nemlendirici kremi.hatta daha girsa nemlendirici icin balsam da var.o merhem gibi yogun.bize yaramadi.krem olani cok iyi geliyor.atopik egzama var biz de.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…