2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Kızlar bu sabah bulantim birden kesildi. Korkuyorum bebeğe bişey olmuş mudur ?? :KK43:
Canım Allah göstermesin bebeğine bişey olmuş bile olsa hormonlar birden sıfırlanmayacağı için böyle birden bulantı kesilmez. Ayrıca hamileliği boyunca bulantı yaşamayıp sağlıkla doğum yapan birsürü insan var. Bulantı yediklerinle içtiklerinle yattığın saat kalktığın saat hepsiyle alakalı. ben dün bütün gün hiçbişey yemedim sabah kalkınca da aşırı midem bulanıyodu mesela. Hiç kafana takma canım vücut artan hormonlara alışıyor işte ne güzel.

kızlar saçlarınız dökülüyor mu. vitamin fln vermedi dr daha. baya dökülüyor geçmedi.
benim normalde de dökülüyor saçlarım zaten de canım şimdi daha çok günde 500 tel dökülüyordur belki daha fazla Allahtan saçlarım sık ama seyrekleşmeye başlıyor artık bidahaki gidişte söyleyeceğim doktora vitaminsizlikten mi fln die:KK66:

canım dün canıma tak etti bebek de etkilendi karnım baya ağrımaya başladı çok korktum. konuştum eşimle.
dedim ben dayanamıyorum ben dayansam bebek şimdiden dayanamıyo karnım kasılıyo bişeyler oluyo ben dedim sokakta bulmadım çok bekledim çok dua ettim çok ağladım bu bebeğe kavuşmak için. haklısın dedi. konuştuk baya anlaştık.
başka sıkıntıları da varmış kendiyle alakalı onları konuştuk. baya konuştuk yani canım sonunda tatlıya bağladık. inşallah böyle devam eder. bugün baya iyiyim ama o kadar kendimi üzmüşüm ki karın ağrım mide bulantım vs derken sağlığımdan oldum. inşallah iyidir bebeğim.
leke yoksa sorun yoktur dimi? :KK61:
kilom da 90-91. evet kiloluyum hep kiloluydum bide ayağım kırıldı yatarken çok kilo aldım.iyileşince de 2-3 kilo verdim daha veremeden hamile olduğumu öğrendim. hala diyetime devam ediyorum ama bazen insan dayanamıyo. eşim aslında destek olmak için yapıyormuş. patates kızartması gördüm mü üstüne atlıyorum hamilelikten midir nedir bilmiyorum ama çok düşkün oldum. bebeğe de sana da zararlı diyo yeme diyo. aslında haklı.ben de biraz alınganım galiba. sürekli ağlayasım var.
geçecek inşallah canım. sağol ilgilendiğin için. sizler olmasanız ben napardım bilmiyorum :KK60:
Canım lütfen üzmemeye çalış artık kendini.ben de kiloluyum eşim de kiloyu sevmiyor ama şu süreçte hiç sıkıntı yapmıyoruz.insanlar bebek sahibi olabilmek için ne mücadeleler veriyor.Çok şükür Allah bize verdi hayırlısıyla bir bebişimiz olacak.kilo problemini ben de yaşadım hep hala yaşıyorum.tsh değerim de yüksek belki onun da etkisi vardır.Birkaç yıl evvel dukan diyetiyle 78 leri gördüm.Elliye yakın kilo verdim.şu An yine 100 kilonun üzerine çıktım.boyum uZun ama kilom fazla maalesef.hergün Basküle çıkıyorum kilomu kontrol etmeye çalışıyorum şu an.Dediğim gibi ama bu konuyla ilgili birbirinizi lütfen kırmayın.kim ister kilolu Olmayı ki...

Canım Allah göstermesin bebeğine bişey olmuş bile olsa hormonlar birden sıfırlanmayacağı için böyle birden bulantı kesilmez. Ayrıca hamileliği boyunca bulantı yaşamayıp sağlıkla doğum yapan birsürü insan var. Bulantı yediklerinle içtiklerinle yattığın saat kalktığın saat hepsiyle alakalı. ben dün bütün gün hiçbişey yemedim sabah kalkınca da aşırı midem bulanıyodu mesela. Hiç kafana takma canım vücut artan hormonlara alışıyor işte ne güzel.

Teşekkür ederim canım ama elimde değil ışte stres oluyorum . Bugun doktora gidicem dua edin lütfen. Eşinle sorunları çozmene de çok sevindim

kızlar saçlarınız dökülüyor mu. vitamin fln vermedi dr daha. baya dökülüyor geçmedi.
Ben de doktora gidince bu konuyu bir sorayım diyordum.Saçlarımı Temmuz başı kestirdim hem de çok kestirdim.ilk kestirdiğimde ohh dedim rahatlamıştım.şimdi bir dökülüyor anlatamam evin her yanı benim saçım sinir oluyorum.

Kizlar disarda kanamasi olmayip icerde olan varmi cok korkuyorm :KK43:
canım bana 5+0 da doktor "bu bebek düşer, kesenin üstünde keseden büyük kanama alanı var, bu kanamanın dışarıya gelmemesi mümkün değil" demişti. hatta "birkaç güne senin kanaman başlar, muhtemelen düşük oluyordur, betahcg de düşüyordur" dedi. "5 gün sonra gel bakalım ama düşer bu" dedi.
5 gün sonra (5+5 de) bebeği ve kalp atışını gösterdi, "kanama alanı da aynen duruyor" demişti.
Bir hafta sonra (6+1 de) başka bir hastaneye gittim, o doktorda 10 gün rapor verdi, "ciddi düşük tehliken var" dedi.
sadece yatıp dinlen. kendini hiç yorma.
ben bugün tam 18+0 ım. ve bir damla kanama olmadı dışarıya, bebeğim de benimle...
3 hafta kadar yat dinlen, fazla ayakta durma, yukarılara uzanma, ağır kaldırma, çok yürüme. İnşallah bebeğin sana sımsıkı tutunur annesi.

AzRASILAM AzRASILAM bitti artık yazmıştın ya hani. bebeği kaybettin sanmıştık. lütfen bidaha tam emin olmadan üzücü haberler yazmayalım olur mu? sonuçta birbirimizi üzüyoruz yok yere

Kizlar disarda kanamasi olmayip icerde olan varmi cok korkuyorm :KK43:
canım bana 5+0 da doktor "bu bebek düşer, kesenin üstünde keseden büyük kanama alanı var, bu kanamanın dışarıya gelmemesi mümkün değil" demişti. hatta "birkaç güne senin kanaman başlar, muhtemelen düşük oluyordur, betahcg de düşüyordur" dedi. "5 gün sonra gel bakalım ama düşer bu" dedi.
5 gün sonra (5+5 de) bebeği ve kalp atışını gösterdi, "kanama alanı da aynen duruyor" demişti.
Bir hafta sonra (6+1 de) başka bir hastaneye gittim, o doktorda 10 gün rapor verdi, "ciddi düşük tehliken var" dedi.
ben bugün tam 18+0 ım. ve bir damla kanama olmadı dışarıya, bebeğim de benimle...
3 hafta kadar yat dinlen, fazla ayakta durma, yukarılara uzanma, ağır kaldırma, çok yürüme. İnşallah bebeğin sana sımsıkı tutunur annesi.

Canım lütfen üzmemeye çalış artık kendini.ben de kiloluyum eşim de kiloyu sevmiyor ama şu süreçte hiç sıkıntı yapmıyoruz.insanlar bebek sahibi olabilmek için ne mücadeleler veriyor.Çok şükür Allah bize verdi hayırlısıyla bir bebişimiz olacak.kilo problemini ben de yaşadım hep hala yaşıyorum.tsh değerim de yüksek belki onun da etkisi vardır.Birkaç yıl evvel dukan diyetiyle 78 leri gördüm.Elliye yakın kilo verdim.şu An yine 100 kilonun üzerine çıktım.boyum uZun ama kilom fazla maalesef.hergün Basküle çıkıyorum kilomu kontrol etmeye çalışıyorum şu an.Dediğim gibi ama bu konuyla ilgili birbirinizi lütfen kırmayın.kim ister kilolu Olmayı ki...
haklısın canım sorunları konuştuk umarım bir daha gündeme gelmez. hamileliği minimum kiloy artışıyla bitirmeyi hedefledik. birbirimize destek olcaz.eşim de kilolu o da zayıflıcak. sağlıklı beslenicez. normal doğum istiyoruz onun için de kilo önemli.bebişler hele bi sağlıkla doğsun kiloları hallederiz :KK66:

Benim de kese etrafinda icten kanamam vardi. Igne ve fitil verdi doktor, iki haftada gecti. Bir de dinlenmek lazim tabii. Iki hafta genelde yatmaya calistim.

Kızlar inşallah bebekleriniz sıkı sıkı tutunur size. Bu kese etrafındaki kanama nasıl görünüyo? bende de kesenin etrafı ve alt tarafı beyaz ama doktor kanama falan demedi. kanamanın ultrason görüntüsü nasıl?

Kızlar inşallah bebekleriniz sıkı sıkı tutunur size. Bu kese etrafındaki kanama nasıl görünüyo? bende de kesenin etrafı ve alt tarafı beyaz ama doktor kanama falan demedi. kanamanın ultrason görüntüsü nasıl?
canım bana doktor kesenin üst kısmında aynı keseye benzer siyah bir boşluk göstermişti, "bak sanki iki kese var gibi görünüyor, ama bu kese değil, bu bir kanama alanı" demişti.
sana eğer birşey demediyse, boşuna evham yapma.
herşey yolundadır o zaman.

Günaydın kızlar.
Dün eşimle baya konuştuk sorunları çözdük.
Sizleri de üzdüysem özür dilerim.
Destekleriniz için de her birinize ayrıca teşekkür ederim.:KK36:

Canım eşinle aranı düzeltmene çok sevindim.Her zaman açıkça konuşmaya taraftarıyım,o zaman çok daha rahat çözüme kavuşuyor herşey.Kiloyu da takma bebeğin doğduktan sonra ,hepsini birden verirsin.

Benim de ayni sekilde kesenin yaninda siyah bir alan vardi. Kanaman olsa doktorun hemen farkederdi zaten :) insallah kimse yasamaz boyle bir sey. Caresi var ama gene de ben korkup stres olmustum. Saglikla devam edelim
Hep beraber :)

X