2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
yani kalp atışı duyulduğunda ilk testlerde yapılıyor dimi

Canim iyice stres oldum vallahi senin 3200 mü benim cuma 11472ydi Allahim nolur bisey olmasin ya neden bu kadar yuksek benimki?? Onu bende dedim esime baktirdim kendi nabzin o dedi. 6000 olunca karindan gozukuyo canim yarin transvajinal kedin gözükür ama abdominal bilmiyorum. Bana bu zamana kadarki beta hcglerini yazar misin cnm? Belki senin geç dollenmedir

Merhaba kızlaarr, nasılsınız?
Hep testlerden bahsetmişsiniz ama benim doktorum bana test için bişey söylemedi daha. Yarın sağlık ocağına gitmeyi düşünüyorum orda kendim mi belirtsem. Ama hangi testlerin yapılması gerektiğini de bilmiyorum ki.
Dün sağlık ocağından aradılar hamileymişsiniz testlerinizi burda yaptırabilirsiniz diye. Gidip söylesem yarın hallederler herhalde

Canım benim ayın 15 inde 76 dı ilk pozitif duyduğum Gündü birde dün tahlil yaptırdım 24 nde yani 3200 çıktı belki benimki normal değildir Cnm ya dokuz günde nasıl sence yükselişi

Canım bende aynı dertten muzdaribim. Sıkma canını benim eşimde kiloya cok takıntılı midem bulandığı için sık sık atıstırmam gerekiyor az az her gördüğünde ooo sn böyle yersen işimiz var diyo. Cok zprbi durum seni çok iyi anlıyorum.sende onun yanında az yiyomuş numarası yap yanlız kaldığında canın ne istiyosa ye. Hamilesin sonucta

Kızlar sabah sormustum ama sayfalar hızlı ilerliyor görülmedi heralde. Decavit kullanan arkadaslar istah ve kilo durumunuz nedir. Folbiol mide bulantısı yaptı bana decavite gecicem

Kızlar sabah sormustum ama sayfalar hızlı ilerliyor görülmedi heralde. Decavit kullanan arkadaslar istah ve kilo durumunuz nedir. Folbiol mide bulantısı yaptı bana decavite gecicem
Canım ben 1 haftadır decavit kullanıyorum. Hiçbir olumsuz etkisi olmadı. Aç karna içersen iştah açıyormuş ben kahvaltıdan sonra içiyorum.

Çörek otu hamile kalma ihtimalini oldukça yükseltir. Hamilelikten önce 6 - 8 ay süreyle çörek otu kullanılır. Çörek otu rahim kaslarının kasılmasını uyardığı için düşük yapmamak için hamile kalındığı öğrenildiğinde çörek otu kullanımına ara verilir, doğuma 1-2 gün kala tekrar başlanır, emzirme süresi boyunca kullanılır ve emzirme süresi mümkün olduğunca uzatılmalıdır. Böylece anne ve çocuk sağlığı korunmuş olur.

Hamilelik ve emzirme döneminde ilaç kullanımı modern tıpta bir kural olarak istenmez. Çünkü çocuk gelişimi çok özel bir durumdur, her müdahale az veya çok zarar verir. Bu zarardan korunmak için hamileliğe hazırlık çok özel bir zorunluluktur, bu şekilde hamilelik ve emzirme dönemi çok daha rahat geçer.

Çörek otu doğum ve doğum sancısı, doğum sonrası anne sütünün artırılması ve bebek beslenmesi ve gelişimi için yaratılan en mükemmel şeydir. Çörek otu özellikle kadınlarda ovülasyon, menustrasyon ve hamilelikte üreme sistemlerinde fonksiyonel olup, rahim kaslarının kasılmasını teşvik eder. Bu sayede doğumu kolaylaştırır.
tmam canım çok sağ ol cevap verdiğin için sakıncalıysa asla yemem tatlım ♥♥♥

evet yaa haklısın pudinkcim valla doğurup kucağımıza alana kadar bitmez bu merak sağ salim sağlıkla alalım inşallah
Kizlar kacinci bilmiyorum ama benim ikinci hamileligim.evet o merak hic bitmiyor dogana kadar ve dogduktan sonra da.bu sefer ah kirki ciksa ah alti aylik olsa ah bir yuruse.. Ben bu hamileligimi sabirsiz olmadan sindire sindire yasamaya karar verdim bu yuzden :) henuz doktora bile gitmedim düşünün. Insan biraz daha rahat oluyormus ikincide. :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…