2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
Ben kızımı doğurana kadar hiç yasamamistim. Bolca guneslenirim aslında ama oluyor işte
Daha önce de baktırıyor muydun ben hiç baktirmadim rutin kan testleri jinekolojik muayeneler yaptirrim ama d vitaminine pek bakmıyorlar oglum için tekrar bakilmasini istedim bi sorun yoktur boşa kan almayalim dediler

Y yilfasa rint rint
kızlar teşekkür ederiz yazamadım çünkü çok kötüyüm dualarınıza ihtiyacımız var. 1 yaş aşısı için sağlık ocağına gittik hemsire bacakları eğri gibi bir doktora götürün dedi. Huylandık hemen ortopediye gittik doktor film çekti. kan aldı kan sonuçlarımız bugün çıkıcak. ama filme göre yüksek ihtimal raşitizm dedi . Çok moralim bozuk öğlen sonuçları almaya gideceğim dua edin nolur :KK43:
canım korkma Allh büyük korktuğuna uğratmasın ins

@emnis canım geçmiş olsun. Çok da erken yürüdü aslında. Hafif derecede herhalde d vıtamını ve kaldığım eksıklıgınden olurmus.
Balık yedır canım sık sık.
Tahlıl sonuçlarını alınca bizi de haberdar et canım

Ahh kuzum üzülme herşeyin bir çaresi bulunur valla bende şoktayim tuylerim diken diken oldu buradaki bebekler alperimle akran olduğu için daha çok içim parçalanıyor onlara birşey olunca d vitamini ni ihmal ettiğiniz oldumu hiç niye böyle oldu Mehmet Emre gayet güzel yaşından önce de yurudu maşallah inşallah sadece bir eğrilik tir canım mutlaka haber ver

Çok geçmiş olsun @emnis .hele bir sonuçları al bizide habersiz bırakma.hayirli haberlerle gel inşallah

canım korkma Allh büyük korktuğuna uğratmasın ins

@emnis canım geçmiş olsun. Çok da erken yürüdü aslında. Hafif derecede herhalde d vıtamını ve kaldığım eksıklıgınden olurmus.
Balık yedır canım sık sık.
Tahlıl sonuçlarını alınca bizi de haberdar et canım

sağolun kızlar :KK43: raşitizme baktığımda hiç bir belirti oglumla uymuyoır- geç yürür diyor erken yürüdü. dişi geç. çıkar diyor oda erken çıktı 8 diş var - kafasını tutamaz diyor dogduğu gün kafasını kaldırıyordu.. güçsüz olur diyor cocuk benim oturduğum koltuğu itekliyor. ama doktor filmleri görür görmez raşitizm dedi anlamadım :KK43: gerçekten bende çok şaşkınım d vitamıinini hiç aksatmadım. niye böyle oldu bilmiyorum :KK43: Allahım yardım etsinde değerler düşük çıkmasın. 13.30 da işten çıkıp gideceğim sonuçlar için haber vericem sizede :KK43:

Daha önce de baktırıyor muydun ben hiç baktirmadim rutin kan testleri jinekolojik muayeneler yaptirrim ama d vitaminine pek bakmıyorlar oglum için tekrar bakilmasini istedim bi sorun yoktur boşa kan almayalim dediler
Ben baktiriyirdum canım.kiziminda 1 yaş tahlilinde baktılar d vitaminine.hatta troidlere bile baktılar kizimin

sağolun kızlar :KK43: raşitizme baktığımda hiç bir belirti oglumla uymuyoır- geç yürür diyor erken yürüdü. dişi geç. çıkar diyor oda erken çıktı 8 diş var - kafasını tutamaz diyor dogduğu gün kafasını kaldırıyordu.. güçsüz olur diyor cocuk benim oturduğum koltuğu itekliyor. ama doktor filmleri görür görmez raşitizm dedi anlamadım :KK43: gerçekten bende çok şaşkınım d vitamıinini hiç aksatmadım. niye böyle oldu bilmiyorum :KK43: Allahım yardım etsinde değerler düşük çıkmasın. 13.30 da işten çıkıp gideceğim sonuçlar için haber vericem sizede :KK43:
Hayırlı haberlerle gel canım

Gosterdınmı sonuçlarımı canım

Sevgili anneler merhaba. Aklim a takilan sorular var sizler anne oldugunuz için yardimci olabileceginizi dusundum. Gebelik dusunuyorum ve rutin kontrol ler için doktora gittim. Gaz problemim vardi ve kadin dogumcu dahiliyeye yonlendirdi.. parazit için andazol diye parazit ilaci verdi.. özellikle dedim hamilelik dusunuyorum ne zaman korunmayi birakayim dedim. Tedaviden sonra dusunebilirsin dedi.. Neyse eve geldi 400 ml. Kadar dozu ictim. Sonra ilaçin hamilelik bolumune bakayım dedim. Hamilelik ve hamilelik dusunen ler KULLANMAYIN diyor. Cok sinir oldum.. ilactan sonra 1 ay korunun sonra cocuk dusunun yaziyor.. zaten ilaci bugunden itibaren biraktim..Sizin basiniza böyle bir durum geldi mi acaba .. bir daha ki adetime 15 gun var . Hemen hamile kalsam ilactan 20 gun sonra hamilelik olsa bir sey olur mu . Ne olur yardimci olur musunuz

Canım bence bi yanlış anlaşılma yada tuhaflık var raşitizm olduğunu düşünmüyorum başka doktora da götür muhakkak

Y yilfasa rint rint
kızlar teşekkür ederiz yazamadım çünkü çok kötüyüm dualarınıza ihtiyacımız var. 1 yaş aşısı için sağlık ocağına gittik hemsire bacakları eğri gibi bir doktora götürün dedi. Huylandık hemen ortopediye gittik doktor film çekti. kan aldı kan sonuçlarımız bugün çıkıcak. ama filme göre yüksek ihtimal raşitizm dedi . Çok moralim bozuk öğlen sonuçları almaya gideceğim dua edin nolur :KK43:
Canım bol bol dua ederiz tabii inşallah yoktur öyle bir şey. Sen sakin ol canım

@emnis canım şimdi internetten baktım, tedavisi mümkün diyor. D vitamini yüklemesi yapılıyormuş. Allah'ın izniyle yoktur ama lütfen gönlüni ferah tut

Kızlar geldik oğlum turp gibi çok şükür Allah'ıma dengesiz ortopedi doktoru gereksiz yere korkutmuş bizi
Ohh çok şükür... Keşke okunmaya sondan başlasaydım. Bu arada raşitizmin belirtilere baktım epey uyuyor bizimkine. Yürümedi de hala sıpa. Hatta şu ara elşnden tutsam da yürümüyor. Diş 10. ayda çıktı. D vitamini düzenli vermedim. Karın şişliği ve alın genişliği yok ama. Baş çok terliyor. Anammm Vallahi şu an ben tedirgin oldum bak. Ama 9. ayda ve 10. ayda doktoru muayene edip bastırarak bacaklara bakmıştı.
Ya alerji diye düzgün beslenemiyoruz ya kuruntu yapıyorumdur umarım

Son düzenleme:
Sevgili anneler merhaba. Aklim a takilan sorular var sizler anne oldugunuz için yardimci olabileceginizi dusundum. Gebelik dusunuyorum ve rutin kontrol ler için doktora gittim. Gaz problemim vardi ve kadin dogumcu dahiliyeye yonlendirdi.. parazit için andazol diye parazit ilaci verdi.. özellikle dedim hamilelik dusunuyorum ne zaman korunmayi birakayim dedim. Tedaviden sonra dusunebilirsin dedi.. Neyse eve geldi 400 ml. Kadar dozu ictim. Sonra ilaçin hamilelik bolumune bakayım dedim. Hamilelik ve hamilelik dusunen ler KULLANMAYIN diyor. Cok sinir oldum.. ilactan sonra 1 ay korunun sonra cocuk dusunun yaziyor.. zaten ilaci bugunden itibaren biraktim..Sizin basiniza böyle bir durum geldi mi acaba .. bir daha ki adetime 15 gun var . Hemen hamile kalsam ilactan 20 gun sonra hamilelik olsa bir sey olur mu . Ne olur yardimci olur musunuz
Bedende sağlıklı olmayan bir bölüm, parazitler varken gebe kalmaktansa ben olsam ilacı kullanır, bir ay daha sabrederdim.

Kızlar geldik oğlum turp gibi çok şükür Allah'ıma dengesiz ortopedi doktoru gereksiz yere korkutmuş bizi
Ohh neyse ki birseyi yokmuş zaten oğlunun maşallah i vardı kuzum çocuk herşeyi erkenden yaptı bu doktorlar da bazen insanı gereksiz yere telaşa sokuyor ya

Doktor tedaviden sonra düşün demis ilk önce ilacı kullansan iyi olur canım

X