2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
Amin sagol canim.Yarin gircek yasina nasipse.dogum ertesi gun olmustu.sen yoktun o zmn topikte.baya maceraliydi benim dogum.bilmedigim bi sehirde dogum yaptim.18 gun kuvezde kalmisti yavrum
Bende dün gibi hatırlıyorum koskoca 1 yil geçti üstünden nice mutlu yaşları olsun gülsüm prensesin :KK200:

@hasbeee uyku eğitimi denedin mi hiç?şöyle ağlatan cinsten işe yarar belki bıdığa
Ben geceleri mama vermeye başladım bi kere acaba aç diye mi ağlıyor deyip verdim arkası geldi 60cc içiyordu sonra çok riskli olduğunu okudum ve hemen kestim tabii alışmıştı ilk gece 1,5 saat bağırdı ağladı uykuya daldı ikinci gece 15dk yaptı 3.gece 5dk ve bir kez kalkıyor bakıyor mama yok meme için tenezzül etmiyor hiç meraklı değil.
Uyku eğitmenlerinin videolarını izledim birebir süper dadının yaptığını yapıyorum diyebilirim ve galiba başarılı oldum artık kendi kendine uykuya dalabiliyor
Ben mama veriyorum ama gece buna mecburum acıkıyor ama çocuk

@hasbeee uyku eğitimi denedin mi hiç?şöyle ağlatan cinsten işe yarar belki bıdığa
Ben geceleri mama vermeye başladım bi kere acaba aç diye mi ağlıyor deyip verdim arkası geldi 60cc içiyordu sonra çok riskli olduğunu okudum ve hemen kestim tabii alışmıştı ilk gece 1,5 saat bağırdı ağladı uykuya daldı ikinci gece 15dk yaptı 3.gece 5dk ve bir kez kalkıyor bakıyor mama yok meme için tenezzül etmiyor hiç meraklı değil.
Uyku eğitmenlerinin videolarını izledim birebir süper dadının yaptığını yapıyorum diyebilirim ve galiba başarılı oldum artık kendi kendine uykuya dalabiliyor

Ben mama vermiyorum ama 3-4 defa emiyor. Mamanın riski neymiş ? Merak ettim.
Uyku için de tebrik ederim. Ben de o kadar ağlamaya dayanamayacağım için kendimce bir metot geliştirdim, sanırım işe yaradı, Deniz de kendi kendine uykuya geçiyor %70 diyebiliriz şimdilik. Bilahare yazarım :)

Yok emzirme aynı değil ben kızı emzirmeye devam ediyorum geceleri ama onda da ilerleme var. Uykuya dalamadığı için memeyi kullandığında ona da yapıyorum ağlama süresi kısalıyor onun da.
Reflü mide rahatsızlığı hatta orta kulak iltihabı bile oluyormuş bunu duyunca bıraktım çok şükür.
Emzirme için de mesela kalktım emzirdim kesin eminim yettiğine tam yatağa koyarken ağlıyor o zaman ağlatıyorum ger almıyorum yada koydum 10dk sonra bi daha ağlıyor alıp emzirmiyorum tekrar aynı şeyi yapıyorum. 2.geceden sonra artık böyle yapmamaya başladı. 1 yaşından sonra daha da direnç gösteriyorlarmış halletmek istedim ağlatmak istemesem de ki ağlamıyor bağırıyorlar herkese tavsiye ederim uyuyorum artık :KK200:

Evet evet aynen katılıyorum, ben de kızına uyguladığının benzerini yapıyorum artık. Zaten bikaç gün sonra öyle zırt zırt uyanmamaya başladı. Sorun ilk dalışta, kendi kendine uyursa minik uyanmaları tolere edebiliyor artık. Ben de emzirip yatağına koyuyorum, o kalkıyor ben yatırıyorum derken derken, uyku bebeği, yastık vs ile oynuyor, en son parmaklarımla oynuyor. Hep pış pış şştt eee , saçını karnını sırtını okşuyorum, neresini isterse o tarafını dönüyor. Müziğimiz de var , tabi şimdilik park yatakta inanılmaz zor bu işler. Yavaş yavaş geçiyor uykuya :) gündüz pek beceremiyoruz bunu, memede uyuyakalıyor :/ ama önemli olan geceydi zaten, bi bu pekişsin de.. bikaç hafta oldu bizim de .

Ahh sorma... bir aydır geçmiyor, öncesinde hiç olmamıştı. Ne alerji yaptı bilmiyoruz arefe gümü kolunda birkaç kabarcık çıktı sonra tüm vücutta oldu. Biri gidiyor yenisi geliyor. İnşallah önemli bir şey değildir:KK43:
Çok teşekkür ederiz.
canim ya egzama gibi olmasın büyük oglumunda vucudu benek olurdu zamanla ilerledi kafasinda bile sert biseyler çıkınca dr götürdük egzama dedi ilâç falan vardi iyi kötü gecti ama hep tekrarladi meger sabun tozundan mis ben camasirlarini hepsabun tozu ile yikardim ne zaman sabun tozunu kestim egzama da bitti şimdi bile sabun kullanamiyor hemen egzama oluyo ama ayni alerji gibi oluyor. Kullandigin sampuan deterjani falan bi degistir

Sağ olun kızlar...
Her şeyi deneye deneye veriyordum benim alerjik bir bünyem olduğu için epey tedbirliydim. Yumurta da veriyordum.
Ama bayram öncesi 3 gün falan çeyrek yumurta yedi üst üste. Aslında dokunmaması gerek. Bir de şimdi aklıma gelen, keçiboynuzu özü kattım muhallebisine. Offf... Bayramdan beri geçmiyor.
Birkaç gün ara verdi geri başladı.
10 gün ilaç kullandık. Hiç geçmedi azaldı. Bıraktık 4 gün sonra inanılmaz bir halde geri döndüler. 7 gün daha aynı ilacı kullandık. Bu sırada çocuk alerji doktoruna gittik. Ürtiker dedi. İki ilacımız var yeni başladık. Bugün babası yokken ve misafir varken yaptığı için gaita hala veremedik. Allah'ım sağlıkla sıhhatle kurtulalım şundan. Nedir ne değildir çok yıpratıcı. Kullandığımız ilaçlar da ağır imiş. Alerjen şeyler yedirmiyorum. Mesela içinde yumurta olan pankek yaptım kötü oldu çocuk. Dua edin kızlar inşallah kötü bir şey değildir...
D dertah Yagmur8991 Yagmur8991 gonulll gonulll jean jean Y yilfasa yaren92 yaren92 yess_mor yess_mor seyda61 seyda61

Sağ olun kızlar...
Her şeyi deneye deneye veriyordum benim alerjik bir bünyem olduğu için epey tedbirliydim. Yumurta da veriyordum.
Ama bayram öncesi 3 gün falan çeyrek yumurta yedi üst üste. Aslında dokunmaması gerek. Bir de şimdi aklıma gelen, keçiboynuzu özü kattım muhallebisine. Offf... Bayramdan beri geçmiyor.
10 gün ilaç kullandık. Hiç geçmedi azaldı. Bıraktık 4 gün sonra inanılmaz bir halde geri döndüler. 7 gün daha aynı ilacı kullandık. Bu sırada çocuk alerji doktoruna gittik. Ürtiker dedi. İki ilacımız var yeni başladık. Bugün babası yokken ve misafir varken yaptığı için gaita hala veremedik. Allah'ım sağlıkla sıhhatle kurtulalım şundan. Nedir ne değildir çok yıpratıcı. Kullandığımız ilaçlar da ağır imiş. Alerjen şeyler yedirmiyorum. Mesela içinde yumurta olan pankek yaptım kötü oldu çocuk. Dua edin kızlar inşallah kötü bir şey değildir...
D dertah Yagmur8991 Yagmur8991 gonulll gonulll jean jean Y yilfasa yaren92 yaren92 yess_mor yess_mor seyda61 seyda61
Allah'ım yardımcısı olsun çok üzülüyorum Ediz için umarım biran önce ne ise bulunur kurtulur yavrum bu şeyden

Sağ olun kızlar...
Kuşum noldu ki senin minnağınaaa ay ben yeni görüyorum:KK43: geçmiş olsun tatlım

Sizle en etkili ve en ucuz emekleme oyuncağı paylaşıyorum balon :KK54: dokundukça ileri gidiyor ve oyalanıyorlar bi kahve içilir bu sürede :KK19:
Evet cnm bizim defneninde oyle kucuk kucuk bir suru toplari var yere atincada zipliyolar bikac defa onlarin pesine gidiyo oteye atiyo oraya gidiyo aliyo bi daha atiyo sonra oteki tarafa oyle oyle biraz oyalniyo

Yok işte açlığa dayanıyorlarmış ve gerçekten öyle oldu bide o riskleri bildikten sonra mama vermek vicdanım el vermiyor sen bilirsin tabii herkes kendi çocuğu için en iyisini düşünür
Kizlar jean jean e katiliyorum 6 7 aydan sobra burda da doktorlar faln gece beslenmesini kesin diye uyariyolar oyle yptiriyolar cunku 11 saat acliga dayanabilirlermis

Biz ferrum damla kullanıyoruz bizde bir sıkıntı yaratmadi akşamları muhallebinin içine koyup veriyorum 11 damla faydasını yasinda kan testi yapıp anliycaz bebişim ins degerimiz düzelir çok düşüktü bizimkide
Saol yağmurcum inşallah düzelir kuzucum ya valla iştahsız bebek öyle zor ki her yaramazlığı yapsın ama karnının tok olduğundan emin olayım yani :/ kız oğlumun adaşının anası @emnis sen de bi tarafını kaşı kuzucuğun iştahına nazar değdirme :))maşallah tosuncuğuma:nazar:

Sağ olun kızlar...
Rabbim esirgesin inşallah biranonce geçecek sen merak etme.gecmezse başka bir doktora daha gidersin

X