2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
5 daha rahat oluyor ya nasılsa sızma taşma problemi yok dediğin gibi külot bez daha rahat oturuyor vücuda. Erkek çocuğu dar olmasın bol olsun

Ben de küçülenleri kıza giydiriyorum o daha minik hem bez hem kıyafet ikizimin küçüklerini giyiyor şimdiden
Ebebek şubat indiriminden alt açma ıslak mendil stoklamıştım o geldi aklıma bitmek üzere ıslak mendil galiba 6 koli almıştım. Bezi çok almak iyi oluyor ya en çok o kullanılıyor bitti bitecek derdi olmuyor

I istanbulizmir Canım o gruba üye oldum ama 3 gündür kabul edilmiyorum
Hani kabak alerjen demiştin ya, sen yemeklik kabağı mı yoksa valkabağını mı kastetmiştin

Cnm yemeklik kabaktan bahsediyordum ben birde şeftali alerjisi meyvelerden geçer ve hazır hiç birşey yemelisin cnm kurabiye felan demişsin ya yağ ne yağı belki süt alerjin var ve kullandığı tereyağ ise kabartılar çoğala bilir sen Ankara yaşıyordun demi çok ünlü doktordan bahsediyorlar biraz pahalı ama yol gösteriyormuş gruba da ismini özelden atarsan mesaj yollarım üyeliğini kabul edin diye artık herkesi kabul etmiyorlar üye olup ben alerjen yedirdim bişey olmadı diye diğer üyelere nispet yapanlar oldu ondan belki durdurmuşlardı bu grubun sanırım derneği felan da varmış doktor ismini bakayım seni etiketlerim yazıp ama dediğim gibi çok pahalı bir doktor rint

Canım bak bunu buldum senin yavrunun allerji durumu nasıl şimdi?
Bizim tam 9. ayı doldurduğu gün oldu. Doktorların genel görüşü bir şey başlangıç yaptı, ve sonrasında vücut bağışıklığı düşüp daha önce tepki vermediği şeylere de histamin salgılamaya başladı. Ama bunların içinde bir şey daha çok etki ediyor olmalı. İkinci tahlilleri bekliyoruz şimdi. Süt çıkmamıştı yenilendi, kuruyemiş, meyve ve un. Bu sırada süt diyeti yaptık birlikte 4 buçuk gün hiçbir sonuç alamadık. Şimdi yine peynir yediriyorum ona da benekte artış olmuyor
Gluten diyetine başladık ama meyve daha çok şğphelendirdi beni açıkçası. Çünkü beslenme günlğğü ile de teyit ettim, meyve verdiğim günün akşamı gecesi benekler artmış hep. İlk benek çıktığında da armut yedirmiştim. Bir aydır yumurta ve kuruyemiş de yemiyoruz. (Cevizli mama yapardım eskiden ona)
Şimdi yeme işini kendi özdenetimine bıraktım. Bir şeyi istemiyorsa vermiyorum. Dün meyve yememeye başadık. En az 4 5 günde kendini belli eder diye düşünüyorum.
Emin olmak adına ikimiz aynı şeyleri yiyoruz. Ben arada bir kaçamak yaptım dün ama dediğin gibi o0nda bile çok üzüldüm. Her şeyi denedik aslında. Şu anda sıkı diyet yapmadığımız bir meyve bir un kaldı. Önceliği meyveye verdim. Ama meyve diyetinde zeytini de kesmeli miyim??? Çocuga patates peynir zeytin et dışında hiçbir şey veremiyorum. Sonuçlar bir çıksa...
Özele atıyorum mesaj. Benim çocuğuma alerji yapmadı diye nispet etmek nasıl bir sorunlu ruh halidir....

TaeYang benim yine bir sorum var :) Artık eşofmanlı şevkete sorulan soruları aratmıyorum ben de :)
Annede ürtiker varsa ve histamin değeri yükseldiyse bu histamin anne sütü ile bebeğe geçer mi? Başka bir ifadeyle ben alerjik olduğum için bebekte anne sütünden alıyor olabilir mi histamini

rint cnm kızımın 40 gün süren yüzünden egzaması vardı ama ne tetikledi dersen sonradan düşündüğümde kızım abisinden grip bulaşmıştı ağırdı hava felan vermek zorunda kalmıştı doktorlar bir hafta sonra topladı diye beb rota aşısının ikinci tozunu vurdurmamala bütün suratına dağıldı sonra geçer gibi oldu 6. Ay aşısından sonra biraz yaptı suratına sonra bir daha çıkmadı doktor kızın çok yüksek alerji yok dedi kanda çıkmadı hiç birşeye ve abisinde böyle bir durum olmadığı için en geç 1 yaşında geçer dedi ama ben 1 yaş aşısından sonra bişey olur mu diye korkuyorum şuan hiç bir etkisi yok sadece geceleri uyumayan bir Bebek sadece

Eneeeemmm kıyamam küçük hanıma.
Canım huggies külot bezin de büyüğünden epey çiş çıkardı benim oğlan. 8 kiloydu denediğimde. Bez 9 kilodan başlıyor. İki kez denedim acayip çiş çıktı. Şimdi ondan cesaret edememiştim 5 numara almaya :)))

Ya doğru o zaman A101'de vardı 5 numara 4 tane satılıyor bulup denesen iyi olur ben sipariş vereyim sana gönderirim 5 numara denersin olmadı

Profesör Bülent enis şekerel rint doktor bu bir araştır istersen
Cok iyi diyorlar bu doktora. Kim gidecek? Istanbuldan sirf kendisine bebeklerini gostermek icin gidenler var. Ancak ilk muayene az tuzluymus.test istedigi icin 1500 civari sonrasi normal rutindeymis bi seferlik deger diyorlar cok ilgiliymis telefondan filan donuyormus hemen

Bana önerdi canım. Benim oğlan alerji oldu, ürtiker. Ama neye olduğu henüz bulunamadı. İkinci grup tahlil sonuçlarını bekliyoruz.
Maşallah adam tuz gölü mübarek. Ben de Ankara Tıp'ta bir hocaya götürüyorum. İletişim kurabiliyoruz ilgili iyi bir doktor. Şimdilik memnunum inşallah tez zamanda hallolur da başka hiçbir şeye gerek kalmaz. Şimdiden çocuğun kanının yarısı gitti resmen. Başka yere götürmeye inanın korkuyorum

jean canım çok sağ ol nasıl da incesin sen
A 101de paketi daha bugün açmışlar olduğu gibi duruyor bezler. Çocuk külodu sanmışlar bez değil onlar alma abla diyor
Şimdi 5 numara giydirdim. Bel kısmı güzel ama alt kısım çok torbaladı. Çıtçıtlı başının içinde bir katman oldu. Çiş yapsın bakalım nasıl olacak

Ben hep öyle bol giydiriyorum taşmıyor canım

Bebisin durumda değişiklik var mi canım
Teşekkür ederiz canım öncelikle.
Beslenme günlüğü tutuyoruz aynı şeyleri ya da yakın şeyleri yiyoruz. Dün epey azalmıştı benekler. Ama bugün ben ondan farklı yumurta yedim. 3 saat sonra emzirdim. Uyudu. Ağlayarak uyandı susturamadım. Epey gazı varmış çıkınca rahatladı. Vücudunu kontrol ettim epey benek çıkmış. Alerji testinde yumurta çıkmamıştı ama varmış demek. 1 ayda iki kez yedim. İkisi de aynı oldu. İlkinde o gün yediği şeftaliye bağlamıştım
Şimdi süt sağıp döküyorum.

Canım ya allah yardimciniz olsun yumurta yetiskinlerde bile mide ağrısı yapabiliyor. Bi tanidigimizin bebeği 1.5 yaşında filan yumurtaya alerji olmuştu bütün vücudu kabarmıştı alerjisi olmamasına rağmen. simdi yine yiyor yumurta birşey olmuyormuş 2 yaşında şimdi.elma yazmişsin normalde en alerjik olmayan besin derler ama sizin imtihanınızda bu allah şifa versin bi an önce atlatırsınız inşallah 1 yaşına çok var mı daha belki yaşından sonra hafifler

Kasım 2016'nın güzel anneleri günaydın,

Haziranda işe başlayınca takip edememeye başladım malesef. Herkesler iyidir umarım. Bizim ufaklığın dişleri yeni yeni çıkmaya başladı, alttan 2, üstten 2 tane çıktı ve birkaç gündür acayip ısırıyor emerken. Yara, kan içinde kaldı göğüs uçlarım. Tepki vermiyorum oyun sanmasın diye, usulca çekiyorum ve anlatıyorum ısırma canım çok acıyor diye, biraz bekliyorum sonra emzirmeye çalışıyorum tekrar ama yine ısırıyor Var mı bunu yaşayan ve çözüm bulabilen??

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…