2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
Aynı sonu yaşayacaksın diye birşey yok canım. Ama bu acıyı daha önceden bilseydim yürürken bile ağır çekimde yururdum. Halbuki ise kendi arabamla gidip geliyorum hafta sonu bir gün dışında hiç adım atmiyorum yüz metre yurumuyorum.bile. Ama insan daha da dikkat etseymisim diyor. Bi daha anormal dikkat edecegim herşeye ve o keseye bakma işine. Ve tabi o damar atimini sürekli.kontrol.edeceğim bir daha. Çare olurum olamam bilmiyorum ama en azından kendime belirti yaratirim. . O damar atmiyorsa sorun var derim. Ben her zamanki halim olduğu için şüphesiz gittim doktora. Mutlu mutlu , hareketini göreceğiz filan diye umut baglamistim. Bi leke bari olsaydı umudum azalirdi bi korkuya alistirirdim kendimi. Beynimden vurulmuş gibi oldum
Çok iyi anlıyorum canım Rabbim bi daha yaşatmasn böyle bi acıyı. Dualarımzdasın. Şu sureci sag salim atlat tekrar guzel haberlerni alacagz inşallah.

Canım bunu sana sorarken çekiniyorum ama bilgilisin bu konuda o damarı hissetmek için karnımın tam neresine dokunmam gerekio bende çok kuşkuluyum anlatmıştım.
O DAMAR GERÇEKTEN ÇOK GÜÇLÜ ATIYO DİĞER ATAR DAMARLAR GİBİ DEĞİL BİLMİYORUM TABİ BİR ANLAMI VAR MI BEN HER ELİMİ KOYDUĞUMDA AYNI HIZDA HİSSEDİYORUM

arkadaslar çok merak ediyorum wc ne kdar zaman da bi çıkıyorsunuz.

ben en basından beri çok çıkıyorum 15-20 dk da bir wc deyim. aksamları az su içiyorum gece çıkmamak için ama her gece en az 3 kez kalkıyorum. benım kadar çok çıkan var mı aramızda

birde doktor kontrolleriniz ne kdar zaman da bir doktor benı 3 hafta sonra çağırdı ama çok uzun ya bu süre.

Canım ama herkesin gebeliği farklı olur. Mesela benim eltim 9 ay boyunca ne kusma, ne bulantı hiç bir şey olmadı ama bebeğini kucağına aldı. Ama bende oğlumda 10.haftada başlayan bulantı ve kusma, 6. aya kadar devam etti. Bu bebeğimde ise 8.haftada başladı bulantı ve kusma. Benim halam mesela 3 çocuğu var hiç birinde ne bulantı ne kusma yaşamış. O bünyeden bünyeye değişebiliyor canım. Mesela benim oğlumda 6.aya kadar hiç göbeğim yoktu, içeri doğru büyümüş oğlum, hatta böbreğime baskı yaptığı için böbrek ağrısı yaşamıştım onda. Bu gebeliğimde ise kocaman göbeğim çıktı daha 8.haftada olmamıza rağmen. Yani bizim bu haftalarda işlerin iyi gidip, gitmediğini anlamamız çok zor. Bunları bir sonra ki gebeliğin için anlatıyorum. Bir defa kötü bir deneyim yaşadın diye, bir daha yaşayacakmışsın gibi düşünme. Tüm tahlillerini yaptır, özellikle de pıhtılaşma ile ilgili olanları. Genelde pıhtılaşmada dr.lar koagulasyona bakıp geçiyorlar ama sen ısrarla genetik olanları ( Trombofili Panalini) iste. Çünkü benim oğlumda 32.haftada yapılan koagulasyon testleri normal çıkmıştı ama ben 36.haftada kan pıhtılaşması ve preeklampsiden kaybettim oğlumu :KK43: O nedenle pıhtılaşmada kesinlikle genetik olanları da yaptır canım...

Bilmiyorum ki ınan ne yapacağımı şaştım. Hiç belirti yokken de nasıl rahat uyurum bi dahaki gebelige ben? Birşeyler olmalı diyorum kanama yoksa şu olsun o yoksa bu olsun. Bulamadım bulamadım.birşey damar atimi düşünüyorum , kese büyümesi düşünüyorum. Çareler uretiyorum çaresizlikten.

İnsan başına kötü şeyler geldikçe , yaşamış insanları fark ediyor. 36. Hafta nedir ya benim derdim küçük görünüyor onun yanında. Herkesin acısı kendine tabi herkesin cani kendine yanıyor. Ama en azından o kadar hissetmiş yüzünü gözünü gormusken kaybetmedim. Bu da benim tesellim olsun. Genetik testleri doktor direk yapalım dedi zaten. Benim kafam duman oldu zaten bildigimi de unuttum ne varsa. Neyse ki doktor genetik testi kendi istedi. İlk gebelik olmasına rağmen.

ben en basından beri çok çıkıyorum 15-20 dk da bir wc deyim. aksamları az su içiyorum gece çıkmamak için ama her gece en az 3 kez kalkıyorum. benım kadar çok çıkan var mı aramızda

birde doktor kontrolleriniz ne kdar zaman da bir doktor benı 3 hafta sonra çağırdı ama çok uzun ya bu süre.
Canım zaten 3 haftada bir en iyisi sık usg girmek bebeğe. Zarar.veriyormus bende sık sık wc.cikiyorum usandım sık sık yaa :nazar::nazar::mad::KK200::KK200:

Çok iyi anlıyorum canım Rabbim bi daha yaşatmasn böyle bi acıyı. Dualarımzdasın. Şu sureci sag salim atlat tekrar guzel haberlerni alacagz inşallah.

Amin inşallah. Yarını atlatsaydim daha iyi olmak için ilk adımı atacağım insallah. Bir an önce hatırlatan şeylerden kurtulmak lazım. Bebegimden kurtulmak.diye bahsediyorum ama kastım tabiki o değil :KK61:

Deminden beri karnımın her köşesini yokladım hiç damar atımı bulamadım:KK43:

Belki farklı bir tarafta atiyordur. Belki o atım bebeğin göbek kordonuysa ve seninki rahmin arka duvarına yerlesmisse. Bebeği hissetmek için uğraşırken buldum denk geldi. Ona odaklanma ama ara ara yokla karnını.

Canım zaten 3 haftada bir en iyisi sık usg girmek bebeğe. Zarar.veriyormus bende sık sık wc.cikiyorum usandım sık sık yaa :nazar::nazar::mad::KK200::KK200:

3 haftada özlüyorum ama ben :KK43: 11 gün önce gördüm. 29 nisana daha çoook var ya

şimdi merak ediyorum iyi mi hersey yolunda mı bilemiyorum ki :KK43: ayy endişeli olmaktan patlıcam artık..

Bence alakası yok.diye düşünüyorum bende bulamadım her tarafa.baktim kendimi.strese sokmak istemiyorum :KK47:

O atım belki göbek kordonu atımı olabilir. Gobek kordonu bebeğin kalp hızında değil annenin nabız hızında atar. Hele senin gibi ikiz gebelikte göbek kordonunu bulmanın imkanı yok. Sen strese girme zaten

Amin allah bana da kimseye de yasatmasin bi daha. Yazacak pek birşey yok haklısın. Yapacak da öyle. Dua edin yarın bu halimden kötü olmayayım. Yatın alınacak cunku :KK61:
dualarım seninle inşallah tekrar nasip eder rabbim sağlıkla kucağınada alırsın

DAMAR BENİM GÖBEK DELİĞİM BEŞ PARMAK ALTINDA 1 PARMAK SAĞINDA ATIYOR BENDE BEBEKLE ALAKASI VAR MI YOK MU BİLEMİYORUM AMA BU ZAMANA KADAR HİSSETMEMİŞTİM

Merhaba hanımlar
Allah nasip kısmet ederse ben de kasım annesi olcam inşallah.
29 yaşımı ağustosta bitiricem, ilk gebeliğim.
Allah 1,5 sene sonra nasip etti, umarım sağlıkla kucağımıza almayı da nasip eder.

Sat: 17 şubat beklenen doğum tarihi :23 kasım görünüyor.

Geçen hafta kontrolüm vardı, bir dahaki kontrol 12. Haftada.
İkili üçlü testi yaptırmayı düşünmüyorum.

Gunduz tuvalete cikmak onemli degil ama gece cok zor oluyor.2-3 kalkiyorum gece.bi ilk aylar birde son aylar cok tuvalete cikiliyor.

Merhaba hanımlar
Allah nasip kısmet ederse ben de kasım annesi olcam inşallah.
29 yaşımı ağustosta bitiricem, ilk gebeliğim.
Allah 1,5 sene sonra nasip etti, umarım sağlıkla kucağımıza almayı da nasip eder.

Sat: 17 şubat beklenen doğum tarihi :23 kasım görünüyor.

Geçen hafta kontrolüm vardı, bir dahaki kontrol 12. Haftada.
İkili üçlü testi yaptırmayı düşünmüyorum.

Hayirlisi olsun insallah.bende test yaptirmayacagim.2 cocugumda yapildi.gerek yok ama bazen dr israrci oluyor mecbur kaliyorsun

Canım çok sevindim tek kese ikizimi çift kese ikizim iyi bende çarşamba gittim 10+4 diğeri 10+1 olmuşlar bugün 11+3diğeri 11+0 olduk canım şükür rabbim cümlemizi ne bebeklerini korusun :nazar::KK200::anneadayı::emir_bebek::emir_bebek::KK200::KK200:
Canim ilk gordugunde ayni kesede demisti 10 gun sonra gittigimde keseler ayri dedi carsamba icin randevu verdi kesin olarak soylemek icin biz daha 8 haftadayiz...7+4 biri 7+2 digeri aaa yarin carsamba yaa mevlam saglik sihhat versin canim hepimizin yavrularina insallah seninkiler belli mi?

X