2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
canim.saglik ocagi ucretsiz veriyor bilgin olsun ben ilk gebeligimdede kullandim.doktorum.cok iyi kendi polikilini acti her cesit dogum var istege gore ozel odalar baya baya buyuk hastane gibi cocuk bolumude var ogullarim zeka kupu massalah taktir getiriyor ogkum kucuk bu yil birinci sinifa basladi gerci dogdular 6 aylik oldular balikyagi surubu vermeye basladim sukur rabbime sagliklilar rabbim cumlemize saglikli bebekler nasip etsin her zaman dua ederim annelere cocuklarina onlar bizlere emanet rabbim kimseye evlat acisi yasatmasin evladida annesiz yasatma diye her zaman dualarimdalar.... amin hayirli cumalar
Canım doktorun iyidir mutlaka oğluşlarınada maşallah. Önümüzdeki hafta gidicem bakalım benimkide verir galiba.

slm kizlar dr geliyorum sorun yok çok şükür saat göre 11+2yim usg de 11+5cikti minigim crl 49.5mm ense kalınlığınada bakti hersey normal dedi 15-20gun sonra cinsiyetini ogrenebilirsin dedi cok şükür Rabbime herkes güzel haberler duysun insallah:KK71::KK71::KK71::KK73:
ne guzel canim sevindim rabbim tamamina erdirsin insallah usg paylasirmisin merak ettim

maşallah ne güzelde konuşuyorsun bazıların anladım bazıları doktor dili size hocam diyebilir miyim :KK70: ya bide bişey sormak istiyorum ben 25 yaşındayım eşim 34 yaşında risk ondan mı geliyor benden mi geliyor yoksa ikimiz den mi ?

Yapabildigim kadar tıp dilini çıkardım ama bu kadar olmuş demek ki
:KK48:
Genetik ikinizden de ama risk olarak görülen annenin yaşı, doğum sayısı, ırkı vs vs :):KK16: yani hepsi bizden :)

can anneler mis kokulu minnaklarimiz cumaniz hayirlara vesile olsun insallah hayirli cumalar canlar

Eklentiler

• IMG-20160415-WA0001.jpg
    IMG-20160415-WA0001.jpg
    44,9 KB · Görüntüleme: 18
bende ikiz olduklari icin ekimde dogum yapicam 33+36 haftalarda doguyomus ben 36 haftayi gorrum insallah rabbim vakti zamaninda guzel saglikli dogumlar nasip etsin insallah bugun bu mubarek gunun suyu yuzu hurmetine dua edenin duasi kabul oldugun gunun hurmetine hayirli cumalar ...amin
Banada doktorum sezeryan olacağı için 15-20 Ekim arası alırız dedi. Buradaki normal doğum yapcak arkadaşlarla aramızda 1 ay falan olcak.kasım sonu doğum yapcak arkadaşlar doğurana kadar 40 mız çıkar:21: ama sezeryan deyince tırsmıyor değilim:KK17:

Yapabildigim kadar tip dilini çıkardım ama bu kadar olmuş demek ki
:KK48:
Genetik ikinizden de ama risk olarak görülen annenin yaşı, doğum sayısı, ırkı vs vs :):KK16:
peki risk anne yasi kac olmali gerci annemin komsusu 43 yasinda dogum yapti seker hastasi kirkbinkere massalah cok saglikli bebegi oldu 2 yasinda sanirim.su an rabbim bebeklerimizi korusun.. amin

Banada doktorum sezeryan olacağı için 15-20 Ekim arası alırız dedi. Buradaki normal doğum yapcak arkadaşlarla aramızda 1 ay falan olcak.kasım sonu doğum yapcak arkadaşlar doğurana kadar 40 mız çıkar:21: ama sezeryan deyince tırsmıyor değilim:KK17:
ayyyy hic sorma canim ikiz gebelikte rahim zor toparlaniyormus cok tirsiyorum ilk sezaryanim cok kutu gecti oglum 4.600 dogdu ikincide cok zorlanmadim ama ilki unutamiyorum bunlarda zor olucak rabbim hem.bizi hem.bebeklerimizi korusun canim

dmt cm dmt cm sana bişey daha sorcam sence nub teorisi doğru mu doktorlar arasında elbet konuşulmuştur. yada bir hasta sormuştur.. bilgin var mı

%90 oranında kabul.görmeyen bi teori. Hatta bi varsayım. Zaten birkaç hafta içinde cinsiyeti ogrenebilecekken doktorlar varsayım olan birşeyi zaten onaylamaz. Tıpta gerçeklik önemli. Teori değil de elle tutulur kesin delillerle cinsiyet ispat edilebilecekken teori yanlış seçim. Belki.doktorun bu teorinin adjni duysa sınırı bozuluyordur :) Ve o bahsedilen çıkıntı yanlış bilmiyorsam omurganin devamı olan yer. Şahsi düşüncemi sorarsan doktorların çoğuna katılırım. Çünkü çok mantıksız geldi bana. Bu şekilde cinsiyet tesbiti yapıp doğru çıkan birsürü insana rastlarsın. Çünkü bu teoride de normalde de çocuğun kız olma şansı %50 erkek olma şansı %50 biri cikip bi teoriye göre benim.bebegim kiz olacak dediler kız oldu diyebilir. Ama zaten cinsiyet tahmini ile ilgili 10 ihtimal.vardı da bu teori 2 ye mi indirdi. Hayır. Yani tahminin doğru çıkma ihtimali.yine aynı. O yüzden tutuyor. Kafamdakini anlatabildim mi bilemiyorum mesajla zorlandım :KK55:

ayyyy hic sorma canim ikiz gebelikte rahim zor toparlaniyormus cok tirsiyorum ilk sezaryanim cok kutu gecti oglum 4.600 dogdu ikincide cok zorlanmadim ama ilki unutamiyorum bunlarda zor olucak rabbim hem.bizi hem.bebeklerimizi korusun canim
İkinci.kolay geçti demişsin canım inşallah buda kolay geçer. Benimde kızım 3.870 gr doğdu. Normal doğum diye gittik sancı çektim ama 6 aylıkken suyum gitmiş iğne ve serumla doğumu durdurmuşlardı.o yüzden açılma olmadı. Sezeryan aldılar akşam oluyordu nerdeyse. Sağ salim çıktık ameliyattan ama sabaha kadar ağladım ağrılardan çok fenaydı. Bide arada bir ebe gelip dikişin altına basmıyormuydu offf off allah yardımcımız olsun boşuna cennet annelerin ayakları altında değil.

peki risk anne yasi kac olmali gerci annemin komsusu 43 yasinda dogum yapti seker hastasi kirkbinkere massalah cok saglikli bebegi oldu 2 yasinda sanirim.su an rabbim bebeklerimizi korusun.. amin

Genel kaide 35 yaş üzeri gebelik pek istenmez. Ama tek kriter o değil annenin gebelik sayısı arttıkça down sendromu riski de artar. Bolgemde bir kadının 3 yaşında down sendromlu kızı var. Gebeliginde de ben baktım. Bütün testlerde amniyosentez de de risk çok yüksek çıktı. 38 yaş , 9. Gebelik sekiz yaşayan çocuk. Risk öyle yükseldi ama yine kesinlik arz etmez. Sağlıklı da olabilirdi. Bu maddeler sadece risk unsuru kesin değil. Annem de kardeşimi 35 de doğum yapmıştı. 3.gebelikti. taş gibi kardescegizim 15 yaşında maaşallah.

%90 oranında kabul.görmeyen bi teori. Hatta bi varsayım. Zaten birkaç hafta içinde cinsiyeti ogrenebilecekken doktorlar varsayım olan birşeyi zaten onaylamaz. Tıpta gerçeklik önemli. Teori değil de elle tutulur kesin delillerle cinsiyet ispat edilebilecekken teori yanlış seçim. Belki.doktorun bu teorinin adjni duysa sınırı bozuluyordur :) Ve o bahsedilen çıkıntı yanlış bilmiyorsam omurganin devamı olan yer. Şahsi düşüncemi sorarsan doktorların çoğuna katılırım. Çünkü çok mantıksız geldi bana. Bu şekilde cinsiyet tesbiti yapıp doğru çıkan birsürü insana rastlarsın. Çünkü bu teoride de normalde de çocuğun kız olma şansı %50 erkek olma şansı %50 biri cikip bi teoriye göre benim.bebegim kiz olacak dediler kız oldu diyebilir. Ama zaten cinsiyet tahmini ile ilgili 10 ihtimal.vardı da bu teori 2 ye mi indirdi. Hayır. Yani tahminin doğru çıkma ihtimali.yine aynı. O yüzden tutuyor. Kafamdakini anlatabildim mi bilemiyorum mesajla zorlandım :KK55:
Canım doktorlar için gerçeklik önemlidir mutlaka öyle olmalı zaten. 100 de 50 varsayımında 2 cinsiyet var ordada okeyim. Ama gerçekten nubdan anlayanlar var çıkıntıdan anlıyorlar bence erkek dediklerinde erkek kız dediklerinde kız çıkıyor. Bizim burda arkadaşlara yaptığımız sadece tahmin zaten nubdan falanda anlıyorum diyemem. Ama bilenler var.

Arkadaslar çatlak kremlerine şimdiden başlamamız gerek ama ben baktım çok pahalı

doğal bişiler yada uygun bişiler önerisi olan var mı

kullanmaya başlayanlar var mı aramızda.

İkinci.kolay geçti demişsin canım inşallah buda kolay geçer. Benimde kızım 3.870 gr doğdu. Normal doğum diye gittik sancı çektim ama 6 aylıkken suyum gitmiş iğne ve serumla doğumu durdurmuşlardı.o yüzden açılma olmadı. Sezeryan aldılar akşam oluyordu nerdeyse. Sağ salim çıktık ameliyattan ama sabaha kadar ağladım ağrılardan çok fenaydı. Bide arada bir ebe gelip dikişin altına basmıyormuydu offf off allah yardımcımız olsun boşuna cennet annelerin ayakları altında değil.
evet birincide 58 kilodan 88 le doguma gittim 4,600 ikincide 58 kilodan 72 ile doguma gittim 3.700 dogdu zorlanmadim canim.evet o basmalar beni cileden cikartti bilmiyorum belki ikincide zayiftim ondan rahat gecti diyebilirim

kizlar bu arada ses kaydını dinliyordum dr ense kalinligi 0.97mm demiş iyi mi
Canım internet sitesinde okumuştum her hafta ense kalınlığı artıyor. Hafta hafta ense kalınlığı oranları vardı. 11 ve 13.6 hafta arası 2 li test yapılıyormuş ve 3.0 mm ve üstü patolojik oluyomuş buna göre senin ölçümün normal canım.

X