2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
Çok teşekkür ederiz aman dikkat et sen de

Kızlaaaaar bunu söylemek için çok erken biliyorum ama sanırım bu iş olacak. Gece emzirmeyi azalttım. Buna başta daha çok kalktı ama şu an uyanmalar azalıyor. Çok uzun zamandır ilk defa bu gece 2 saat kesintisiz uyudu. Uyanınca uzun sürüyor. Direniyor ama olsun. Gece 2 buçuk 3 buçuk arası bir defa emziriyorum. Sonra 5 buçuk 6 gibi bir de. Ha 6dan sonra serbest oldu şu ana kadar ama ilk kez bugün bir buçuktan 3 buçuğa kadar uyudu. Emzirdim yatırdım uyandı emzirmeden uyuttum. Şu an direniyoe 4 5 defa kalktı geri uyuttum ama olsun.

Ay aklıma şey geldi denedin mi hiç biberon almıyor ama alıştırma bardağıyla sütünü versen son gece mamasını yatmadan önce öyle bol bol içse bi değişiklik olur mu acaba?

Iyı akşamlar canım anneler...bişe sorcam bebişinde kansızlık olanlar hangi ilacı kullanıyolar acaba ben değiştirmeyi düşünüyorum da ilacı...bizimkinde hafıf kansızlık vardı aslında sanırım biraz onun rahatlığıyla tam düzenli kullanmadım ilacı bugün başka Bi durum için tahlilde derin kansızlık var dedi doktor hematolojiye yönlendirdi çok üzüldüm yemesine de çok dıkkat ettim oysaki kırmızı et yumurta kuru meyveler pekmez bol bol yedırmeye çalıştım ama hiç faydası olmamış daha da kötü olmuş değerleri;(

Ay aklıma şey geldi denedin mi hiç biberon almıyor ama alıştırma bardağıyla sütünü versen son gece mamasını yatmadan önce öyle bol bol içse bi değişiklik olur mu acaba?
Bu iki üç gündür bol bol alıyor sütünü :) akşam üzeri emziremiyorum gece de 3 e kadar emzirmeyeceğim için iyice boşalttırıyorum ki mastıt falan olmasın yine. İlk günler çok sızladı ağrıdıı ama böyle yatarken iyice boşaltınca iyi oluyor. Alıştırma bardağı ile denemedim süt ama ıhlamur verdim 3 gün bardağı ağzına alıp su içmedi inat bebe

Geçmiş olsun, eğer ilaçla topwrlwrsa endişelenme. Çok düşğk olduğunda şurup veriyorlar genelde. Benimki şurup içmedi. Ferrum damla kullanıyoruz. 1 ay sabah akşam kilosu kadar kullandık çok düşğk çıktığında. Toz olanlardan önerilmiyor. Hem gerekli miktarı karşılamıyormuş hem de vücutta emilimi daha zormuş. Demiri normal seyreden hafif düşüklük olan bebeklerde kullanmak daha mantıklıymış onu ama acisdi düşğk olan bebeklerde toz kullanılmamalıymış

Ferromixinin içeriği iyi ama düşükse en iyisi doktoru dinlemek belki damla verir yada çok yükselten bişey

Biberon alıyorsa sorun yok ben almıyor diye hatırlayıp alıştırma bardağı dedim yavru inşallah iyi olur uykusu

Merhaba bende Aralık annelerindenim ne yazık ki kızımın da demiri çok düşük çünkü çok iştahsız günde 700-800 cc süt içiyor...ferromixin e devam et dedi doktorumuz ama birşey yemediği için onun da faydası olmuyor ne yazık ki..en güzeli damla şeklinde olanlar..Novaferrum kullanıyordum aslında ama onu da getirtmek sıkıntı oldu...ferrum hausman kullanabilirsin dedi eczacı arkadaş..bir de kuzu ciğeri yedirmemi söyledi doktorumuz 10 günde 1 muhakkak senin de bilgin olsun..çok çok geçmiş olsun inşallah kolayca toparlar kuzularımız da değerleri yükselir..

Biberon alıyorsa sorun yok ben almıyor diye hatırlayıp alıştırma bardağı dedim yavru inşallah iyi olur uykusu
Yok kız nerdeeee en son 4. ayda sokabildim ağzına biberonu. O mesajı hangi kadayla yazdıysam oğlandan bahsetmiyor sanırsın pompa falan... :) Boşaltıyorum derken benim minno boşaltıyor. :)

Bugün konumuz uyku eğitimi nasıl verilemez, gece emzirmeyi nasıl kesilemez, bebek nasıl çıldırtılır
Her şey yolundaydı. 3 değil de 4te emmek istedi harika. Emzirdim uyuttum.
5 buçukta kalktı. Ya daha yeni emdi karnı acıkmamıştır. Saat 6 beslenmesini de bu vesileyle kaldırayım dedim. 5buçuk 6 arası mızırdandı. 6dan sonra çıldırdı. 6 buçukta tamamen uyanıp oyun oynamaya başladı. 1 saat kesintisiz evde dolandım oysa hafif zıplamalı. 7ye kadar oynadı 7de emmeye ikna ettim 25 dk emmek suretiyle sakinleşti azıcık, şimdi omzuna yattı uyuyacak muhtemelen. Yarın geceyi heyecanla bekliyorum umarım bu yaşanan aksilik, süreci sekteye uğratmaz.

Binada böyle sebepsiz geri dönüş oluyır canım yarın akşam iyi olacak inşallah

Kız bunlar bizi parmağın da oynatıyor oynatıyor oynatıyor

Biz ferromixin kullanıyorduk bıraktık artık kullanmıyoruz.ama çok düşükse damlalar ferrum türü olanlar kullanılıyor doktorun bir ilaç onerdiyse onu kullan yok sa eczaneden al kullan.bazi bebeklerde yedirdiklerine ne kadar dikkat edersen et demir eksikliği oluyor.zaten erken fark etmissiniz çok çabuk düzelir hiç merak etme.

Bizdeki zaten şuruptu canım toz değil...ama dediğim gibi biraz aksattım tam düzenli kullanmadım değeri sınırda diye besinlerle de toparlarım dıye düşündüm ama dün ciddi kansızlık var deyince çok şaşırdım ve uzuldum inşallah toprlarız bakalım doktorumuz ne diyecek

Ferromixinin içeriği iyi ama düşükse en iyisi doktoru dinlemek belki damla verir yada çok yükselten bişey
Canım biz bu tahlili gastroentrolojide yaptırdık gazı için gitmiştim oğlumun hematolojiye yonlendırdı ama orayada taa marta randevu alabıldık kendi doktorumuza goturmedik henüz ona bi danısıcam

Sızede çok geçmiş olsun canım benim oğlanın iştahı da iyi aslında kırmızı et falan yıyodu ama hiç faydası olmamış ciğeri biliyorum ama hiç yedirmedim oğlana yedireyım onu haklısın ilaç onerin için sağol cnm

Son düzenleme:
Çok sağol cnm evet yediklerının hiç etkisi olmamış demekki...cnm daha bizim doktora sormadık ama gastrodaki doktor ılacın dozunu artırdı ama bizim ilac pahalı bi ilaç zaten doktorun dediği dozla 120 lira ediyo ayda yani etki etse yıne parası önemli değil tabiki de çok etkisde olmamış ilacın ona üzüldüm

Kızlar yaa sonuçlar için bi şifre vermişlerdi netten bakalım diye şimdi baktım da hmglobin değeri 11.4 bu çok mu dusukki ben anlamadım oncedende bu civardaydı şimdi niye derin kansızlık dedi doktor bi kaç değer daha düşük toplam demir demir bağlama kapasitesi falan onlardan dolayı mı öyle dedi acaba

Olabilir. Aynı değer aralığında ise, edizin hep 10 çıkıyor. Geçen ay 9 çıktı. Günde 20 damla oldu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…