2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
Ben de eşimden dolayı bir şey diyemiyorum çünkü fena kavga ediyoruz, ben abartmıyorum yani hepinize teşekkürler artık kendimden şüphe etmeye başlamıştım, doğumdan sonra da onun yüzünden aylarca bunalıma girip çıkamamıştım..bir ara evlerine dönmüşlerdi kendime öyle gelmiştim..

Bu şartlarda.... kendin bak çocuğuna, eşin de o kadar çok! Halden anlıyorsa , daha çok çalışsın size baksın... en azından kreş vaktine dek.. azıcık eksik yemek böyle çatlamaktan daha iyidir.. tabi farazi konuşuyorum şartları bilmeden, mümkünse...

Yavrusum cok atesli 39 derece atesi var...ılık dus ates dusurucu fayda etmedi :KK43: azicik düşüp tekrar yukseliyo ne yapmalı kizlar :KK43:

Yavrusum cok atesli 39 derece atesi var...ılık dus ates dusurucu fayda etmedi :KK43: azicik düşüp tekrar yukseliyo ne yapmalı kizlar :KK43:
Geçmiş olsun canım. Biz aynı şeyi yasadigimizda soğuk duş değil de soğuk uygulama yapmıştık islak bezlerle tüm vücudu sildik sonra tek zibinla dışarda tuttuk herkes hasta olacak dedi ama ateşten titriyordu ancak düştü ateşi ama o zaman hava Bu kadar soğuk değildi nerdeyse 2 ay önce

Canim soguk uygulamayi ozellikle büklüm yerlerine yap hastanedeki gibi.kalin pamuk saegi vs. Ne varsa cesmede islat ayak bileklerine el bileklerine boynuna alnina ve koltuk altlarima koy ve belli sure ile yenile.insallah tez zamanda iner.inmezse de acike götürün... Acilde bizim kıza böyle yapmışlardı o yuzden aynisini anlattim canim gecmis olsun

Valla ben doğduğundan beri emzik biberon vermedim inat edip ama tabi gün içerisinde daha neler oluyor kimbilir.. bir de sabah git akşam gel değil, evleri başka şehirde olduğundan bizde kalıyorlar aylarca..kendi annem yeğenime bakıyor, malesef biraz da uzak o yüzden gelemiyor bakmaya, zaten anneme kalacak diye ödü kopuyor kadının. Ne yapacağım bilmiyorum :KK11::işsiz:
Allah yardım etsin ya çok zor inşallah evlerine giderler ,sen kreş bak eşini kreşe ikna et şartları çok iyi çocuğun sosyalleşmesi gerek diye bişeyler uydur annen çok yoruluyor üzülüyorum filan de denedin mi bunu?

Sagolun kızlar etiketleyemedim herkesi...gece ilik uygulama ve dolvenle düştü şükür o yuzden acile gitmedik..simdi yine yukseldi biraz ama asiri degil 37.5-38 civari ogleden sonra goturucez doktora..2 ay kadar önce idrar yolu enfeksyn gecirmisti insallah yine oyle bisey değildir ates disinda hicbiseyi yok çünkü ne burun akintisi ne öksürük vs boyle olunca idrar yolu mu acaba diyorum :KK43:

Çok teşekkürler, inşallah bir daha yapmaz çünkü hala iyileşmedi resmen koparmış :110:
Ben yokken kayınvalideciğim bakıyor oğluma, diyor ki göğsümü açıyorum em diyorum emmiyor oynuyor :kızgın:böylesine sahiplenilen bebekler var mı başka yoksa ben mi abartıyorum yapılmaması gerektiği konusunda :işsiz:
Tövbe tövbee :/// Benim annem şöyle yapıyor benim kuzum emerek uyumaya alışkın olduğu ve kadın uyutamadığı için emzirme pozisyonunda kucağıma alıyorum kolumunn altından biberonla süt veriyorum biraz kanıp dalıyor geçiyor uykuya diyor. Ama bunu sadece çocuk beni aradığı için uyuması amaçlı yapıyor göğsünü falan açıp vermiyor tabi. valla hayrett ettim k.v ne ://

Kizlar biz hastanedeyiz kuru öksürük burun akıntısı kusma vs var kan alınıp serum takıldı bugün çıkacağız insallah... Ne kadar cok ustune düşersem o kadar cok hastalanıyor yaa...offff tek başıma rezil oldum her yönden yaa kombi de bozuldu mu aksam ve gece eşim de yoktu:mad:
:KK43: canım geçmiş olsun şimdi nasıl ? Allah kolaylık versin sana :/

Sagolun kızlar etiketleyemedim herkesi...gece ilik uygulama ve dolvenle düştü şükür o yuzden acile gitmedik..simdi yine yukseldi biraz ama asiri degil 37.5-38 civari ogleden sonra goturucez doktora..2 ay kadar önce idrar yolu enfeksyn gecirmisti insallah yine oyle bisey değildir ates disinda hicbiseyi yok çünkü ne burun akintisi ne öksürük vs boyle olunca idrar yolu mu acaba diyorum :KK43:
noldu ben kaçırdım mı bunu :KK43: çok geçmiş olsun canım oğlumda bir kere o ateş durumu oldu çok kötü bir durum devamlı ağlıyordu bizimki :KK43: Allahım korusun yavrularımızı inş bir an önce normale döner canım

noldu ben kaçırdım mı bunu :KK43: çok geçmiş olsun canım oğlumda bir kere o ateş durumu oldu çok kötü bir durum devamlı ağlıyordu bizimki :KK43: Allahım korusun yavrularımızı inş bir an önce normale döner canım
Insallah canim cok sagol gece ateslendi bizim yavru gündüz cok hafif vardi ama gece epey yükseldi ateslenince bizimkide cok huysuz oluyo hep agliyo bide zaten gazli bizim yavru iyice gazi artıyor ateslenince...dun gece sabaha kadar ayağımda salladim biraktigim an uyandi.ogleden sonra doktora gidicez insallah onemli bisey yoktur:KK43:

Kızlar selamlar.. gün geçmiyo ki benim süpersonik kv değişik bişey yapmasın geçen akşam tutturdu çocuğu yıkıycam diye..kardeşi de yanındaydı hatta..tamam anne dedim gene de son anda engel olurum korkusundan direk duşluğun içine atmış kendini sulara deli:)) neyse balığımı buğulama yapıyodu az kalsın allahtan suyu son anda kontrol ettim dirseğimle anne bu su kaynar baya dedim yooo diyo eline döküp!!! Neyse ben çıkınca arkamdan ne dediyse kardeşine boşver onlar iyi olsun da gerisi önemli diil dedi kadın cinim oynadı sinirden.. yani kadın istiyo ki herşeyi ona soralım onun dediği olsun hayır büyük yerine koyup soruyorum sorduklarıma ağzını yüzünü büzüştürerek cevap veriyo sinir ediyo.. veee banyodan çıkınca asıl hayati tavsiyede bulundu allahım aklıma mukayyet ol dedim sen buna her banyodan sonra bi ateş düşürücü ver demez mi!!!! Nasıl yani hasta olmayan çocuğa mı dedim gözlerimi belertip zaten eşim de gerekli tepkiyi verdi ben başka bişey demeden..ne bileyim biz verirdik bişey olmadı diyodu hala allah akıl fikir versin koskoca kadın offf..

o nasıl oluyor ben görmedim hiç verdin mi tepkisi ne oldu ? :)
Ben bi kaç aydır karıştırarak veriyodum canım ilk başta bir çay bardağına bir kaşık süt koyarak başladım.. en son 2 gün önce ilk defa su koymadan verdim.. bizimki ne yazık ki devam sütünü biberonla beraber bıraktı neyin içine koysam tadını farketti ve yemedi:/

Insallah canim cok sagol gece ateslendi bizim yavru gündüz cok hafif vardi ama gece epey yükseldi ateslenince bizimkide cok huysuz oluyo hep agliyo bide zaten gazli bizim yavru iyice gazi artıyor ateslenince...dun gece sabaha kadar ayağımda salladim biraktigim an uyandi.ogleden sonra doktora gidicez insallah onemli bisey yoktur:KK43:
Çok geçmiş olsun canım kuzucuk nasıl düştü mü ateş bizi de haberdar et dr dan dönüşte

X