2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Tostikdana canım bizde de kansızlık cikti demir de sıkıntı yok ta demir bağlama kapasitesin de kansızlık cikti. hangi surup verdi sizin dr. Alerji olduğu için demir kullanmaktanda biraz tirsiyorum. ama kullanmamız da gerek

Ayrıca Devletin verdiği yani sağlık Bakanlığının verdiği kan ilacında paraben var kullanmayin

Ben neredeyse 5aydır süt ürünleri tüketmiyorum testler negatif çıkınca doktpr bi yogurt ye dedi bana bakalım ne oldugu belli olsun dedi ama ben 7. Ayı bekliyorum denemek için canım
Canim bu alerji icin gercekten cok zor. Yogirt konusi biz de biraz tuhaf oldu. Ben zaten yiyordum.dr da ben yiyebildigim icin elif de yer dedi.neyse pastorize ginluk sutten aldim.kendim mayaladim.cok sevdi.nerdeyse iki fincan yogirt yiyordu ve hicbir alerji belirtisi de olmadi. Sonra köyden gunluk süt alip mayaladim.simdi yogurdu yemiyor ve yogurdun degdigi yer kipkirmizi oluyor. Sanirim bu sut agir geldi. Sabahlari da murat bey burgu peynir yiyor.bir problem olmuyor simdilik. Yani diyecegim şu ki.sut bile bu kadar farkettiriyor. Yine pastorizeden yapicam bakalim.ne olacak.

AlerJi buyuk dert yeme icme konusunda. Dedigin gibi istiyor elimizdekini ama yiyemiyor ya.cok kkotu.bizimkinin patatese cikti. O yemiyor diye ben de vicdan yaptim yemiyorum.

Yoğurt çorbası ni çok verme sakin kabızlık yapar. Büyükleri bile yapar yani yoğurt çorbası. Bende bir kez verdim ama çok değil.

Canım demir takviyesi nutrigen ferromixin toz şase kullanıyoruz en doğalı alerjik bebekler içinde en uygunuymuş Tostikdana canım sende bundan kullanıyodun nasıl veriyosn ben çorbasına falan koyuyorum ama bizimkinin kusma problemi var kusunca geri çıkıyo 2 saatte geçse kusunca kusmuğun içinde toz zerreciklerini görüyorum doktor hanımcımla da konuşamadım çok yoğunmuş günlerdir bu durumu sormak için

Cok sagol canım.

prensseess ben de sormustum KardelenRuzgar dan başka kimseden cevap gelmemişti. Britax römer ı önermişti arkadaş. Ben de araştırdım biraz britax römer ve cybex daha cok dikkatimi çekti. Cybex in sirona modeli güzel maddi sorunun yoksa. Bize pahalı geldi ama güvenlik testlerinden falan geçmiş o model 2600 gibi bir fiyatı var.

A after_before ben meyve suyu vermiyorum rendeleyip elma veriyorum. Ek gıda işi zor is. Armut ishal yaptı ayva yemedi. Bir tek elma yiyor.
Sebze olarak da havucu sindiremiyor patates ve bal kabağı alerji yaptı. Brokoli de rahatsız etti bir kere verdim 3 gun çocuk perişan oldu. Ne verecegimi sasirdim

prensseess
Biz memnunuz britax römerden
Mather care den bak , bu zamanlarda indirime giriyor koltuklar orda, biz 600-700 lira düşüğüne almıştık ... istanbuldaysan mall of istanbuldakine bakmanı tavsiye ederim
Linktekinden var bizde

https://m.joker.com.tr/urun/britax-...DETt1NriK2P967KhVteFdmfu87Zz2txtrTRoCKczw_wcB

Ara ver biraz bekle canım, yumurta ver sabahları sadece, yerse devam et, peynir ve zeytin ekle sonra, bebekte dinlensin biraz ,,,,
Zorlamayın acele etmeyin nasılsa yiyecek, emiyorsa yaşına kadar %70 anne sütü baskın olmalı %30 ek gıdalar o sebeple elbet yer birden sütten geçiş onlar içinde zor annesi, şaşırma üzülme aynen devam ....

Bizde b12 eksikligi çiktı. Ben et tuketmiyorum yavrumum da benim yuzumden b12si eksik kaldı. Dr belki yanlislik vardir diye tekrar istedi. Cunku b12 tedavisi biraz zor. Şimdi tekrar yaptircaz. Boyle olan var mi kizlar?

Evet kuzum hastanede denicez yogurdu kızçede ben yiycekmişim önce birde ben dışarda pirzola yiyodum 7 8 kere yedim abartmıyorum megersem pirzolayı süt ile marine ediyolarmış sonradan ögrendim ve mesela 6. Ay aşısında agızdan aşıyı alerjiklere yaptırmıyolarmış yaptırdıktan sonra bizde tepki oldu burdada sordum ama sizde bir tepki oldumu alerjinin çıkmaması iyi bişeymiş ve doktor bana bagırsak tepkili alerjiler genelde 1 yaşında bitiyor dedi inşallah bizimkide biter ferrosanol şurup canım en çok demir bunda varmış özellikle bunu kullan dedi

Ayrıca Devletin verdiği yani sağlık Bakanlığının verdiği kan ilacında paraben var kullanmayin
Bende takıyordum bu dediğini ama artık takmıyorum doktor bunun verilmesi gerektiğini söyle en çok bunda varmış damlası yok zaten demir eksikliği ciddi bir tehlike ilerisi için

AlerJi buyuk dert yeme icme konusunda. Dedigin gibi istiyor elimizdekini ama yiyemiyor ya.cok kkotu.bizimkinin patatese cikti. O yemiyor diye ben de vicdan yaptim yemiyorum.
Canım asıl köy yogurduymus sütcüden alınan sütmüş bunlar zararlı bence köylü bile gözünü açtı inek çok süt versin diye antibiyotik yapıyolarmış tabi kutu sütlerde çok saglıklı degil ama en azından denetleniyor elif nasıl oldu kuzucuk kilosu ek gıda ile artttımı biraz

Canım ben ferrosanol surup kullanıyorum gavucu haşlıyorum bnm makinede orda bugar suyuyla çekiyorum suyundan verirken veriyorum agzına yoksa içicek gibi degil yanlız vana domtor dediki tozlar şu an için saglıklı degil tam olarak yediğini bilemezsin ada kusar ne kafar verdin bilemezsin dmişti

Hmm ben senide toz olanı kullanıyorsun sanmıştım prensseess e de onu dedim ama yanlış bilgi vermiş olmayayım bide bize de doktor buna başla dedi tbi alerji işi zor her bebek bir değil bizimkini kabız yaptı ferrosanol o yüzden 6 ayda başladık buna kusuyo ama napalım el mahkum kullanıyoruz

Canım ferronun damlası yok zaten surubu kullandınız mı yan etkileri daha az kusuyosa alamıyodur malesef çünki bana doktor vitamini kustugu kadar geri ver demişti

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…