2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
hasbeee hasbeee uyku eğitimi denedin mi hiç?şöyle ağlatan cinsten işe yarar belki bıdığa
Ben geceleri mama vermeye başladım bi kere acaba aç diye mi ağlıyor deyip verdim arkası geldi 60cc içiyordu sonra çok riskli olduğunu okudum ve hemen kestim tabii alışmıştı ilk gece 1,5 saat bağırdı ağladı uykuya daldı ikinci gece 15dk yaptı 3.gece 5dk ve bir kez kalkıyor bakıyor mama yok meme için tenezzül etmiyor hiç meraklı değil.
Uyku eğitmenlerinin videolarını izledim birebir süper dadının yaptığını yapıyorum diyebilirim ve galiba başarılı oldum artık kendi kendine uykuya dalabiliyor
Aylardır umudu kesmiştim artık olmaz uyku eğitimi falan diyodum umut oldun bana bi bakıcam bakalım şu videolara inşallah tutar da sana da süper dadıya da bol bol dua ederim

Kızlar hepinize çok teşekkür ederim. Hep birlikte dua edelim geçsin minnağımın benekleri. Benim kutup ayısı gibi ak pak oğlum bildiğiniz dalmaçyalı oldu şimdi... Allah şifasını versin inşallah

Sağ olun kızlar...
Her şeyi deneye deneye veriyordum benim alerjik bir bünyem olduğu için epey tedbirliydim. Yumurta da veriyordum.
Ama bayram öncesi 3 gün falan çeyrek yumurta yedi üst üste. Aslında dokunmaması gerek. Bir de şimdi aklıma gelen, keçiboynuzu özü kattım muhallebisine. Offf... Bayramdan beri geçmiyor.
Birkaç gün ara verdi geri başladı.
10 gün ilaç kullandık. Hiç geçmedi azaldı. Bıraktık 4 gün sonra inanılmaz bir halde geri döndüler. 7 gün daha aynı ilacı kullandık. Bu sırada çocuk alerji doktoruna gittik. Ürtiker dedi. İki ilacımız var yeni başladık. Bugün babası yokken ve misafir varken yaptığı için gaita hala veremedik. Allah'ım sağlıkla sıhhatle kurtulalım şundan. Nedir ne değildir çok yıpratıcı. Kullandığımız ilaçlar da ağır imiş. Alerjen şeyler yedirmiyorum. Mesela içinde yumurta olan pankek yaptım kötü oldu çocuk. Dua edin kızlar inşallah kötü bir şey değildir...
D dertah Yagmur8991 Yagmur8991 gonulll gonulll jean jean Y yilfasa @yaren92 @yess_mor seyda61 seyda61
Yaa çok geçmiş olsun rintcim kuzuya :KK43:

Bize doktor direkt sur dedi canım alper alıştı artık aci bile gelmiyor ona tadı
Dış jelleri gibi içinde kimyasal yok canım alt tarafı 1 2 damla sürcen sur gitsin ya 4 aylıktan beri sürüyorum ben hatta Birgün noldu biliyormusun benim kafa bı dünya iken çocuğa d vitamini diye 3 damla bundan icirdim ama hiç birşey olmadı çok şükür
İşte bunlar hep yorgunluk:))

Haha efsane :emir_bebek: ben size daha bomba bişey anlatayım gece kalkıp emziriyorum ya galiba o gün çok fazla uykum vardı oğlum ağladı odaya gittim sustu tam o an kızım ağladı emzirdim filan sonra oğlumun beşiğine koymaya çalıştım hatta üstüne koyuyorken fark ettim kızımmış ya dedim sonra koydum kendi beşiğine o gün çok korkmuştum. o_O
Canım sana herşey serbest zaten valla bende bi de ikiz olsa kocayı bile emzirebilirdim yanlışlıkla:)) allah yardımcın olsun

Günaydın kızlar 4.gece sadece mızırdandı çok kısaydı hiç ağlamadı sonra hiç uyanmadı :KK200:
hasbeee hasbeee duy beni en çok sen uyumalısın.
İlk başta ağlama sonra bağırma kendinizi kötü hissetmeyin ağlatıyorum demeyin uyumayı öğretiyorum deyin sonucu her iki taraf da mutlu oluyor inanın daha mutlu uyanıyor gün içinde daha mutlu

Saol yağmurcum inşallah düzelir kuzucum ya valla iştahsız bebek öyle zor ki her yaramazlığı yapsın ama karnının tok olduğundan emin olayım yani :/ kız oğlumun adaşının anası @emnis sen de bi tarafını kaşı kuzucuğun iştahına nazar değdirme :))maşallah tosuncuğuma:nazar:
Haklısın canım iştahsız bebek çok zor oluyor bizde dişten ötürü dönem dönem yaşıyoruz balığa çok geçmiş annesi ona birşey olmasın :KK200::KK200::KK200:

Günaydın kızlar 4.gece sadece mızırdandı çok kısaydı hiç ağlamadı sonra hiç uyanmadı :KK200:
İlk başta ağlama sonra bağırma kendinizi kötü hissetmeyin ağlatıyorum demeyin uyumayı öğretiyorum deyin sonucu her iki taraf da mutlu oluyor inanın daha mutlu uyanıyor gün içinde daha mutlu
Ağlatmak olarak görüldüğü için kimse yanaşmıyor uyku eğitimine .esim istemiyor annem varken yapayım dedim annem oğlumdan daha çok ağladı.illa ki biraz ağlayacak alıştığı düzeni istiyor ama eminim 3 gün ağlar en fazla. sonrası düzene girer.cok yorgun ve uykusuz oluyorum gün içinde oğlum da bazen 45 dakka uykuyla gece 11 e kadar duruyor uyumuyor. Bu mu daha iyi yoksa 2 gün aglamasi mi.ama anlatamiyosun işte kimseye.

Ağlatmak olarak görüldüğü için kimse yanaşmıyor uyku eğitimine .esim istemiyor annem varken yapayım dedim annem oğlumdan daha çok ağladı.illa ki biraz ağlayacak alıştığı düzeni istiyor ama eminim 3 gün ağlar en fazla. sonrası düzene girer.cok yorgun ve uykusuz oluyorum gün içinde oğlum da bazen 45 dakka uykuyla gece 11 e kadar duruyor uyumuyor. Bu mu daha iyi yoksa 2 gün aglamasi mi.ama anlatamiyosun işte kimseye.
Evet canım desteklenmek ve ne yaptığını bilmek gerekiyor yarıda bırakınca olmuyor ilk başta ben de dayanamam diye başlayamadım dediğin gibi çok yorgun ve uykusuz olmam artık denemeliyim dedirtti inşallah ikna edersin

Ayyy maşallah diyelim kuzuya :))
Uyumak güzel di mi amaaa :)))
Canım bu yöntemle çocuğun parmak emme battaniye ya da başka bir cisme bağlanma gibi sonuçlar doğuracağı söyleniyor. Merak ettim seninkilerde olacak mı

Duydum canım inşallah denicem :KK200:

jean jean evet benimkide belini kırıp kendini geriye atiyodu artik daha az yapiyo...ama ben yatakta aglatmanin cocuga psikolojik olarak zarari oldugunu okudum ve icim elvermedi...cocuk aslinda uyumayi degil guvensizligi ogreniyormus cagiriyorum ama annem gelmiyor en sonunda pes ediyormus ve bunun etkisini yillar sonra görürsünüz diyor okudugum kaynak o yuzden ben yatakta aglatamadim...iatedigi olmayinca elbetteki aglayacak cirpinacak ama ben kucağıma alarak sakinlestirdim yanindayim ama uyuman gerekiyor cok zor oldu benim icin halada tam oturmadi ama duzelme var epey..insallah tam oturtabiliriz herseyi cunku uykusuzluk gercekten bebis icinde bizim icinde cok zor...

rint rint canim Allah acil sifa versin edizcige insallah neye alerjisi oldugu bulunurda cabucak kurtulur yavrucak...belki yedigi birşeye degildir de kimyasal toz yun vb birşeydir...emeklerken bile kabariyo demissin ya...kiyamam cok zorluyodur yavruyu

Kizlar jean jean e katiliyorum 6 7 aydan sobra burda da doktorlar faln gece beslenmesini kesin diye uyariyolar oyle yptiriyolar cunku 11 saat acliga dayanabilirlermis
Canim genelde o mama icin soyleniyo sutun devamliligi acisindan bi de gece salgilanan sut gunduzkinden daha farkli oluyormuş o yuzden genelde gece emzirmeye 1yasina kadar devam edilmesi oneriliyo ama en fazla 2-3 kere bizim sipalar gibi her kalktiginda degil :) bu arada herseyin normal olmasina bulantilarinin gecmesine sevindim canim Allah saglikla kucagina almayi nasip etsin

gonulll gonulll canim topigimizin ablasinin minik gulsumun dogum günü kutlu olsun canim...Allah huzurlu saglikli uzun bi omur nasip etsin insallah...op bizim yerimizede

Canim genelde o mama icin soyleniyo sutun devamliligi acisindan bi de gece salgilanan sut gunduzkinden daha farkli oluyormuş o yuzden genelde gece emzirmeye 1yasina kadar devam edilmesi oneriliyo ama en fazla 2-3 kere bizim sipalar gibi her kalktiginda degil :) bu arada herseyin normal olmasina bulantilarinin gecmesine sevindim canim Allah saglikla kucagina almayi nasip etsin
Evet cnm mama icin soyleniyo anne sutu icin aynen dedigin gibi.tesekker ederim cnm bu arada ins

jean jean evet benimkide belini kırıp kendini geriye atiyodu artik daha az yapiyo...ama ben yatakta aglatmanin cocuga psikolojik olarak zarari oldugunu okudum ve icim elvermedi...cocuk aslinda uyumayi degil guvensizligi ogreniyormus cagiriyorum ama annem gelmiyor en sonunda pes ediyormus ve bunun etkisini yillar sonra görürsünüz diyor okudugum kaynak o yuzden ben yatakta aglatamadim...iatedigi olmayinca elbetteki aglayacak cirpinacak ama ben kucağıma alarak sakinlestirdim yanindayim ama uyuman gerekiyor cok zor oldu benim icin halada tam oturmadi ama duzelme var epey..insallah tam oturtabiliriz herseyi cunku uykusuzluk gercekten bebis icinde bizim icinde cok zor...
Ben önce kucağımda sakinleştiriyorum ve yatakta hiç yalnız bırakmıyorum hep dokunuyorum okşuyorum öyle terk etme yok bunda onları biliyorum ben de dayanamam benimki mama diye ağlıyor bırakma diye değil

X