2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Atales canım desteksiz oturuyorsa 18 aya kadar normal diyorlar bizimkide emeklemeyi çözdü yürümeye pek hevesli degil önce sürünmeye basladı sonra emeklemeye sonra tutunup kalkmaya şimdide bir iki adım sıralıyor elinden tutup yürütüyoruz ama daha yürümez agır biraz

Aslinda şu siralar kalkma heveslisi. Bi yerde tutunup dururken kendi kendine tay tay deyip ellerini birakiyor.düsecegi zaman tekrar tutunuyo.hosuna gidiyor. Ellerinden tuttugumda yuruyor.ama kendi kendine siralama yok. Insallah yururler bir an once

Kizlar bizim gibi evde nar ları peceteye saran.zeytinleri renkli görünmez kaplara koyan hatta yedigimiz zeytinin cekirdeklerini kizimizin göremeyecegi yerlere koyan var mi acaba.
Ornegin bu aksam balik yedik.ardindan yine zeytin zeytin zeytin zeytin.tutturuyo.oglen ara oğün de yogurt yedi bi kase.bitirince nar nar nar nar.
Bu ikisiyle saklambac oynuyoruz resmen.hatta isimlerini soylemek yok bizim evde. Sabah kahvaltida zeytin zeytin peynir peynir baska bi sey bildigi yok.
Verdigimdeki sevincini bi görmeniz lazim.
Sizde var mi boyle artik saklama ihtiyaci duydugunuz seyler.

İyi bari elifcik düşecegi zaman tutuyormus bizimki sanki denize atlıyor bırakıyor kendini çok yaramaz geçen ön tarafta babanesinin kucagında oturuyordu sen arabanın kapısını aç Allah korudu yani arabada ikimiz dışında biri olunca hemen öne alın beni diyor eli bıraksam arabayı kendi sürecek tam arabacı çıktı kızım inşallah yürüdüklerini evlendiklerini ve çocuklarının olduklarını falan da görürüzz zaman çok hızlı geçiyor

Hmm şükür sevindim bşy çıkmamasına yada alışık olmadığındandır belki bi buçuk yaşında mı gidiliyor göz muayenesine bende bi götürmek istiyorum şu doğum günü geçsin de
canım bız ılk dogdugunda gıtmıstık sonrasında doktorumuz 9. ayda gelin demişti şimdi de bir bucuk yasında gelin dedi yanı altın ayda bir rutın kontrol yaptırıyoruz

kızlar bizimde ilk dişimiz gecikmeli geldi çok şükür:) ama küçücük daha. büyüyüp tam bi diş olması ne kadar zaman alır? bide yanındaki ne zaman çıkar? ay sonu doğum günümüz var dişleri görünse ne tatlı olur ya:)

Beden olarak paketlerde yazıyor kilosuna uygun olanına sen bi bak istersen,hatırlamıyorum ama numara degil kilo yazıyor sanırım.denize sokmustm bi sızdırma yaşamadım.havuzdan cekiniyorum hala,bezi olmayan cocuk işemiş olur filan:)

Bizim ilk disler dogum gunune 19 gun kala gelmisti. Azcik belli oluyodu.

Kız anneleri bebişlerinizin boyu kilosu kaç bizim alerjimiz oldugundan 9 kilo olduk boyumuzda 74 cm ben takmıyorumda etraftan zayıf diyorlar canımı sıkıyorlar

Havuzdan ben de cekiniyorum yaa.kizim bugun sitenin havuzuna bile baya yeltendi.yazin nasil engel olucaz bakalim.suyu acayip seviyor. Banyo yapmak icin firsat kolluyor bizimki.
Mesela yemek yedikten sonra doymaya yakin o pis ellerini bi guzel sacina suruyor anne banyo diyor. Duymazdan geliyorum bazen.istunu degistirmek icin odaya gidiyoruz.yataga oturttugum gibi tempo tutuyor banyo banyo diye. Banyosunu hazirladigimi görürse gene sevincten ne cigliklik ne sesler ne hareketler yapiyor.
Bizimkinin cildi zaten hassas. Havuza biri isemese de atilan ilac bile etki eder gibime geliyor.

Masalci tirtil d.gunu hediyemiz olarak grldi. Ilk gun hic sevemedi korktu agladi 2.gun ustundeki ambalaj kutusuyla oynadi sonra sonra acayip sevdi. Simdi kirmizi balik sarkisini aciyo yere comelir gibi bi sekil aliyo ellerinide one uzatip popoyu bi sallayarak oynuyoki gulmekten olduruyo bizi..

13 Nisan'da yaşımıza girdik.80 cm boy kilomuzda 9. Etraftaki insanlar hep konuşur zaten.bebek doğar sütün yetiyormu?aç bu çocuk doymuyor ile başlayan cümleler zayıf veya fazla kilolu diye devam eder gider.önemli olan sağlıklı olması.her çocuğun gelişimi farklı.iki çocuğum arasında 11 yaş var.ilk kuzum 1yaşındayken 10kg540gr.dı.bundan dolayı etraf değil doktorumuzun dedikleri önemli

Kız anneleri bebişlerinizin boyu kilosu kaç bizim alerjimiz oldugundan 9 kilo olduk boyumuzda 74 cm ben takmıyorumda etraftan zayıf diyorlar canımı sıkıyorlar

Erkek annesi var :)
9.750 kg 77 cm. 8 tane dişimiz var , yürüyoruz hatta koşuyoruz çok hareketli, keyfi yemek yiyor, düzenli olarak emiyor ...
Sağlıklı çok şükür, önemli olanda sağlık zaten bırak dinleme etrafı , etraf çok bilmişlerle dolu...

Doğum günümüzü kutladik kızamık asimizida olduk iki kol bi bacak 80 cm 13 kilo yeni yeni yürüyoruz desteksiz ama çok yaramaz 2/dk sabit durmuyor oğlum doğdu doğal çok hareketli başa gelemiyorum çok yoruluyorum oyuncak vs bizimkinin ilgisini hiç çekmiyor oyun oynamaya çalışıyorum umursamiyir bile aşırı hareketlilik var oglumda

İnan kiloya hiç takılmıyorum ben gelişim geriliği olacak diye korkuyorum alerjiden dolayı
Sanmiyorum canim.aylik gelisimi nasil.bizim aylik gelisim iyi oldugu icin problem yok diye dusunuyorum.minyon olacak dedi dr. Elifcigin yanaklari tombul oldugu icin kimse daha zayif demedi. Yüzden kurtariyoruz biz :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…