2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
Ay ne güzel ben hep başlayıp başlayıp bırakıyorum :KK12: bide diyorum küçükken alışmadım sonradan başladım diye böyle :KK12: yapmayarak çocukları nasıl alıştıracaksam :63:
Bende küçüklükten alışmadım. Genç kızlığımla sımdıkı arasında çok fark var. Sen kalben ıste yeterkı. Evlenınce başladım bende namaza.

Yok kız rahat rahat dönüyor.
Ama sıkıntıyı buldum, bençnki yalnızlıktan öyle demek ki ikizlerini arıyor

:KK70: kız bizim oğlanda üstü açıkken daha iyi uyuyor ki öyle yapsam uyanır çünkü dönerken yorganı atıyor istemiyor. Olmadı kalkıp kendini yorgansız yere atıyor :KK70:

Çok net hatırlamıyorum detaylı ultrason zamanında çıktı canım 28-30 gibi de kayboldu 35te doğdu zaten ikiz benimkiler bu kızcağızıma yeterli kan gitmiyordu hareketleri durmuştu mecbur Doğum gerçekleşti tabii bunun beynindeki suyla alakası yok.
Ben de çok korkmuştum ama çok normalmiş çoğu bebekte olurmuş bide zaten müdahalesi çok kolaymış doğduğunda hala olsa bile hemencik beyninden alıyorlar bıngıldak açık ya işlem kolay. Allah'ım her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünüyor :KK200:
Dua etmekten başka bişey yapamazsın canım senin yüzünden değil sen sağlıklı beslenmeye devam et kendine iyi bak sizinki de geçecek inşallah iyi düşün iyi olsun

Çok şükür cnm.atlatmissnz.dediğin gibi Rabbim dermansız dert vermesn.Başka anormalliklerle birleşince anlam kazanioms aslında herşey normalse geçer diolar hep.perinatologa da o yüzden gönderdi Dr.m diye düşünüyrm.Çünkü perinatolog burda bi doku olması lazım ona bakiyrm ve burda falan dedi.elhamdülillah beyninde ve diğer uzuvlrnda Herşey normal.Insallah bizde senin gibi doğumdan önce Hayırlı haberi alırız cnm.Allah razı olsn

cnm benim de iyi gidiyo fena değil tabi ama artık zorlanmaya başladım evet zor gerçekten çocukla hamilelik benim de ailem yok yanimda idare ediyoruz .cinsiyetimiz erkek ufaktan başladım hazırlıklara 8.ayda çantam dahil hepsini hazır etmeyi planliyorum çünkü ben ilk doğumda bir sendrom yaşamıştım tekrarlama ihtimaline karşı sona bırakmak istemiyorum hazırlıkları.rabbim sağlıkla zamanında kucağınıza almayı nasip etsin ins

Hayırdır cnm.erken doğum mu olmuştu.kaçıncı haftada doğum yapmstn.

Bende Şubat sonu Mart başı gibi hazirlarm diorm.kızım 40.haftayı bekledi.erkek daha geç olur diolar ama iki Doğum arası az oldgndn ben 38 de olablr gibi düşünüyorm.ilki sezeryandi bi de.Senin normal mydi.

Ne bileyim ya.kızım da grip oldu.burun akıntısı öksürük.ilerlemesin diye uğraşmaya calisiyrm.tavsiye edecgnz yöntemler olursa çok memnun olurum kizlar.portakal limon suyu karışımı iciriyrm hergün bal yedirmeye calisiyrm.tereyağ pekmez karışımını ılk gün icirebildim Dün ve bugün içmedi.sırtına göğsüne sabunla utuledgm havlu koyuyordum gecelerj.Bu gece onu da koymadım.koymam mi .lazım bilmyrm.Sanki bi işe yaramioms gibi de hissedyrm sinir oluyrm kendime

Uzun ve peş peşe çıkınca arkası kesilmeyen bi ağlama dönemi. Yine de diyorum hamd olsun Rabbim başka dert vermesin ama zor işte
Ağlama dönemi derken hep anne için ağlama dönemi gibi geliyor. Allah kolaylık versin. Bu ayki atak da uzun sürüyor. Benimki de diş gelmiyor ama mızmız ve ağlak. Ataktandır deyip sabır çekiyorum

Du bakalım Ankara olur belki bizim :anne:
Hımmm Tüm KK'yı Ankaraya toplayacağımm :) En hayırlısı nereaiyse orası olsun inşallah :) Ben seviyorum vallahi Ankara'yı.
İlk aramada tercih yaparken nolur Rize olsun diye dua ediyordum. Yaşça büyük bir hoca kızım çamaşır bile kurumaz orada, ben Ankaraya gelince çamaşor yıkamayı sevdim demişti. Sen Ankara deyince o geldi aklıma :KK48:

Üstünü açıyor ya onda sorun yok. Bu ara gazı oldu da hatta ayaklı pijama giydirmeye başladım. Onun battaniyeyle bir bağlantısı yok. Sadece suratına çekemez. Yoksa her şey normal üstünü örtmeyi sevmiyor:)) yaren92 yaren92

Çok şükür cnm.atlatmissnz.dediğin gibi Rabbim dermansız dert vermesn.Başka anormalliklerle birleşince anlam kazanioms aslında herşey normalse geçer diolar hep.perinatologa da o yüzden gönderdi Dr.m diye düşünüyrm.Çünkü perinatolog burda bi doku olması lazım ona bakiyrm ve burda falan dedi.elhamdülillah beyninde ve diğer uzuvlrnda Herşey normal.Insallah bizde senin gibi doğumdan önce Hayırlı haberi alırız cnm.Allah razı olsn

Hayırdır cnm.erken doğum mu olmuştu.kaçıncı haftada doğum yapmstn.

Bende Şubat sonu Mart başı gibi hazirlarm diorm.kızım 40.haftayı bekledi.erkek daha geç olur diolar ama iki Doğum arası az oldgndn ben 38 de olablr gibi düşünüyorm.ilki sezeryandi bi de.Senin normal mydi.

Ne bileyim ya.kızım da grip oldu.burun akıntısı öksürük.ilerlemesin diye uğraşmaya calisiyrm.tavsiye edecgnz yöntemler olursa çok memnun olurum kizlar.portakal limon suyu karışımı iciriyrm hergün bal yedirmeye calisiyrm.tereyağ pekmez karışımını ılk gün icirebildim Dün ve bugün içmedi.sırtına göğsüne sabunla utuledgm havlu koyuyordum gecelerj.Bu gece onu da koymadım.koymam mi .lazım bilmyrm.Sanki bi işe yaramioms gibi de hissedyrm sinir oluyrm kendime
40+ 1 de sezeryan oldu cnm tansiyonum ilaçlarla bile 15 in altına düşmedi karaciğer enzimlerim yükselmiş karaciğer yırtılma noktasına gelmiş kanım çok sulanmış tabi bunlar ne zamn olmaya başlamıştı biemiyorum çünkü hiçbişey hissetmedim ben olduysa da anlamadım tabi o yüzden tekrarlama ihtimalide var Allh korusun tabi inş yine sağlıklı son zamanına kadar gideriz ama yine hazır olsu herşey diyorum.bebegin içinde bütün yapılması gerekenleri yapiyosun com ciğerlerde bir sorun yoksa sık sık burnunu temizle o da öksürük yapiyo soğan ve karanfil de koyabilirsin odaya yatağının yakınına faydası olduğunu söylüyordu kizlar

40+ 1 de sezeryan oldu cnm tansiyonum ilaçlarla bile 15 in altına düşmedi karaciğer enzimlerim yükselmiş karaciğer yırtılma noktasına gelmiş kanım çok sulanmış tabi bunlar ne zamn olmaya başlamıştı biemiyorum çünkü hiçbişey hissetmedim ben olduysa da anlamadım tabi o yüzden tekrarlama ihtimalide var Allh korusun tabi inş yine sağlıklı son zamanına kadar gideriz ama yine hazır olsu herşey diyorum.bebegin içinde bütün yapılması gerekenleri yapiyosun com ciğerlerde bir sorun yoksa sık sık burnunu temizle o da öksürük yapiyo soğan ve karanfil de koyabilirsin odaya yatağının yakınına faydası olduğunu söylüyordu kizlar

Bende duydum cnm.odaya soğan koymayı ama koyarım Insallah.öksürmekten ağlamaktan uyuyamadı yavrucagim.3.30 da kalktım artık yine havlu ütüledim sabunladim koydum sırtına göğsüne.uyanırsa da uğraşıp uyuturum dedim naapaym.şimdilik daha iyi gibi İnşallah da uykusunu alıp uyansn Sabah.annelik zor.gündüz yavrum oynarken 10 dk uyudum.Bu gece de böyle uykusuz gecio.sabaha Allah Kerim.

Sana da çok geçmiş olsn cnm.Allah m bidaha yaşatmasın inşallah.Bu sefer daha tedbirli davranilir tabi.Dr.nda daha detaylı takip eder.Rabbim sagsalim kucagimza almayı nasip etsin Insallah.En hayırlı zamanlarda.

Ağlama dönemi derken hep anne için ağlama dönemi gibi geliyor. Allah kolaylık versin. Bu ayki atak da uzun sürüyor. Benimki de diş gelmiyor ama mızmız ve ağlak. Ataktandır deyip sabır çekiyorum

Benim kizimn da dişleri karışık gelio galiba sıralamayı bozdu.üstte dörtlü var ama altta üç tane yanyana.4.çıkmadı.ama o kadar rahatsizki herşeyi ısırıo artık.çamaşırları falan.benim üstümü başımı isircm diye etimi de ısırmaya başladı bende bağırınca baya oyuna çevirdi şaşkın.daha sonra farkettim.altta çıkmayan dorduncunun o tarafta arkada dış çıkmış.muhtemelen azı dişi de değil onun yanındaki.normal mi hiç bilmyrm.arada baya bi boşluk var.Sonra bembeyaz diş.Ya büyük bi dış yada iki tane çıkıo orda da.Insallah problem olmasın da karışık çıksın naapalm

Hımmm Tüm KK'yı Ankaraya toplayacağımm :) En hayırlısı nereaiyse orası olsun inşallah :) Ben seviyorum vallahi Ankara'yı.
İlk aramada tercih yaparken nolur Rize olsun diye dua ediyordum. Yaşça büyük bir hoca kızım çamaşır bile kurumaz orada, ben Ankaraya gelince çamaşor yıkamayı sevdim demişti. Sen Ankara deyince o geldi aklıma :KK48:
Haha doğru benim kurımadı çürüdü bornozum :-) kurutma makinası aldım şükür

Benim kizimn da dişleri karışık gelio galiba sıralamayı bozdu.üstte dörtlü var ama altta üç tane yanyana.4.çıkmadı.ama o kadar rahatsizki herşeyi ısırıo artık.çamaşırları falan.benim üstümü başımı isircm diye etimi de ısırmaya başladı bende bağırınca baya oyuna çevirdi şaşkın.daha sonra farkettim.altta çıkmayan dorduncunun o tarafta arkada dış çıkmış.muhtemelen azı dişi de değil onun yanındaki.normal mi hiç bilmyrm.arada baya bi boşluk var.Sonra bembeyaz diş.Ya büyük bi dış yada iki tane çıkıo orda da.Insallah problem olmasın da karışık çıksın naapalm
Benimki de ya artık eti kabartıyor. Bir de beyaz tenliyim ben of of offf

X