2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
@merve5541 , Enfal97 Enfal97 kızlar benim doktorum doğumumun sezaryen olması gerektiğini söyledi. Kan sulandırı kullandığın için normal doğumda kan kaybından kaybedebiliriz seni dedi. Sezaryen gününden 1-2 gün önce bıraktıracakmış iğneyi. Sizin doktorunuz bu konuyla ilgili herhangi bir şey söyledi mi??
Can'ım ben mecbur sezaryen olcam zaten başka yolu yok oğlumun doğumunda kalp problemim çıktı ben ölümden döndüm çocuğu geriye itip sezaryene aldılar çok zor bir gündü yani ben mecburum ama pıhtılaşması olan arkadaşlarım var onlarda sezaryen oldu bence riske atma derim doktorun ne diyorsa o olsun

Şifa olsun benim yükselmişti :KK50:
Bende aç kalmamaya çalışıyorum açlık daha da bulandiriyor.. Zaten çabuk doyan ve çabuk acikan bi insanım :KK48:
demekki aynı gidiyoruz seninle ben normalde ama öyle değildim ara öğünlerim yokru benim sabah öğlen akşamdı hamilelikten sonra huy değişti hamile kalmadan önce sıkı yerdim acıkmazdımbi sonraki öğün gelmeden şimdi yiyemiyorum az yiyip çabuk acıkıyorum :) :KK72:
Bulantısı olmayan tek siz değilsiniz hanımlar :) minik koku tiksintileri hariç hiç bulantim yok olmadı da ,9+3 benim minik. Bi kere bulantı misafir gelecek diye çeşit çeşit yemek yaparken kızartma. Tavuk vs kokusu içimi disima çıkardı. Eşime bıraktım.Sen yap kizartmayi.diye sonra düzeldim :)
evet işte tamda anlatmak istedim bu arada bir ufacık parfün kokusu bile içimi dışıma çıkarıyor ki genel de peynir seven ben bazen kokusuna tahammül edemiyorum ama çok şükür her zaman oluyor genelde normal geçiyor bide yağlı yemek yediğimde daha çok bulantı hissediyorum... :KK33:

Bulantısı olmayan tek siz değilsiniz hanımlar :) minik koku tiksintileri hariç hiç bulantim yok olmadı da ,9+3 benim minik. Bi kere bulantı misafir gelecek diye çeşit çeşit yemek yaparken kızartma. Tavuk vs kokusu içimi disima çıkardı. Eşime bıraktım.Sen yap kizartmayi.diye sonra düzeldim :)

Normaliz :KK19: bende tiksinme vardı bulantı yeni çıktı o yüzden şaşırdım bu haftada çıkmasına . birde benim cilt sivilce tarlası oldu :KK12:

yok canım benden kan alırken bile korkmam hiç takılmamda hele o yağlı ilaçları bilirsin hemşire demişti banada şırıngaya zor girer vücuttada geç ilerler o yüzden iğne vurulurken biraz acıtır demişti. onda bile hiç ağrı hissetmemiştim ufak bi uyuşukluk gibi hissettim.. :)iyi bari d vitaminiiçmekte iyi olabilir ama hangiisni uygun görecek acaba doktorum.. . sizce iğne mi daha etkilidir içmek mi.?

Ne güzel yaa :) Ben kan alınırken bile korkuyorum :) motive olup öyle vurdururum iğneyi de :) iğne ile içmenin bi farkı yok canim, neticede iğne yapılırsa kaslardan damara ilerler ilaç, içersen mideden damara ilerler, sadece etki süresi 5-10 dakika değişir o da önemsiz. Ama aynı derecede etki eder . Yağlı olduğundan miden bulanirsa o farklı.tabi.

demekki aynı gidiyoruz seninle ben normalde ama öyle değildim ara öğünlerim yokru benim sabah öğlen akşamdı hamilelikten sonra huy değişti hamile kalmadan önce sıkı yerdim acıkmazdımbi sonraki öğün gelmeden şimdi yiyemiyorum az yiyip çabuk acıkıyorum :) :KK72:

evet işte tamda anlatmak istedim bu arada bir ufacık parfün kokusu bile içimi dışıma çıkarıyor ki genel de peynir seven ben bazen kokusuna tahammül edemiyorum ama çok şükür her zaman oluyor genelde normal geçiyor bide yağlı yemek yediğimde daha çok bulantı hissediyorum... :KK33:

Aynen yağlı yiyecekler out oldu benim için. Ben de eşime parfümü kapıya uzatıyorum merdiven boşluğunda sıkıyor. Ama hergün rahatsız etmiyor aynı şeyler. Değişken minikler bizimkiler :)

Senin bebegin senin kararın canım. Hastanın tedaviyi reddetme hakkı da var. Doktor seni anlayışla karsilamazsa gerekeni söyle. Kavga etmen anlamında söylemiyorum ama kimsenin seni eleştirme ya da yönlendirmeye hakkı yok. Bilmen gerekeni söyler kararına saygı duyarız. Böyle olmalı. Allah iyi insanlarla karsilastirsin hepimizi.

Amin canım inşallah doktordan yana o konuda sikintim yok ama doğumu kayseride düşündüğüm için doktor arayisindayim inşallah iyi bi doktora denk gelirim geliriz daha doğrusu çok hassas bi dönem insan en iyisini istiyor

evet şuan bende kalsiyum ve magnezyum şase kullanıyorum ama Dvitamini ampul vercekcemiş iğne sanrım hafta sonu kendi doktoruma göstercem tahlil sonuçlarını bakalım sen hangi ilaçları kullanıyorsun isimleri neler acaba benim dimag 365mg var bi tane kullanıyorum günlük daha d vitamini ampulü almadım...

Benim bir tane tablet halinde. Osteocare diye bir ilaç. İçinde çinko da varmış... Benim iki gebeliğimin arası çok az 6 ay. o nedenle tüm takviyeleri veriyor dr...

Normaliz :KK19: bende tiksinme vardı bulantı yeni çıktı o yüzden şaşırdım bu haftada çıkmasına . birde benim cilt sivilce tarlası oldu :KK12:

Benim bekarken de herşeyden midem bulanirdi. Şimdiki halim mucize sayılır . Hamileyim ve eskisinden bile az bulan tim var nerdeyse ya da aynı . Ergenlikte bile sivilce sorunum olmadi, şimdide minik minik sivilce doldu alnim. Kendimi aynada böyle görmeye alışamadım. Ay ne cirkinim ya bebeğimiz için nelere katlaniyoruz. Onlar iyi olsun da hayatımıza neşe katsinlar da bize ne olursa olsun :)

Benim bekarken de herşeyden midem bulanirdi. Şimdiki halim mucize sayılır . Hamileyim ve eskisinden bile az bulan tim var nerdeyse ya da aynı . Ergenlikte bile sivilce sorunum olmadi, şimdide minik minik sivilce doldu alnim. Kendimi aynada böyle görmeye alışamadım. Ay ne cirkinim ya bebeğimiz için nelere katlaniyoruz. Onlar iyi olsun da hayatımıza neşe katsinlar da bize ne olursa olsun :)

Birebir aynı hallerimiz ..:KK56: benim sürekli bulanan bi midem sivilcesiz ergenlik :KK59: aynen canım onlar sağlıkla gelsinler de

@merve5541 , Enfal97 Enfal97 kızlar benim doktorum doğumumun sezaryen olması gerektiğini söyledi. Kan sulandırı kullandığın için normal doğumda kan kaybından kaybedebiliriz seni dedi. Sezaryen gününden 1-2 gün önce bıraktıracakmış iğneyi. Sizin doktorunuz bu konuyla ilgili herhangi bir şey söyledi mi??
2 hafta sonra gideceğim.. bende merak ediyorum bakalım ne diyecek? Bilgilendiririm öğrenince

Bende aynen öyleyim.Normalde yemek yemeyi çok seven ben.Şimdi hiçbirşey görmek istemiyorum.Yemeyince de vicdan azabı çekiyorum gerçi.Yesemde bulantıdan duramıyorum.Ama çıkarmak rahatlattı.Sen kaçıncı haftadasın?

6+6 dayız biz daha. Küçüğüz henüz :) Normalde Aralık annesi olmam gerek ama sezaryen olacağı için Kasım annesi olacağım kısmetse :KK68:

Ne güzel yaa :) Ben kan alınırken bile korkuyorum :) motive olup öyle vurdururum iğneyi de :) iğne ile içmenin bi farkı yok canim, neticede iğne yapılırsa kaslardan damara ilerler ilaç, içersen mideden damara ilerler, sadece etki süresi 5-10 dakika değişir o da önemsiz. Ama aynı derecede etki eder . Yağlı olduğundan miden bulanirsa o farklı.tabi.
yok cnaım ben her sabah aç karnına 1 yemek kaşığı zeytin yağı içen insanım kabızlık yaşadığım dönemlerde, haftada 1 kere tatlı kaşığı o yağ tıkanır burun içilir... şifa niyetine sonuçta...

Aynen yağlı yiyecekler out oldu benim için. Ben de eşime parfümü kapıya uzatıyorum merdiven boşluğunda sıkıyor. Ama hergün rahatsız etmiyor aynı şeyler. Değişken minikler bizimkiler :)
gerçekten çok değişkenler canım ya olsun sonuçta gebelikte söyleniyor hazırlıklıydık sonuçta yine iyi gidiyor yatırmıyor ya bunada şükür bizim iş yerinde bir kız doğum girerken bile kusarak girmiş düşün 9 ay kusmak demek ömür gibi gelir insana insan bi daha doğum yapmak kelimesi duyunca bi tuhaf olur sanırım... Rabbim bu günlerimizi aratmasın

Benim bir tane tablet halinde. Osteocare diye bir ilaç. İçinde çinko da varmış... Benim iki gebeliğimin arası çok az 6 ay. o nedenle tüm takviyeleri veriyor dr...

anladım canım o zaman olabilir sanırım bünye daha toparlanamadan ikinci doğacak ama ikiz gibi olacaklar bir büyürler ikisi bir arada çıkar aradan biraz zorlanırsın ama her zorluğun başka bi güzelliği vardır herhalde :)

biz de parfüm tamamen yasak :KK70: hiç dayanamıyorum kokulara o_O ama bulantılarım ilk haftalara göre müthiş hafiledi çok şükür..

Can'ım ben mecbur sezaryen olcam zaten başka yolu yok oğlumun doğumunda kalp problemim çıktı ben ölümden döndüm çocuğu geriye itip sezaryene aldılar çok zor bir gündü yani ben mecburum ama pıhtılaşması olan arkadaşlarım var onlarda sezaryen oldu bence riske atma derim doktorun ne diyorsa o olsun

Çok geçmiş olsun canım. Rabbim şifa versin... Benim de oğlumu sezaryenle aldılar mecburen, 12 saatlik suni sancıdan sonra hala açılmam yoktu... O nedenle 6 ay beklemek zorunda kaldım. Ama sezaryenden sonra normal doğum da olabiliyormuş ya ben o yüzden sormuştum. Dr.um öyle deyince merak ettim, size de sormak istedim...

yok cnaım ben her sabah aç karnına 1 yemek kaşığı zeytin yağı içen insanım kabızlık yaşadığım dönemlerde, haftada 1 kere tatlı kaşığı o yağ tıkanır burun içilir... şifa niyetine sonuçta...

gerçekten çok değişkenler canım ya olsun sonuçta gebelikte söyleniyor hazırlıklıydık sonuçta yine iyi gidiyor yatırmıyor ya bunada şükür bizim iş yerinde bir kız doğum girerken bile kusarak girmiş düşün 9 ay kusmak demek ömür gibi gelir insana insan bi daha doğum yapmak kelimesi duyunca bi tuhaf olur sanırım... Rabbim bu günlerimizi aratmasın

İçilir tabi herşey minikler için . Evet hep kötü hikayeleri de dinledik halimize şükür olsun. Geçecek bakalım.bu günler de bebek doğunca da başka bi sıkıntımız olacak nasılsa,bebek olmayınca da ayrı. Çekmek en iyisi çare yok :)

anladım canım o zaman olabilir sanırım bünye daha toparlanamadan ikinci doğacak ama ikiz gibi olacaklar bir büyürler ikisi bir arada çıkar aradan biraz zorlanırsın ama her zorluğun başka bi güzelliği vardır herhalde :)

Keşke öyle olsaydı canım :KK43: İnan bunu o kadar çok isterdim ki... Ben 36 haftalık ölü doğum yaptım maalesef :KK43: Daha doğrusu doğuramadım, sezaryenle alındı...

Canım kusura bakma merak ettim bağlanınca nasıl hamile kalınıyor? Ya doktor iyi bağlamadı yada başka bişey var. Sonuçta yumurta ve sperm buluşamayınca bebek olmaz. Ayrıca 3. Sezeryandan sonra bidaha doğum yapmak sakıncalı doktorlar genelde 3. De bağlıyor. Anne hayatı tehlikeye girmesn diye sonuçta dinimizde zorunlu haller de buna günah demiyor bence isterseniz müftülük lere danışın.
Bnde doktoruma sordum bunu ihtimal nedir diye.asla oyle bi ihtimal olmaz.yada 10binde 1 diyelim.biz tedbirimizi en son noktada alalim gerisi allaha kalmis dedi.
Devlet hastanesnde falan yapilinca unutulanlar bile oluyormus oyle duydum.hayirlisi bklm.benim planim 2 cocuktu o yuzden 3. De baglaticam.4 dusunmem imkansiz gibi bissy cunku.bu arada benin doktorum ben 4. Sezaryen yaptirmiyorm dedi.devlete sevk ediyirm dedi.o derece takip altinda tutulmasi gereken sakayaa gelmicek bi hamilelik

X