2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Günaydın kızlar siz ilk çocuklarınızda sütten kestiğinizde göğsünüzde olan şişliği süt birikmesini basıl hallettiniz çatlamak üzereyim
CANIM BENİM DOKTORUM TAZE NANE KOY DEMİŞTİ GÖĞSÜNE İNAN BEN BİRİKME YAŞAMADIM 22 AYLIK BIRAKTIRDIM HEMDE ZORLA HİÇ BIRAKMAYA NİYETİ YOKTU..TAZE NANE KOY SONRA BANA DUA ET

Ihlamur veriliyor mu canim ya? Ben de dusunuyorum arada versem mi diye ama doktora sormayi unuttum.
Ben doktora sormadım canım doktorum gelenekci sorsam ver derdi netten baktım verilebilirmiş ama miktarı çok olmuyacak. kuş burnu 8. aydan sonraymış. bal 1 yaşından sonra zaten biliyorsun onu. ilaçlardan daha mı zararlı diye düşününce bir su bardağı bile versen zararsızdır benim nazarımda İyiki de vermişim oğluş toparlandı baya sesi düzeldi.
Ek gıda tadımlık ver demişti bana süt yetiyor diye ama gece çok kalkıyorsa benim rahatım için muhallebi ver demişti. Dün vermedim yarın evde olduğumdan bu gece vericem kutuda yazan miktar kadar hazırlayıp iyice acıkmışken vericem canım. Son durumu yazarım :)
Doktor demedi canım anne hissiyatı ve netten araştırmalar sonucu İlaçtan daha zararsız olacağını düşünüp verdim. Yine olsa yine veririm :) Doktora gitmeyi çocukta sevmiyor bende sevmiyorum hastane ortamı sağlıksız özelde olsa sonuçta hasta insanlarda var. Zaten 6. aydan sonra aylık kontrol olayını bırakıcam.
Sonuçta calpol zararlı diye (doğru mu yalanmı olduğunu bilmediğimiz) haberler çıkıuor ama ıhlamur zararlı diye bir haber hiç görmedik :) İlaçtan iyidir..
Şunu diyim ama bariz olarak belli bir aya kadar verilmemesi gereken şeyleri bende vermiorum bal çilek kivi inek sütü gibi..

Kızlar süt mevzusu olmuşta. Ben keçi sütü kullanıcam. Şimdilik markette battal ve kceheese marka keçi sütlerinden aldım daha sonra tarımda çalışmanın avantajını kullanarak taze keçi sütü bulacağımı düşünüyor ümit ediyorum :)
Keçi sütü anne sütüne nispeten en yakın sütmüş. 1 yaşına kadar keçi sütü sonra normal inek sütüne devam ederiz

esra demir
Keşke köydekiler gibi hatta şöyle diyim eskiden olduğu gibi köylerden doğal katkısız ürünler temin edebilsek , halen rahmetli anneannemin yemeklerinin sütünün kaymağının tadı damağımda kokusu burnumda , eskiden yokmuş tabi köylerde alerji vs ama çocuğa bişey oluncada bilinmiyor nazardan gitti deniyormuş vs vs
Ne yazıkki günümüz koşullarını eski doğal katkısız köy hayatı ile kıyaslayamayız ve göz göre bebeklere yükleme yapamayız ...

Özelden adresini yazarmısın canım...

Geçmişten bayağ okunacak sayfam var , geri dönüp okuyacağım ama kısaca son durumumuzu yazayım,

21 eylülde 5 bitti 6.ayımıza girdik,
Kilo 7.750 boy 72 cm
5.ayında 750 gr almış oğlum, anne sütüne devam,
ekim sonu ek gıdalara başlayacağız,
Demir takviyesine başladık
D vitaminine devam ediyoruz
BioGaia da günde 5 damla devam ediyor
1 tane dişi çıktı diğerleri de çıkmak üzere
Biraz sıkıntılı geçiyor gece uykusu bölündü diş yüzünden , Ateş vs yok ama huzursuzluk yaptı biraz,
Nezle oldu oğlum, 9 gün sürdü , sık sık emzirdim calpol ve PROSPAN kullandık, burun için 2 adet spreye devam ediyoruz,

Bizden son durum bu şekilde
Öpüldünüz

Yürüteç kullanan var mı? erkek çocuklara zararlı diyorlar ama sürekli kucaktada olmuyor kol bel kalmıyor. bende kaldım arada derede. fikirlerinizi merak ettim

biogaia ya gaz yüzünden mi devam ediyorsunuz canım? Demir takviyesi ne kullanıyorsun sağlıkocağının verdiğimi?
Demir vitamininini vericem bende bulamıyorum kaybettim herhalde o ev bu ev derken. bugün asıl evime gidicem umarım oradadır :)

Mrb hanımlar 6 aylık olduk biz bAyadır giremiyorum bazı sıkıntılarım vardı ek gıdaya geçiş başladı yoğurt meyve dışında ne veriyorsunuz hemşire sebze çorbası dedi ama nasıl bişi yapmak lazım

Bana da yazar misin adresini canim..

Kızlar bunu kullanan varmı doktorum ailehekiminin verdiği devit3 kullanma bunu kullan dedi..cokda pahalı parası için değil tabi ama iyiyse kullaniyim diyorum

Eklentiler

• image.jpg
    37,7 KB · Görüntüleme: 75
Bugun dr.kontrolumuz vardi kizlar.
Yigit 6.ay kobtrolu hemde hasta diyordum onun icinde muayene olduk.
Grip zannediyordum degilmis tamamiyle disten dedi huzursuzlugu ve hapsuruklari.
Alt disler cikti ust disler geliyormus ve zorda cikarmis ust disler huzursuz yaparmis.
Gunde 3 kez dolven ver dedi birde dis jeli verdi onu sur rahatlasin uyusun dedi.
Insallah iyi gelirde bu gece rahat uyuruz(
Boyumuz 76 cn olmus.
Ekgidaya basla dedi(bilse 1 aydir biz basladik)
Artik oglen corbada veriyorum.
Bugun havuc kabak patates 1 cay kadigida zeytin yag afiyetle yedik.
Yarinda kahvaltiya basliycam.
Bebe biskuvisi 1 tane 1 cay kasigida labne beraber karistirip yediricem.islatmak icinde demlenmis ihlamur.

Benim oglum var ama adresini verirsen bende yardimci olabilirim.

Simdiye kadar hic kizariklik veya egzama olmamisti. Yun yelek giydirmeye basladim acaba bu yunlerdende olabilit mi? Gecmis olsun canim sizede. Babenin nemlendiricisi bitkisel mi nu arada?

Amaaann dokunamıyorum bile nasıl Sarıcam :)
Gecmis olsun ve hamilesin sanirim canim hayirlisi olsun..
Mothercare da çok güzel uyku tulumlari var
Mothercarede bende gordum sanki incecikti belki onun kislik olanlari gelmistir canim..
Ben cok begendim canim gercekten kullanisli ve katlanmasi cok iyi yerde kaplamaz. Yalniz ikeadakiyle tek farki ikeadakinin ayaklari cikiyor. Ayaklarini cikarip at arabaya gittigin yerde tekrar kullan o pratikligi var. Seninkide baston gibi katlaniyor. Buna bakmadan ikeayi almayayim.. aklim kalir:) ev disneylanda donmustu iyice big disneyland olsun bununla :))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…