2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
450 gr az olsada önemli olan Doğum kilosunun 2 katına ulaşmak 6.ayda. Siz ulaşabileceksiniz demek ki o yüzden önemsememiş. Benim kız 4. Aydan beri 400-450 gr alıyor hala ek gıda başlamadık, dr.umuz anne sütçü.
Kızarıklıklar için geçmiş olsun, benim kızda alerjik ama neyedir bizde bilmiyoruz. Dr.da çok üzerine düşmedi. Egzama gibi kuruluklar sürekli var cildinde, günlük nemlendirici olarak babenin atopik ciltler için olan kremini kullanıyorum. Dr.kızımada onu kullandım demişti.
Yoğurdu 2 günde bir mayalayın diyorlar canım...

Canim ben suan 1 ogunu aptamil mama veriyorum sanirim onun yerine tahilli verdi bana.

Bu arada mama sandalyesinin markasi ne canim? Peg prego diye bir marka var dedigin gibi kadameli falan ama cok pahali.

Mothercare da çok güzel uyku tulumlari var

Daha faydali derken kat kat fazla protein iceriyor ve buda bebekler icin sakincali. Kafama gore takiliyorum ne kadar mantikli? Icerde ne hasar yarattigini nerden bileceksin? Eminimki tuzlu baharatli yemek bal sut yumurta beyazi da veriyosundur

Hic sasirmadim. Herkesin kendi evladi ama yanlisi yapip birde bununla ovunmek ilgincmis.

İsimli emzik zinciri ve hediyelikler yapiyorum anneler sayfami begenirseniz sevinirim:)

Eklentiler

• Screenshot_2016-09-29-09-30-46.jpeg
    35,1 KB · Görüntüleme: 55
  • Screenshot_2016-09-29-09-30-46.jpeg
    35,1 KB · Görüntüleme: 57
  • Screenshot_2016-09-29-09-30-14.jpeg
    34,2 KB · Görüntüleme: 47
  • Screenshot_2016-09-29-09-30-23.jpeg
    49 KB · Görüntüleme: 50
  • Screenshot_2016-09-29-09-30-32.jpeg
    35,9 KB · Görüntüleme: 53
  • Screenshot_2016-09-29-09-30-05.jpeg
    39,3 KB · Görüntüleme: 59
  • IMG_20160927_145020.jpg
    44,8 KB · Görüntüleme: 49
Canim ben suan 1 ogunu aptamil mama veriyorum sanirim onun yerine tahilli verdi bana.

Bu arada mama sandalyesinin markasi ne canim? Peg prego diye bir marka var dedigin gibi kadameli falan ama cok pahali.

Kraftın sandalyesi 350 liraya almıştık ebebekten memnunum bayağ kullanışlı ...

Kraft Arcore Mama Sandalyesi Dıno Park Bıanco

Eklentiler

• image.png
    136,7 KB · Görüntüleme: 60
Kızlar birsey danışmak istiyorum. Bizim dil bagi mız var şu an 5.5 ayligiz. Dil bagi ne kadar erken kesilir se o kadar iyiymiş . Şimdi bir Dr la görüştüm. Genel anestezi ile yaparım diyo 5.5 aylık bebek oldukça hareketlidir risk alamam diyo. Sünnet i de birlikte yaparız diyo. Karar veremedim. 2 si birlikte çok ağır mi olur. Birde gıda alerjimiz var bizim. Bağırsakları şu an hiç bir gıdayi tolere edemiyor. Bende diyetteyim. Sünnet yaptıran anneler anestezi olarak ne yaptirdi niz. Bana tavsiyeniz ne olur. Acaba bahara doğru mu yaptirsam yoksa 1 yaş gibi

Hic sasirmadim. Herkesin kendi evladi ama yanlisi yapip birde bununla ovunmek ilgincmis.

E eftelya2015

İnek sütü ile ilgili en azından yaşına kadar verilmemesi konusunda ciddi uyarılar var, ben doktorumun da yönlendirmesi ile hamileliğimin 6.ayında kendimde yememeye başladım, keçi sütü ve keçi sütü ürünleri tüketiyorum mümkün olduğunca, bebeğime de inek sütü ve hazır olan hiçbirşeyi mümkün olduğunca vermemeye gayret edeceğim,
Tercih meselesinden ziyade bebeğin sağlığı için dikkat etmek gerekiyor, şimdi pat diye zararı çıkmaz ama ileriki dönemlerde ciddi geri dönüşleri var, doktorunuzun 6.yaşında tedavi amaçlı inek sütünü kestiği hastaları var mesela... Veriliyor sa bile mümkün olduğunca minimum seviyelerde vermekte fayda var

Öncelikle sünnet düşünüyorsan ya hemen yaptır yada 7 yaştan sonra,
4 aylık yaptırdık biz , lokal anestezi ile yapıldı 1 hafta bir sıkıntısı oldu geçti,
1 yaşında falan aman diyim arkadaşım ciddi travma sebebi çocuklarda,
3 yaşında yaptıran arkadaş vardı, 1 hafta çocuk kakasını yapamadı acıyacak diye , başında beklediler sabah akşam , şişti en sonunda ilaçla yaptırdılar,
Aynı anda yüklenme bence çocuğa sünneti hemen yaptır dilbağını da sonra müsayit vakitte yaptırırsın...

Eskiden de alerji varmis ama bilinmiyormus fazla. Su an etrafimizda bi cok yetiskin var alerjik astimli bronsitli falan bunlarin bircogu bebekken alerjisi olup anlasilmayan yada umursanmayan kisiler alerji 1 yastan sonra solunum tepkisine donusuyor cunku. Benimde 2. bebegim ama onda gormedigimi bunda goruyorum. Kesinlesmis bi alerjimiz yok ama gordugumuz bazi belirtiler uzerine dikkat ediyorum. Aman eskiden yokmus diye versem ne duruma gelecegini bilemem mesela esimin kuzeni tirnak ucu kadar baliktan hastanelik oluyor

Günaydın kızlar siz ilk çocuklarınızda sütten kestiğinizde göğsünüzde olan şişliği süt birikmesini basıl hallettiniz çatlamak üzereyim
1 hafta geceleri o uykuluyken emzirdim gunden gune sertlesme azaldi. Taze nane koymak cok onerilir memelere sut geri cekilirmis. Ama su an cok kotuysen ya emzir ya sag mastit falan olursun

Arkadaşlar sizden bişey rica etsem. Benim iki oğlum var biri 3 yaşına gircek iki ay sonra küçüğü 1,5 yaşına gircek ama ben üçüncü bebeğime hamileyim 24 haftalık. bi kız bebeğim olucak inşallah ama ben ona hiç bi hazırlık yapamıyorum durumumuz çok bozuldu kış geldi abilerinin kışlıklarını alamadım bırakın hamile olduğum kızıma bişey almayı eğer kız bebeği olan ve onun küçük gelenleri elinde olup bana yardım edebilcek olanlar lütfen bana yarsımcı olun 3 ay kaldı doğuma ama borçlar çok ihtiyaç çok ama gelir kısıtlı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…