2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
kızlar size danışmak istiyorum, benim normalde göğüs uçlarım içeri gömülü ve uçları çok hassas hemen yara olabiliyor, şimdide yara olmuş durumda, bikaç gün bepanten sürdüm ama geçmedi, meme ucu yarası için tavsiye edebileceğiniz birşey varmı? sanırım böyle giderse emziremeyeceğim, anneminde öyle oda hiç emzirememiş en azından şimdiden yumuşasın istiyorum
Tatlım meme ucu gömülü olması arladaşımda vardı, eğer masaj yaptığında dışarı doğru çıkmıyorsa süt kanallarının gelişiminde bi sıkıntı olabilir yada kitle vb olabilir diye tetkikler yapılmıştı.. Ha bişey çıkmadı çok şükür, o zaman da doktor pamuklu sütyen kullanmasını, temizliğe dikkat etmesini ve bebeğin ağzına kahverengi kısmın tamamını vererek emzirmesini söylemiş.. Başka yaralar için napılabilir bilmiyorum, benim de uçları şimdiden acıyor, emzirirken nolcak bilmiyorum :KK43:

ben ilk gebeligimde 58 kilo ile kaldim 88 ile doguma girdim 7 ay catlamadim hic bir yerim badem.yagi surdum ama 7 aydan sonra catladi oglum buyudukce ciz ciz hissettim 4.600 oludu ve artik vucut dayanamadi aman dedim o catlagim hatira bana onlardan cok catlak olmadi ama ikinci gebeligimde hic catlamadi cunku 88 kiloyu gecmedim 72 ile doguma girdim.ikiz gebelige sahit oldum doktoruma gityigim iki hafta once bayana dogum yakinmi dedim 33 hafta demezmi sok oldum massalah dedim oda ikiz ondan boyle kocaman gobegim dedi ben yine catlicam galiba ama olsun.bebeklerim.saglikla gelsin bin sukur rabbima catlak beni sagliksiz hale getirmez umursamiyorum catlaklarimi

ben ilk gebeligimde 58 kilo ile kaldim 88 ile doguma girdim 7 ay catlamadim hic bir yerim badem.yagi surdum ama 7 aydan sonra catladi oglum buyudukce ciz ciz hissettim 4.600 oludu ve artik vucut dayanamadi aman dedim o catlagim hatira bana onlardan cok catlak olmadi ama ikinci gebeligimde hic catlamadi cunku 88 kiloyu gecmedim 72 ile doguma girdim.ikiz gebelige sahit oldum doktoruma gityigim iki hafta once bayana dogum yakinmi dedim 33 hafta demezmi sok oldum massalah dedim oda ikiz ondan boyle kocaman gobegim dedi ben yine catlicam galiba ama olsun.bebeklerim.saglikla gelsin bin sukur rabbima catlak beni sagliksiz hale getirmez umursamiyorum catlaklarimi

Benim de oyle canim genelde 12 kilo aldm iki hamileligimde de hic birseyde surmedim cok az catlagim var.sursende surmesende catliycaksa catliyor.

kızlar 9+4 üm bugun. İki gündür sol tarafımda seyirme hissedıyorum ve az ağrı gibi his var. Sizde de tek taraflı agrı var mı ben gibi? Birde bebeğin haraketlerımı bılmıyorum değişik bir his seyırmr kıpırdama gibi şeyler başladı ıkı gündür bu mümkün müü :emir_bebek::KK24:

kızlar size danışmak istiyorum, benim normalde göğüs uçlarım içeri gömülü ve uçları çok hassas hemen yara olabiliyor, şimdide yara olmuş durumda, bikaç gün bepanten sürdüm ama geçmedi, meme ucu yarası için tavsiye edebileceğiniz birşey varmı? sanırım böyle giderse emziremeyeceğim, anneminde öyle oda hiç emzirememiş en azından şimdiden yumuşasın istiyorum

Cnmcm gömülü olması konusunda Bişey diyemiicm ama emzirirken göğüs ucu yara olan arkadaslrm lansinoh Die bi krem kullaniolar.yaralara çok iyi gelioms.Ayrıca sürdükten sonra bebeği emzirmede de problem olmuoms.Senin şuan emzirme durumn yok ama yaralra iyi geleblr Die düşündüm.bi araştır istersen

Aventin kremini öneriyolar canım bende 7 aylık olunca başlıycam inşallah

İbni Ömer (r.a) rivayet ediyor:
Yalanların en büyüğü kişinin görmediği rüyayı gördüm demesidir.

Buhari, Tabir: 45, Müsned 2:96, 119
Kaynak :Camiüs Sagir / (Suyuti nin derlediği Feyzül Kadir esas alınarak yapılmış tercümesi)
Allah Kuran’da yalan söylemeyi açıkça haram kılmıştır. Bir insanın yaptığı birşey için yapmadım demesi ya da söylediği bir şey için söylemedim demesi nasıl yalan hükmündeyse, görmediği bir rüya için gördüm demesinin de yalan olduğunu Peygamber Efendimiz (s.a.v.) bu hadis-i şerifinde bildirmiştir. Hatta Peygamberimiz (s.a.v.) bunu yalanların en büyüğü olarak belirtmiştir. Dolayısıyla insanın görmediği bir rüyayı görmüş gibi anlatmasının haram olduğuna dikkat çekerek, insanları bu günaha karşı uyarmıştır.
Canım burası bebişlerimizle ilgili bilgileri paylaşıp yine hamişlik, bebekler konusunda dertleştiğimiz bir platform diye takip ediyorum :anneadayı: ama sen yanlış anlamış olmalısın hıı elbette birbirimiz için iyi dileklerde bulunuyoruz ,dualar ediyoruz ama günah ve haramlar konusunu istersen başka platfortfomda tartışalım inançlar hassas bir konu biliyorsun :stop:hııı bu arada zahmet edip yazmışsın ama hiç birisi benim sorunun cevabı değil inşallah din bilgisi ile ilgili başka bir platformda karşılaşırsak uzun uzadıya tartışalım canım:KK11:

Dıramamine kullanan arkadaslar ne sıklıkta kullanıyorsunuz bende uyusukluk ve uyku yaptı sizede oyle oluyormu

canım olabilir ama bende çıktığı için ben korkuyorum her keside o yüzden uyarıyorum bende kasık ağrısı diye gittim.. idrar yolu enfeksiyonu çıktı.. Rahim büyümesi kasık ağrısı ile karıştırılıyormuş.. bide bel ağrısı eklem ağrısı D vitamini eksikliğinden oluyor.. Umarım hiç biri yoktur.. sizde sadece rahim büyüdüğü için oluyordur. :) sadece tedbir amaçlı bilginiz olsun ihamal etmemekte fayda var. :)
Bende niye bu kadar bel ağrım var diyordum d vitamini eksikliğinden büyük ihtimal ben onu bir araştırayım bilgi için sağol:anneadayı:

@exclusive
Yaa cok sagol bende bu gittiğimde gorurum insallah
9+4 gunluktu en son gttigimde ne biliyim baskalarinnkinin harekt ettigini duyunca endişeleniyor insan oysa dr icim raht etsin die kalp atışında dinletti
Insallah hep saglikli guzel haberler alirz
Birde ben 29 aralikta kurtaj oldum bebegin kalp atisini alamadik ayni durumu yasayip tehlikeyi atlatan arkdslar var mi
Ben smdi herşeyden nem kapiyorum cok fena :KK43:
İnşallah duyarsın kalp atışlarını iyi şeyler düşün

Çok mu durgun acaba akşam akşam burası :) Bi girdiğimde bir sürü sayfa okumaya alıştıgımdan mi banaa öyle geldi? Gaz sancisindan ölüyorum, mahvetti beni yine. Sizde de oluyor mu böyle?

Kızlar aranızda b12 eksikliği çıkan var mı? Bende b12 eksikliği çıktı diye 5 tane iğne verdi dodex. Her gün sağlık ocağına gidip oluyorum

kızlar 9+4 üm bugun. İki gündür sol tarafımda seyirme hissedıyorum ve az ağrı gibi his var. Sizde de tek taraflı agrı var mı ben gibi? Birde bebeğin haraketlerımı bılmıyorum değişik bir his seyırmr kıpırdama gibi şeyler başladı ıkı gündür bu mümkün müü :emir_bebek::KK24:
Sol kasigimda agri bende de var ve belimde agriyor canim.bebeginin hareketlerini suan daha hissedemzsin ama seyirmeyi her hamile kiside hissetmez.senin suan bahsettigin seyirmedir.oglumda hissederdim ama kizimda hic hissetmedim seyirme.suan da seyirme varmi yokmu diye bakmaya hic vaktim yok.cocuklarla cok yogun geciyor gunlerim.

Sol kasigimda agri bende de var ve belimde agriyor canim.bebeginin hareketlerini suan daha hissedemzsin ama seyirmeyi her hamile kiside hissetmez.senin suan bahsettigin seyirmedir.oglumda hissederdim ama kizimda hic hissetmedim seyirme.suan da seyirme varmi yokmu diye bakmaya hic vaktim yok.cocuklarla cok yogun geciyor gunlerim.
sende once erkek sonra kiz sonra yine erkek olucak gibime geldi :KK66:

X