2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
Çok tatlı çok iyi aşılamissin canım bravo sana

The_new beğenini görünce merak ettim uzun zamndır girmiyordun hamilelik nasıl gidiyo kaç haftalık oldu

Sağol cnm.İyi gidio Insallah diyelim.bebekle hamilelik zormuş Gerçekten.bi de ben çok yalnzm.Konu komşu akraba kimsecklrm yok maalesef.yapayalnız.Hemde hamile zor geçio biraz ama elhamdülillah diyelm.

Bebeğimde bi problem var.Insallah önemli değil ve geçicidir.onunla ilgili paylasimlra bakmak için girdim.konular gectgi için de burda msj yazamadm.

Evde bebek olunca hamilelige çok dikkat edemedm açıkçası.Allah a emanet bir hamilelik geciriyrm.17.haftada Dr.m bebeğin beyninde kist oldgnu söyledi ama önemli değil 24. Haftaya kadar geçer dedi.21. Haftada detaylı ultrasona gittim orda da Herşey yolunda dendi.kist var ama geçer diye.sonrasnda kontrollerimi salladım.ailemn yanına gittim Onlar geldilr Vs.29.haftaya kadar Dr.a gitmedim.o kadar hamileligimi unutmstm ki bebeğin hareketlrni bile fatkedemiodm.Belki de dikkat etmiodm bilmyrm.Öyle olunca Dr.ma msj yazdm.o da hemen gel dedi.gittim.doplere gönderdi muayene etmeden.doplerde Bişey oldgnu hissettm ama soylemediler kist vardı beyninde dedim.Şuan kist göremyrm dedi ama haricinde Bişey demedi.Sonra Dr.mn yanına gidince bebeğin beyninde su damarı var dedi.ventrikul genişlemesi denen durum.Hemen perinatologa Git dedi.Hemen gittik.bikaç saat içinde o da gördü.genislemenn sınırı 10 mm yms.10-15 mm arası riskli oluoms.beyin hücrelerini etkileme ihtimali varmış Allah korusun.bizimki 9 mm.perinatolog belki yanlış ölçüm de olabilr ama şuan herşey normal takip gerekio dedi.Sonra kendisi muayene etti.o da 9.5 mm ölçtü diğer tarafta 5mm İki tane ventrikul genişlemesi varmış.Şuan herşey normal Başka Hiçbir problem yok.takipten Başka hiçbişey onermiyrm dedi.15 gün sonra kontrole çağırdı.25ocakta nasipse gitcz bakalım.Insallah küçülür yok olur.kendi Dr.m da %90 geçer ama uzun zamandır gelmediğin için yorum yapamyrm dedi.Her ihtimal olablr sonuçta.

Allah m beterindn saklasın çok önemsemedim başta Allah n izniyle geçecek diyrm ama kafama takilio arada.Ne bileyim ya.Allah m korusun.

Kizimn da göbek kordonunda tek damar vardı.Hiç önemsemedim onu da.Çok şükür bebeğimde bişey yok diodm ama bunda da böyle olduğu.imtihan.Dr.lar hamilelik esnasında ağır bi grip geçirip gecirmedgmi sordulr hep ama hiç. Geçirmedm.bilmiyrm.Allah m hayrlara cikarsn

Amin inşallah hayırlısı olur canım benim kızımda da vardı gün geçtikçe azaldı ve daha doğmadan bitti gitti dediğin gibi %90 olan bişeymiş artık normal görüyorlar doktorlar, içini ferah tut inşallah sizinki de geçer üzülmemeye çalış sen stres oldukça o da etkilenir

İnşallah sağlıkla sıhhatle kavuşun birbirinize. Geçer gider bunlar da. Allah yardımcınız olsun sen sıkma canını hayırlısıyla geçecek sağlıkla sıhhatle gelecek minik.

cnm içini ferah tut inş bisey olmayacak gercektende ölçümler oynayabiliyorlar Allh esirgesin sağlık versin inş

Sen nerelerdesin canım.unuttun bizi.
Afacan senin baya yaramaz olcak anlaşılan.tuvalet eğitimi başlamış ufak ufak.
Hiç unutmadım arada bakıyorum ama kafa kalmıyor ki yazayım telimi pek elime alamıyorum oğlanlar bırakmıyor annemi bile zor arıyorum whtasuptan birilyle yazışmak bile lüks Çok fena afacan öteki böyle değildi Allah’a emanet vallahi bende öyle ıkındığında bir oturtayım bakayım lazımlıga ne olacak

Kızlar bu Arada bir tavsiye sulu sebzeli yemek yemiyorsa çocuklarınız içine etimek doğrayıp yedirin bizde etkili oldu eline de verim hafif tatlı olması hoşlarına gidiyor

Ayy inşallah cnm.öyle mutlu oldum ki msjni okuynca.Böyle bişey duymam lazımdı.kaçıncı haftada azalmaya başladı.Bizim şuan oncemiz olmadgndn hiç yorum yapamyrz.29+1 de gittik ve gördük.öncesi az miydi çok muydu bilmyrz.elhamdülillah yine sınırın altında.takmiyrm ama arada aklıma gelio uzuluyrm.bi de ilgilenemiomsm gibi vicdan yapiyrm.Anne olmak gerçekten çok zormuş

İnşallah sağlıkla sıhhatle kavuşun birbirinize. Geçer gider bunlar da. Allah yardımcınız olsun sen sıkma canını hayırlısıyla geçecek sağlıkla sıhhatle gelecek minik.

Amin inşallah cnm.Allah razı olsn.bekliyrz bakalm hayrlsyla :)

cnm içini ferah tut inş bisey olmayacak gercektende ölçümler oynayabiliyorlar Allh esirgesin sağlık versin inş

Sağol cnm.Allah razı olsn.Senin nasıl gidio hamilelik.tekrar hayırlı olsun.bebekle hamilelik zor dimi.cinsiyeti neymiş bu arada.hazırlık falan başladın mi

Battanıye örtüyorsun değil mi :)))) delisin ya :) geçen bir baktım ayakkabı çekeceğiyle uyumuş meğer yatağında kalmış jean çekecek uyku arkadaşı olabilir mi :)))

rint sadece uyku tulumuyla mı yatıyor? Artık bişey olmaz bence yanımızda yatsalar bizi ezecek kıvama geldiler
Hımmm battaniye, uyku tulumu...
Bu soruların cevabını meram ettiğinize emin misiniz :)
Yatak odasında park yatakta yatıyor. Sabah 5 6 gibi yanıma alıyorum genelde ama tabii iki yastık arasına. Yatak odası 23 derece. Uyku tutumunu ateşlendiği dönemden beri giydirmiyorum. Muslin olana da sığmıyor artık.
Üstüne battaniye örtüyorum. Battaniyenin alt köşelerini yatağın altına sıkıştırıyorum. Çıkarması mümkün değil. Battaniyeyi de kollarının altına gelecek şekilde ayarlıyorum ki daha yüksek çekip ağzını burnunu kapatmasın.
Hala sert sünger yatakta yastıksız Yatırıyorum. Başka psikopatlık duymak isteyen var mı

Çok net hatırlamıyorum detaylı ultrason zamanında çıktı canım 28-30 gibi de kayboldu 35te doğdu zaten ikiz benimkiler bu kızcağızıma yeterli kan gitmiyordu hareketleri durmuştu mecbur Doğum gerçekleşti tabii bunun beynindeki suyla alakası yok.
Ben de çok korkmuştum ama çok normalmiş çoğu bebekte olurmuş bide zaten müdahalesi çok kolaymış doğduğunda hala olsa bile hemencik beyninden alıyorlar bıngıldak açık ya işlem kolay. Allah'ım her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünüyor
Dua etmekten başka bişey yapamazsın canım senin yüzünden değil sen sağlıklı beslenmeye devam et kendine iyi bak sizinki de geçecek inşallah iyi düşün iyi olsun

Acaba darlanıp mı uyanıyor bu çocuk ikizleri dönemeyince sinirlenip bağırıyor. Bide bişey çıkardılar öğle uykusuna yatıyorlar ya azıcık yatıp kalkıyorlar karşılıklı birbirine bakıyorlar beşiği sallıyorlar battaniyelerini uğraşıp yataktan atıyorlar Sonra tekrar yatıyorlar. Benimkiler de aynı sert sünger yatak yastıksız yine çok dağınık sağ sol yan yüzüstü yatıyorlar yastık koysam atarlar

Yok kız rahat rahat dönüyor.
Ama sıkıntıyı buldum, bençnki yalnızlıktan öyle demek ki ikizlerini arıyor

cnm benim de iyi gidiyo fena değil tabi ama artık zorlanmaya başladım evet zor gerçekten çocukla hamilelik benim de ailem yok yanimda idare ediyoruz .cinsiyetimiz erkek ufaktan başladım hazırlıklara 8.ayda çantam dahil hepsini hazır etmeyi planliyorum çünkü ben ilk doğumda bir sendrom yaşamıştım tekrarlama ihtimaline karşı sona bırakmak istemiyorum hazırlıkları.rabbim sağlıkla zamanında kucağınıza almayı nasip etsin ins

kız yazık çocuğa belki yatağın diğer tarafına dönmek istiyo donemiyo defneye öyle yapsam dönmek isteyip zorlandığında kesin ağlar sinirlenir

kız yazık çocuğa belki yatağın diğer tarafına dönmek istiyo donemiyo defneye öyle yapsam dönmek isteyip zorlandığında kesin ağlar sinirlenir
Ah yok kuzum bu sistemde yatakta istediği gibi hareket edebiliyor. Sadece battaniyeui yüzüne çekemiyor :))

Ah canım azıdan çekenler kulübüne hoşgeldin maalesef çok uzun sürüyor çıkması ve derdi sen gel ben burada yazdıkça rahatlıyorum

Uzun ve peş peşe çıkınca arkası kesilmeyen bi ağlama dönemi. Yine de diyorum hamd olsun Rabbim başka dert vermesin ama zor işte

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…