2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Önümüzdeki ay buda benim 8 - 9. haftama denk geliyor kızlar yurtdışı seyahatimiz var. Bebekten önce planlamıştık bebek bize sürpriz oldu. İnşallah herhangi bir aksilik olmaz.

Bizde ocak subat gibi planladik ya bilemiyorum napsak siz tecrubelerinizi paylasir misiniz? Gidip sorun yasamayan da olmus yasayan da. 6 7 ay civari oluyor bilemedim ne yapsak iptal mi etsek??

Canim daglik ocagi da birgun sonra veriyor ben saglik ocaginda yaptim.devlet hastanesi yeterli gormedi yeniden yaptirdi ve test sonuclari icin cuma gittiysem sali cagirdi,
Bende aradım sağlık ocağını canım hemşire çıktı kayıt yaptırılması gerektiğini söyledi gebelik 3 aylık olmadan önce takip kartı çıkartılması gerekiyormuş geç kalınca sıkıntı oluyor dedi ben aşıları yapıcağım için detaylı bilgilendiriyorum dedi mutlaka çağırdı yakın zamanda hamilelik kartı için bilginiz olsun.
Ben de devlette yaptırırım o zaman testleri her türlü geç çıkıcak zaten sonucu .

Kizlar bisey sorucam saglik ocagina kayit yaptirmasam nolur? Benim kayitli olduğum hemsire aylik kilonu bizi ara bildir diyordu ki oyle biseye hakki yok gebe takibi onlar yapmak zorunda. Ölü dogum yaptim haberleri yok sistem 9 ay uyari vermis bana diyor biz sizin dogum yaptiginizi bu ekrandan gördük tcgirmemiz lazim oysa ki ben 5.5 aylik kaybettim oglumu. Napsam?

kızlar ya kafam karıştı sinir oldum ya test konusunda ...Testlerinizi siz kaçıncı haftanızda yaptırmıştınız dr. bana test yaptırmam gerektiğini vs. söylemedi daha kalp atışı duyulduğunda kesin istiyor mu testleri yoksa 1-2 hafta daha geçmesini bekliyor mu ?

Kusma yok ama bulantı çok kötü
Kizlar bende ayniyim gece bile bulantiyla uyandim surekli oguruyorum kusamiyorum ama mahvetti bulanti. Esim dun nobetten gelip serum taktigeri gitti ilac falan koymadan. Sizinde imkaniniz varsa gidip bi serum taktirin gecen hiperemezis oldugumdada en iyi gelen laktatli ringerdi. Izotonik dextroz o kadar toplamiyor doktorunuzu arayin ben bu kez ilacsiz kusa kusa gecirmeyi planliyorum ne kadar dayanabilirsem artik. Serumun bir zarari yok.

Bu arada şimdi sağlık ocağına gittim doktorun istediği tüm testleri yapmıyorlarmış . Bide benden extra idrar tahlili istedi . Maltepe belediyesi sağlık merkezine yönlendirdi . Bende tüm testleri gösterdim ve hepsini burda ücretsiz yapıyoruz dedi 2 saatte de çıkıyorumuş ayrıca sağlık ocağında ultrason varmış ama sadece kalp atışı duyuluyormuş görüntülü değilmiş Birde şu mide bulantım geçerse süper olacak çünkü ebi b*k götürüyo

canım bende kusma yok bulantı var sadece bu nedenle bana seruma gerek oldugunu düşünmüyorum , sana allah kolaylık versın

acaba her belediyenın saglık merkezı varmı kı ?

Senin test yaptırman gerektiğini dr. un mu söyledi sana ? Kalp atışını duydun mu bir de

canım ilk yapılan test hcg oluyor ki bu çok da önemli değil kesen ve kalp atışın gözükmüş. sonra kan testleri idrar testi falan istiyorlar kalp atışı için gittiğinde genelde. benim geçen hafta kalp atışı ve testlerim yapıldı. sonra da 11-12. haftalarda 2li test yapılıyor.

Bu kadar dakik bir vucut olabilir mi.insanin hep ayni saatte basi döner mi arkadas. Ilactan desem.ilaci ayni saatte almiyorum zaten.

canım üzülme bazen eşler bu hassas dönemi anlayamıyorlar . Bu arada hamilesin ve iştahın bazı yıyeceklere karsı fazla olabilir önunden almasın ama
bilmiyorum canım çok sıkıntılı dönemler geçiriyorum eşim yüzünden.
ne zaman dışarda yemek yiyecek olsak tabağımı yarım bırakıp ağlayarak kalkıyorum yaptıkları yüzünden.
evet kilom var ama onun da var.o herşeyi canı istediği gibi yiyo. bana gelince yeme.
şuan bile ağlayacak gibiyim. bir süre eşimden uzak durmayı düşünüyorum açıkçası. pek görüşmeyelim uzak duralım. sürekli kırıyor sürekli ağlatıyor. bebeğe bişey olacak diye korkuyorum. bunlar yüzünden bebeğime bişey olursa bir daha yüzüne bakmam.

acaba her belediyenın saglık merkezı varmı kı ?

Bilmiyorum ki Ben çok sevindim evime de çok yakın :) Maltepe taraflarında oturan arkdaşlar burada yaptırın testlerinizi z
Senin test yaptırman gerektiğini dr. un mu söyledi sana ? Kalp atışını duydun mu bir de

Kapl atşını duymadım canım ama ultrasonda gördüm . Evet doktorum istedi .

Seninle sat tarihlerimiz aynı sanırım ben dün tahlil yaptırdım 3200 Lerde çıktı hcg yarın ilk doktor randevum var heycan yaptım biraz en azından keseyi görürüz sanırım bide sen de de karnında kasık bölgene yakın kan pompalanma hissi var mı ben kendimi dinleyip farklılıkmı arıyorum bilemedim bu aylarda birşey hissedilmez deniyor çünki

Kizlar bugun kadin geldi temizlige.hep geliyorzaten.ve saat 3 e kadar temizligi bitirip.sonra utu yapiyor.ikimizdeogretmen oldugumuz icin utu de cok dogal olarak. Ama 6 gibi isi bitiyordu hatta bazen 4 te 5 te. Ama bugun geldi.ki onunden ben de biraz yardim ediyorum.ve diyorki aksama kadar bitmiycek galiba. Hani evimiz kirli diyorsunuz ya. Bence moral olsun size. Düşünun hep gelen kadin bile korktu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…