2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Canım ferronun damlası yok zaten surubu kullandınız mı yan etkileri daha az kusuyosa alamıyodur malesef çünki bana doktor vitamini kustugu kadar geri ver demişti
şurubu kullanmadım canım damlaydı benim verdiğim tadı iğrençti kusunca geri yeniden vermek gerek yani kaç saatte emilir acaba bu yüzden doktora ulaşmaya çalışıyorum ama bağlamıyorlar

Al işte yine kaka da kan. ve sabahtan beri kaçıncı kaka. Gerçekten Allah im dayanma gücü versin. Sınır filan kalmadi. Bugün artık geçti diye seviniyordum tam dedim artık bende birsey ler vermeye baslayim . dön tekrar başa.

Al işte yine kaka da kan. ve sabahtan beri kaçıncı kaka. Gerçekten Allah im dayanma gücü versin. Sınır filan kalmadi. Bugün artık geçti diye seviniyordum tam dedim artık bende birsey ler vermeye baslayim . dön tekrar başa.
Allah sabır dayanma gücü versin canım çok çektiniz sende tosdikdana da öyle ne zaman geçecekmiş doktor bşy dedi mi hiç omur boyu böyle mi devam edecek Allah korusun bu arada demir takviyesi ben dedim sana ama doktora sormadan kullanma olur mu tosdikdana şurup kullanıyormuş demir için

Canim bu alerji icin gercekten cok zor. Yogirt konusi biz de biraz tuhaf oldu. Ben zaten yiyordum.dr da ben yiyebildigim icin elif de yer dedi.neyse pastorize ginluk sutten aldim.kendim mayaladim.cok sevdi.nerdeyse iki fincan yogirt yiyordu ve hicbir alerji belirtisi de olmadi. Sonra köyden gunluk süt alip mayaladim.simdi yogurdu yemiyor ve yogurdun degdigi yer kipkirmizi oluyor. Sanirim bu sut agir geldi. Sabahlari da murat bey burgu peynir yiyor.bir problem olmuyor simdilik. Yani diyecegim şu ki.sut bile bu kadar farkettiriyor. Yine pastorizeden yapicam bakalim.ne olacak.
Aaaa bu kadarını bilmiyordum. prensseess prensseess Tostikdana Tostikdana benim diyette kaçak oldu, misafirlikte diyeti unutup muhabbetin arasında kremalı falan pastadan yedim. 48 saat oldu tepki YOk şükür. Yaaa bişey olsa nasıl vicdan azabı olurdu, nasıl bir dalgınlıktır... haftaya kontrolümüz.3 hafta sürdü diyetim, yine kestim süt ürünlerini ama bakalım nasıl açtıracak diyeti

Aaaa bu kadarını bilmiyordum. prensseess prensseess Tostikdana Tostikdana benim diyette kaçak oldu, misafirlikte diyeti unutup muhabbetin arasında kremalı falan pastadan yedim. 48 saat oldu tepki YOk şükür. Yaaa bişey olsa nasıl vicdan azabı olurdu, nasıl bir dalgınlıktır... haftaya kontrolümüz.3 hafta sürdü diyetim, yine kestim süt ürünlerini ama bakalım nasıl açtıracak diyeti
Canım inşallah hiç tepki felan vermez bize bir gıda 7-10 gün içinde tepki verebilir dedi doktorumuz

Allah sabır dayanma gücü versin canım çok çektiniz sende tosdikdana da öyle ne zaman geçecekmiş doktor bşy dedi mi hiç omur boyu böyle mi devam edecek Allah korusun bu arada demir takviyesi ben dedim sana ama doktora sormadan kullanma olur mu tosdikdana şurup kullanıyormuş demir için
Ömür boyu sürmez diyorlar bazı gıdalar hariç. Gerçekten oynatmaya az kaldı. 4 saattir aralıksız agliyo. karnı agriyo. o agladikca bana birseyler oluyo. Kan gördüm ya tamam. ay bu alerji var ya evlerden Irak. Çok illet birsey çok.

Çok zor evet öncelikle saglam bir sinir sistemi olmalı insanın nefsine müdahale etmeli neler neler canım istiyor yemek yiyebilmek çok büyük nimetmiş Allah ın izniyle geçicek ama bizden dahada zor durumda anneler var ben hep dua ederken önce onlara şifa ver diyorum rabbim e rabbim dermansız dert vermesin taşıdıgımız can bile bizim degil herşey O nun bunu unutmadan yaşarsak şükür günümüze pirinçte olsa yediğim şükür doyuyor karnım ya lütfen sende yıkılma hemen prensseess prensseess
Canım ulaş doktoruna kusunca alamıyodur yavrucak vitaminsiz kalmasın hemen kusuyormu 30 dk falan sonramı o da önemli bizimki hemen çıkarıyodu doktorda çıkardıgı kadar ver demişti

Çok zor evet öncelikle saglam bir sinir sistemi olmalı insanın nefsine müdahale etmeli neler neler canım istiyor yemek yiyebilmek çok büyük nimetmiş Allah ın izniyle geçicek ama bizden dahada zor durumda anneler var ben hep dua ederken önce onlara şifa ver diyorum rabbim e rabbim dermansız dert vermesin taşıdıgımız can bile bizim degil herşey O nun bunu unutmadan yaşarsak şükür günümüze pirinçte olsa yediğim şükür doyuyor karnım ya lütfen sende yıkılma hemen prensseess prensseess
Canım ulaş doktoruna kusunca alamıyodur yavrucak vitaminsiz kalmasın hemen kusuyormu 30 dk falan sonramı o da önemli bizimki hemen çıkarıyodu doktorda çıkardıgı kadar ver demişti
Dr u ma ulaşamıyorum ulassamda artık bizi takip etmek istemediğini söyledi alerjisi çok fazla olduğu için. Gazi de Prof a gotirucez test sonuçları bekliyoruz randevumuz 2 hafta sonra. Çok döküntüsü olursa acil e getir dediler. Bu alerji yi de anlamıyor her Dr. Bizim ürtiker döküntüsü nde 3 saat dr inceledi bu ne diye. en son açıklaması şu. literature de böyle bir vaka yazmıyor. Anne sütünden alınan kuru yemiş in ürtiker yapması yazmıyor mus. Bu bebeğin deri hastalığı var dedi. kiiiiii alakası yok alerjiden. ay çok dertliyim dr diyince tüyleri m ürperiyo. Allah im işin ehli hayırlı dr lar la karsilastirsin onlarsiz da olmuyor

Tostikdana Tostikdana siz Nerede takiplisiniz. Bizde 6 aya kadar bagirsakta tepki vardı. 6 aylık oldu deride de ürtiker olarak tepkisi başladı ve kasinti. iyiye mi gidiyoruz kötüye mi bilmiyorum. Çok ümitli yim ya aslında inan bugün forum a ümitli girdim. hatta dedim bende bebeğim e patates havuc denemesi yapsam dedim demeye kalmadı.

Tostikdana Tostikdana siz Nerede takiplisiniz. Bizde 6 aya kadar bagirsakta tepki vardı. 6 aylık oldu deride de ürtiker olarak tepkisi başladı ve kasinti. iyiye mi gidiyoruz kötüye mi bilmiyorum. Çok ümitli yim ya aslında inan bugün forum a ümitli girdim. hatta dedim bende bebeğim e patates havuc denemesi yapsam dedim demeye kalmadı.
Canım bizde egzama var bu bir alerji belirtisi olabilir mi ? İshal ve kanlı kaka yok ama kakada mukus var 2 günde 1 yapıyor kakasını

Canım bizde egzama var bu bir alerji belirtisi olabilir mi ? İshal ve kanlı kaka yok ama kakada mukus var 2 günde 1 yapıyor kakasını
Ozelden kaka foto şunu atabilirsen yorum yapayım canım. Lop mukus alerji belirtisi diğer mukuslu kaka lara bazı dr lar normal diyor. ben artık kaka Prof. oldum incelemekten

Deneyimledigim ve arastordigim kadarıyla bizde olan alerji tepkileri
Kulak Arkası kuruluk kabuklanma
Deride kızarıklık
Kasinti özellikle kulak kaşıntısı
Kaka da mukus
Kaka da nokta nokta yada iplik gorunumlu kan
Çok sik hapsirik
Burun tıkanıklığı
Günde birkaç defadan fazla Hiçkirik
Günde 3 tem fazla kaka
Bazende inatçı kabızlık 5 gün kaka yapamama
Emmeden sonra 10 dk içinde ter atarak fiskirarak kusma
Emmeden sonra hemen üst üste 2 ya da 3 kez sulu kaka yapma
Ürtiker dokuntu.
Uykuya dalamama
Huzursuzluk sürekli ağlama. muhtemel karın ağrısından

Yukarıda saydiklarimin hepsini birebir yaşadık ve hepsi nin alerji ile birebir bağlantısı olduğunu tespit ettik.

Cnm sabır sabır ..bi dönem bizde yaşadık nekadar zor olduğunu biliyorum rabbim dermansız dert vermesin az daha dayan geçecek bugunlerde

Canım Allah gerçekten yardımcınız olsun ya inşallah uzun süreli olmaz çok şey geçirdiniz bizde şahit olduk burda rabbim tez zamanda şifasını versin inşallah

Tostikdana Tostikdana bizim de test ler cikmis şimdi baktım hepsi negatif kanda . Non ıge alerji turu oluyormus. siz deri ve kan testi yaptınız mı yarın gotirucez inş. Deri testi de isticem zor oluyor mu acaba. Canı yanar mi

Hadi kızlar ben grubu oluşturdum özelden numaranızı verin whatsapp grubu olusturalm
Canim bu mevzuyu gecen senede konustuk. forum kurallarina gore sakincali bulunan bi durum ve biz nisan anneleri olarak forum harici farkli gfuplasmaya karsiyiz. hem burasi ihmale ugruyor hemde daha once denendi ve goruldu cok fazla karmasa oluyor. isteyenler tabiki gurubuna katilabilir fakar forum uzerinden bu mevzuyu konusmamak uzere kapamistik..

Okurkn ben bile bi offf cektkm artik ki allah sana sabir kuzuya da sifa versin. elbette gececk bugunler biraz daha dayan canim

Deneyimledigim ve arastordigim kadarıyla bizde olan alerji tepkileri
Kulak Arkası kuruluk kabuklanma
Deride kızarıklık
Kasinti özellikle kulak kaşıntısı
Kaka da mukus
Kaka da nokta nokta yada iplik gorunumlu kan
Çok sik hapsirik
Burun tıkanıklığı
Günde birkaç defadan fazla Hiçkirik
Günde 3 tem fazla kaka
Bazende inatçı kabızlık 5 gün kaka yapamama
Emmeden sonra 10 dk içinde ter atarak fiskirarak kusma
Emmeden sonra hemen üst üste 2 ya da 3 kez sulu kaka yapma
Ürtiker dokuntu.
Uykuya dalamama
Huzursuzluk sürekli ağlama. muhtemel karın ağrısından

Yukarıda saydiklarimin hepsini birebir yaşadık ve hepsi nin alerji ile birebir bağlantısı olduğunu tespit ettik.
Yaaaa bizde de mi alerji var yoksa! uykuya dalamama kulak ve surati kasima yogunlasti bugunlerde ama ben hep diştir diye yorumluyordum icime kurt dustu

Canim bu mevzuyu gecen senede konustuk. forum kurallarina gore sakincali bulunan bi durum ve biz nisan anneleri olarak forum harici farkli gfuplasmaya karsiyiz. hem burasi ihmale ugruyor hemde daha once denendi ve goruldu cok fazla karmasa oluyor. isteyenler tabiki gurubuna katilabilir fakar forum uzerinden bu mevzuyu konusmamak uzere kapamistik..

Okurkn ben bile bi offf cektkm artik ki allah sana sabir kuzuya da sifa versin. elbette gececk bugunler biraz daha dayan canim

Yaaaa bizde de mi alerji var yoksa! uykuya dalamama kulak ve surati kasima yogunlasti bugunlerde ama ben hep diştir diye yorumluyordum icime kurt dustu
Icine kurt düşmesin canım. Bunların hepsi var sonuçta bizde. Ancak dikkat et kulak arkası kırmızılı k yogun kuru ve kabuklanma varsa ozaman bir besine ufak bir reaksiyon veriyordur. Bu kulak detayın i gazi de ilk bizi muayene eden normal doc. unvanlı bir coxuk dr dedi.

X