2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Simdiye kadar hic kizariklik veya egzama olmamisti. Yun yelek giydirmeye basladim acaba bu yunlerdende olabilit mi? Gecmis olsun canim sizede. Babenin nemlendiricisi bitkisel mi nu arada?

Gecmis olsun ve hamilesin sanirim canim hayirlisi olsun..

Mothercarede bende gordum sanki incecikti belki onun kislik olanlari gelmistir canim..

Ben cok begendim canim gercekten kullanisli ve katlanmasi cok iyi yerde kaplamaz. Yalniz ikeadakiyle tek farki ikeadakinin ayaklari cikiyor. Ayaklarini cikarip at arabaya gittigin yerde tekrar kullan o pratikligi var. Seninkide baston gibi katlaniyor. Buna bakmadan ikeayi almayayim.. aklim kalir:) ev disneylanda donmustu iyice big disneyland olsun bununla :))

Ayak çıkmıyor ama boydan aşağı indirebiliyorsun alçaklık yükseklik ayarı var, bizde çok memnun kaldık oturma yeri genişliği vs başarılı,

Yürüteç kullanan var mı? erkek çocuklara zararlı diyorlar ama sürekli kucaktada olmuyor kol bel kalmıyor. bende kaldım arada derede. fikirlerinizi merak ettim
Benimki kiz oldugu halde almiycam canim cunku hareketlerini de kisitlayacagini dusunuyorum ya da tembellige alistiracagini. Evet gercekten cok zor boyle.tum gun kucakta bizimki de.ya da yerde beraber oyun oynuyoruz.tek basina nerdeyse hic oynamiyor ancak 10 15 dakika. Ben de ne yapacagimi sasirdim. Hayir oyunlar da bi yere kadar. Allahtan her gun yeni bi sey ogreniyor da.tum gun onu yapiyoruz.

Benimki kiz oldugu halde almiycam canim cunku hareketlerini de kisitlayacagini dusunuyorum ya da tembellige alistiracagini. Evet gercekten cok zor boyle.tum gun kucakta bizimki de.ya da yerde beraber oyun oynuyoruz.tek basina nerdeyse hic oynamiyor ancak 10 15 dakika. Ben de ne yapacagimi sasirdim. Hayir oyunlar da bi yere kadar. Allahtan her gun yeni bi sey ogreniyor da.tum gun onu yapiyoruz.

A after_before

Tavsiye edilmiyor Can'ım, kullanmıycam bende, sabır annesi az kaldı ...

Bizimde cenesinde sivilce gibi seyler cikti. 3 seyden süpheleniyorum. 1. Yün yelek.kendim yünü hic sevmem ve giymem.sirf annem ördü hatri kalmasin diye giydirdim.
2. Patates. Patates tadim günlerindeydik ciktiginda
3.çikolata.uzun zamandir yemiyordum.

Bizimde cenesinde sivilce gibi seyler cikti. 3 seyden süpheleniyorum. 1. Yün yelek.kendim yünü hic sevmem ve giymem.sirf annem ördü hatri kalmasin diye giydirdim.
2. Patates. Patates tadim günlerindeydik ciktiginda
3.çikolata.uzun zamandir yemiyordum.
Bizde de var canım çenesinde çok salyası akıyo ne bulursa ağzına atıyo bide ondandır diye düşünüyorum

Ben doktora sormadım canım doktorum gelenekci sorsam ver derdi netten baktım verilebilirmiş ama miktarı çok olmuyacak. kuş burnu 8. aydan sonraymış. bal 1 yaşından sonra zaten biliyorsun onu. ilaçlardan daha mı zararlı diye düşününce bir su bardağı bile versen zararsızdır benim nazarımda :KK66: İyiki de vermişim oğluş toparlandı baya sesi düzeldi.

Ek gıda tadımlık ver demişti bana süt yetiyor diye ama gece çok kalkıyorsa benim rahatım için muhallebi ver demişti. Dün vermedim yarın evde olduğumdan bu gece vericem kutuda yazan miktar kadar hazırlayıp iyice acıkmışken vericem canım. Son durumu yazarım :)

Doktor demedi canım anne hissiyatı ve netten araştırmalar sonucu İlaçtan daha zararsız olacağını düşünüp verdim. Yine olsa yine veririm :) Doktora gitmeyi çocukta sevmiyor bende sevmiyorum hastane ortamı sağlıksız özelde olsa sonuçta hasta insanlarda var. Zaten 6. aydan sonra aylık kontrol olayını bırakıcam.
Sonuçta calpol zararlı diye (doğru mu yalanmı olduğunu bilmediğimiz) haberler çıkıuor ama ıhlamur zararlı diye bir haber hiç görmedik :) İlaçtan iyidir..
Şunu diyim ama bariz olarak belli bir aya kadar verilmemesi gereken şeyleri bende vermiorum bal çilek kivi inek sütü gibi..
Muhallebinin sonucunu bekliyorum.evolvia markasını methetti arkadaşım.bu arada calpol ile ilgili durumu eczacıya sormuştm ben de duymuştum bi donem toplatılmış . Bir çeşidi icin gecerliymiş o da şuan piyasada yoj zaten demisti.yine de parol almıştım:KK66:

Arkadaşlar sizden bişey rica etsem. Benim iki oğlum var biri 3 yaşına gircek iki ay sonra küçüğü 1,5 yaşına gircek ama ben üçüncü bebeğime hamileyim 24 haftalık. bi kız bebeğim olucak inşallah ama ben ona hiç bi hazırlık yapamıyorum durumumuz çok bozuldu kış geldi abilerinin kışlıklarını alamadım bırakın hamile olduğum kızıma bişey almayı eğer kız bebeği olan ve onun küçük gelenleri elinde olup bana yardım edebilcek olanlar lütfen bana yarsımcı olun 3 ay kaldı doğuma ama borçlar çok ihtiyaç çok ama gelir kısıtlı:KK43:
Allah kolaylık versin rızkıyla dogar inş. .oglum var benim,yoksa neden vermeyelim.simdilik dua edeyim sana,saglıkla al kucagna

Yürüteçler,ev kazaları icin cok tehlikeliymiş kızlar.yerde emekleyip yuvarlansa daha iyi

Arkadaşlar sizden bişey rica etsem. Benim iki oğlum var biri 3 yaşına gircek iki ay sonra küçüğü 1,5 yaşına gircek ama ben üçüncü bebeğime hamileyim 24 haftalık. bi kız bebeğim olucak inşallah ama ben ona hiç bi hazırlık yapamıyorum durumumuz çok bozuldu kış geldi abilerinin kışlıklarını alamadım bırakın hamile olduğum kızıma bişey almayı eğer kız bebeği olan ve onun küçük gelenleri elinde olup bana yardım edebilcek olanlar lütfen bana yarsımcı olun 3 ay kaldı doğuma ama borçlar çok ihtiyaç çok ama gelir kısıtlı:KK43:
Saglicakla buyut cocuklarini ama dogum kontrol denilen olaya bi baksan? Yanlis anlama yargilamiyorum seni ama boyle ne olacak sana da yazik cocuklarina da bak durumda kotuymus. 3 senede 3 cocuk devami da gelir bu gidisle lutfen kendin ve cocuklarin icin korun

Sen öğretmesin daha iyi bilirsin bu gelişime katlısı olacak şeyleri. Neler oynuyorsun elif le? Ben kartlar aldım gösteriyorum ama sadece renginden dolayı bakıyor sıkılıyo zaten bi yerden sonra. Oyun halısı fisher priceden eğitici oyuncakları var ışıklı müzikli felan onlarla oynuyoruz. Ama dediğin gibi sıkılıyor ve 15 dk sonra kucakta balkonda yada aynanın önündeyiz:)

Muhallebinin sonucunu bekliyorum.evolvia markasını methetti arkadaşım.bu arada calpol ile ilgili durumu eczacıya sormuştm ben de duymuştum bi donem toplatılmış . Bir çeşidi icin gecerliymiş o da şuan piyasada yoj zaten demisti.yine de parol almıştım:KK66:
Tamam haber ederim. Öylemiymiş bilmiyordum. Mecburen kullanıyoruz zaten ilaçları

Bizde de var canım çenesinde çok salyası akıyo ne bulursa ağzına atıyo bide ondandır diye düşünüyorum
Bizde de çıkıyor kırmızı pütürler geçiyor sonra bakıyorum geri çıkmış. Ben öğün değilde dişini kaşısın diye fileye meyve koyup veriyorum belki birine alerjisi var tam olarak geçince 3 gün kuralıyla takip edicem

Saglicakla buyut cocuklarini ama dogum kontrol denilen olaya bi baksan? Yanlis anlama yargilamiyorum seni ama boyle ne olacak sana da yazik cocuklarina da bak durumda kotuymus. 3 senede 3 cocuk devami da gelir bu gidisle lutfen kendin ve cocuklarin icin korun
Ben üçünvüyü istememiştim sağlıkocağındaki hemşiremizin ysnlış yonlendirmeleri nedeniyle sonuç bu oldu

Sen öğretmesin daha iyi bilirsin bu gelişime katlısı olacak şeyleri. Neler oynuyorsun elif le? Ben kartlar aldım gösteriyorum ama sadece renginden dolayı bakıyor sıkılıyo zaten bi yerden sonra. Oyun halısı fisher priceden eğitici oyuncakları var ışıklı müzikli felan onlarla oynuyoruz. Ama dediğin gibi sıkılıyor ve 15 dk sonra kucakta balkonda yada aynanın önündeyiz:)
Daha ogretmenligimi kullanamiyorum ki :KK70: şu an annelik boyutundayim ancak meme cok cok emsin :KK66: şaka bi yana. Şunlari yapiyoruz.aklima gelenleri yazayim hemen uyurken. Oyun halisinda beraber bakiyoruz oynuyoruz oyuncaklara.iki tane oyun halisi var arada degistiriyorum oyuncaklarini. Bi tane cekip geri giden aynali dis kasiyicili var onu cok seviyor.tut kizim cek kizim.birak kizim.hoooopp falan diyerek yapiyoruz.eliyle 1 yapiyordu.fotosunu atmistim hatta.sonra 2 yapmaya basladik.ve simdi 3 yapiyoruz.ikiiiii diyince eliyle yapiyor mesela.eline yumusak oyuncak veriyorum tut diyorum.tutuyor.at diyorum parmaklarini yavas yavas acarak atiyor.attııı diyip bi daha yapiyoruz.iki gundur bu oyun favorimiz.
Elimle ya da onun eliyle agzini acip kapatiyorum o da aaaaaaa diye bagiriyor. Sonucta a. A. A. Diye cikinca seviniyor.zılgıt atiyoz yani.bu ilk ogrendigi sey oldu.
Gel gel gel yapiyoruz.
Kartlara bakiyoruz.
Sarki soyleyip kolunu bacagini oynatiyorum onu yere yatirip.
Kucagima alip öp anneni diyorum.yanagimi uzatiyorum.o da yemeye calisiyo beni.ben de bagiriyorum komsular yetisin canavar geldi falan diye.onu da sallayarak tabi. nasil sıkı sıkı tutup ısırmaya calisiyo.
Yukari kaldirip bir saga bir sola salliyorum.mesela sırıtık diyorum.ama onu hecelere bölüp en sonunda tık tık tık diye hizli salliyorum cok güluyo ciglik cıgliga.
Yerde govdesinden tutup yuruyorum butun evi kosar adim yuruyoruz.
Dizlerime sirt ustu yatiriyorum fiş fiş kayikciyi söyluyorum.ama en sonundaki cumleyi cok yavas soyluyorum ve böğreği ği ğiiiiii diyip unu yemeye calisiyorum boynundan koltuk altindan falan. Artik o kadar alistiki.aksama fincan böğreği nin.akşamıni soylerken gülmeye ve boynunu kapatmaya basliyor.
Heh bi de son zamanlarda kucavimdan ayaklarima kadar kaydiriyorum düşuyoooorr kızımı tutun düşuyooorrr diyorum.onda da artik kendini ittirip asagiya duşurtmeye calisiyor.
Yastiklari tirmalamaya calisrken ki sesi seviyor.oyun halisi yastik bulup tirnak sürtuyoz.
Emzirme koltugunda sallaniyoruz.
Aa bi de emzirme koltugunun ayak konulan bi yeri daha var ya.onu kullanmiyordum ben hic gormemisti.aksam aldim ayaklarimin altina.o da yeni gördü tabi. Pek bir sevdi.sirt ustü ya da yuz ustü yatirip salliyorum.ağzi kulaklarinda.
Kafamin ustune kaldirip elif nerdeeee nereye kaybolmus benim kizim diyorum.sonra birden önüme indirip aaa burdaymis yapiyorum.
Bunlarin disinda oyuncaklar var.
Balkondan bakiyoruz.
Aslinda hepimizin yaptigi seyler.ama benim şu an icin dikkat ettigim şey sebep sonuc iliskisini anlasin.mesela fışfış kayikcidaki gibi.ya da yere at kizimdaki gibi.

Bana da adresini ver canım tabiki yollarız. Ne güzel hem bizimkiler boşa gitmez hem seni ihtiyacin görülür kardes kardes giymiş olurlar:)

Simdiye kadar hic kizariklik veya egzama olmamisti. Yun yelek giydirmeye basladim acaba bu yunlerdende olabilit mi? Gecmis olsun canim sizede. Babenin nemlendiricisi bitkisel mi nu arada?

Gecmis olsun ve hamilesin sanirim canim hayirlisi olsun..

Mothercarede bende gordum sanki incecikti belki onun kislik olanlari gelmistir canim..

Ben cok begendim canim gercekten kullanisli ve katlanmasi cok iyi yerde kaplamaz. Yalniz ikeadakiyle tek farki ikeadakinin ayaklari cikiyor. Ayaklarini cikarip at arabaya gittigin yerde tekrar kullan o pratikligi var. Seninkide baston gibi katlaniyor. Buna bakmadan ikeayi almayayim.. aklim kalir:) ev disneylanda donmustu iyice big disneyland olsun bununla :))
Evet cnm kalinlari gelmiş battaniye gibi valla:)

Kızlar size şu sıralar için 2 oyuncak tavsiyesi. İkiside sesli ve ışıklı çok ilgisini çekiyor çok. Özellikle müzik kutusu olana deliriyor. Eğitici kopekcik de cidden egitiyor:) yigenlerden tecrübe ile sabit . Artık cik cik oten oyuncak fln kesmiyor bunları . Kopekcik yumuşak da olduğu için çarptı acitti derdi yok. Ama diğerine aşık kızım. Ancak onunla dedelerinn kucağında duruyoe:) inceleme isteyen baksın alsın

Eklentiler

• 75c7ee9ba8634a4cb5f76c14926663cc_690.jpg
    75c7ee9ba8634a4cb5f76c14926663cc_690.jpg
    51,8 KB · Görüntüleme: 119
  • images.jpeg
    images.jpeg
    14 KB · Görüntüleme: 116
X