2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
Su benimde bulantımı artırıyor.Ama zorla içmeye çalışıyorum.Leblebi iyi geliyorsa bende alim.Ne yiceğimi şaşırıyorum

Merhaba arkadaslar bende bulantı olmuyor çok şükür
iş yerinde çok zorlanıyordum 12 saat çalışıyorduk 2 gün önce patron ile görüştüm durumu anlattım
agrılarım çok olduğunu ve progestan kullandığım için baş dönmesi oluyor falan dedim.

o da saolsun saat 4 te çıkmamı söledi.

ama yanıma elaman alıcaklarmış ona iş öğreticem hiç gelmemem gerekirse diye önlem amaçlı. ben planlama ve satın alma sorumlusuyum. ama dezavantajı şu acaba doğumdan sonra geri dönebilceğim bir işim olucak mı bilemiyorum. yani müdür var burada benı hiç sevmez. benı ezemediği için. daha öncede pek çok kez işten çıkarmaya çalışmıştı. kesin doğumdan sonra gelmemem için elinden geleni yapıcak

7 yıldır buradayım dün ilk defa 4 te çıktım gerçekten çok iyi oldu :)

çalışan anne adayları sizlerde konusun 7,5 saatten fazla çalışmak yasak.

Su benimde bulantımı artırıyor.Ama zorla içmeye çalışıyorum.Leblebi iyi geliyorsa bende alim.Ne yiceğimi şaşırıyorum

Evet canım iyi geliyor beyaz leblebi ve tuzlu sarı leblebi.. yanımda sürekli su içiyorum sonrasında bir tane iki tane atıyorum ağzıma bastırıyor aksi takdirde hiç su içemeyeceğim... su içmemek de kötü baş ağrısı da yapıyor.. dene mutlaka çok işe yarıyor leblebi.. )

Konyadaki hamişler 2 li tarama için hangi hastaneye gideceksiniz?

canım önemli olan hastahane değil önemli olan hangi doktor olduğu doktorun görebilmesi detaylı ultrason çok önemli bazı doktorlar göremiyorlarmış onun için iyi araştırıp özellikle perinatoloji uzmanı doktora gitmenizi tavsiye ederim ben çok araştırdım .

Su çiçeği geçirdiyseniz endişe etmeyin

Prima uzmanlarından Dr. Suzanne Dixon şöyle diyor: “Eğer çocukken su çiçeği geçirdiyseniz, koruyucu antikorları rahminizde bebeğinize geçirirsiniz. Bu nedenle gebeliğiniz esnasında bu hastalığa maruz kalmanız halinde endişelenmenize gerek yoktur. Bununla birlikte çocukken su çiçeği geçirmemiş anneler doktor tavsiyesi ile bazı önlemler alabilir.”

Kızlar bişey sorcam size doktor beni 2li test için 11 haftada çağırdı ben 11+5 te gitsem sıkıntı olurmu sizce??

CANIM şimdi biz ne desek boş benim doktorum perinatoloji uzmanı doktor 2 haftada 1 kere geliyor o yüzden sadece perşembeleri geliyor demişti bir tarih verdi oda bugündü ama ben başka perinatoloji'ye gidiceğim için bugün gitmedim... Belki senin doktorunda ona göre bi tarih vermiştir sanada belirli zamanlarda geliyorsa doktor kaçırırsan olmaz bence doktoruna danış... Çünkü bu test 11. hafta ile 14. hafta arasında yapılıyor o zamanlar arasında ne zaman gttiğinin bi önemi yok bizce sorun olmaz ama doktorun belki sadece o hafta oluyordur ...

canım onu oyle kolay yapamazlar şikayet edersin doğum yaptığım için işten çıkarıldım diye allahtan patronun iyiymiş izin vermiş sağolsun hamile kadını çocuklu kadını problem olarak görüyorlar malesef kadın rahatsızlanacak kadın doktora gidecek kadın doğum yapacak kadının çocuğu hastalanacak hep izin buda işverenin hoşuna gitmiyor.

kızlar size doktorlarınız ne gibi ilçalar verdi bana imom diye bir omega var ondan başka bişey vermedi.progestan felan vermedi

Canım doktor bana şu gün gel demedi zaten 11.haftada gel dedi belli bi gün yok yani o yüzden sordum 11+5de gitsem sıkıntı olurmu diye.. 11 ve 14 hafta arası yapılıyorsa sıkıntı olmaz inşallah..

Canım doktor bana şu gün gel demedi zaten 11.haftada gel dedi belli bi gün yok yani o yüzden sordum 11+5de gitsem sıkıntı olurmu diye.. 11 ve 14 hafta arası yapılıyorsa sıkıntı olmaz inşallah..
ilk gebeliğimde doktor kendi yapmıştı benim testlerimi ama seninkini arkadaşın dediği gibi ulrtason yapan ayrı bir doktor yapacaksa eğer onu öğren bence ona göre git

çok zor allah yardimcin olsun

Amin canım. Rabbim hiç bir anneyi evladıyla sınamasın inşallah. Bir de dr ihmali var oğlumu kaybetmemde o nedenle ben çok pimpirikliyim bu gebeliğimde. Bu defa çok iyi bir Dr. buldum çok şükür. Uzak bana ama sonuçta sezaryen olacak, o nedenle çok problem değil. Siz de seçtiğiniz Dr.u ne olur çok iyi araştırın. Benim en büyük şanssızlığım bebeğimi 7ay boyunca takip eden Dr.un hastaneden ayrılması oldu. Son 2 ayı başka bir Dr.da geçirmek zorunda kaldım O da iş bilmez çıktı maalesef. Ne yapalım, kısmet böyleymiş. Rabbim buna uzun ömürler verir inş...

Hayırlısı olsun canım.İnşallah sağlıklı şekilde bebeklerimizi kucaklarız.

Amin, canım inşallah... Rabbim hepimizin bebeklerini sağlıkla kucağına alıp, büyütmeyi nasip etsin inşallah...

Arkadaşlar hepinize tavsiyem detaylı ultrasonunuzu kesinlikle perinatoloğa yaptırmanız. Bu hekimler bu konuda uzman oldukları için ileri ki haftalarda çıkabilecek problemleri bile ön görebiliyorlar. Sakın ihmal etmeyin detaylı ultrasonları. Bazı doktorlar gerek duymuyorlar ama kesinlikle çok önemli. Ayrıca perinatologun yaptığı detaylı ultrason sonucunu da size anlayabileceğiniz bir dilden anlatmasını rica edin. Riskleri v.s. size ayrıntılı bir şekilde anlatsın. Bu ultrasonlarda yakalanan küçücük bir ayrıntı bebeğinizin hayatını kurtarabilir ileri ki haftalarda...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…