2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
exclusive exclusive
Yaa cok sagol bende bu gittiğimde gorurum insallah
9+4 gunluktu en son gttigimde ne biliyim baskalarinnkinin harekt ettigini duyunca endişeleniyor insan oysa dr icim raht etsin die kalp atışında dinletti
Insallah hep saglikli guzel haberler alirz
Birde ben 29 aralikta kurtaj oldum bebegin kalp atisini alamadik ayni durumu yasayip tehlikeyi atlatan arkdslar var mi
Ben smdi herşeyden nem kapiyorum cok fena :KK43:

exclusive exclusive
Yaa cok sagol bende bu gittiğimde gorurum insallah
9+4 gunluktu en son gttigimde ne biliyim baskalarinnkinin harekt ettigini duyunca endişeleniyor insan oysa dr icim raht etsin die kalp atışında dinletti
Insallah hep saglikli guzel haberler alirz
Birde ben 29 aralikta kurtaj oldum bebegin kalp atisini alamadik ayni durumu yasayip tehlikeyi atlatan arkdslar var mi
Ben smdi herşeyden nem kapiyorum cok fena :KK43:
korkma canım bak az öncede arkdaşa attım benimde 9 haftalıkken elleri kolları yoktu bak sanada gönderiyim için rahatlasın farkı sen gör :) eksik yazmışım 10+3 ve 9+3 olan ultrason resimlerini attım... arasında ki farkı gör isterim.. Biz eşimle şok olduk

Eklentiler

• _20160411_105311.JPG
    _20160411_105311.JPG
    52,8 KB · Görüntüleme: 35
  • _20160411_105553.JPG
    _20160411_105553.JPG
    43,8 KB · Görüntüleme: 32
Son düzenleme:
canım ben gidicem ordan biliyorum benim doktorum özellikle 2. düzey perinatolog dk. istedi. 12+2de çarşamba günü gidicem herşeyine bakacaklar bebeğin yani şöyle diyim çok araştırdım dediğin gibi bazı hastahaneler perinatologsuz normal bakıyor 20. haftada 2. düzey istiyor...
Benim doktorum kesinlikle perinatolog olacak dedi... ordan biliyorum hastahane hastahane araştırdım

Benim dr 2.duzey 3.duzey ultrasonla bakiyor ve anormallik gorurse perinatologa yonlendiriyor.suan sana nt ye yani ense kalinligina ve kan dolasimina bakilcak sende gorursun mavi kirmizi renkler olcak kivrim kivrim.20. Haftalarda da kalp kapakciklari gobek kordonu bobrek cigerler vs herseyi detayli olarak inceliycek ve o zamn uzun bir muayne oluyor.
Oglumda o zmn gobek kordonunda problem cikmisti insan cok korkuyor birsey cikinca.insallah sorunsuz hamilelik geciririz hepimiz.

Benim dr 2.duzey 3.duzey ultrasonla bakiyor ve anormallik gorurse perinatologa yonlendiriyor.suan sana nt ye yani ense kalinligina ve kan dolasimina bakilcak sende gorursun mavi kirmizi renkler olcak kivrim kivrim.20. Haftalarda da kalp kapakciklari gobek kordonu bobrek cigerler vs herseyi detayli olarak inceliycek ve o zamn uzun bir muayne oluyor.
Oglumda o zmn gobek kordonunda problem cikmisti insan cok korkuyor birsey cikinca.insallah sorunsuz hamilelik geciririz hepimiz.
amin caım inşallah Rabbim tüm evlat isteyenlerin sağlıklı bir gebelik ve sağlıklı bir bebek nasip etsin...

az kaldı zaten detaylı ultrasona girmeme 20 nisan doktorun ne yaptığını söylerim yanılıyorda olabilirim ama konuştuğumda bana herşeye küçük diline kadar bakılacak kalp, böbrek vs. gibi dedi o gün geldiğinde fikir alışverişi yine yaparız zaten :)

canım yanlış biliyorsun 2li test içnde detaylı ultrason var perinatolog doktorlar giriyor ve bebeğin tüm iç organlarını görüp kalp böbrek mide vs. aklına gelebilcek her şey düşün küçük diline kadar bakılıyor ekstra olarak içinde ense kalınlığı burun kemiği falan bakılıyor... ikili kan testinde çıkmaz dediğin detaylıda kalbin 4 kapaklı olduğuna kadar bakıyorlar...

Canım detaylı dediğin detaylı ultrason. O ayrı. İkili test ayrı. Aynı anda yapılmış olması aynı test oldukları anlamına gelmez. İkili üçlü dörtlü testler sadece down sendromuna bakar. O da ense kalınlığı olculerek dünya ortalamasına göre bir oran çıkar, bebeğin down sendromlu olma riski olarak. Yanlış bilmediğimden emin olabilirsin çünkü 10 yıldır ebe olarak çalışıyorum devlet kurumunda.

Mide boş şekilde iken kasıldığı için damar çatlağı vs olmuş olabilir. Atacak birşey bulamayıp kasilip duruyor. Aciliyeti şöyle var, mide içi asit dolu olduğu için o ince damar catlaklarini ya da kanama odaklarını yara yapar hemen, ülser gibi yani. İlerlememesi için koruyucu ilaçlar verebilir doktorun. Ama bugün yarın riskim varmı yani çok çok acil bi durumdamiyim he dersen hayır değilsin. Bebeğin için desen zaten olay onunla ilgili değil. O şimdilik rahat. Basit bir sağlık ocağına gidip , gebe olduğunu özellikle belirterek uygun ilacı alabilirsin. Ve tabi bundan sonra hergün uygun dozda bulantı ilacı kullanmak zorunda da kalabilirsin. Daha fazla kasilmamasi lazım midenin. Geçmiş olsun canım.

Çok sağol cnm.bulantı için de doktorun verdgi ilacm var ama kullanmiyrm.gün içerisinde 2 kere oldu bugüne kadar.genelde sabahları oldgu için içmedim hiç ilacı.ihtiyaç duymadm.midem agriodu gaviscon vermişti doktor ama onu da icmiorm artık eskisi kadar rahatsız edici şiddetli mide problemm yok gibi.bilemedm.doktoru arasam Kesin gel der.ama ciddi bişey olmadigni hissediorm gibi.Öyle bakalım.

Canım detaylı dediğin detaylı ultrason. O ayrı. İkili test ayrı. Aynı anda yapılmış olması aynı test oldukları anlamına gelmez. İkili üçlü dörtlü testler sadece down sendromuna bakar. O da ense kalınlığı olculerek dünya ortalamasına göre bir oran çıkar, bebeğin down sendromlu olma riski olarak. Yanlış bilmediğimden emin olabilirsin çünkü 10 yıldır ebe olarak çalışıyorum devlet kurumunda.
olabilir canım diğer arkdaşada söyledim doktorun söylediğini söylüyorum size... bana ense kalınlığı dahil tüm iç organlarına bakılacak dediler... 20 nisanda gidicem ilk gebeliğim doktorun söylediklerini söylüyorum size bildiğim yaptırdığım bişey yok yaptırdığımda ne yaptıklarını paylaşırım sizinle...

Bir dahaki kontrolde der belki cnmcm.haftaya 12.haftan bitio çünkü

Aynen cnm benmde gecmio.yemeklrdn tiksinmem de dvm edio.Bazı meyvelr çok gaz yapıo asla yiyemyrm.
Hep aklıma çalışanlar gelio.Ben derslrmi iptal ettim hep yatiorm sagolsun Annem geldi.calisanlrn Allah yardımcısı olsn diorm.Gerçekten yorucu bi dönem.biran önce atlatmyi nasip etsin Rabbim

benimde canim, koku duyarliligimda artti, parfüm, oda kokusu vs hersey pis kokuyor bana.
Amin canim, rabbim bir an önce atlatmayi nasib etsin insallah. Hepimizin yardimcisi olsun

olabilir canım diğer arkdaşada söyledim doktorun söylediğini söylüyorum size... bana ense kalınlığı dahil tüm iç organlarına bakılacak dediler... 20 nisanda gidicem ilk gebeliğim doktorun söylediklerini söylüyorum size bildiğim yaptırdığım bişey yok yaptırdığımda ne yaptıklarını paylaşırım sizinle...

Ozel hastaneye gidiyorsun galiba.bu haftada ille perinatologa git diyorsa anlasmali oluyor dr ler aralarinda.devlettede bakiliyor nt ye.3.cocugu bekledigim ici tecrube ediniyoruz biraz

korkma canım bak az öncede arkdaşa attım benimde 9 haftalıkken elleri kolları yoktu bak sanada gönderiyim için rahatlasın farkı sen gör :) eksik yazmışım 10+3 ve 9+3 olan ultrason resimlerini attım... arasında ki farkı gör isterim.. Biz eşimle şok olduk

Gerçekten naisl fark ediyor hemen Rabbimzin büyüklüğü
Saglikla sihhatle kucagina al insallah arkadsm

dayanamıyorum artık:KK43: mıdem bombos ve hala kuscam dıe ugrasıyorum..... halım dermanım kalmadı. bı de kızlar bana doktor bulantı ıcın premesıs dıe ılac verdı onun ıcınde folıc asıt de oldugu ıcın ayrıyeten folıc asıt içmiyorum içsemmiydım acaba

bende iyiyim çok şükür canım yarını iple çekiyorum doktora gidicem bebişi görcez bakalım Allahın izni ile.. :)

o kadar farklı bişey ki ben gördüğümde ilk şoku atlatamadım 1 haftadır videoya çektim o videyu izliyorum :KK36:
canım benim 10+3 tü gördüğümde balık gibiydi ama 9+3te henüz gelişimi tamamlanmamıştı 1 hafta çok fark ediyor o yüzden bilgi verdim... :)

Hadi bakalım hayırlısı canım. Güzel haberlerle gelirsin inşallah. Sen minnakın hareketlerini görmüştün değil mi? :KK49:

Şimdi yüklemeye çalışıyorum. 3 tane resim aticam . İkili üçlü ve detaylı ultrason kağıtları. Benim hastalarımin orda anlaticam inşallah yukleyebilirsem

Ozel hastaneye gidiyorsun galiba.bu haftada ille perinatologa git diyorsa anlasmali oluyor dr ler aralarinda.devlettede bakiliyor nt ye.3.cocugu bekledigim ici tecrube ediniyoruz biraz
evet canım özele gidiyorum ama doktorumun önerdiği doktora gitmiyorum başka bir doktora gidiyorum ama dediğim gibi özel olmasından sebep olabilir özellikle gideceğin doktor perinatolog olsun dedi...
bendee canimmm, bide ben hazirliksiz yakalandim, hareket ettigini görebilcegimi hic düsünmüyordum. Ne güzel sen videoya alabilmissin
bende normalde çekemezdim eşim yanımda değildi eşim olmadan her gittiğimde videoya çeker akşam eşime gösteririm ama artık her gittiğimde eşimde olsa hatıra amaçlı her zaman çekmeyi düşünüyorum çünkü her haftanın ayrı bir güzelliği var ayrı bi heyecanı var :)
Gerçekten naisl fark ediyor hemen Rabbimzin büyüklüğü
Saglikla sihhatle kucagina al insallah arkadsm
Amin arkdaşım sende öyle inşallah sağlıkla alırsın kucağına :)

X