2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
Kızlar benim oğlum daha yeni 3.yü çıkardı :KK70: ve 1 dişe 2 ay ishalle ulaşabiliyoruz düşünün. 3 yaşında tamamlanıyor sanirim. Çok şükür tek sıkıntimiz dis olsun bebişlerimizin gözüne yaş değmesin
cidden ya daha çok var bizim 7 çıktı :KK43: kaç yaşında tamamlanıyordu bu dişler :/

@dertah bugün 1 yaş aşısına gidince hemşireye sordum bizim hemşire bebek hemşiresiymis baya bilinçli bir kadın dedim Alper bay bay ve alkış yapmıyor oda yürüyor tek tük konuşuyor gözümuzun içinede bakıyor şuan herşeyi normal onu size inat yapmıyordur veya her çocuk farklidir zamanı vardır dedi
Bugün burdaki konusmayi okuyunca oğluma oyunlarla alkış yaptırdım aslinda yapabiliyorlar ama yapmak istemiyolar bence oğlum 13.ayında ilk defa bugün yaptı by by yapabiliyor mesela ama bazen yapiyor bazen israr etsemde yapmıyor

@dertah bugün 1 yaş aşısına gidince hemşireye sordum bizim hemşire bebek hemşiresiymis baya bilinçli bir kadın dedim Alper bay bay ve alkış yapmıyor oda yürüyor tek tük konuşuyor gözümuzun içinede bakıyor şuan herşeyi normal onu size inat yapmıyordur veya her çocuk farklidir zamanı vardır dedi
Ay tabi öyle kuzum yAa yapma dediğimi yapıyor yap dediğimi yapmıyor el sallamayı 6.ayda öğrenmişti sıkça yapıyordu şimdi yapmıyor elleri kaldırıp parmakları şıklatır gibi Ankara'nın bağları oynamayı biliyor ama :KK70: ne etcez bu sıpalarla yaa bu arada yazamadım daha önce Alper kuzumun Doğum günü kutlu olsun sağlıklı güzel yaşlara olsun inş :KK200:

Canlar evet her bebek özel farklı kendi çocuklarımız bile farklı ozellikte oldu degilki digerleri... Ama dikkatli olmak da lazım doktor önemli ozellikle.benim yeğenim prematüre doğdu ve 8 9 aylik olana kadar ayni dr baktı.hep annesi geriden gelecek vs. Ama bi tuhaflık vardı ve baska dr kapısından girer girmez bu cocuk serebral palsi mi dedi ve dogru çıktı... Bunu korkutmak icin değil ama bilinçli olmak adına yazdım.hepimizin evladi kıymetli.yanlış dr kurbani olmayin

Bazıları 1hafta arayla çıkıyor bende anlamıyorum 4üstte 3altta var geç çıksın daha iyi kemirmediği şey kalmadı yaa çok fena çok
Seninkiler hızını alamamis masallah yaa.değişiyor iste ya kimi yaşında bir disi yok kimi inci gibi dizmis.benim kız da disi hic anlamamistik ama oglan mum tutturuyor malesef

Canlar evet her bebek özel farklı kendi çocuklarımız bile farklı ozellikte oldu degilki digerleri... Ama dikkatli olmak da lazım doktor önemli ozellikle.benim yeğenim prematüre doğdu ve 8 9 aylik olana kadar ayni dr baktı.hep annesi geriden gelecek vs. Ama bi tuhaflık vardı ve baska dr kapısından girer girmez bu cocuk serebral palsi mi dedi ve dogru çıktı... Bunu korkutmak icin değil ama bilinçli olmak adına yazdım.hepimizin evladi kıymetli.yanlış dr kurbani olmayin
Allah korusun :KK43: çok haklısın duymuştum ama bilmiyordum bu hastalığı şöyle bir baktımda :/ ben oğlumu düzenli doktora bile götürmüyorum yA hastalanırsa anca o zaman :KK43: yakın zamanda ortopediye götürmek istiyorum yürürken ayağını içe basıyor ayakkabıda daha çok fark ediliyor paytak pAytak zamanla geçer diyorlar ama insan korkuyor işte

Kızlar benim oğlum daha yeni 3.yü çıkardı :KK70: ve 1 dişe 2 ay ishalle ulaşabiliyoruz düşünün. 3 yaşında tamamlanıyor sanirim. Çok şükür tek sıkıntimiz dis olsun bebişlerimizin gözüne yaş değmesin
Aynen Tek sorunları bu olsun inş gelip geçici hepsi bir şekilde tamamlayacak yavruların

Bugün burdaki konusmayi okuyunca oğluma oyunlarla alkış yaptırdım aslinda yapabiliyorlar ama yapmak istemiyolar bence oğlum 13.ayında ilk defa bugün yaptı by by yapabiliyor mesela ama bazen yapiyor bazen israr etsemde yapmıyor
Demek ki bazı çocuklar hoşlanmiyor gerçi bende çok ugrasmadim bugüne kadar yapması için

Ay tabi öyle kuzum yAa yapma dediğimi yapıyor yap dediğimi yapmıyor el sallamayı 6.ayda öğrenmişti sıkça yapıyordu şimdi yapmıyor elleri kaldırıp parmakları şıklatır gibi Ankara'nın bağları oynamayı biliyor ama :KK70: ne etcez bu sıpalarla yaa bu arada yazamadım daha önce Alper kuzumun Doğum günü kutlu olsun sağlıklı güzel yaşlara olsun inş :KK200:
Kız bak bizimkide ağır abi o kadar müzik dinler su totosunu bı oynatmaz hiç dans etme huyuda yok:) sağol bebişim artık alperinde bir yaşı var :)))

Günaydınlar,

Benim oğlum da daha yeni by by yapmaya ve el çırpmaya başladı, umarım bireysel farklılıktan kaynaklanan bir durumdur sizinki de.

Benimki uyurken bazen ağlayarak uyanıyor ama nasıl ağlamak sanki etini koparıyorlar. Bu arada kasılıyor da aynı zamanda. Bazen gözleri açık yani uyanık gibi oluyor ağlarken ama bizi görmüyor oluyor. Dün gece de yine aynı şey oldu ama sakinleştikten sonra emzirmeye başladım uyusun diye gözleri açık sabit bir noktaya bakıyor. Sesleniyorum, elimi şıklatıyorum yok, çocukta tepki yok bakmıyor bile sese..çok korktuk gece gece..ayda 1 belki 2 defa oluyor bu ağlayıp kasılma ama dün geceki gibi olmamıştı. Bir daha olursa doğru doktora gideceğim :KK43: sizlerden bilgisi olan var mı bu konuda?
B3nim oğlanda da oluyordu arada. Yani hep çığlıkla uyanırdı. Birkaç defa dediğin gibi oldu. Doktor uykunun farklı evreleri olur çocuklarda yetişkinlere göre demişti. Kabus görürse ya da diş döneminde olabilir demişti.
Biz alerji için gidince doktora o doktora uykusındaki tüm hallerini anlattım. Hem alerji için hem reflü için ilaç verdi. Reflü ilacı ile çığlıklar da uyanmadan ağlamalar da bitti. Çocuğun reflüsü varmış meğer. Ta ki dişe kadar. Geçen hafta yine tüm gece çığlıkla uyandı. Reflü ilacını bıraktık diye sandım. Sabah yarı uyanık ağlıyor susmuyor iletişim kuramıyorum gözler yarı açık. Neyse epey uğraştık uyandı, öğlen de bir baktım diş patlamış.

Allah razı olsun canım.evet her dış çıkarma döneminde aynı şeyi yaşıyoruz.9. dış geliyor daha 32 . Dişe çok var offfff.
Benim son dört bir türlü çıkamadı. 10 senedir ara ara ağrır 20likler. Birini çektirdim kaldı 3. Yani 32 hiç olmayabilir :KK66:) canım çok geçmiş olsun. Allah şifa versin. Bizimkinin de 3. patladı, 4. yolda. Bu gece gelir sanırım

Çocuğun ruhu Ankaralı :))

Allah korusun :KK43: çok haklısın duymuştum ama bilmiyordum bu hastalığı şöyle bir baktımda :/ ben oğlumu düzenli doktora bile götürmüyorum yA hastalanırsa anca o zaman :KK43: yakın zamanda ortopediye götürmek istiyorum yürürken ayağını içe basıyor ayakkabıda daha çok fark ediliyor paytak pAytak zamanla geçer diyorlar ama insan korkuyor işte
Canım Ankara'ya gel, doktorumuzu öneririm çok ilgili tüm kontrollere aynı doktora gittik biz. Arada başka doktorlar da denedik ama çok memnunuz. bebekbeslenmesi.com'da videoları var. Prof. Ömer Erdeve. Bakalım 1 yaşta ne yapacak. Ama her gidişte o dönemde mutlaka yapması gerekenleri soruyor. Şunu şunu yapıyor mu diye. Şu zamana kadar yapmalı diye.

Canım Ankara'ya gel, doktorumuzu öneririm çok ilgili tüm kontrollere aynı doktora gittik biz. Arada başka doktorlar da denedik ama çok memnunuz. bebekbeslenmesi.com'da videoları var. Prof. Ömer Erdeve. Bakalım 1 yaşta ne yapacak. Ama her gidişte o dönemde mutlaka yapması gerekenleri soruyor. Şunu şunu yapıyor mu diye. Şu zamana kadar yapmalı diye.
tmm canım çok sağol :) ne kadar güzel ben ne zaman doktora gitsem ben sordum onlar yarım ağız cevap verdi. Yani istiyorum ki gittiğim doktor ben sormadan bir şeyler anlatsın. her seferinden sadece boy kg ölçüp çıkıyoruz o yüzden uzun zamandır gitmiyorum yani ne yapayım sadece boy kiloyu.

X