2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
Esaskiz43 premises içinde olanlar normalde folik asit tek alsan bunun içindeki kadar alabiliriz cnm ben doktoruma çok güveniyorum olmasa ayrı folik asit içerirdi.

Eklentiler

• image.jpeg
    32,1 KB · Görüntüleme: 40

Tercih meselesi tabi Canım. Google da nub teorisi diye arattiginda nub teorisi tutmayalar başlığı epey ustlerde. demek bi o kadar da tutmayan var. Çin veya rus takvimi gibi eğlencelik birşey gibi geliyor bana. Ve şöyle. Hamile olunca hemen erken dönemde tahmin yürüten bir teori olsa benim.için de ilgi çekici olur. Ama bekledim bekledim de birkaç hafta kalasi mi teoriye muhtaç kalicam. Bunların hepsi kendim adına olan görüşlerim canım. İnanılır inanılmaz tabi seçim.meselesi. Ben tutma ihtimali yüksek de olsa pek pirim veremiycem , zaten cinsiyet öğrenme zamanına az kaldığı için.

His olayı doğrudur deniyor ama insanın hissinden önce duyguları araya karışıyor . Ben deli gibi kız.istiyorum ama baştan beri hissim erkek. Bunda eşim ve benim.ailemizde %80 erkek yoğunluğu olmasının etkisi de olabilir. O yüzden kendi hissime bile güvenmiyorum.

evet canim buyumus masallah kipir kipirdi ense kalinligi ölçtü burun kemiğine elleri parmakları ayaklarına bakti boyunu ölçtü iste herşey gayet iyi dedi çok sukurr
Ayy ne güzel görmüşsün usg varmı atsana merak ettim sen ne istiyosun cinsiyet? Allah inşallah istediğini versin hepimize. Meleğini sana bağışlasın rabbim.

Öncelikle cinsiyet belirleyici tabiki erkek ama -bunu çevrenize söylemeyin geri kalmış kesimlerde kadına baskı yaratabilir- son yıllarda yapılan araştırmaya göre kadın yumurtası ilk gelen spermi genelde kabul.etmiyor. yüz kadar sperm ulaşıyor yumurtaya hepsi içine girmeyi deniyor ama yumurta neye göre olduğu tam.bilinmeyen.bi seçim yaparak istediğini içine alıyor. Sağlıklı olan spermi secerek içine aldığı düşünülüyor ama bu seçimi yaparken cinsiyet elemesi yapiyor mu belli değil.

Diğer ırk meselesi de, bu testin sonuçları türkiye değil dünya ortalamalariyla kiyaslaniyor. down sendromunda bebeğin ense kalınlığı olculdugu için siyahi, beyaz, sarı vs irklarda herkesin ense kalınlığı genetik farklılık gösteriyor, oncelikle o farklılıkların hepsi ayrı degerlendirilse belki daha doğru sonuclar verecek. Örneğin türk ırkından olan insanların kafasında türk eğeri diye bi kemik vardır ama sadece turklerde bulunur. Bunun gibi genetik olarak bizim ırk için 3mm ense kalınlığı nprmalken , siyahi ırk için 5mm ense kalınlığı normal olabilir. Ama dünya ortalaması üzerinden değerlendirildiği için bu test yanlış çıkar. Bi de irkla ilgili çoğu genetik hastalık bazı irklarda daha sık rastlanır. O yüzden de ayrı bi faktör. Ama sen iğdır li ben ızmirli olsak birşey değişmez aynı irktaniz :)

Ayy ne güzel görmüşsün usg varmı atsana merak ettim sen ne istiyosun cinsiyet? Allah inşallah istediğini versin hepimize. Meleğini sana bağışlasın rabbim.
amin canim cumlemizinkini bagislasin Rabbim heyecandan unutmuşum kalabalıktı dr da unuttu galiba çıkınca aklıma geldide 15 gun sonra ogrenirsin cinsiyetini dedi 4 yaşında bir oglum var önce sağlıklı olsun sonra kiz insallah

Bende perşembeyi sabırsızlıkla bekliyorum canım inşallah benim bebiş annesini düşünürde açar bacaklarını. Önce sağlıklı hayırlı evlat tüm isteğimiz sonra rabbim inşallah gönlümüze göre verir cinsiyeti inşallah. Bütün mesele hayırlı evlat yetiştirmekte. Rabbim bize evlat kokusu tatdırcak çok şükür elhamdülillah. İsteyen herkesin kucağını doldursun allahım

Kizlar benim kafama takılan birsey var,
Bu hafta ki kontrolde Dr.um beni 3 hafta sonra çağırdı ve Tarama testinden bahsetti. Bu test nasıl? Kandan mi bakılıyor? Aynı zaman da detaylı USG de olacak mı? Yoksa o 20. Haftadan sonra mı olacak? Ya da hem şimdi, hem 20. Hafta da mı olacak? O kadar çok şey okudum ki, aydınlanmak yerine daha da karıştı kafam. Herkes perinatoloji uzmanına gidilmesi gerektiğini söylüyor bi de... Ben İstanbul Avcılar dayım. Bu taraflarda pekte bana yakin dr bulamadim. Bulduklarıma randevu alamıyorum... Sizin onereceginiz Dr ya da hastane var mı? Şu an gittiğim Dr.u da internette yapılan tüm yorumlar ve tavsiyeler üzerine buldum. Ama ozgecmisinde perinatoloji ile ilgili birsey göremedim. Beni bir aydinlatin lütfen.

Merhaba kızlar
Ben ilk gebeliğimde fazla mide bulantısı yaşadım özellikle sabahları bunda açılınca oluyor. Ama midem sürekli şiş ve gaz problemin çok fazla sizlerden ne gibi sıkıntı var merak ediyorum birde aşırı yorgun hissediyorum

canım neydi isimlerini tekrar yazar mısın ?
bende güvenmiyorum bi erkek hissediyorum bi kız anlamadım ne hissettiğimi bilmiyorum :)
bu bilgi içinde ayrıca çok teşekkür ederim emeğine sağlık çok iyi anladım :)

canım bazı doktorlar perinatoloji uzmanı istiyor bazıları normal detaylı ultrason sen doktoruna sor benim doktorum özellikle perinatoloji uzmanı olması gerektiğini söyledi... bende onu baz alarak doktor seçtim

canım bazı doktorlar perinatoloji uzmanı istiyor bazıları normal detaylı ultrason sen doktoruna sor benim doktorum özellikle perinatoloji uzmanı olması gerektiğini söyledi... bende onu baz alarak doktor seçtim

Anladım canım. Teşekkür ederim cevabın için. O zaman bekleyip göreceğim desene :) Vakitte hiç geçmiyor.

Çok sağol canım

Badem yağı, kayısı çekirdeği yağı ve papatya yağı. Bu denenmiş ve memnun kalınmış bir karışımdır :)

kızlar size danışmak istiyorum, benim normalde göğüs uçlarım içeri gömülü ve uçları çok hassas hemen yara olabiliyor, şimdide yara olmuş durumda, bikaç gün bepanten sürdüm ama geçmedi, meme ucu yarası için tavsiye edebileceğiniz birşey varmı? sanırım böyle giderse emziremeyeceğim, anneminde öyle oda hiç emzirememiş en azından şimdiden yumuşasın istiyorum

9+2 hamileyim şu an. Midem bulanıyor ya cnm herseyi istemiyor canım çektiği şeyleri yiyebiliyorum sadece

Canım ayva çekirdeklerini küçük bi kaba koy üzerine biraz su. Bikaçgün sonra jel oluyor göğüs yaralarına emzirirken çok iyi gelir.bi dene istersen.

Hergun yenileniyorlar istikrarlı bir şekilde . genelde gül suyu tavsiye edilmiş bende başladım kullanmaya
Ben de sebamed in hassas ciltler için olanına başladım, paraben alkol be boya içermiyor ve ph 5.5 .. 6 gün oldu, yeni sivilce çıkmıyor, büyükler küçüldü, küçüklerin de büyük kısmı yok oldu.. Gül suyu bende işe yaramadı, oysa arada dağlar kadar fiyat farkı var, yarasa nolurdu sanki

Saf zeytinyağı iyi gelebilir dene istersen

Canım o öyle değil tam olarak. 4 5 saat çalışıp asgari ücret fln vermiyolar :) ben daha önce yaptım. 1.si sözleşmeli öğretmenlik atamayla olunan ve sadece eğitim mezunlarının olduğu bişey. Bu bahsettiğin ücretli öğretmenlik. 2.si haftada kaç saat derse giriyorsan mesela 20 diyelim, onunla ek ders saatlik üceretinin çarpımı (bu sene 15tl) kadar maaş alıyorsun. Mesela 19 mayıs tatili mi oldu, o günün parasını alamıyosun. İzinli misin, para alamıyosun. Ben haftada 28 saat derse giriyodum. İlk ay yarım çalıştım 600 gibi bişey aldım, sonra da 1100 fln aldım..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…