2016 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

kızlar yaa ben çıldırıyorum galiba.:KK43: normalde midem çok bulanıyordu 24 saat geçmiyordu gece bile uyanıyodum düşünün.ama şuan aniden kesildi sanki.birşey mi oldu diye korkuyorum yaa.sanırım bebeğin kalbinin durması yazılarından etkilendim:KK51:inşallah herşey yolundadır ama içim içimi yiyor şuan:110:bulantısı aniden kesilen var mı normal mi bu durum?

Benim arada kesiliyo sabahları şu an tamamen yok oldu akşamları artış yaşıyorum, neyse bulantının olmadığı an resmen zorluyodum kendimi aa nolduki falan diyip stres yapıyodum tiksindiğim şeyi kokluyodum mesela türk kahvesi, anında bulantı öğürme geri dönüyo, dene sende canım tiksindiğin bişeyi ama takma kafana boşver burda çok var öyle arkadaş

bu arada kızlar tesadufmudur bılmem mıde yanmasınada hurma cok ıyı gelıyor bılgınız olsun gunde 2-3 tane yıyorum ben

kızlar yaa ben çıldırıyorum galiba.:KK43: normalde midem çok bulanıyordu 24 saat geçmiyordu gece bile uyanıyodum düşünün.ama şuan aniden kesildi sanki.birşey mi oldu diye korkuyorum yaa.sanırım bebeğin kalbinin durması yazılarından etkilendim:KK51:inşallah herşey yolundadır ama içim içimi yiyor şuan:110:bulantısı aniden kesilen var mı normal mi bu durum?

aniden kesilmedi ama daha iyiyim çok şükür azaldı biraz :) yavaş yavaş geçecek bu ayın bitiminde herhalde..

erkek tahmin ediyormuş ufak bir pipi var dedi :)
Hayırlı olsun sağlıkla gelsin inş. Bende dün gittim 2li tarama için kız olabilir dedi bi daha ki kontrolde kesinlestiririz dedi bakalım artık. Sağlıklı olsun da....Eskişehir'deydin canım di mi sen de?hangi doktora gidiyorsun?

Önce ense kalınlığına sonrada 1 tüp kan la yapılan bir test, trizomi 21(downsendromu) trizomi 13 ve trizomi 18 .. Bunları araştırıyorlar bebekte, herkes down send biliyor zaten diğer 13/18 ölümcül bir sendrom yaşama şansı maalesef olmayan genelde düşüklerde görülen sendrom .. Geçen sene bu zamanlarda yine yaptırdım ikili testi ense kalınlığı 3 mm di oğlumun, çok yüksek risk dediler ikili test sonucumu bekledik sonuç pozitif geldi trizomi 18 31/1 çıktı yani çok riskli, o zamanlar hiçbişey bilmiyordum bu hastalık nedir nolucak şimdiye kadar kimseye ne gördük ne duyduk .. Neyse amniyosentez istedi bütün doktorlar çok riskli karnında ölücek dediler, gelişimi de geriydi hep bu arada suyu da fazlaydı, neyse ağlamaktan artık akıllıca düşünemiyodum kimseyi dinlemedim, Allah a sığındım bekledim bu arada da başka lanet bir doktor buldum resmen kandırdı hep bizi dünyanın parasını verdik aylarca oyaladı bizi, hep çok iyi durumu diyodu, ayrıntılıda ben güzel şeyler beklerken o kötü şeyleri duydum bebeğimin nerdeyse sağlıklı bir organı yok, gelişim yokmuş çok geriymiş, beyinde hasarlar var vs vs .. Prof ları gezdik durduk istanbul da, her gidişimde aynı yıkılmalar .. 22.haftada artık zorunlu amniyosentez, sonuç trizomi 18 .. 26.haftada kaybettim bebeğimi .. Yaşadıklarımı anlatmamın imkanı yok, kimsede anlasın üzülsün istemiyorum, tek duam kimse yaşamasın yaşadıklarımı .. Allah ıma sığındım hep şükür bu günlere geldik .. Bekliyorum yine sabırla ..
Çok uzun oldu sanırım farkındayım ama böyle şeyler de oluyor hayatta maalesef ..
Allah sabirlar versin.. İnsAllah bu sefer saglikla dünyaya gelir bebegin.. Allah im kimseyi evladiyla sınamasın

Mrb sizinle aynı gün muhtemel doğum tarihimiz.benim de 16 mart gözüküyor.bişey sormak istiyorum size benim karnım şimdiden çok şişti hatta belimden bile kilo almaya başladım sizde varmı karnınızda şişlik.

Canım o bende de var hem kilo aldım hemde göbegim cıktı

misesste sat tam net bilmiyorum ama haziran 11 olmasi lazim

benimde 11 haziran bitişide 15i

Canım benimde bigün bulanıyor bi gün bulanmıyor kötü şeyler okuyup canını sıkma boşuna mesela kasıklarım bi gün agrıyor diger gün agrımıyor bende basta panikledim ama normalmiş her bünye farklı üzme kendini boşuna bebişide :emir_bebek:

Kızlar ben geçen hafta doktora gittim bebeiş biraz fazla büyümüş sanırım :KK49: 2.8 cm di boyu bide el salladı :KK200: şuan 10+2 deyim kasık ağrılarım azaldı arada bulantı oluyor ve göğüslerim çok hassas siz neler yaşıyorsunuzz :anneadayı:

peki hamileyken kullanabiliyor muyuz canım içeriğine falan baktın mı? çünkü geçmedi dünden beri çekiyorum bide benim migren ileri düzey nefes aldırmıyor
denemeni tavsiye ederim üzerinde ilaç içermez dediği için aldım zaten, sadece yapıştırdığın yüzeye soğutucu etki yapıp ağrıyı alıyor stopever migraine adı bende ilaç kullanmak istemediğim için almıştım ağrıyı kısa sürede geçirdi.ben bu kadar etkili olacağını tahmin etmemiştim, ama ağrı sebeplerimiz aynı değilse farklılıkta gösterebilir zaten ayağını sıcak başını serin tut derler bu serinlik iyi geldi bana tercih sana kalmış ben sadece çözüm amaçlı seçenek sunayım dedim. Allah şifa versin

Kızlar aranızda çok karamsar düşünenler var lütfen yapmayın siz iyi olmazsanız bebeğiniz nasıl iyi olsun stres en kötü zarar unutmayın.bir yazı okumuştum bebeği nasıl mutlu bir ortama hazırlarsanız kendini o kadar güvende o kadar huzurlu ve mutlu hisseder.

cok haklısın ben artık o yazılanları okumuyorum bakıyorum karamsar kötü birseyle baslıyor hemen es geciyorum.

Benim arada kesiliyo sabahları şu an tamamen yok oldu akşamları artış yaşıyorum, neyse bulantının olmadığı an resmen zorluyodum kendimi aa nolduki falan diyip stres yapıyodum tiksindiğim şeyi kokluyodum mesela türk kahvesi, anında bulantı öğürme geri dönüyo, dene sende canım tiksindiğin bişeyi ama takma kafana boşver burda çok var öyle arkadaş
tiksindiğim şeylerden hala tiksiniyorum canım.ama bulantı ve öğürme yok çok şaşkınım.daha doğrusu ben aniden kesilmesine şaşırdım korktum.ama şuan diyorum ki kendime Allah istedikten sonra ne olursa olsun tutunur bana bir şey olmaz.böyle rahatlıyorum.

Canım benimde bigün bulanıyor bi gün bulanmıyor kötü şeyler okuyup canını sıkma boşuna mesela kasıklarım bi gün agrıyor diger gün agrımıyor bende basta panikledim ama normalmiş her bünye farklı üzme kendini boşuna bebişide :emir_bebek:
haklısın canım bende rahatlatmaya çalışıyorum kendimi. sonuçta yaşayacak ömrü varsa ne olursa olsun benimle olacak.bi daha okumuycam olumsuz şeyler çok takıyorum ben:63:

kızlar iki gündür içim daralıyo,nefes alamıyorum, oksijen yetmiyo sanki.uykuya dalamıyorum sıkıntıdan. son aylarda yaşanabilecek bir durummuş bu. yaşayan var mı bu aralar? doktorum 1 ay sonra gel dediği için gitmek istemiyorum ama dayanamayıp gidicem. sadece merak ediyorum böyle bir sorun yaşayan var mı?
Bana da nadiren oluyor, devamli degil ama tam tarif ettigin gibi.

CanSev_Can CanSev_Can baligin faydasi omega3, onu da ilac olarak alabilirsin (balikyagi olmayan vejetaryen olanlari da var), bir de semizotunda cok bol bulunuyormus. Tabi taze sebzeleri ya pisirerek ya da bol limon/sirke koyarak yemek lazim.

İyi geceler herkese kızlar az kalsın Bebeğimi kaybediyordum dün gece kanamayla hastaneye gitim bugün çıktım ama elim yüreğimde :KK43: kıpkırmızı kan resmen adet kanı gibiydi bu şekilde kanama geçiren oldu aranızda
Gcmis olsun. Insallah ciddi birsey yoktur. Birsey soylediler mi?

X