2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
iyi yaptınız canım ne kadar erken o kadar iyi keşke daha bile önce yaptırsaydınız. bizimki 3.5 aylıkken oldu onda bile pişman oldum doğumunda yaptırmadım diye artık anlıyor köfteler acı hissetmedikleri halde hemşirenin bacaklarını sıkmasından falan korkuyorlar. ilk gece dediğim gibi bizim ki baya inledi sonra sonra acı kalmadı ama psikolojik olarak 1 ayda tüm etkisi gitti diyebilirim. Uzun süre altını değiştirmek için dokunamadım bile ayakta altını değiştirdim falan . Sizinki daha rahat geçer inş burada çok rahat geçirenlerde oldu :)
O degil deniz cok hareketli nasil durcak bilmiom

Annem azmetmiş başarmış bu işte nirvana o :)) kırkım çıktıktan sonra kakalı bezimi yıkamamış benim :KK76:
Küçükken zaten kendilerini kirletmeme dürtüsü olurmuş bebeklerde.
Gerçekten de bezini açtığımda çok yaptı benim sıpa
Artık öyle kazalar olmuyor
Şimdi olsa yenidoğduğu zaman başlardım iletişime

Kızlar nasılsınız bugün son anda değişen olaylarla okula başlamış bulundum.Sadece 3 yarım gün.Ve en güzeli ufaklığa büyüğe 3 yıl boyunca bakan ablamız bakacak.İnşallah hayırlısı olur bizler için.
Hayırlısı olsun canım bende başladım müdürle sorun yaşadım biraz iyice moralim bozuldu fazla ders verme dedim öğretmen yok dedi 24saat verdi sonra 5gune yaydı bari öğleden önce yap dedim onada yok öğleden sonraya sarkar dedi :kızgın::sinirli:napcam bilmiyorum 6 saat eve gelemicem çocuk duracak mı bakalım :KK35:

uslu mu peki ? çünkü doktorumuz bana demişti bu yaramazlıkla bu çok durmaz annesi yürüyecek demişti kırk yılda bir yaramazlık işe yaradı :))

Öyle kuzum ya şimdi yürüdüğünün de farkında bir mutlu oluyor bir mutlu oluyor dün sırtım ona dönüktü anne anne dedi döndüm baktım ayakt
uslu mu peki ? çünkü doktorumuz bana demişti bu yaramazlıkla bu çok durmaz annesi yürüyecek demişti kırk yılda bir yaramazlık işe yaradı :))

Öyle kuzum ya şimdi yürüdüğünün de farkında bir mutlu oluyor bir mutlu oluyor dün sırtım ona dönüktü anne anne dedi döndüm baktım ayakta duruyor 3 4 adım yürüdü resmen bana göstermek istedi :)))) çığlık atarak yürüyor :))
Oy maşallah de annesi çok tatlislar çok :KK36:

Hurdunya Hurdunya @ugurbocugummm ben 3 4 gündür 10 gibi uyutmaya alıştırdım bu saat benim için çok güzel iyi hoş ama gece çokkk fazla uyanmaya başladı eskisinden daha yorgun kalkar oldum ya :KK43: belki 15 kez uyanıyor yanıma alıyorum yatakta emekliyor gidiyor başka yere yatıyor geri geliyor başka yere kafama- göbeğime- bacağıma her yerime yatıyor :) en son kolumun üzerinde yatağa paralel şekilde ayakları karnımda uyudu :/// kalktığımda her yerim tutulmuştu. O kadar uyumayan ve yoran bir çcoukki sırf uyusun diye yanıma alıyorum ama buda iyi bir şey değil biliyorum. Emzirmek için yatağına koy al koy al okadar zor geliyor kii :KK43:uykulu halimle onu taşıyamıyorm bile yatarken emziriyorum ve öyle uyuya kalıyorum uyandığımda göğsüm açık belim açık.. Önerileriniz var mı :KK43:
Aynen aynen buaralar tam anlattığın gibi sayamiyorum artık kaç kez kalkıyor bugün karnını iyice doyurdum belki aç kalıyor dur diye düşündüm bakalım UyucAk mi

@emnis benimki de gecen hafta aynıydı.yatakta gures yapıyorduk resmen.dun gece kalkti 2de oyuna basladi ablasini uyandirmaya çalıştı neler yaptim ama yok 5ti yattığında... Ve gündüz zaten yorucu ama gece de insan dinlenmek istiyor. Olmuyor ayni kac defa uyaniyir sayamiyorum.benim de sırtıma kulunç durmuş gibi bi nokta var mahvediyir beni... Vs vs...

Aynen aynen buaralar tam anlattığın gibi sayamiyorum artık kaç kez kalkıyor bugün karnını iyice doyurdum belki aç kalıyor dur diye düşündüm bakalım UyucAk mi
Imsallah seninki benim ufaklık gibi değildir de fayda görürsün.malesef açlıkla alakasi yok alışkanlık oldu galiba memede uyumak kokusunu istiyor...

Benimki de 3 gündür çok kalkıyor gece.ustten 5. Diş geliyor bı de ishal oldu hasta değil ateşi fln da yok neden ishal oldu. diş ishal yapar mı kızlar

Hayırlısı olsun canım bende başladım müdürle sorun yaşadım biraz iyice moralim bozuldu fazla ders verme dedim öğretmen yok dedi 24saat verdi sonra 5gune yaydı bari öğleden önce yap dedim onada yok öğleden sonraya sarkar dedi :kızgın::sinirli:napcam bilmiyorum 6 saat eve gelemicem çocuk duracak mı bakalım :KK35:
niye böyle yaparlar ki burdakılerı okuyunca müdürüme şükür dedim yani.Kim bakacak bebişe bakıcı mı anneanne falan mı.İnşallah durur canım

Benimki de 3 gündür çok kalkıyor gece.ustten 5. Diş geliyor bı de ishal oldu hasta değil ateşi fln da yok neden ishal oldu. diş ishal yapar mı kızlar
Yapar canım.Bide farklı bişey yediyse bağırsakları onada tepki vermiş olabilir.

Günaydın kızlar şimdi işe başlayacağız ya o sürelerde süt sağmamız gerekiyor mu?sütümüz azalır mı sağmayınca?

Yine kabus gibi bir gece 10 ve üstü uyanış ve 5 te temelli uyanış artık kafayı yicem ya :KK43: gecenin 5 inde salonun ortasında oyun oynadık :KK43:(

Yine kabus gibi bir gece 10 ve üstü uyanış ve 5 te temelli uyanış artık kafayı yicem ya :KK43: gecenin 5 inde salonun ortasında oyun oynadık :KK43:(

:KK43: ne diyeceğimi bilemiyorum artık, umarım geçici dönemlerdir.
Dün bizim de çok kötü geçti, sebebi kahvaltıda dışarda olmamız ve onun da 10.30 - 11.00 gibi uyuduğu yarım saati uyumaması oldu. Bütün gün uyumak isteyip sonra ayıldı, sersem gibi gezdi ama ancak 16.30 da bir saat binbir savaş sonrası uyudu, geceyarısı geldiğinde hala direniyordu uykuya. Bu kadarına gerçekten inanamıyorum, sadece 10 aylık bir bebek, bu neyin inadı .. sinirlerim o kadar laçkalaştı ki, ayağım kırılsaydı da gitmeseydim diye ağlıyordum gece :KK43:

X