2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
Benim de uyku düzeni yok oğlus sayesinde çok hareketli ablasını sürekli kavga modunda lar ders yaptırmiyor kendisi de yapacakmış kağıt kalem pesinde

Kızlar bizim diş çıkarma dönemi hariç artık 3 4 uyanmaya düştük şükürler olsun. Gece beslenmesini kesmekle hata yapmamışım. Gün aydınlanınca uyanıyor iyice emip geri uyuyor. Gündüz uykusu da düzene girmişti ama bu ara hepten gitti. Akşam uyuduğu saat de bozuldu. Ramazanda misafirlik olacak hep seçim sonrası tatil Allah izin verirse düzen yok. tatilden sonra bir düzen oturtırum. Ama inanın şikayetçi değilim. En azından gecede bir defa 3 saat uyuyorum :)

Gündüz evet ele avuca sığmıyırlar. Parka gidiyoruz 1 2 saat orada geçiriyoruz. Kumla oynamaya bayılıyor. Ama benim oğlan çok vuruyor öteki çocuklara vuracak diye ödüm patlıyor. Geç yürüdüğü için tam oturtamadı daha o yüzden hiç bırakamıyorum. Babası yoksa yanımızda bırakıyorum düşüyor falan düşmeyi de kalkmayı da öğrensin. Saklanmayı sevmiyor hep kayacak. O da beni çok yoruyor.

Gündüz evet ele avuca sığmıyırlar. Parka gidiyoruz 1 2 saat orada geçiriyoruz. Kumla oynamaya bayılıyor. Ama benim oğlan çok vuruyor öteki çocuklara vuracak diye ödüm patlıyor. Geç yürüdüğü için tam oturtamadı daha o yüzden hiç bırakamıyorum. Babası yoksa yanımızda bırakıyorum düşüyor falan düşmeyi de kalkmayı da öğrensin. Saklanmayı sevmiyor hep kayacak. O da beni çok yoruyor.
Ah canım ya yine sen iyisin park işinden çok tırsıyorum hamileliğim zor geçmiyor ama kaşık bacak ağrım var sürekli eğilip kalkmak zor geliyor o yüzden hep babaya dedeye havale ediyorum park işini ben elime kitap alıp çocuk parkta oynarken bankta oturmaya alışmışım büyük oğlandan şimdi bu küçüğe enerjim kalmamış....

Ah canım ya yine sen iyisin park işinden çok tırsıyorum hamileliğim zor geçmiyor ama kaşık bacak ağrım var sürekli eğilip kalkmak zor geliyor o yüzden hep babaya dedeye havale ediyorum park işini ben elime kitap alıp çocuk parkta oynarken bankta oturmaya alışmışım büyük oğlandan şimdi bu küçüğe enerjim kalmamış....
Ay tebrik ederim bankta kitap okumak mı müthiş güzel örnek. Pek çok ebeveyn telefon elinde çocuğuna bile bakmıyor parklarda

Nasılsınız arkadaslar.benim uyku duzeni tumden bozuldu ama olsun şükür bügunumuze... hepinizinki gibi benim oglan da aşırı hareketli ablasıyla kavga bile ediyor. Isırmaya çalışıyor unutturmaya çalışıyorum... cok tatlı donemleri yaaa hepiniz.benim için opun kuzunuzu:KK15:
Sıcaklardan uyku sıkıntı olmaya başladı, bizim sıpa da aynı canim saldırgan herşeyi fırlatarak veriyor istediği şeyi ağlayarak yaptırmaya çalışıyor çok sinir oluyorum bazen ama düzelir inşallah bende öptüm yavrularini :KK68:

Ben kızımı hiç parka götürmedim. Hep binamızın bahçesinde oynadık. Cok cocuk var . Hep onlarla koşup oynadı. Park hem yakın değil hemde bakımsız.

gonulll gonulll içine mi doğdu , malum mu oldu bilmiyorum ama bu sabah geldik karavana, bu gece buradayız. Hatta Denizcik de denize bile girdi :KK66:
Sen=karavan karavan demek sen demek öyle yer ettın bende :))) o yüzden sordum. İyi yapmışsınız yalnız Denız alışırsa bu karavana büyüdükçe sureklı isteyecek. Karavan tamamen yaşam alanınız olur :)))

Sen=karavan karavan demek sen demek öyle yer ettın bende :))) o yüzden sordum. İyi yapmışsınız yalnız Denız alışırsa bu karavana büyüdükçe sureklı isteyecek. Karavan tamamen yaşam alanınız olur :)))

İnşallah.. keşke becerebilsek . Kocaman evimiz var ama bu daracık alan çok mutlu ediyor beni de. Zor da aynı zamanda, pek çok şeyi manuel yapman lazım, makina yok, bulaşık yıkıyorsun mesela.. çok eşya kullanmaman lazım, yer az. Denemek gerek :KK66: Herkes herşeyi yapamaz, macerayı severim ama çadırda uyuyamam mesela :)
Günaydın bu arada..

Kızlar selam nasılsınız?
Bizi soran hiç yok gerçi ama?

Geçen gün çok korkuttu beni sıpa
Uyuyordu, tvde maç vardı, eşimle kardeşim maç izliyordu
Ben de kulaklıkları taktım ders dinliyorum
Onlara da dedim ki kısın sesi az ağlasa duymayız.
Neyse bir süre sonra bir ağlama sesi odanın kapısında
Sıpa yatağından çıkmış kalkmış gelmiş ağlaya ağlaya
Sanırım baya ağladı biz de duymayınca çıktı yatağından :KK43: çok üzüldüm düştü mü acaba diye düşünüyorum hala.
Daha önceden de çıkmıştı yataktan ama yanındaydım kontrollü olarak çıkarmıştım
Çok şükür bişey olmadı ama baya korktum öyle ağlar görünce

X