2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
çok sagol canim inan heyecandan unuttum almayı dr unuttu galiba 15 gun sonra tekrar gidecem o zaman atarim canim sen kiz demiştin bakalim tutacak mi tahminin hayirlisi
rabbim gonlundekini ve gonlumuzdekini hayirsizsa hayra cevirip nasip etsin rabbim insallah... amin kul insallah der yaradan inşa eder kun fe yekûn ...amin

Arkadaslar çatlak kremlerine şimdiden başlamamız gerek ama ben baktım çok pahalı

doğal bişiler yada uygun bişiler önerisi olan var mı

kullanmaya başlayanlar var mı aramızda.

Canım ben oğlumda badem yağı, kayısı çekirdeği yağı ve papatya yağını karıştırıp kullanmıştım her sabah. Ve bir tane bile çatlağım olmadı. Yalnız bu karışım biraz tüylenme yapabilir. Ben de yapmadı ama ben normalde de çok tüysüz biriyim zaten.

Bebek yagida catlak olusumu icin iyi diye duydum.denemedim ama

Kaç haftalık hamilesin ben 8 haftalık hamileyim doktorum aşırıya kacmamak şartıyla istediğim şeyleri yiyebilecegimi söyledi ben de izlediğim de canım istedi kalktım gece demeden yedim :) sana tek tavsiyem herşeyi evham yapma sağlıklı besleniyorsan çok kafana takma

yok cnaım gayet net anladım yani biz annelerin kız hissediyorum erkek hissediyorum diye düşündüğümüz ve tutma ihtimali gibi tutanda var tutmayanda :) o yüzden dedikleri gibi adı üstünde teori gerçek değil

Yapabildigim kadar tıp dilini çıkardım ama bu kadar olmuş demek ki

Genetik ikinizden de ama risk olarak görülen annenin yaşı, doğum sayısı, ırkı vs vs :) yani hepsi bizden :)
aaa olamazzzz kabul edemem o zaman niye cinsiyeti erkek belirliyor bu arada şaka tabi :)

ırkı derken ırktan kasıt nedir acaba bu bilgiler dikkatimi çekti affına sığınarak soruyorum ırk memleket mi yoksa geçmişte down sendromlu yapı var mı ona mı bakıyorlar

Canım ilk gittigim Dr bana da Premesis vermişti. Ama ben Onu folik asit kullanacak miyim dediğimde verdi. Ama sonra ki hafta gittiğim Dr bana folik asit kullanıyor musun diye sordu. Ben de Premesis kullanıyorum dedim. Hayır dedi ve Folbiol verdi. Premesis içinde folik asit evet var eser miktarda olduğunu ve onun bulantı ve kusmalara için ilaç olduğunu söyledi.

eyvahhhhh o zman ben bayadır folıc asıt almıyorummmmm

Bebek yagida catlak olusumu icin iyi diye duydum.denemedim ama

Canım ben bir süre bebe yağı da kullanmıştım ilk haftalarda ama bu bahsettiğim yağları dr. önermişti ve gerçekten hiç çatlağım olmadı. Bebe yağını ablam kullanmış ama işe yaramamış maalesef

bende bebe yağı kullanıyorum şimdiden şuan göbeğime falan dokunduğumda nemli yağlı olduğunu hissediyorum yani bence işe yarıyabilir... sabah sürdüm 6 buçukta...

Peki kahve rengi olursa düşük tehditi mi
canım sakın panıkleme korkma bende haftalarca oldu ara ara ve doktorun bana dedıgı kırmızı olmadıkca korkma kahverengı cogu hamılede oluyo bebegın yerlesmesıyle yer degısmesıyle vs olabılıomus. yapacagın tek sey dınlenmek ayakta kalma. goreceksın gececek

eyvahhhhh o zman ben bayadır folıc asıt almıyorummmmm

Keşke Dr.una bir sorsan canım... Panik yapıp, uzulmeni istemem. Premesis verip, folik asiti bıraktıran Dr larda duydum. Ama bu kadinin hamileliğin kaçıncı haftasında vs onu bilemiyorum. Eğer mümkünse Dr.una bir sor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…