2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
Canım ya nekadar iyi bir insansın neleri düşündün gucendirmeyelim falan.rabbimde senin o güzel gönlüne göre versin inşallah sanada. Ben arkadaşıma bir sorayım para vermek istediğini .bana bebeğim oldugu için kıyafetleri ni istedi. Cansın ya
Sende öylesin canım benim sağolasın haber verirsin bize

Kizlar nasilsiniz ben cok giremiyorum malum bilen bilir benim oglanin bazi gelişim sorunları vardi bugun ilk defa alkis yapti hemde defalarca nasil mutlu oldum anlatamam kizlar allahim ins komut almaya basliycak bu bir baslangic oldu ilk defa
Kizlar sagliklari yerinde olsunda varsin uykusuzluk vss hepsi gecici ilerde bu gunleri gulerek anacagiz ins

Yakınlarda sankı bı suprız yumurta gelcek gıbı rint rint e. Sankı oyle sezer oldum.
Olursa sürpriz yumurta olmaz kız :)
Gerçekten şu an hiç gücüm yok Gönül'üm. Allah büyük dert dermansız dert vermesin ama şu ara çok yorulduk.
Allah isteyen herkese versin inş ama yıpranmaması için bence biraz daha sabretsin hani şimdi onun dikiş alerjisi falanda vardı hayırlısı olsun inş :)
ayy sorma kuzum ikinciyi kesisiz dikişsiz doğum istiyorum. Birkaç doktor var belki kısmet olur. Kendi doktorumuz çok seviyorum çok güveniyorum ama maalesef ikincide de kesi gerekli dedi bana :KK1:

Günaydın kızlar. Dün kınaya gittik küçük bir mekandı yüksek sese maruz kaldik kulaklarımız çınlıyor. Sazcıya çok sinirliyim kıs kıs dedi o kadar kişi kısmadı sesi. Böyle olacağını bilseydim kavga bile ederdim. Inşallah oglumun kulagina zarar gelmemiştir. Bugünde düğün var

Canlar bir arkadaşım benden kızımın bebeklik kıyafetleri ni istedi.cok ihtiyacı olan ve yakında erkek çocuk doğuracak bir tanıdığı için.ben birşeyler ayarladım belki sizlerden de vermek isteyen olursa diye diye söylüyorum özellikle ankaradakiler. Çok ihtiyaçları varmış bizimkiler çoğu pembe dedim olsun hepsini giydirir çok ihtiyaç lari var dedi.
Yazık allah yardım etsin tel no var mı canım

Kizlar nasilsiniz ben cok giremiyorum malum bilen bilir benim oglanin bazi gelişim sorunları vardi bugun ilk defa alkis yapti hemde defalarca nasil mutlu oldum anlatamam kizlar allahim ins komut almaya basliycak bu bir baslangic oldu ilk defa
Kizlar sagliklari yerinde olsunda varsin uykusuzluk vss hepsi gecici ilerde bu gunleri gulerek anacagiz ins
Çok sevindim canım.komit almaya başladıysa gerisi gelir inşallah.

@hasbeee Hurdunya Hurdunya ve @My moonlight bir de @peribalim sizi merak ediyorum. Nerelerdeler acaba

Merhaba arkadaşım, iyiyiz şu anda. Sıkıntılı 3-5 gün geçirdik ama bitti bitti ( Deniz’in söylemiyle)
Ateşi çıktı, evde düşüremedik pek, altından da bişey çıkmadı ama sanıyorum diş kaynaklı. Şimdi hafif nezle gibi.. hastanenin ve kızımın mızmızlığından ve bir de uykusuzluktan tabi Benim de düştü vücut direncim.. bunlarla kalsın hastalıklar..
siz nasılsınız ? Son 3-5 günü okuyamadım da, alerjiniz ne durumda ?

Y yilfasa
Canim bende ankaradayim ben hep verdim kıyafetlerini ama kanguru vs benimde cok az kullandigim şeyler var sapasağlam banada iletişimini versen bende yardimci olmak isterim

gonulll gonulll ben burda kendi kendime gelin güvey olurken benim herif bugün demesin mi çok yuprandık birinci okula başlamadan ikinci olmasın, hatta tek çocuk da yeter de o da bencillik yani çocuğu kardeşten mahrum bırakmaya hakkımız yok. Ama ikinci çocuk için annelerden birinin yakınında olmamız şart. Yoksa benim psikolojim kaldırmaz artık yakın zamanda, diye. Evliliğimiz çok yıprandı ikimiz için de tüm hayat oğlandan ibaret oldu, çok yorgun hissediyorum dedi :bicak: ne 3ü 4ü. Adam ikinciden bile korkuyor kız. Ama çok yardımcı, ben de demiştim ya çok bunalttım adamı. Tabii bu kötü düşünceleri bertaraf ettim hemen aklından.

Merhaba arkadaşım, iyiyiz şu anda. Sıkıntılı 3-5 gün geçirdik ama bitti bitti ( Deniz’in söylemiyle)
Ateşi çıktı, evde düşüremedik pek, altından da bişey çıkmadı ama sanıyorum diş kaynaklı. Şimdi hafif nezle gibi.. hastanenin ve kızımın mızmızlığından ve bir de uykusuzluktan tabi Benim de düştü vücut direncim.. bunlarla kalsın hastalıklar..
siz nasılsınız ? Son 3-5 günü okuyamadım da, alerjiniz ne durumda ?
Çok geçmiş olsun Bununla kalsın başka dert hastalık olmasın inşallah. Uzun zaman görmeyince merak ettim ben de
Kıyamam ufaklık bitti bitti mi ditor :)
Bizim alerji durumu daha iyi şükür. Geçiyor. Birden tekrar çıkıyor. Ama epey duruldu. Diyeti açtık. Domates süt kırmızı meyveler, yumurta yemiyoruz, onun dışında yavaş yavaş başladık her şeye, çok mutluyum çooook :))

gonulll gonulll ben burda kendi kendime gelin güvey olurken benim herif bugün demesin mi çok yuprandık birinci okula başlamadan ikinci olmasın, hatta tek çocuk da yeter de o da bencillik yani çocuğu kardeşten mahrum bırakmaya hakkımız yok. Ama ikinci çocuk için annelerden birinin yakınında olmamız şart. Yoksa benim psikolojim kaldırmaz artık yakın zamanda, diye. Evliliğimiz çok yıprandı ikimiz için de tüm hayat oğlandan ibaret oldu, çok yorgun hissediyorum dedi :bicak: ne 3ü 4ü. Adam ikinciden bile korkuyor kız. Ama çok yardımcı, ben de demiştim ya çok bunalttım adamı. Tabii bu kötü düşünceleri bertaraf ettim hemen aklından.
Gerçekten çoluk çocuk derken eşler birbirini unutuyor zor bir dönemden geçiyoruz.cok yipranoyoruz

Bugün kavga ettik :cry: bizi de çok etkiledi çocuk maalesef
Valla canım bubara birbirimizi kırmaya başladık, oturduk konuştuk ne var ne yok. İkimizin de sorunu kendimize ve birbirimize vakit ayıramamak. Aşkım canım cicimden Annesi-babası haline dönüşüyoruz. Geçecek ama biliyorum. Eşim biraz daha karamsar daha uzun süreceğini düşünüyor ama bence 1 yıla epey toparlar yavrular. Bir de bizimki iş yerinde mutsuz, apartmanımızı sevmiyor, Ankara'da arkadaşı yok vs vs

Gercekten de cok zor donemler gecırdınız. Senın dogum sonrası yasadıklarınız sonra alerjınız.
Eşin haklı bı yandan. Sen gozunu kararttın herseyı unuttun yıne ıstıyorsun ama cok cok sor olur herhalde suan ıkıncı bır bebek. Sen bence esını dınle az daha bekleyın.
2 yasını gectıkten sonra hersey daha farklı olur o zmanda esın kendı ısteyebılır.

Bugün kavga ettik :cry: bizi de çok etkiledi çocuk maalesef
Cocuk olunca esler bırbırını unutuyor bırbırıne vakıt ayıramaz oluyor butun sıkıntıda ordan baslıyor. Erkenden uyusa yavrucaklar gece en azımdam bırbırınıze vakıt ayırırsınız o bıle yeter. Hayat sartları cocuk derken karı koca bırbrını unutur oluyor gecıcek bu gunler. Bırbrınıze karsı daha sbırlı olun. Kavga edılse bıle hemen duzeltın aranızı uzatmayın.
Benı dusunup ufak seylerı problem etmeyın. 3 cocukla ınan daha da zorlasıyor evlılık. Gelıp gecıyor çocuklar buyuyor ve daha da ıyı oluyor hersey.

Gercekten de cok zor donemler gecırdınız. Senın dogum sonrası yasadıklarınız sonra alerjınız.
Eşin haklı bı yandan. Sen gozunu kararttın herseyı unuttun yıne ıstıyorsun ama cok cok sor olur herhalde suan ıkıncı bır bebek. Sen bence esını dınle az daha bekleyın.
2 yasını gectıkten sonra hersey daha farklı olur o zmanda esın kendı ısteyebılır.
Canım şimdi inan ben de istemiyorum. Arada 3 yaş olsun en az istiyorum ama ben kesin konuşamıyorum artık. Şu zaman diyemiyorum. İnsanların çocuk konusunda plan yapması garip geliyor. Çünkü sen de biliyorsun ki Allah ne zaman ol derse o çocuk oluyor. Bizimkine kalsa bu ay falan hamile olmamı istiyordu alerjiden önce. Ben daha kendimi yeni toparlıyorum inan. Bebek, muhteşem bir şey. Yaşımız çok geçmeden olsun ki enerjimiz olsun ama şimdi değil ki... Benim istiyorum dememe bakma, en az 2 3 yılı var daha benim gönlümde bile. Hani sana sormuştum ya, Zeynep ihmal oluyor mu ister istemez, diye. İşte çocuk en azından temel muhtaçlık dönemini emmeyi yemeyi çişi dişi halletsin ki bebeğe zaman kalsın ya da onu çok ihmal etmeyeyim. Yani hadi demiyorum ben de aslında, ama birden çok yorulduk tek çocuk bile olabilir deyince çok sinirlendim. 4 çocuk isteyen adam ya :)) evet bizim süreç gerçekten zor oldu. Çok yıprandık. Ama Allah büyük dert vermesin, başka hastalıklarla sınamasın.
Bir de ikincide 2 yıl izin almazsın herhalde, dedi ki ben iyice delirdim. Evde sıkılınca ona sarıyormuşum da... Benim çok sıkılıp bunaldığımı düşünüyor. Evet çok sıkıldım bunaldım Yoruldum ama bir gülüşüne değer. Yeğenimi aşıya annem götürüyor. İşte o aşı sonrası bende huzur bulmasına bile değer.... Eşime de diyorum kadın ve erkek farklı. Ben sıkılırım ama annelik hissiyatı ağır basar. Ama sende o olmaz. bir arkadaşınla buluş, sinemaya git bir şeyler yap. Bensiz içine sinmiyormuş o da. Ben de sıkılmışım. E dönüşümlü yapalım :KK49: valla dedim ben tuvalete bile gideniyorum ve şikayetçi değilim ben sana çık dışarı diyorum daha ne istiyorsun.

Canım şimdi inan ben de istemiyorum. Arada 3 yaş olsun en az istiyorum ama ben kesin konuşamıyorum artık. Şu zaman diyemiyorum. İnsanların çocuk konusunda plan yapması garip geliyor. Çünkü sen de biliyorsun ki Allah ne zaman ol derse o çocuk oluyor. Bizimkine kalsa bu ay falan hamile olmamı istiyordu alerjiden önce. Ben daha kendimi yeni toparlıyorum inan. Bebek, muhteşem bir şey. Yaşımız çok geçmeden olsun ki enerjimiz olsun ama şimdi değil ki... Benim istiyorum dememe bakma, en az 2 3 yılı var daha benim gönlümde bile. Hani sana sormuştum ya, Zeynep ihmal oluyor mu ister istemez, diye. İşte çocuk en azından temel muhtaçlık dönemini emmeyi yemeyi çişi dişi halletsin ki bebeğe zaman kalsın ya da onu çok ihmal etmeyeyim. Yani hadi demiyorum ben de aslında, ama birden çok yorulduk tek çocuk bile olabilir deyince çok sinirlendim. 4 çocuk isteyen adam ya :)) evet bizim süreç gerçekten zor oldu. Çok yıprandık. Ama Allah büyük dert vermesin, başka hastalıklarla sınamasın.
Bir de ikincide 2 yıl izin almazsın herhalde, dedi ki ben iyice delirdim. Evde sıkılınca ona sarıyormuşum da... Benim çok sıkılıp bunaldığımı düşünüyor. Evet çok sıkıldım bunaldım Yoruldum ama bir gülüşüne değer. Yeğenimi aşıya annem götürüyor. İşte o aşı sonrası bende huzur bulmasına bile değer.... Eşime de diyorum kadın ve erkek farklı. Ben sıkılırım ama annelik hissiyatı ağır basar. Ama sende o olmaz. bir arkadaşınla buluş, sinemaya git bir şeyler yap. Bensiz içine sinmiyormuş o da. Ben de sıkılmışım. E dönüşümlü yapalım :KK49: valla dedim ben tuvalete bile gideniyorum ve şikayetçi değilim ben sana çık dışarı diyorum daha ne istiyorsun.
Babalar bızım kadar fedakar olamıyor. Daha rahatına düşkün insan onlar. Yakında bu sıkıntıları unutcaksınız halıyle. Saglıkları yerınde olsun hersey unutulur gıder.

X