2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326

06:00 - 20:00 arasi istedigim saatte gelip istedigim saatte gidebiliyorum canim. Günde 7 Saat calisiyorum. Cok kötü oldugum günler 7 saati doldurmadan gidiyorum ama yinede dayanamiyorum isyerinde kusmakda istemiyorum

bende arada sirada kasik agrisi gibi agri oluyor canim, doktoruma sordum normal dedi rahim genisledigi icin oluyormus.
Benimde belim cok agriyor, yattigim yerden esimin yardimiyla kalkiyorum

Benim de kas ağrılarım var belim kasigim tutuluyor bazen. Bugün muayene var aslında ama ben pazartesi gideceğim. Bakalım ne diyecek.

Çarşamba gördüm ama hareket etmiyordu benim sıpa tembel herhalde
yok öyle düşünme ben 9+3 te gittim hiç hareket etmiyordu ama genelde çoğu arkdaşın 9. haftada hareket etmiş 10+3'te gittiğimde gelişmişti o tembellik değil her bebeğin gelişimi yerleşme zamanı farklı 1 hafta fark etmez o kadar bak sana 9 haftalık 10 haftalık gelişimin resmini atıyım anlarsın benim :)

Eklentiler

• _20160411_105311.JPG
    52,8 KB · Görüntüleme: 56
  • _20160411_105553.JPG
    43,8 KB · Görüntüleme: 58

evet canim bende okudum, dokturumda öyle dedi 12. haftadan sonra düzeliyormus genellikle. Insallah normale döneriz canim bizde.
Bebisimi gecen hafta gördümm kalp atisini ve nasil hareket ettigini gördüm
Aynen canim bende öyle diyorum, onlar bizimle olsunlarda biz bulantilari cekelim :)

Kısslar size COK ACILL Bişey sorcam
Az önce bulantidan yine çıkardım biraz ama daha kahvaltı yapmadım genelde de zaten hep böyle oluo sabah İlk kalktgmda hareket ettiğimde bulantım baslio ve su cikariorm.dün farkettim gibi sanki kan da geldi gibi gördüm ama dikkat etmedim.bugünde sanki geldi gibi.peçete aldım elime sonra incecik kılcal damar gibi geldgni gördüm.int.e baktım zorlanma oldgnu gösterir dio acil bişey doktora başvurun gibi bişey yazmio.size sormak istedim.duyan veya yaşayan var mı böyle bi durum.dediğim gibi çok incecik geliodu.önemsemek istemedim ama aklıma da takılır da

Allah yardımcın olsun canım. Çalışan anne olmak zor gerçekten ama çok kötüysen biraz rapor al istersen.

Amin canim. Aldim canim, 3 gün evdeydim ama daha fazlada rapor almak istemiyorum. Sunun surasinda 6 ay kaldi dogum izinine, benim yerime caliscak olan arkadasa isi ögretmem gerekiyor

Benim de kas ağrılarım var belim kasigim tutuluyor bazen. Bugün muayene var aslında ama ben pazartesi gideceğim. Bakalım ne diyecek.
anladım canım valla oturduğum yerden kalkamıyorum bazen belimde öyle bi kitlenme oluyor çok ayakta durunca bbelime hemen ağrı giriyor... D vitamini eksikliği kötüymüş... Çok ağrı yapıyor vücutta umarım bebeğin gelişimindendir senin ki hiç bir sorun çıkmaz :)

canım bende de oldu defalarca... hatta ben bı kere resmen kan kustum.

Canım bende sabhları ögürüyorum hep su çıkıyordu. bgn sap sarı su çıkardım resmen
heralde d vitamini kullanıyorum o yüzden sarı çıktı. ilaç tadı bogazımı yaktı resmen

İkili üçlü dörtlü testlerde sadece down sendromuna bakılıyor canım. Onun da anne karnında ya da dogunca tedavisi yok zaten. Bahsettigin hastalık bu testlerle belli olmazdı zaten.
canım yanlış biliyorsun 2li test içnde detaylı ultrason var perinatolog doktorlar giriyor ve bebeğin tüm iç organlarını görüp kalp böbrek mide vs. aklına gelebilcek her şey düşün küçük diline kadar bakılıyor ekstra olarak içinde ense kalınlığı burun kemiği falan bakılıyor... ikili kan testinde çıkmaz dediğin detaylıda kalbin 4 kapaklı olduğuna kadar bakıyorlar...

Bugün bulantılar attı iyice. Ama gerçekten içindeki minik canı düşününce insan her şeye katlanıyor. Onlar iyi olsun yeter ki, biz her şeyi çekmeye razıyız. Sen nasılsın canım?
bende iyiyim çok şükür canım yarını iple çekiyorum doktora gidicem bebişi görcez bakalım Allahın izni ile.. :)
o kadar farklı bişey ki ben gördüğümde ilk şoku atlatamadım 1 haftadır videoya çektim o videyu izliyorum
Kizlar bebislerinizin hareketlerini ultrasonda ne zaman gordunuz
canım benim 10+3 tü gördüğümde balık gibiydi ama 9+3te henüz gelişimi tamamlanmamıştı 1 hafta çok fark ediyor o yüzden bilgi verdim... :)

canım bende de oldu defalarca... hatta ben bı kere resmen kan kustum.

Çok geçmiş olsn cnm.Doktoruna sormuş mydun cnm.zorlanmadan Die yazio hep özellikle bu aylar için.

Canım bende sabhları ögürüyorum hep su çıkıyordu. bgn sap sarı su çıkardım resmen
heralde d vitamini kullanıyorum o yüzden sarı çıktı. ilaç tadı bogazımı yaktı resmen

Benmde cnm nerdeyse her sabah oluo ve dediğin gibi sarı su cikariorm bende.7 8. Haftada başladı.başlarda az geliodu.avucum kadar su gelince rahatliodm bitiodu.ama bu bir haftadr bitmio icimdeki su sanki.Çok cikio.dediğin gibi bi de boğaz yakan acı Bişey.bende sabah tiroit ilacı iciorm o mu acaba yakio dersin.resmen yataktn ayağa kalktgm anda cikariorm.ondan ilacı içip en az yarım saat daha yatiorm.Yoksa ilaç da cikio.bi kere öyle oldu.

Canim kalp kapakciklarina bobreklerine vs 20. Haftalarda bakiliyor.suan daha onlar tam gelismediki.perinatolog dr de her hastanede olmuyor biz onun icin univ.hastanesine gitmistik

midede bişey olmadığı için artık safran kusuyorsun canım sanırım o d vitamini deil

Canim kalp kapakciklarina bobreklerine vs 20. Haftalarda bakiliyor.suan daha onlar tam gelismediki.perinatolog dr de her hastanede olmuyor biz onun icin univ.hastanesine gitmistik
canım ben gidicem ordan biliyorum benim doktorum özellikle 2. düzey perinatolog dk. istedi. 12+2de çarşamba günü gidicem herşeyine bakacaklar bebeğin yani şöyle diyim çok araştırdım dediğin gibi bazı hastahaneler perinatologsuz normal bakıyor 20. haftada 2. düzey istiyor...
Benim doktorum kesinlikle perinatolog olacak dedi... ordan biliyorum hastahane hastahane araştırdım

Mide boş şekilde iken kasıldığı için damar çatlağı vs olmuş olabilir. Atacak birşey bulamayıp kasilip duruyor. Aciliyeti şöyle var, mide içi asit dolu olduğu için o ince damar catlaklarini ya da kanama odaklarını yara yapar hemen, ülser gibi yani. İlerlememesi için koruyucu ilaçlar verebilir doktorun. Ama bugün yarın riskim varmı yani çok çok acil bi durumdamiyim he dersen hayır değilsin. Bebeğin için desen zaten olay onunla ilgili değil. O şimdilik rahat. Basit bir sağlık ocağına gidip , gebe olduğunu özellikle belirterek uygun ilacı alabilirsin. Ve tabi bundan sonra hergün uygun dozda bulantı ilacı kullanmak zorunda da kalabilirsin. Daha fazla kasilmamasi lazım midenin. Geçmiş olsun canım.

Canım zorlamadan dolayı boğazın tahriş olmuş bazen benimde olur hatta burnum kanar kusarken.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…