2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
Canım hepimzde aynı durumlar var memlekette yım annemin yanında Ankara dönmek istemiyorum.ben daha mercimek bile varmedum yavaş yavaş vereceğim bende acele etmiyorum.allah yardımcımız olsun
Amin canim bende yavas yavas geçiş yapiyorum ...ne guzel annenin yanindasin benim yanimda kimse yok ve artik kafayi yemek uzereyim sabir diliyorum Allahtan

ben artık oğlumu doktora götüreceğim ya pedagoglar mı ilgilenir acaba, çocuk doktorları anlamıyor bu işten uykuyu sevmiyor- hayatı keşfetmek istiyor vs diye geçiştiriyorlar. dediğin gibi insan birşey yaptığına bin pişman oluyor. Tüm düzen onlara bağlı artık her istediklerini yaptırıyorlar nereye kadar gidecek böyle. Oğlum dün elinden çay bardağını aldım diye bildiğiniz bana vurdu yaa baya bilinçli sinirlendiğinde koca çocuklar gibi yere yatıp ayaklarını tepiyor. Çaresizim Ankara işini bekleyene kadar işten ayrılmıyım dedim ama nerdeyse istifa edip kaçasım var en azından öğlen o uyurken uyurum diye

Yine kabus gibi bir gece 10 ve üstü uyanış ve 5 te temelli uyanış artık kafayı yicem ya gecenin 5 inde salonun ortasında oyun oynadık (
Benim 10 aydir boyle malesef her gece ama her gece defalarca uyaniyor tekrar dalmasi icin en az 1 saatimi harciyorum kucakta dolastiriyorum emziriyorum ayagimda salliyorum yarim saat uyuyo sonra tekrar aynı ve her sabah 4 ya da 5te kesin uyanis gunduz uykulari cinnet sebebi ... Cok cok fazla gerginim bu aralar psikolojim ciddi anlamda bozuldu yardim almayi dusunuyorum o kadar yani uyutamadikca kendimi sikismis ve caresiz hissediyorum etrafimdaki herseyi dagitmak kirmak istiyorum aglama krizlerine giriyorum nereye kadar gider boyle bilmiyorum

Allah yardımcımız olsun bende o yolda gidiyorum canım artık sinir bozukluğundan eşimle dalaşıyorum çocuk olana kadar ikimizden sesimizi dahi yükseltmezdik hiç tartışmazdık. O kadar sabırlı bir adamdır ki artık o bile çileden çıkıyor hasta bu çocuk diyor. migren ataklarım aldı yürüdü 2 haftada bir acile gidiyorum. Bazen iş yerinde üst üste aynı kıyafetlerle geliyorum banyo yapamıyorum kendimi çalışırken de kötü hissediyorum

Kizlar bu gecici bir durum az daha sabir.
Emme olayi bitince uykusu yavas yavas duzene giriyor.ayni oglumda yasadiklarimi yasiyorsunuz.geceleri cok sık kalkardi.erkek cocuklarinin huyu cogu boyle oluyor.
Ne zaman meme emme bitti 22 aylikti o zmn uyku problemimiz de cozuldu.
Emen cocuk gece sık uyanir diye birsey de yok
Ortanca cocugum kizimda emerdi ama dogdu gunden belli etti kendisini uykusu duzenliydi 1 2 defa kalkardi.
Hem ilk cocuk hem erkek cocuklar biraz boyle oluyorlar.nedenini pek bilmesemde.ozellikle gazli bebeklerin gce uyku duzeni olmuyor.
Su olabilir gazi cıksin diye her yolu deniyoruz.evde salliya salliya kucagimizda gezdiriyoruz.gazi ciksin diye pis pis sesleri popise hafif vurarak gezinmeler vs vs cocukda bu tarz uykuya en basinda alisiyor.azcik mizlayinca hemen kucaga almalar aglamasina izin vermemek.belki aglayip aglayip hemn kendi susacak hafif derece de aglamaktan bahsediyorum.ozellikle evin buyukleri aglmasina izin vermeyip kucaga alip susturmya calismasi butun uyku duzeninin degismesine sebep oluyor.
Beni pispislayin beni sallayin beni evin icinde gezdirerek uyutun ilk gunlerdeki gibi diyor simdi.
Su saatten sonra nasil degisir bilmiyorum.ta ki meme olayi bitince degisecek.

Benimde tek dayanağim o canım.. Eşim artık bırak emzirmeyi diyor saçmalama diyorum iyi çek ozamaan böyle diyor. Adamında devreleri yandı..

Benimde tek dayanağim o canım.. Eşim artık bırak emzirmeyi diyor saçmalama diyorum iyi çek ozamaan böyle diyor. Adamında devreleri yandı..
Erkekler daha cabuk pes ediyorlar.en azindan onumuzdeki sene hazirana kadar dayanin sonra ister devam edersiniz ister biraktirisiniz.kisi ve ilk bahari gecirin.hastaliklara karsi muthis koruyor anne sutu.
Hep gectik o yollardan
Agladiginda kendiniz sinir olmayin rahat olun.cocuk bu aglaya aglaya buyuyecek diyin.hani gorunirde bir sıkintisi yoksa sadece keyiften inattan agliyorsa onemsemeyin aglamasini.her agladiginda avutmaya calismayin gunduzleri.cunku onlar cok iyi biliyorlar isini en iyi kozlari aglamak bunu cok iyi kullaniyorlar.
Durduk yere agladiginda konusun onunla elbet sizi anlayaacak.
Ilgisini dagiitn avutmak yerine.bi oyuncak gosterin bi ses cikartin ilgisi o yone kaysin.amac sebepsiz aglamalarina son vermek yavas yavas o huyundan vazgecirmek.
Geceleri daha zor gecer
Geceleri karni tok ise pispis diye ninni soyleyin yatagindan almayin.hadi uyumamiz gerekiyor hadi uyu sende aglamak yok vs diye konsun.bi kac gece uykusuz geceler sizi bekliyor ama direnin bi kac gece siz yatin yataginizdan kalkmadan ninni soyleyin
Cok siddetli aglarsa alim bi kucaginiza tekrar uyutmayi deneyin.

Ayy ayni valla esimde diyo birak artik emzirme diyo annemde...yazik ikinizede diyo bu aralar emmeye guvenip yemekmte yemiyo nerdeyse sadece emiyo kahvaltıyi zorla yaptiriyorum agzini kilitleyip meme diye gogsume yapisiyo. Ilk zamanlar cok guzel bi duyguydu evet ama artik eziyet emzirmek bana gece her emdiginde en az 40 _50 dakika memede duruyo.10 dakika uyuyo sonra tekrar ..emzirmekten yoruldum 2yaşına kadar emzirmek istiyordum ama bu gidisle zor gibi gorunuyor
gonulll evet gaz da etkiliyo muhakkak bizimki inanilmaz gazli bi bebekti ki hala gecmedi gazi hala geceleri zorluyo ama dogdugundan beri guzel uyudugu tek bi gece olmadi...bunu soyleyince doktor bunyesi boyle bi cozum arama diyo iyice caresiz hissediyorum Allah yardimcimiz olsun ne diyim

Yok gönülüm be unutur muyum hiç ama o kadar başım kalabalıktı ki bırak yazmayı okuyamadım bile buraları ki biliyosun günlük okurdum takip ederdim internet olayını hiç söyleme canım yaşadığım yere lanet ettirdi beni 15 nisanda taşındım düşün yani

Kızlar oğlum düştü alnını parkeye kötü çarptı şişmiş ve kızarmış nasıl canım sıkıldı yaa allah korusun

Seninki artik iyice meme delisi olmus.
Biraz dhaa dene hala yemesi duzelmeyip meme istiyorsa o zmn en guzeli memeyi biraktirmak.yeme aliskanligi ortandan kalkmis oluyor gerekli vitaminleri proteini vs yiyerek alcak bu yavru.yemezse gelisemez.sadece memeyle karin doymadigindan ne gunduz ne gece duzenli bir hayatiniz olur.doktora gitsen bu cocuk sadece emiyor desen o da biraktirmani tavsiye edecek.
Sadece 2 yasina kadar emzircem diyerek anne psikolojisini bozmamak gerek.sadece memeye duskun yasamak anneyi gercekten olumsuz etkiliyor.acliktan surekli memede olcak ve anne ne kendine vakit ayirabilecek nede gce duzenli bir uyku uyuyacak.
Suan az da olsa oyuncaklarla oyalanmasi lazim
Kendini oyle avutmasi lazim.sizin ustunuzden azcik dusmus olmasi lazim ama goruyorumki yavrularin hepsi anneyi bezdirmis.
Esinizle oturup karar verin kendiniz.olumlu olumsuz sonuclari bi kefeye koyun hangisi agir basiyorsa onu tercih edin.sizinde agresif bir anne baba olmaniz cocuklar acindan hic iyi degil.sizin psikolojiniz duzelcekse emzirmeyin.yeterince emdi zaten
Cocugunuzla daha sakin vakit gecirebilmek daha kaliteli vakit gecirmek hic birsey onemli degil.emzirmezseniz bu cocuga hic birsey olmaz.
Cocuklarimin biri 22 ay biri 16 ay biri 5 ay anne sutu almis oldu.aralarinda suan icin hic bir fark yok
Cok sukur hepsi saglikli.

Sen ayrilma burdan topigin nese kaynagisin sen.
Okula da baslamissindir artik.baliga kim bakiyor bakicimi annenmi.

Bzmki de zıplaya zıplaya ayaklarını vura vura ağlıyor sinirlenince.yeni yapmaya başladı bu sıralar

Bunlat ben buyuyorum demenin bi cesit yolu.
Ben de artik bir bireyim benimde kendi duzenim istediklerim var demenin bir cesit yolu.
Zaten ona bağımlı yaşıyoruz onun borusu ötüyor evde bı de sinirleniyor beyefendi:):) ben de 3 gündür gece kaç kere kalktım hatırlamıyorum dişı geliyor ondan hrhlde.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…