2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326

Bu gruptan da çok giden oldu. Hele geçen haftalarda ard arda kaç kişi gitti sayamadim bile td özlem , grafiker vs hatırladığım ikisi. Umarım ben son olurum. Bu acıyı dusmanima versin istemem

EVET CANIM AMA SEN 3 DÜŞÜĞÜM VAR DE YAPTIR ZAMAN KAYBETME BEN YAPTIRDIM BENDE KAN PIHTILAŞMASI ÇIKTI ŞUANDA HERGÜN İĞNE VURULUYORUM

Allahtan o konuda bari şanslıyım. Doktorum direk genetik araştırma yapacağız dedi . Benim o haberi aldıktan sonra aklıma bile gelmedi bunları sormak. Yani iki üç düşük dememe gerek olmadan araştırma yapılacak inşallah.

Seni o kadr iyi anliyorum ki cnm smdi gene hamileyim Allahin izinyle ama hala arada bakiorum ultrason resmine o hali icimi acitir canim sen icini ferah tut smdi acin cok taze tabiii hafflio zamanla yeni bebisin olunca onun heyecani sarar annesi
Bizlere sefaatci olacaklar insallah ben ismini imran koydum hem erkek hem kiz ismi cinsiyetini bilmedigim icin cunki peygamber efendmz koyarmisti dusuk yapanlara isim arada konusuoruz imranmz napiodur babasida ne yapacak keyf catiyordur der canim aci gecio yerini tatli bir ozlem aliyor.. Sen gtti bi daha yasarmiyim ayni seyleri diye düşünerek bulandirma kafani.. Sınavını gecmeye bak vee tabikii saglikli br bebis istemeye smdiden basla dualarin oda haffletio aciyi

İnşallah canım ya moral oldun teşekkür ederim. Yarın öğleden sonrası için ayarladım. Bekledikçe ağlama krizine gireceğim. Dokunup dokunup o kesenin kabarikligini hissediyorum. Bi de tam orta kısımda değil de hafif sola doğru bebeğe dokundugumda güçlü güçlü atan bi damar vardı. Ama ben parmagimdaki damar atimini mi hissediyorum , yoksa karnım ortasından geçen büyük ana damarı mi hissediyorum kesin karar veremiyordum. Bebegin kalbi değildi hissettiğim çünkü benim nabzimin hiziyla esitti. Şimdi bakıyorum da o atım yok. Psikopata bağlayıp her şeyi bebeğe baglamamak için o damara umut bağlamayı birakmistim. Bakmiyordum artık . Belki rahimi besleyen damarın güçlü atimiydi o. Emin olabilseydik o atimin bebeğin olduğuna. Belki daha erken fark ederdim. Muhtemelen bir ise yaramazdi ama en azından siz bi deneyin. Benim kadar belirtisiz gebelik yaşayan olursa o damara baksın mutlaka.

Kardeşimin bir düşügü oldu test yapıldı onunda kalbi durmuştu 13 haftada aldılar canım. Sen ısrar Etmelisin Test.yapilsin sen üç. Düşük beklicen yipranmanimi beklicekler saçma bence

Kafam yerinde değil canım. Böyle bi ısrar aklıma bile gelmezdi . Sağolun sizler hatirlatiyorsunuz. Bi de doktor kendi dedi genetik arastirma yapalım.diye.

Genetik arastirmada cinsiyeti bilirlerse soyluyorlarmis. Biz de isim işini öğrendik koyacağız bakalım. Güneş olsun diyo eşim. Hem unisex hem de gunesimiz battı diyo. O bi yana benim çok sevdiğim bi isimdi güneş. Bilmiyorum ne yaparsak. Yaşamam inşallah aynı şeyleri. Korku ışte gitmiyor ki icimdemn.zaman herşeyin ilacı inşallah zamanla hafifler.

Canım bunu sana sorarken çekiniyorum ama bilgilisin bu konuda o damarı hissetmek için karnımın tam neresine dokunmam gerekio bende çok kuşkuluyum anlatmıştım.

Canım tekrar çok gecmiş olsun, Rabbim beterndn korusun, saglıkla kucagna almayı nasip etsn. Belirtyle ilgli bişey sorcm kusura bkma, senin hc mi belirtn olmamıstı yoksa sonradan mı kesilmişti belirtiler

çok üzüldüm rabbim tekrar yaşatmasın inşallah ne yazacağımı bulamıyorum sabah işlerim yogundu okuyamadım geçmişi şimdi okudum sağlıklı sıhhatli hayırlı evlatlar nasip etsin hepimize

Canım bunu sana sorarken çekiniyorum ama bilgilisin bu konuda o damarı hissetmek için karnımın tam neresine dokunmam gerekio bende çok kuşkuluyum anlatmıştım.

Çekinme canım kimsenin başına gelmesin benim başıma gelen. Kasık kısmına tam.ortaya koy parmağını. Kemiğe yakın yere. Zaten dümdüz kesesi hissediliyor bebeğin. Göbek hizasindan aşağı doğru in orta kisim orası. Kemikten 2-3 cm yukarısı bu dediğim ortası. Orta kısımdan bir iki parmak sola kay. Yani 1-2 cm. Orda atıyordu damar. Aynı şeyi sağda da deneyebilirsin. Benim soldaydi o atım. Ama orta ve yüzük parmağının etli kısmıyla hafif basarak bak. İşaret parmaginda damar cok oldugu için atım karışır. Minik atim değildi ama. Nabizdan daha güçlü atıyordu . Düz bi kanepe ya da yataaga yatıp.öyle yap bunları. Ben uyumadan bakardım

Canım yeni okuyorum forumu, yeni öğrendim Başın sağ olsun, Rabbim tekrarını yaşatmasın. İnan olacaksa başında olması çok daha iyi. Sakın Güneş'imiz battı diye düşünmeyin. Rabbim bir daha verecek inşallah. Ya kucağına almaya az bir süre kaldığında kaybetseydin benim gibi. Bu şekilde düşün ve şükret. Sakın isyan etme, sakın üzülme. Emin ol Rabbimin bir bildiği vardır. Belki de bu kayıp sendeki bir rahatsızlığın ortaya çıkmasına sebep olacak, böyle düşün.

Canım tekrar çok gecmiş olsun, Rabbim beterndn korusun, saglıkla kucagna almayı nasip etsn. Belirtyle ilgli bişey sorcm kusura bkma, senin hc mi belirtn olmamıstı yoksa sonradan mı kesilmişti belirtiler

Hiç Hiç belirtim yoktu. Doktor kanama var içeride diye gösterdi ama benim ne kahve ne pembe şu anda bile lekelenmem yok. Sadece sol kısım belim agriyordu bazen ama benim fıtık gibi birşey var 18 yasimdan beri bu ağrı zaman zaman olur bende. Yine de burda arkadaşlar d vitamini eksikliği olabilir demişlerdi.de ne olur ne olmaz diye söyledim.dün doktora . Eskiden de varsa bebeğe yoramayiz dedi. Bu bebeğe yoramadigimiz bel ağrısı dışında (ki son 3 haftada sadece iki.kere oldu ) hicbirseyim yoktu. Tavsiye verebilirim ben gibi belirti yasamayanlara. Ağzım yandı ben de düşünüyorum kara kara. Bi daha gebe olsam da her gün doktora gitmemin imkanı yok. En iyisi kendm kontrol edeceg im. Kese kemik altından çıktığı andan itibaren günlük parmagimla zedelemeden boyutunu kontrol edeceğim. Çevredeki organ ve dokuların arasından yükseliyor mu bakacağı.m. şu anda haftasına göre tenis topu büyüklüğünde kese olmaliyken benimki.kemik hizasindan yukselememis. Bebek hareket edene kadar kendime çare olarak bulabildiğim tek şey bu. Çünkü ben herşey yolundayken bulantı vs de yaşamadım. Ne gebelik belirti verdi ne kalbinin durması.

çok üzüldüm rabbim tekrar yaşatmasın inşallah ne yazacağımı bulamıyorum sabah işlerim yogundu okuyamadım geçmişi şimdi okudum sağlıklı sıhhatli hayırlı evlatlar nasip etsin hepimize

Amin allah bana da kimseye de yasatmasin bi daha. Yazacak pek birşey yok haklısın. Yapacak da öyle. Dua edin yarın bu halimden kötü olmayayım. Yatın alınacak cunku

Canım nolur kusura bkma sordum ama bende de belirti çok azdı. Cok az midem bulanıyodu ama hemen geciyodu, bi de bel agrım çoktu. Bi haftaya yakndır ikisi de olmuyo bende,zaten az olan belirtilerim smdi tamamen kayboldu endiselendm o yuzdn sordum.

İsyan edtmiyorum asla Ama ağlamaya uzulmeye engel olamıyorum. Başta buraya yazmak bile zor gelmişti şimdi anlattıkça acildim galiba. Bi de yarın için kürtaj yapılacak öğleden sonra. Belirsizlik ortadan kalkmazsa daha da harap olacağım.

Aynı sonu yaşayacaksın diye birşey yok canım. Ama bu acıyı daha önceden bilseydim yürürken bile ağır çekimde yururdum. Halbuki ise kendi arabamla gidip geliyorum hafta sonu bir gün dışında hiç adım atmiyorum yüz metre yurumuyorum.bile. Ama insan daha da dikkat etseymisim diyor. Bi daha anormal dikkat edecegim herşeye ve o keseye bakma işine. Ve tabi o damar atimini sürekli.kontrol.edeceğim bir daha. Çare olurum olamam bilmiyorum ama en azından kendime belirti yaratirim. . O damar atmiyorsa sorun var derim. Ben her zamanki halim olduğu için şüphesiz gittim doktora. Mutlu mutlu , hareketini göreceğiz filan diye umut baglamistim. Bi leke bari olsaydı umudum azalirdi bi korkuya alistirirdim kendimi. Beynimden vurulmuş gibi oldum

çok üzgünüm, çok geçmiş olsun canım umarım çabucak toparlanırsın.. sağlıklı gebeliklerin olur inşallah en kısa zamanda...

Canım ama herkesin gebeliği farklı olur. Mesela benim eltim 9 ay boyunca ne kusma, ne bulantı hiç bir şey olmadı ama bebeğini kucağına aldı. Ama bende oğlumda 10.haftada başlayan bulantı ve kusma, 6. aya kadar devam etti. Bu bebeğimde ise 8.haftada başladı bulantı ve kusma. Benim halam mesela 3 çocuğu var hiç birinde ne bulantı ne kusma yaşamış. O bünyeden bünyeye değişebiliyor canım. Mesela benim oğlumda 6.aya kadar hiç göbeğim yoktu, içeri doğru büyümüş oğlum, hatta böbreğime baskı yaptığı için böbrek ağrısı yaşamıştım onda. Bu gebeliğimde ise kocaman göbeğim çıktı daha 8.haftada olmamıza rağmen. Yani bizim bu haftalarda işlerin iyi gidip, gitmediğini anlamamız çok zor. Bunları bir sonra ki gebeliğin için anlatıyorum. Bir defa kötü bir deneyim yaşadın diye, bir daha yaşayacakmışsın gibi düşünme. Tüm tahlillerini yaptır, özellikle de pıhtılaşma ile ilgili olanları. Genelde pıhtılaşmada dr.lar koagulasyona bakıp geçiyorlar ama sen ısrarla genetik olanları ( Trombofili Panalini) iste. Çünkü benim oğlumda 32.haftada yapılan koagulasyon testleri normal çıkmıştı ama ben 36.haftada kan pıhtılaşması ve preeklampsiden kaybettim oğlumu O nedenle pıhtılaşmada kesinlikle genetik olanları da yaptır canım...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…