2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
seyda61 seyda61 canım inşallah en hayırlı doğum olur. Hadi bakalım. Çatı ağrısı ve adet gibi ağrı doğum habercisi tabii ama erkek bebek kız bebekten daha farklı yerleştiği için hatta erkek bebek daha çok kadının kasıklarına yerleştiği için daha çok bubağrıları hissediyormuşuz.
Benim çok ağrım vardı .herkes normal demişti meğer not ali o kadar şiddetli değilmiş benim serviks sıkıntılıymış erken doğum yapıyormuşum. Yani şiddetli bir ağrın varsa doktoruna iyice anlat
salı günü detaylı bir daha sorarım com zaten ekografi yapacak.ama gerçekten kasıklarimda hep hareketleri bastan beri

Çok sağolun kızlar Allah razı olsn hepimzdn. İnşallah her geçen günümüz bir öncekinden güzel olur❤️❤️❤️

Gözün aydın canım. Allah bağışlasın. erken doğum olmuş

The_new The_new geçmiş olsun.. iyi misiniz ikiniz de?

Sorma cnm. Buna şükür diyelm ama benm gaz durumları fena. Sezeryan sonrası gaz benm en büyük imtihanm galiba. Elhamdulillah dikiş ağrım acım veya ilk doğumdaki gibi bel ağrım dvm etmedi. Sadece ilk birkaç saat zorlandm ama sonra geçti. Bu sefer de gaz problemi başladı. Akşamdn sabaha bomba gibi oldm. Koridorları talan ettm. Beni gören teyzeler Allah kurtarsn diodu. Görüntm o derecedydi. Dün Doğum yaptım bu akşamdn sabaha oldu teyze dua et çıksın şu gaz dedm birine. Neyseki çok şükür dr. M çıkışımı yaptrdı ama göbek aynı davul göbek. Bişey olursa hemen ara dedi. Bu arada gazım o kadar çok oldu ki omuzuma kadar geldi. Kulunç ağrısının boyuna kadar felçleşmiş hali. Gece hiç uyumadm yatamadm çünkü. Bu gece de sağımda oğlum solumda kızımla güzelce uyuruz inş

The_new The_new hayirli olsun bebeğin doğumu atlattın bundan sonrasında da herşey yolunda gitsin inş

Allah razı olsn cnm. İlk duygusal çöküntüyü bu akşam yaşadm. Oğlumn beyninde hamilelkte görülen ventrikül genişlemesi vardı. Doğumdan sonra da üfürüm çıkmış. Bende bu gece tükürüğünü yutamıo gibi gördüm. O kadar üzüldm ki ağla ağla mahvoldm. Çok küçücük bebeğm kıyamam ki ben ona. Bi de o yatar uyur bişey anlamıo. Ben Melisa’yla ilgilenrm dıodm. O kadar pişman oldm ki dedklrme anlatamam. Miniğimin de benm sevgime ihtiyacı var. Çok hemde

Çok sağolun kızlar Allah razı olsn hepimzdn. İnşallah her geçen günümüz bir öncekinden güzel olur❤️❤️❤️

Sorma cnm. Buna şükür diyelm ama benm gaz durumları fena. Sezeryan sonrası gaz benm en büyük imtihanm galiba. Elhamdulillah dikiş ağrım acım veya ilk doğumdaki gibi bel ağrım dvm etmedi. Sadece ilk birkaç saat zorlandm ama sonra geçti. Bu sefer de gaz problemi başladı. Akşamdn sabaha bomba gibi oldm. Koridorları talan ettm. Beni gören teyzeler Allah kurtarsn diodu. Görüntm o derecedydi. Dün Doğum yaptım bu akşamdn sabaha oldu teyze dua et çıksın şu gaz dedm birine. Neyseki çok şükür dr. M çıkışımı yaptrdı ama göbek aynı davul göbek. Bişey olursa hemen ara dedi. Bu arada gazım o kadar çok oldu ki omuzuma kadar geldi. Kulunç ağrısının boyuna kadar felçleşmiş hali. Gece hiç uyumadm yatamadm çünkü. Bu gece de sağımda oğlum solumda kızımla güzelce uyuruz inş

Allah razı olsn cnm. İlk duygusal çöküntüyü bu akşam yaşadm. Oğlumn beyninde hamilelkte görülen ventrikül genişlemesi vardı. Doğumdan sonra da üfürüm çıkmış. Bende bu gece tükürüğünü yutamıo gibi gördüm. O kadar üzüldm ki ağla ağla mahvoldm. Çok küçücük bebeğm kıyamam ki ben ona. Bi de o yatar uyur bişey anlamıo. Ben Melisa’yla ilgilenrm dıodm. O kadar pişman oldm ki dedklrme anlatamam. Miniğimin de benm sevgime ihtiyacı var. Çok hemde
ahh cnm ya rabbim kolaylık güç kuvvet versin bebeğine de hic üzülme inş biraz büyüsün biseycigi kalmayacak şifa versin rabbim cnm

Kızlar sezeryan sonrası gaz çıkarma problemi yaşayan oldu mu. Omuzlrm kulunç gibi oldu boynum omuzum felcli. Neyse baklm inşallah kolaycacık çıkar.
ahh cnm ya rabbim kolaylık güç kuvvet versin bebeğine de hic üzülme inş biraz büyüsün biseycigi kalmayacak şifa versin rabbim cnm

Amin inşallah cnm. Noolur hasta olma diyerek ağladm. Uzun zamandr çok dolmşm. O ağlama çok iyi geldi. Yalnzdm. Annem babam kızımla ilgileniodu eşim gelmemişti. İçimi boşaltana kadar ağladım. Lohusalk mı başlıo yani diye de düşündm. İnşallah bebeğim iyi olck. İnanyrm. Ama o an hep kötü ihtimaller aklıma geldi. Bilmyrm ya annelk gerçktn çok zor. Allah m yardm etsn

Bu arada kızlar yavrularımla ilk gecemiz güzel geçti inşallah. Oğlum az önce uyandı emzirdm. Kızım onun ağlamasndn çok etkilenmedi şükür uyanmadı. Kızımda saat kurup emziriodm ama oğlumda öyle bi durum olamııck galiba. Olduğu kadar artık. Bu arada gece idare etmek gündüz idare etmektn kolay olck galiba. Bi de kızım hala emiodu hatrlıosanz. Oğlumu emzirrkn gördü hiç sallamadı dyeym. Ama saat ilerlynce uykusuzluk huysuzluğu eklenince ağladı beni çekştrmeye başladı. Bu da gayet normal diye düşünyrm. Normalde de açken ve uykusuzkn normalde tepki göstermdği şeylere tepki verebilio. Hakkımzda hayrlsı inşallah kızlar ❤️❤️❤️

Çok teşekkür ederiz. Maalesef öksürük arttı burun da tıkanmıştı, serum fizyolojik yaptım aktı biraz. Az önce ağlama krizi uykudan ölüyor, uyumamak için inat ediyor, çıldırdı. 15 aylık oğlumu bir sünnette bir de bugün bu kadar ağladığını gördüm susturamadım:KK43:( mecburen zıplaya zıplaya sakinleştirdim sonra emzirdim memeyi de almıyordu. :KK43:

çok sağ ol canım 16. gün bugün ama hala kötü. Hala Edizi alamıyor. Az önce çocuk ağlama krizi geçirdi resmen hepimiz perişan olduk. O alamıyor ben nefesim kesildi artık eeeeee leyip zıplamaktan... Çocuk düşmüyor kendini kasıyor. :KK43: iyi olsun o da sıpa da
Ayy üzüldüm vallahi bu ağlama krizleri insanı öyle aciz çaresiz bırakıyor ki :KK43:

Kuzummm :) bende seniiii nbr nasılsın alper kuzu nasıl
:)) İyiyiz çok şükür alperin peşinde koşturmaca bir deri bir kemik kaldım valla, Allah sağlık versin oğlum çok meraklı kesifci bir dakika yerinde durmuyor emnis sürekli ortalık karıştırma peşinde kaplo priz mutfak dolapları vazgecilmezleri arasında bakıyorum milletin çocuğu oyuncak ile oynar bizimki yükseklere tırmanma peşinde obur odalara gider peşinden gitmezsem iki dk sonra ağlama sesi geliyor yaramazlik yaparken başına bir sürü şey getiriyor, ve hala dışarı ve konu komşu meraklisi evde hiç durmak istemiyor :/

Bu arada kızlar yavrularımla ilk gecemiz güzel geçti inşallah. Oğlum az önce uyandı emzirdm. Kızım onun ağlamasndn çok etkilenmedi şükür uyanmadı. Kızımda saat kurup emziriodm ama oğlumda öyle bi durum olamııck galiba. Olduğu kadar artık. Bu arada gece idare etmek gündüz idare etmektn kolay olck galiba. Bi de kızım hala emiodu hatrlıosanz. Oğlumu emzirrkn gördü hiç sallamadı dyeym. Ama saat ilerlynce uykusuzluk huysuzluğu eklenince ağladı beni çekştrmeye başladı. Bu da gayet normal diye düşünyrm. Normalde de açken ve uykusuzkn normalde tepki göstermdği şeylere tepki verebilio. Hakkımzda hayrlsı inşallah kızlar ❤️❤️❤️
Maşallah maşallah bebişim Allah daha iyi günler gösterecek sen sabır et yeterki şuan parçalara bölünerek bebislerine yetmek zorundasın biraz zor olucak ama bugünlerde geçecek:KK200::KK200:

Sevindim canim. Allah şifa versin oğluna ınsallah hasta olmaz iyileşir.

Sizden ne haber @emnis bana Mehmetçimden haberler ver :))
Bizde de yaramazlık tam gaz hadi Alper odaları tek basına geziyor bİzim ki onu da yapmıyor el ele tutuşup istediği yere gitçez gardrobun kapağının yanında kapanınca ses yapmasın diye bant cekmisler oğlan onu bulmuş tütmüş sokmus ben öyle bir şeyin varlığından bile haberdar değilken adam görmeyi bırak sokup atıyor :) mutfakta buzdolabı dahil hepsi emniyet kilitli fırınında düğmelerini söktük onlarıda kurcalıyor :)
Kulağımızda sıvı vardı geçen doktora gittik maalesef geçmemiş basınç testi yapıldı -400 kulakta sıvı var çok 0-50arası olmalıymış baya bir yüksek yani ... antibiyotik başladık ilk kez antibiyotik kullanıyor çok üzgünüm ama. İnş yarar yoksa ameliyat olcak biraz onun gerginliği var offfff ne konuştum öpüyorum iyi hafta sonları herkese

İnşallah her şey daha iyi olacaktır ilk etapta umursamaması süper bişey canım benimkiler birbirini itiyor saçını çekiyor. Gaz annemde olmuştu Türk kahvesi,activia yoğurt diğer gün kurusu komposto vs bildiğin şeyleri yaptı geçmiş olsun onun ağrısı çok fena

Hayırlı olsun canım. Yeni gördüm sağlıkla büyüsün inşallah.

Bizde de yaramazlık tam gaz hadi Alper odaları tek basına geziyor bİzim ki onu da yapmıyor el ele tutuşup istediği yere gitçez gardrobun kapağının yanında kapanınca ses yapmasın diye bant cekmisler oğlan onu bulmuş tütmüş sokmus ben öyle bir şeyin varlığından bile haberdar değilken adam görmeyi bırak sokup atıyor :) mutfakta buzdolabı dahil hepsi emniyet kilitli fırınında düğmelerini söktük onlarıda kurcalıyor :)
Kulağımızda sıvı vardı geçen doktora gittik maalesef geçmemiş basınç testi yapıldı -400 kulakta sıvı var çok 0-50arası olmalıymış baya bir yüksek yani ... antibiyotik başladık ilk kez antibiyotik kullanıyor çok üzgünüm ama. İnş yarar yoksa ameliyat olcak biraz onun gerginliği var offfff ne konuştum öpüyorum iyi hafta sonları herkese
Merak insana neler yaptırıyor :halay:çok fenalar valla geçmiş olsun canım muhtemelen antibiyotik kurutur onu

The_new The_new evladın hayırlı bir evlat olsun inşallah gözün aydın.allah sabır ve kolaylık versin. Darısı seyda61 seyda61 in başına. rint rint cok gecmis olsun inşallah çabuk iyileşir eşin seviyorum seni. @emnis kulağı için daha önce ilaç vermemiş miydi ben mi yanlış hatırlıyorum. Kıyamam ona ama maşallah formunda hiç birşey kaybetmiyor dolabın bandını bile soküyor .

Biz daha henüz buzdolabina falan kilit takmadık ama diger mobilyalar devamlı Kilit altında :/çok geçmis olsun ya valla bu kulagindaki sıvı uzun sürdü kurumadi bı türlü inşallah ameliyata gerek kalmazda antibiyotik kurutur canım senin baby de müzik falan istiyor mu TV den çizgi film ?

The_new The_new evladın hayırlı bir evlat olsun inşallah gözün aydın.allah sabır ve kolaylık versin. Darısı seyda61 seyda61 in başına. rint rint cok gecmis olsun inşallah çabuk iyileşir eşin seviyorum seni. @emnis kulağı için daha önce ilaç vermemiş miydi ben mi yanlış hatırlıyorum. Kıyamam ona ama maşallah formunda hiç birşey kaybetmiyor dolabın bandını bile soküyor .
Evet canım ilaç vermişti peditus işe yaramadı test kötü çıktı şimdi antibiyotik 3hafta kullanacağız sonra yine test bakalım hayırlısı

X