2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Günaydın kızlar 4te uyandık az önce yatırdım onu ben tabi o yatmışken temizlik yapiyim.. bi kaç sorum var kıymalı corbalara gecen varmı.. bide kaç saat aralıklarla besliyorsunuz bizimki maşallah iştahlı zaten kilolu mamadan dolayı..
Mesela ben sabah 6 mama veriyorum iki ikibucuk saat sonra kahvaltı tekrar ikiikibucuk saat sonra mama tekrar corba yada meyve.. bi mama bi ekgıda veriyorum acaba dıoyruö acıkıncamı veriyım yoksa saat tutmam iyimi siz nasıl yapıyorsunuz..
Bende Kıymalı çorbaya başladım ama uygrasamiyorum:/ :) o yüzden bi kere verdim kaldı öyle. Köy tavuğu suyum var buzlukta hep onu kullaniyorum az az

Günaydınlar iyi haftalar.
Ek gıda ve yine ben le karşınızdayım :))
Hafta sonu hiçbirşey vermedim sadece beni emdi babasıda biraz meyve vermiş.
Pazartesi ya allah bismillah dedik yoğurt verdim birazda sulandırdım yoğurdumda tatlı olsun diye sek yoğurtluk sütten. Sonuuçç evet bildiniz içmedi :/
Bu çocuk yoğurt sevmiyor zannımca nasıl tatlandırabilirim muzlu yapsam? Yarın tekrar mı denesem sade yoğurt alışır mı böyle böyle?
Öğleden sonra avakado denicem bakalım o nasıl olacak

Meyve suyu veriyor musunuz kızlar? Ben hep püreli veriyorum su olarak çok küçükken veriyorduk memeyi tutturmak için :)
Bugün yoğurt çorbası yapıcam bide.
Ne yapıcam diyede tıkanıp kalıyorum.alışsada biz ne yiyorsak yese
Labne iyi değilmiş lor peyniride tadı pek hoş değil şu murat bey sürmeli var onu suda bekletip versem nasıl sizce peynir olarak var mıdır tavsiyeleriniz

HAy allah niye boyle oluyor ki. Cok vermiyosundur zaten.ama yine de daha da mi azaltsan acaba.ya da reflu tarzi bir sey mi var ki hazmedemiyor midesi. Tek tek denemistin di mi butun gidalari.ya da hala tek tek ayri ayri ver.karistirma. ben hic karistirmadim daha. Bir bucuk ay oldu.
Pütürlüleri yemeye hazır değil canım. Araştırmaklarım sonucu bunu anladım bende çocuğa yüklenmicem püre kıvamında vericem dişleri çıkana kadar. Değilse hiç yemicek korkup

Kızlar bizim alerjimiz tam gaz devam dokuntuler imiz hala tam geçmiş değil. Nerdeyse 1 ay olacak. basincla bile hemen dışarı atiyor vücudu. 7 aylık olucaz ek gıdaya henüz gecemedik. Çok sabır isteyen bir sürecmis bu alerji. insanın sinirleri alt üst oluyor resmen. Allah yardımcısı olsun tüm alerjik bebeklerin annelerinin. artık biz yemek yerken çok cok dikkatli bakıyor. Ağzını açıp kapıyor ve istiyor. Büyüdükçe nasıl bir süreç bekliyor bizi muamma. isteyip te verememek . . . Ins. O zamanlar gelene kadar atlatiriz.

Oto Koltuğu alan varsa ya da araştıran. tavsiyelerinizi istiyorum. oto koltuğu işi dipsiz bir kuyu. az bakayım dedim işin içinden cikamadim. görüş ve önerilerinizi bekliyorum:KK66:

Su konusund bizim kız be biberon ne bardak ne alıştırma bardagı hiç bişey almıyor bir kaşıklaa o ve fazla su verenlere nacizane fikrim taze meyve suyu vermeniz suyla mideleri dolup yemeyebilirler ek gıda konusunda biz çok çok yavaşız ne midesini yormak istiyorum nede aceleci davranmak malum alerji ama 7. Ayda yogurt yiycem dokunmazsa yogurda geçicez hepinizden bir dua istiyorum Rabbim tüm hastalara şifa versin amin birde kızlar bu kan tahlillinde hafif kansızlık çıkanlara kanda demire baktırmalarını tavsiye ediyorum bizde çok hafif kansızlık çıktı tahlilde ama alerji doktorumuz direkt demire baktı ve çok az çıktı şurup kullanmaya başladık yüksek doz. Onun dışında durumlar böyle tam 6.5 aylıgız dönüyoruz kalkmaya çalışıyoruz oyuncakları tutuyoruz destekli oturuyoruz yürütece biniyoruz 10 dk yürütecte geri gidiyoruz görmelisiniz yani çok komik oluyor şükür havuçlda basladık ek gıdaya biz çok hızlı gitmicez ek gıda konusunda sebze ve meyve sonrada muhallebi sonrası Allah kerim iyi gecelerr
Canim yoğurt mu vericen:KK57:alerjiniz hafif sanırım sen kendin yiyebikiuor musun yoğurtu. benim bir kere çok canım çekmişti 1 tatlı kaşığı corba ma kattım. Sonuç 1 ay boyunca kanlı ishal. Şu anda hiç bir gida vermedik. Dr vermeyin dedi kendine hiç birşey ne zaman izin verecek bilmiyorum.

Oto Koltuğu alan varsa ya da araştıran. tavsiyelerinizi istiyorum. oto koltuğu işi dipsiz bir kuyu. az bakayım dedim işin içinden cikamadim. görüş ve önerilerinizi bekliyorum:KK66:
Biz de arastırıyoruz.joie markanın mama sandalyesini almıstık,oto koltugunu da begendik.yatar pozisyona geliyor olmasına dikkat edicem alırken

Benim yogurdum tutuyordu olmuyor artık
:KK43: fırını ısıtıp icine agzı acık koyuyorum mayalı kaselerimi.fırının fişini cekiyorum burda mı hatam acaba ne dersiniz? fırın acık mı kalcak ki

Canim bildirimler gelmemiş şimdi geçmişi okurken gördüm. daha iyi teyzesi. Ancak hala ürtiker dokuntuler devam ediyor. birsey yediğim de yok korkumdan. Bakalım hergün geçecek umidiyle güne basliyoruz:halay:o ilk haftalarda ki kaşıntısı kızarıklık v.s. geçti hamd olsun.
etiketş yanlış yapmışım canım :)çok şükür yaa o kadar geçmesi bile iyi inşallah bida olmaz Allah yardımcın olsun

Benim yogurdum tutuyordu olmuyor artık
:KK43: fırını ısıtıp icine agzı acık koyuyorum mayalı kaselerimi.fırının fişini cekiyorum burda mı hatam acaba ne dersiniz? fırın acık mı kalcak ki
Fırını ısıtmaya gerek yok bildiğim kadarıyla,ben eski usül sarıp sarmalayıp mayalıyorum..

Kızlar bizim alerjimiz tam gaz devam dokuntuler imiz hala tam geçmiş değil. Nerdeyse 1 ay olacak. basincla bile hemen dışarı atiyor vücudu. 7 aylık olucaz ek gıdaya henüz gecemedik. Çok sabır isteyen bir sürecmis bu alerji. insanın sinirleri alt üst oluyor resmen. Allah yardımcısı olsun tüm alerjik bebeklerin annelerinin. artık biz yemek yerken çok cok dikkatli bakıyor. Ağzını açıp kapıyor ve istiyor. Büyüdükçe nasıl bir süreç bekliyor bizi muamma. isteyip te verememek . . . Ins. O zamanlar gelene kadar atlatiriz.
Allah yardımcınız olsun,şifalar versin..

Canim yoğurt mu vericen:KK57:alerjiniz hafif sanırım sen kendin yiyebikiuor musun yoğurtu. benim bir kere çok canım çekmişti 1 tatlı kaşığı corba ma kattım. Sonuç 1 ay boyunca kanlı ishal. Şu anda hiç bir gida vermedik. Dr vermeyin dedi kendine hiç birşey ne zaman izin verecek bilmiyorum.
Ben neredeyse 5aydır süt ürünleri tüketmiyorum testler negatif çıkınca doktpr bi yogurt ye dedi bana bakalım ne oldugu belli olsun dedi ama ben 7. Ayı bekliyorum denemek için canım

Ben neredeyse 5aydır süt ürünleri tüketmiyorum testler negatif çıkınca doktpr bi yogurt ye dedi bana bakalım ne oldugu belli olsun dedi ama ben 7. Ayı bekliyorum denemek için canım
Cok dikkatli olmanı tavsiye ederim canım ben bu ay bu alerji nin hiç te hafife alınmayacak bir durum olduğunu gördüm. Bizde test sonuçlarını bekliyoruz. Bizim alerjimiz çok fazla olduğu halde dr umuz testlerde negatif çıkabilir dedi. Eğer diyette isen önce senin diyeti açıp denemek gerekir. bebise direk yoğurt verme işlemi dahi olsa bunu hastane sartlarinda aşama aşama veriliyor diye biliyorum.

Kış güneşi çorbası
6. aydan itibaren

Malzemeler

1 küçük dilim balkabağı

1 küçük boy patates

Yarım havuç

60ml anne sütü veya devam sütü*

Yapılışı:

1 küçük dilim balkabağı,1 küçük boy patates, yarım havucu buhar tenceresinde veya çok az su ile tencerede iyice yumuşayıncaya kadar pişirin. Üzerine 1 tatlı kaşığı zeytin yağı, anne sütü veya devam sütü ilave edin ve çatalla ezerek püre haline getirin.

X