2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Kizlar disarda kanamasi olmayip icerde olan varmi cok korkuyorm :KK43:
Canım ben Varım Dr bana içerde kanama alanı var ama önemli dil keseden uzakta vücut bunu emer falan Demişti ama yine de Progesteron verdi önlem Amaçlı hap şeklinde bunu dediğinde 5+5 dim dün 7+5 de tekrar gittik her şey yolunda dedi kanama alanı hala var ama küçülmüş Progesteron a devam dedi benimde çok şükür dışarı hiç kanamam olmadı korkma o içerdeki kanama genelde oluyor

Kizlar tahlil sonuclarima internetten baktim ama daha doktora gosteremedim. Tsh degerim normal degerin cok altında bu nedir acaba. Bide idrarda keton pozitif cikmis normal deger negatifmis. Kafam karisti bilgisi ilan var mi?

canım bana 5+0 da doktor "bu bebek düşer, kesenin üstünde keseden büyük kanama alanı var, bu kanamanın dışarıya gelmemesi mümkün değil" demişti. hatta "birkaç güne senin kanaman başlar, muhtemelen düşük oluyordur, betahcg de düşüyordur" dedi. "5 gün sonra gel bakalım ama düşer bu" dedi.
5 gün sonra (5+5 de) bebeği ve kalp atışını gösterdi, "kanama alanı da aynen duruyor" demişti.
Bir hafta sonra (6+1 de) başka bir hastaneye gittim, o doktorda 10 gün rapor verdi, "ciddi düşük tehliken var" dedi.
sadece yatıp dinlen. kendini hiç yorma.
ben bugün tam 18+0 ım. ve bir damla kanama olmadı dışarıya, bebeğim de benimle...
3 hafta kadar yat dinlen, fazla ayakta durma, yukarılara uzanma, ağır kaldırma, çok yürüme. İnşallah bebeğin sana sımsıkı tutunur annesi.
Tesekkur ederim cnmmm rahatlattin beni insallah benim bebisimde tutunur

Canım ben Varım Dr bana içerde kanama alanı var ama önemli dil keseden uzakta vücut bunu emer falan Demişti ama yine de Progesteron verdi önlem Amaçlı hap şeklinde bunu dediğinde 5+5 dim dün 7+5 de tekrar gittik her şey yolunda dedi kanama alanı hala var ama küçülmüş Progesteron a devam dedi benimde çok şükür dışarı hiç kanamam olmadı korkma o içerdeki kanama genelde oluyor
Benim daha once disrdan kanamam oldu cok fena icerde bisey yok dedi doktor bi hafta sonrs disardaki kahverengiye dondu icerde basladi :KK43:

Ignelerim var mecbur saglik ocagina kadar yuruyorum surekli uzaniyorm.ama bi tek lavabo için bide yemek yemek icin kalkiyorm

Dinlenmeye devam et, zaten elinden geleni yapiyormussun. Stres de cok etkiler, icini ferah tutmaya calis. Igneler buyuk olcude yardimci oluyordur zaten kanamanin emilmesine. Insallah yakin zamanda gecer.

Ignelerim var mecbur saglik ocagina kadar yuruyorum surekli uzaniyorm.ama bi tek lavabo için bide yemek yemek icin kalkiyorm

Dinlenmeye devam et, zaten elinden geleni yapiyormussun. Stres de cok etkiler, icini ferah tutmaya calis. Igneler buyuk olcude yardimci oluyordur zaten kanamanin emilmesine. Insallah yakin zamanda gecer.

Kızlar Merhaba ben aşırı Üşüyorum normal mi gecede sıtma gibi oldum.bebek le alakası varmı onu da etkilermi bu üşümelerim.kat kat giyiniyorum çorap da gidiyorum.

Kizlar tahlil sonuclarima internetten baktim ama daha doktora gosteremedim. Tsh degerim normal degerin cok altında bu nedir acaba. Bide idrarda keton pozitif cikmis normal deger negatifmis. Kafam karisti bilgisi ilan var mi?

Bulanti kusmaniz mi var yeterince beslenemiyor musunuz? Tsh bilmiyorum ama keton bu yüzden oluyor.

dr bu hafta bana da aynı şeyi söyledi kesenin arka tarafında 1,7 cm lik bir kanama alanı tespit etti temponu düşür dedi bol bol dinlen dedi ve iğne verdi 3 günde 1 defa oluyorum 2 hafta sonra tekrar çağırdı.

senin doktorun ne dedi ne verdi ? stres yapma stres bebeği ve hormonları çok etkiler sakin olmaya çalış kafanı dağıtacak şeyler yap evdeysen film izle kitap oku düşünmemek için kendini meşgul tut bol bol dinlen

Merhaba kızlar maşallah sayfalar ne çabuk ilerliyor. Yazılanları okuyorum ama telefondan cevap yazmak zor oluyor yazamıyorum. Ben hala doktora gitmedim randevum 31 ağustosta o zaman da 6+5 falan oluyorum. Acaba o zamanda gidip kalp atışı duyan var mı gerçi ben daha keseyi bile görmedim :)

Bir de ben otururken veya yatarken kalktığımda gözüm çok kararıyor 1 dk bir şey göremiyorum resmen size de oluyor mu yaklaşık 2 gündür her kalkmamda oluyor nerdeyse?

Kızlar günaydın dün Dr a gittik 6 haftalık gorunuyo dedi bebisi yine görmedik kalp atışı da yoktu:KK43: moralim bozuldu ya Dr cihaz eski net göstermiyordu falan dedi ama bir şüphe dusmedi değil icime kalp atışı görenler kaç haftada gordu acaba?
Günaydın canım keseyi gördüğümde 5 haftalıktı.Kalp atışını duyduğumda 7 haftalıktı. Canını sıkma bir dahaki randevunda duyarsın inşallah

Merhaba kızlar maşallah sayfalar ne çabuk ilerliyor. Yazılanları okuyorum ama telefondan cevap yazmak zor oluyor yazamıyorum. Ben hala doktora gitmedim randevum 31 ağustosta o zaman da 6+5 falan oluyorum. Acaba o zamanda gidip kalp atışı duyan var mı gerçi ben daha keseyi bile görmedim :)

Bir de ben otururken veya yatarken kalktığımda gözüm çok kararıyor 1 dk bir şey göremiyorum resmen size de oluyor mu yaklaşık 2 gündür her kalkmamda oluyor nerdeyse?
Evet bendede çok oluyo göz kararmalari ile baş dönmesi.doktor Bebeğimi 6+1 de vajinal gördü kalp atışınida gördüm dedi devlet hastanesi idi öğle arasına girecekti ben göremedim.rahmim ters olduğundan karnından gözükmüyor dedi. Sen daha önce hiç gitmedin mi kontrole

Tabiki canım yarın dr. a söylicem, bende de bi krem vardı o mu diye sordum. Geçmiş olsun bu arada.
Sagol canim
Kızlar bu sabah bulantim birden kesildi. Korkuyorum bebeğe bişey olmuş mudur ?? :KK43:
Yoktur allah korusun bendede bazen asiri oluyor bazen yok dencek kadar az
Günaydın kızlar.
Dün eşimle baya konuştuk sorunları çözdük.
Sizleri de üzdüysem özür dilerim.
Destekleriniz için de her birinize ayrıca teşekkür ederim.:KK36:
Cok sevindim canim cozmene
Benim distaydi
Benimde bildigim keton aclikta çıkıyor bendede cikmisti dr birsey yiyemiyormusun dedi

Malesef bendede oluyor gozlerim karariyor genelde oturup biraz oylr kalkmaya calisiyorum

Doğum tarihi benimle olanlar keseyi görmeye başladılar ne güzel :)
bizim randevumuz 5 Eylül de umarım keseyi de görürürzkalp atışını da duyarız.
ondan sonra hissetmeye başlayacağım ''tamam ben hamileyim '' diye..

Bizde bugüne kadar kabullenmiş değildik durumu, ben bide 1 yıl önceki kimyasaldan dolayı hep bi temkinliydim çok moda girmeyim diye...
Şükür bugün gördük keseyi, bulantılarda başladı bugün hafiften, 6. hafta içinde normal olarak başlarmış zaten, 11 eylülde gitcem bende, kalp atışlarını da duyarız inşallah o gün,
Yürüyüşe devam, spor yapıyorum normalde onun için 3 ayı bi dolduralım dedi, kilo almak gereksiz dedi ilk 3 ayda, sonrasında alacaksın zaten dedi,
Testler için kanda verdik bugün, ufaktan kabullenmeye başladık artık :)
Şimdilik bu kadar :)
Allah herkesin gönlüne göre versin, sağlıklı sıhhatli bebekler nasip etsin inşallah ....

Canım cok gecmiş olsun dikkat et kendine Yat dinlen geçer inş ayağının acısı biran önce:KK66:

ay inşallah çok zorlanıyorum üstüne basınca

canım dün canıma tak etti bebek de etkilendi karnım baya ağrımaya başladı çok korktum. konuştum eşimle.
dedim ben dayanamıyorum ben dayansam bebek şimdiden dayanamıyo karnım kasılıyo bişeyler oluyo ben dedim sokakta bulmadım çok bekledim çok dua ettim çok ağladım bu bebeğe kavuşmak için. haklısın dedi. konuştuk baya anlaştık.
başka sıkıntıları da varmış kendiyle alakalı onları konuştuk. baya konuştuk yani canım sonunda tatlıya bağladık. inşallah böyle devam eder. bugün baya iyiyim ama o kadar kendimi üzmüşüm ki karın ağrım mide bulantım vs derken sağlığımdan oldum. inşallah iyidir bebeğim.
leke yoksa sorun yoktur dimi? :KK61:
kilom da 90-91. evet kiloluyum hep kiloluydum bide ayağım kırıldı yatarken çok kilo aldım.iyileşince de 2-3 kilo verdim daha veremeden hamile olduğumu öğrendim. hala diyetime devam ediyorum ama bazen insan dayanamıyo. eşim aslında destek olmak için yapıyormuş. patates kızartması gördüm mü üstüne atlıyorum hamilelikten midir nedir bilmiyorum ama çok düşkün oldum. bebeğe de sana da zararlı diyo yeme diyo. aslında haklı.ben de biraz alınganım galiba. sürekli ağlayasım var.
geçecek inşallah canım. sağol ilgilendiğin için. sizler olmasanız ben napardım bilmiyorum :KK60:

cnm bnm bnmde kilo fazlam var aman olsun sağlıklı olalım bebişler sağlıklı olsunda hepsi verilir şimdilik düşünme bunları patates kızartması da bna her zmn cazip gelmiştir :)

Merhaba,
AzRASILAM ilk bebek :) kesemizide gördük bugün :)

hayırlı olsun diyelim :)

Merhaba AzRASILAM,
Listeye beni de ekleyebilir misiniz?
boy:1,68
kilo;74 :KK43:
sat 20/07/2015
Tah.doğ.tar 25/04/2016
il;kırklareli
tabiki de
AzRASILAM AzRASILAM bitti artık yazmıştın ya hani. bebeği kaybettin sanmıştık. lütfen bidaha tam emin olmadan üzücü haberler yazmayalım olur mu? sonuçta birbirimizi üzüyoruz yok yere

valla yalsacım o ruh haliyle ne yazdığımı bile hatırlamıyorum inşallah her zaman yok yere üzülürüz. Rabbim kimseye yaşatmasın ama yaşanmayacak diye bi kaide yok çıktık 9 aylık bir yola herkes için hayırlısı

Kızlar bu sabah bulantim birden kesildi. Korkuyorum bebeğe bişey olmuş mudur ?? :KK43:
Ayni durum bende de var. 3 gün felan sürdü birden kesildi. Bide benim leke de geliyodu. Dayanamayıp bugün gittim dr a hersey yolunda çokşükür. Bide netten araştırdım boyle ilk haftalarda birden kesilen cok oluyomus. Bi sure sonra geri geliyomus.

Vajinal bakılırsa görülür gibi canim ama karindan çok yorum yapamicam

X